Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#12261
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Valakinek véleménye a szabadonfutó felõli radiális fûzésrõl?

Szerintem inkább a túloldal legyen radiális

de leginkább egyik se

Szillogizmus:
-A hajtásoldali küllõk jobban meg vannak feszítve egy félrefûzött hátsó keréken, mint a túloldal.
-A radiális küllõk brutálisan terhelik az agyperemet. Egy csomó szétrobbant agy képe van a neten.

-Ha a hajtásoldali küllõket radiálisan fûzöd, azzal a Jóistenkét provokálod.

#12262
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
A CrossMaxomon is radiális a hajtás oldalon a hátsó kerék, a másikon meg 2 kereszt. Sztem ezt csak alu küllõkkel lehet megcsinálni, mert nem nyúlnak. Vagy esetleg valami különleges fûzési technikával, egyenes küllõkkel, géppel fûzve, ami megfelelõ erõvel feszíti a küllõket.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#12263
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Valakinek véleménye a szabadonfutó felõli radiális fûzésrõl?


én is gondolkoztam már rajta, hogy miért is nem lenne jó, hisz a Mavic és a Shimano is fûz így kereket.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#12264
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
hát szerintem akkor sem kellene szabadonfutóhoz radiális. a túlfeszített küllõknek meg szerintem vannak hátrányai, de hogy mik ezek, azt majd a nagyokosok jol megmondják:p..amúgy miért szeretnél radiálist fûzni szabadonfutóhoz?

#12265
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Azt gondoltam, h a radiális küllõt feszesebbre kell húzni mint a három keresztest és ha ezt a hátsó keréken akarom megvalósítani akkor azt a szabadonfutó felõl tudom tökéletesen végrehajtani, mivel a másik oldal az alapból lazább ill. nem oly feszes.
??
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#12266
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
azt neeeeeeeee....radiálist szerintem csak elsõ kerékbe, szabadonfutóhóz 3 kereszt.szerintem.

#12267
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Valakinek véleménye a szabadonfutó felõli radiális fûzésrõl?
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#12268
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Sun CR18 élettartam, erõsségtapasztalatok?

#12269
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
sun tubeless system

szóval tömlõnélküli

#12270
pali kj

pali kj

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.505 hozzászólás
lehet h balgának tünök de egy olyan egyszerû kérdésel állok elõ h a sun felniknél, konkrétan a single track sts-nél mit jelent az sts?
azt h hegesztett v belsõ nélküli de szerintem az elõbbi esélyesebb
elõre is köszi a helpet
........ nem apróhirdetõ. pl. :http://apro.bikemag.hu

:chin: Két kéz, és csak egy száj... ez a probléma az ivással!

http://tiszatavitekerok.hu/:bell:

#12271
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Sziasztok! Keresek elcsó outi kerékszettet. Menetes aggyal, peremes gumihoz.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#12272
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Teljesen... Nekem SingleTrack / Singlewide kombóm van, és
néha arra gondolok, h hátulra is bõven elég lett volna a Singletrack, ezek kb a Mavicok erõsségét hozzák, kicsit nagyobb súllyal, de olcsóbban.
Az agynál figyeljen arra,h vmi normális zsírral a racsnit megkenje, illetve, h megszorítsa az agyat lezáró kupakokat, nekem mindkét kerékben kilazult már.

#12273
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Sziasztok ki tud valamit mondani a SUN MTX felnirõl.
összehasonlítva a doble trackel kicsit keskenyebb és sokkal könnyebb (amugy pontosan menyire? )

hátsó kerékre iyet gondolt a barátom:
--Novatec h .agy (átütõs tengelyhez)
--DT 2mm küllõk
--SUN mtx felni

menyire birná ez a lépcsõ leugratásokat meg kisebb letöréseket?
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#12274
sajtosp

sajtosp

    vendég

  • fórumtag
  • 200 hozzászólás
Kösz mindenkinek!

Sp

#12275
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
csisszpapírral tökéleesen síkba tudod hozni (tökéletesen - értsd: a célnak megfelel.)
elõször durvábbal, majd polírpapírral suhanj végig rajta aztán kakukk ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#12276
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Most fûzettem a kereket. Új Dt küllõkkel és Nova aggyal. Szerinted veszek új felnit?


Akkor marad a csiszolópapír. Ettõl ugyan nem lesz tökéletes, javallom, hogy elsõ körben valami "kaparósabb" fékpofát rakjál majd föl, aztán hajrá lejtõn lefelé fékezgess sokat. Egy idõ után jó lesz.

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#12277
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

az xl az enduro-nál nehezebb, igaz csak 10 gr, és azt "FR-szerû" felhasználásra ajánlják...ja és plusz 25 ropogós mátyás király , azaz kb. 75000 ft ebike áron is :D

hát 10 gr az asszem nem különbség/hátsóban meg az xl 40 grammal könnyebb/.....és van némi tecnológiai diffi...1ébként a websiton mindkettõ crossmountain felhasználás ajánlat...eredetileg én is endurot akartam venni, aztán hamar +gyõzhetõ voltam az xl irányába.....persze az árkülönbözet az tény......és biztos jó darab az enduro is
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12278
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
Da bomb és ringlé agyakat csak külföldrõl lehet beszerezni? Vagy tud vki magyarországi "forgalmazót"?

#12279
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

crossmax xl ? /nem tudom most mennyivel drágább/ mindenesetre az tartós darabnak látszik


az xl az enduro-nál nehezebb, igaz csak 10 gr, és azt "FR-szerû" felhasználásra ajánlják...ja és plusz 25 ropogós mátyás király , azaz kb. 75000 ft ebike áron is :D

#12280
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

mavic crossmax enduro disc kerékrõl vélemények ? cc-re kéne , de az SL jelenleg nekem nagyon drága, és az a 80 gr. nekem nem biztos hogy megér 50.000 ft-ot. amiatt gondolkozom ezen a kerékszetten, hogy tartós,jó és viszonylag könnyû. a hangsúly a tartósságon van, mert már másodszorra szívok az elsõ kerekemmel...kotyog az agy meg sokminden........ ez egy hosszú történet :) . szal egy olyan kerék kéne, ami tartós, könnyû, merev,hosszú évekig mehetek vele ( cc ), nem kell vele jövõre sz*rakodnom, stb..megéri az árát? vagy egyéb alternatíva?

crossmax xl ? /nem tudom most mennyivel drágább/ mindenesetre az tartós darabnak látszik
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való