Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#12181
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
kérlek vki mod ezt törölje, véletlen volt. :-(

#12182
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Akkor boldogítom a jónépet még1 kérdéssel:) - ezúttal felni-ügyben:
Elsõ keréknek melyiket (ha a hátsó SingleWide):
SingleTrack, RhynoLite, RhynoLite XL
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#12183
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Azért nekem nem csak trükközni kell...úgyhogy akkor lehetséges, h 26nál maradok.
Novatec B+szintû? Dejo... Ebbõl kb arra következtetnék akkor, hogy nem rossz az a B+...mivel ez a Nova agy elég király - (ilyenem volt) - csak most láttam, hogy már nem csak õk csinálják ilyen 10milis-zárral a cuccokat.
(Egyébként hone csak azért kevésbé szimpatikus, mert túl kicsinek és olcsónak tûnik a novához képest. Árkülönbség: 1nova áráért 2 hone :) )
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#12184
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
küllõbõl manapság már a mach1-et szokták inkább ajánlani, mint a dt-t, köszönhetõen annak távolkeleti gyártásának. 24-26 saját döntés, könnyebb vele trükközni, de nehezebb haladni, és terepre sem ideálisabb. de trükközni könnyebb vele.
novatec iparis, erõs, minõségi, de nincs nagy neve. B+ egy kategória vele
Hóne van a kisbringámban, eddig amennyit használtam, bevált. csak arra figyelj, ha tárcsával használod, akkor shimano tárcsa kell rá. CL.
XT maradjon meg cc agynak;) és nem rémlik hogy lenne belõle 10mm-es.
speci agyat mintha régen még a syncros csinlálta volna, de ebben nem vagyok biztos, azzal egy szintü lehet.

#12185
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Kössz.
Akkor már csak a másik 3 kérdés marad... :)
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#12186
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
A 45 Ft-os DT Champion teljesen jó.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#12187
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Hi!
Feltennék 1-2 kérdést - hátha tud valaki segíteni:
1. Melyik a jobb hátsóagy a felsoroltak közül?
Novatech, hone, xt. Mindegyik 10mm-es gyorszárral.
2. Milyen lehet a Specialized átütõs elsõagy? (És mennyit érhet?) Milyen ismertebb márka melyik darabjával lehet egyenértékû?
3. Dirt-freeride célokra épített merevfarú gépbe melyik a jobb kerék a 24 v a 26os? 24est még nem tudtam érdemben kipróbálni. Csak kb 100m-t gurultam vele, de ebbõl nem derült ki szinte semmi. Hosszabb távon milyen a kis-kerék?
Illetve egy nem 24-es kerékhez tervezett vázban nem kerül túl alacsonyra a bike?
4. Elég a sima (olcsó) DT küllõvel fûzni? Vagy normális áron van jobb is?
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#12188
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás

Én most 90 kilaj vagyok (téli plussz:P) 191 cm......nekem is ez van fél éve.....
nyolcas nem volt benne.......Avid BB7 sanyargatja a villában.....
könnyû, 2 mm-es küllõkkel elég merev CC -re nagyon jó sztem......rosszul nem jár vele senki.....csak nehéz lekönyörögni róla a külsõt...
Télleg van valami elõnye a hagesztett felninek?


van
nem nyílik szét az illesztésnél, szal erõsebb
Autist Team:)



#12189
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Én mondjuk 2.0/1.5/2.0-es küllõkkel fûzetem...remélem nem fog (nagyon) nyúlni. Bár csak 61 kg vagyok.
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#12190
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

nekem ez van, elöl-hátul.
jó kis felnik, semmi baj velük talán 2-3000 km-t hajottam õket. (75 kg, merevfarú váz, xc felhasználás mellett)

egy kis tojást gyûjtöttem vele úgy, hogy egy kidõlt fenyõfát elkaptam lefele...
egyébként bírják, még centírozni nem kellett ezen kívül..
ár=érték arányban nálam nyerõ. bár van itthon a 3 kamrás változatából is, az sem erõsebb nála, sõt...


Én most 90 kilaj vagyok (téli plussz:P) 191 cm......nekem is ez van fél éve.....
nyolcas nem volt benne.......Avid BB7 sanyargatja a villában.....
könnyû, 2 mm-es küllõkkel elég merev CC -re nagyon jó sztem......rosszul nem jár vele senki.....csak nehéz lekönyörögni róla a külsõt...
Télleg van valami elõnye a hagesztett felninek?

#12191
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás


2.) DS2XC (DS17): 1 kamrás, 410g, illesztett, ~5.200,-


nekem ez van, elöl-hátul.
jó kis felnik, semmi baj velük talán 2-3000 km-t hajottam õket. (75 kg, merevfarú váz, xc felhasználás mellett)

egy kis tojást gyûjtöttem vele úgy, hogy egy kidõlt fenyõfát elkaptam lefele...
egyébként bírják, még centírozni nem kellett ezen kívül..
ár=érték arányban nálam nyerõ. bár van itthon a 3 kamrás változatából is, az sem erõsebb nála, sõt...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#12192
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Hali! Most épül egy pár tárcsafékes kerekem, kérdésem lenne a felnivel kapcsolatban. XC, maraton felhasználás, elöl-hátul ~10 centit mozgó össztelósba, 32 lyukas, 61-62 kg vagyok. American Classic/Zoggie agyak, 2.0/1.5/2.0-es küllõk, alu anyák és ...
1.) DS2XC (DB17): 3 kamrás, 466g, illesztett, ~4.500,-
2.) DS2XC (DS17): 1 kamrás, 410g, illesztett, ~5.200,-
3.) DS1XC (DS17): 1 kamrás, 423g, hegesztett, ~10.000,-
4.) Mavic XC717Disc: 1 kamrás, 395g, hegesztett, ~12.000,-
Melyiket lehet ténylegesen kapni, megéri-e a Mavic és a DS1 a dupla annyi pénzt?! Tapasztalatok is jöhetnek. ;) Kösz!
Péter

Edit: Az illesztett DS2-est láttam több boltban is, elég szimpi, bár Mavic fan vagyok...de ha nincs érdemi különbség, akkor nem szórnék el plussz 10 mohát...és állítólag a 717 most hiánycikk...
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#12193
tbence

tbence

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 257 hozzászólás
Hali!
'99-es crossmax kerekem van és a hátsó felni (28 lyukas) már kicsit viseltes...Milyen felnit lehet szerezni helyette itthon?

#12194
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
Van vkinek tapasztalaa hope xc ill hope bulb hátsó agyakkal kacsolatban?

#12195
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
akkor marad a visszafordíthatatlan átalakítás ;)

#12196
nymthehavoc

nymthehavoc

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
de igen sokkal egyszerübb lenne, de setben volt egy xt hátso agy a marzocchi befüzve egy egy sun double track felnibe, és még ezzel együtt is olcsobb volt (és föleg ostoba modon nem néztem ennek külön utána, az elado meg nem rüntette fel a siteján hogy AT-lenne az agy)
ergo: a kerék itt áll az asztalom mellett, és ha lehet ezzel az aggyal megoldani akkor ezt fogom használni...

#12197
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
tengelyt a villához kell hogy adjanak, legalábbis ez a standard.

de ez a kütyü, amit az átütõ tengely helyére raksz kb. annyiba kerül mintha vennél egy gyorszáras bazmeg agyat ;). konkrétan tavaly 5000 Ft volt.

nem egyszerübb venni egy gyorszáras agyat és nem szétbarmolni egy jót?
pl. ez 7 ruppó:
Feltöltött kép

edit: link alapján erre gondoltam

#12198
nymthehavoc

nymthehavoc

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
ezt a linket találtam rola:
http://www.bike-mail...Nabe::1098.html

#12199
nymthehavoc

nymthehavoc

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
namost az enyémben nem volt tengely gyárilag mellékelve. mivel a villa is csak kb 1000km-t látott, azt is csak könnyebb terepeken, nem akarom jelenleg lecserélni, tehát ha nem gond ha lereszelem kicsit mindkét végét akkor azt teszem. lehet ehhez ilyen tengelyt venni, vagy a boltnak kellett volna mellékelnie az eredeti sethet, és most megcseszhetem magam? (még nem volt ÁT-es villám, de gondolom ahhoz adják inkább a tengelyt és nem az agyhoz, de ez csak spekulácio Feltöltött kép)

#12200
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
amelyikbe bele van építve a 20-as tengely?

a hagyományosat át lehet alakítani, ha lereszelsz a két végébõl és beleraksz egy ilyesmit (ami felül van). csak utána nem tudod újra átütõs telóban használni :)
Feltöltött kép