Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#12221
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.335 hozzászólás
Tartósságban biztos érezni fogod a különbséget + kevesebbet kell gondozni.

#12222
Bäron

Bäron

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
sziasztok,
2. kerék párost épitek a bringámba, ami kiszolgálna engem a betonos turák alkalmával éves szinten 4-5ezer kilométeren. mivel "szép nagyra" nöttem (2m, 95kg) nem választhatok ki akármit a palettáról riziko mentesen, ezért kérem a segítségeteket.
a gyári kerekekröl van a garázsban egy XT agy/Sun Double track disk páros amiböl esetleg ki tudom mentenin a 0km-es agyakat (mivel ilyen súlyu kereket valoszínüleg soha nem fogok használni), illetve van egy szintén pár száz kilométeres deore páros ami a polcon áll. a kérdés: mege´ri-e szetszedni az amugy piacképes gyári kereket és betonon meg érezném e a külömbséget valamiben a deorevel szemben?

második kérdés a barátnöm bringáján felni csere esedékes és mivel van egy pár mavic117 disc felnim is, gondoltam megér egy kérdést hogy XT párhuzamos "V-fékkel" együtt tudom-e alkalmazni. (alapesetben tudom hogy nincs a disces felniken megfelelö fékezö felület, de azt is hallottam hogy a mavic egyes disc felnijein mégis ki van alakitva ez a felület, viszont nem találtam sehol erre valo utalást) ha erre lehetöség van akkor azért kihasználnám a lehetöséget.

köszi elöre is.
Bäron

#12223
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
singletrack, olcsó és jó

#12224
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
hi

kezd szétmenni a hátsó felnim,aztán kéne egy ujat öszerakni.
FR felhasználásra kellene,szal ne legyen nehéz.
32küllõs kell,az agy marad.
Súlyra se legyen sok,mert fölöslegesen nem cipelem.
Ösztelós vázba lessz tárcsafékkel.

Menyire lehet megérezni egy nehezebb felnit?

Mert a mostani kerék eléggé künyû,mondhatni alsó határ amit be merek vállalani,mégis 4-5éve bírja.
Acor iparis sokat cirregõ agy könyített agyperemmel,2mm sapim küllõk,ezüst rhino lite,vékony belsõ,kék oldalfalu space.
A mostani felni 550g szal ennél jó lenne ha nem lenne nehezebb sokkal
Szal 700g az már kõkerék!!

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#12225
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.236 hozzászólás
Hello. 13 hónapig használtam a cr18-at és semmi baja nem volt. 1-szer kellett utánhúzni a küllõket. A gumit kicsit nehéz szerelni rajta amugy tuti. Most is használom a városi biciklimbe, nem akarok megválni tõle. Az sem elhanyagolható tény, hogy Tittyman fûzte azokat a kerekeket!:)

#12226
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Kkrisznek jó volt. 90+kg
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#12227
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Van valakinek tapasztalata Sun Mach IV vagy CR18 felnikrõl? Mennyire reaális a 405/440 g tömegnek? Mennyire lenne tartós egy 80 kg-os ember alatt?

Valamikor 460 gr körüli tömeget mértem a CR18-ra. Ha nem ütöd akkor jó lehet.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#12228
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ha szabvanyos csapagy van benne akkor ha veszel ujat azt berakva baba lesz.
valszeg ki van kopva amig nem zavar tulkepp nem nagy gond de vmikor majd el kezd ragni a csapagy. amikor a csapagy futofelulete elfarad es kitoredezik belole.

egyszer szedd szet nezd emg milyen meretu csapagy kell bele. nem fontos kikapni hozza a csapit.
esetleg jelolest ami rajta van
majd szerezz belole parat amennyi kell az agyba erdemes egyszerre cserelni, hogy ha a masik kipurcan akkor ne kelljen megint szetszedni.
/a jobbik allapotban levot megtarthatod bonuszba otthonra, hatha egyszer ehtevegen purcan ki vmi/

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#12229
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás

Hali!
B+ iparis hátsóagyam van, és azt vettem észre, hogy az egyik "oldala" (nem a racsni felõli) egy ici-picit (de tényleg!) mozog [nem, nem a forgó mozgás a gondom :D ]. Ez az agy halálát jósoló jel, vagy normális, hogy teszemfel a zsír kimentbelõle és ezért ez a játék?
És ha ez a végét járja, akkor ha kiütöm belõle a csapágyat, akkor valsz. kapok bele újat (SKF)? És az jobb lesz, mint ami benne van?


Erre senkinek semmi?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#12230
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
cr18-at nagyon kedves barátom használ, 90pár kiló, konvergál a 100-hoz, de 2-1.8 küllõvel van fûzve a kereke, eddig minden probléma nélkül fut.
mivel sun, kicsit nehezebb leszedni róla a gumit, mint egy mavicról :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12231
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
arra teljesen jó.

#12232
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás

Súlyárol nem tudok nyilatkozni (Mach IV). Három keresztre van fûzve, 2-s DT küllõkkel, tárcsafékkel használtam 75 kg-s súllyal. Ha nem vagy durvulós típus, tehát max. CC/XC, és V-fékkel használod, akkor egész kellemes felni. A durva felhasználást nem szereti, hamar bele lehet tenni a nyolcast.


V-fék lenne, maraton, túra célokra...

#12233
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Van valakinek tapasztalata Sun Mach IV vagy CR18 felnikrõl? Mennyire reaális a 405/440 g tömegnek? Mennyire lenne tartós egy 80 kg-os ember alatt?

Súlyárol nem tudok nyilatkozni (Mach IV). Három keresztre van fûzve, 2-s DT küllõkkel, tárcsafékkel használtam 75 kg-s súllyal. Ha nem vagy durvulós típus, tehát max. CC/XC, és V-fékkel használod, akkor egész kellemes felni. A durva felhasználást nem szereti, hamar bele lehet tenni a nyolcast.


#12234
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Van valakinek tapasztalata Sun Mach IV vagy CR18 felnikrõl? Mennyire reaális a 405/440 g tömegnek? Mennyire lenne tartós egy 80 kg-os ember alatt?

#12235
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

(UFO-t lehet kapni, az vállalható? ~65kg körüli bicónak kell)

Fõleg ha csak a Pótkerékig kell menni érte...

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#12236
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás

haverom kereket épít, de belefutottunk egy problémába...
Keresne 400gr körüli/alatti CC felnit, jó is lenne a Mavic X717, de egy nagykeres szerint nem lehet kapni itthon (és nem is fognak hozni). A második jelölt az X517 lenne, de ugye az sem gyakori már. Mindenképp 32 lyukas felnit keres.
Van valakinek valami ötlete? (UFO-t lehet kapni, az vállalható? ~65kg körüli bicónak kell)


A Speedmetal-ban fûztek nekem kb 3 hete (ezüst) ... hozták valahonnan, nem volt raktáron. Kérdezd meg Õket.

#12237
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

persze azt azert ne gondoljuk komolyan, hogy a regi nem parallax agyak nem adtak at a csavaro nyomatekot.


:) Láttam én már XTR feliratot ferdén az agytesten! De az nem a tervezõ hibája volt hanem a useré.
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#12238
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Hali!
B+ iparis hátsóagyam van, és azt vettem észre, hogy az egyik "oldala" (nem a racsni felõli) egy ici-picit (de tényleg!) mozog. Ez az agy halálát jósoló jel, vagy normális, hogy teszemfel a zsír kimentbelõle és ezért ez a játék?
És ha ez a végét járja, akkor ha kiütöm belõle a csapágyat, akkor valsz. kapok bele újat (SKF)? És az jobb lesz, mint ami benne van?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#12239
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Mélyhûtõ? Görgözõ pad? Kuka? Talán a 3. jó lesz :D

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#12240
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás

Küllõhossz-számító progit hol találok?


Hasznald azt, ami regen volt a bikemagban, az jo.