Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#12161
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
keréképités topic, próbáljunk ragaszkodni a cimhez.
a kérdésednek is van megfelelõ topicja.

"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#12162
GerMo

GerMo

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Lehetséges az, hogy a normál (festetlen) DT Champion küllõ 45 Ft/ db, míg a fekete 130? Ez azér is vicces, mert a 3x húzott Alpine III csak 120/db.
Lefestik az alapmodellt és drágább lesz, mint a DH/BMX/triálra ajánlott??
(www.mali.hu a forrás)
__...:::///Campona Bike Park\\\:::...___

#12163
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
a powerslide az nagyjából a kanyarodást oldalracsúszással jelenti (sosem nfseztél?). kb ilyesmi: http://www.motorcycl.../powerslide.jpg

A szerver valószínûleg túl van terhelve, ezért pillanatnyilag nem tudsz hszt küldeni, ezt jelenti. sokan böngészik az aprót+fórumot+pixeket...

#12164
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
"a szerver túlterhelt a pillanatban, kérlek próbáld meg késõbb"

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12165
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Ok,Tehát Sala!

Még annyit hogy mi az a powerslide?


Tudja valaki mi ez?

"The server is too busy at the moment. Please try again later."

Az imént csak frissítettem az oldalt hogy írt-e valaki és ez jelent meg.
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#12166
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
naja, de azért vicces majd' minden kanyart powerslideal bevenni, fõleg autók között... magyarországon a hókotrok reakcióideje 2 hét, szóval van idõ mókázni bõven... :P

ohh... :-D

no, de agy ;) hézagolva sem rossz, csak 1. kicsit igénytelen, sufni, bár e fölött szemet lehet hunyni 2. kb elveszted az elõnyeit a ss-ségnek.
ugyan le nem fog esni meg a láncvonalat is be lehet lõni, de nem lesz erõsebb a kerék semmivel, ami mondjuk egy strapakeréknél, szerintem, fontos tényezõ. 3. ha szétmegy az agy racsniszerkezete (ami vacak agyaknál, erõs igénybevételnél (az ss az!) egy kis sárral/vízzel megfûszerezve) könnyen megtörténhet és akkor nem csak egy 500ftos racsnit kell venni, hanem v szabadonfutót, v ha nem kapsz, új agyat.

persze nem akarlak meggyõzni, hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az ss agy jó, de rengeteg elõnye van.

nem kell rápróbálnod, hidd el, jó lesz! bár ha mindenképpen szivatni akarod a boltosokat, akkor ajánlom a speedwayt és salát, szívesen segít :D

#12167
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Télen a vonatok érkezési ideje is csúszik! :D

Azt hiszem leteszteltetem egy kerékpárboltban.Bár hülyének fognak nézni.Itt azért egyszerûbb volt megkérdezni,mert hát ez egy személytelen társalgóhely,mint az msn vagy a telefonálás.

tudtad hogy szeretem a málnát? :D

Ja hátsó agyat már találtam az ágyam alatt,és szétkaptam egy nagy lejtésû(nem elõnyös) fogsort,amibõl kiszedtem a 13 fogú fogaskereket.Az jó lesz a kazetta közepén kihézagolva.Szerintem.
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#12168
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
nagyobb mint..? mint minek?

mint egy keskenyebb felnin? jah, valószínûleg nagyobb, csak az nem biztos, hogy észre is veszed majd.

sztem nyugodtan rakd rá, én egy darabig jártam dh géppel, 1,6os slickekkel, élmény volt az tuti. aon meg ugye széles felni van. nem ez fogott vissza.. ;)


jah, a én kerekem a városi bicajban a következõ:
bike+ ss menetes agy (6-7e) + fekete nonéjm küllõk, 4 keresztre (fûzéssel együtt mondjuk 4 e) +mach 1 520 felni (3-4e max) teljesen jó kerék, bír mindent, nem kõnehéz és az említett 1,6os conti slickel soha jobbat. télen csúszik.. :D

#12169
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
fogjatok már meg legyetek oly kedvesek.A napokban széles felnire(altrix felni,25mm széles kb) képzelgetek 1.5 körüli slick külsõt.Nagyobb lenne a gördülési ellenállása?

Ja igen V-fékes érdekel!
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#12170
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Milyen kereket ajnálanátok futárkodáshoz montiba?(Milyen agy,küllõ,felni,külsõ?)

véfékes?
gepida agy (csapágyas) bike+ küllõ, vuelta cronos felni (duplafalu szegecselt), kenda 1.75" slick
durván kijön 20 ezerbõl kompletten.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12171
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Milyen kereket ajnálanátok futárkodáshoz montiba?(Milyen agy,küllõ,felni,külsõ?)
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#12172
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
a 32 lyukas felni-agyba kevesebb küllõ kell, így némileg könnyebb lesz, és nem nagyon veszít a merevségébõl. 36 lyukasat akkor vegyél, ha tényleg adsz a keréknek rendesen, vagy ha nem vagy egy könnyû ember. a 36 lyukas merevebb és erõsebb is, de ha átlagos súllyal rendelkezel és mondjuk simán túrázol vagy CCzel, akkor a 32 lyuk bõven elég.

#12173
_Brezo_

_Brezo_

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Hy mindenkinek! Érdekelne hoyg miért van 32 és 36 lyukas felni-agy, azaz, hogy a 36os merevebb is talán, erõsebben tartja a kereket, érdemesebb azt venni? Miért jobb avgy rosszabb a 32 vagy 36os lyukas felni elsõsorban??
Elõre is köszi a válaszokat!

#12174
GerMo

GerMo

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás
Tuttok gyárilag is csavarosra csinált 10mm elsõagyat? A Specialized dörtgépekben látni ilyet. -az OEM cucc v van bótba is?
Vagy Bike+ Defense? Vagy vmi Novatec? Utóbbiról szépeket hallottam.
Lényeg h iparis legyen, meg lehessen csinálni bele csavaros tengelyt.
thx
__...:::///Campona Bike Park\\\:::...___

#12175
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
a színeket nem tudom, de a google a barátod a második kérdésben:

http://www.rowerowys...singletrack.jpg

http://www.odbike.co...k_extrusion.jpg

#12176
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Aztán kis országunkban is kapható többféle színben a SingleTrack, vagy csak a honlapon van fent, h elvileg van, de úgysincs? :)

+?: milyen széles ez a felni?
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#12177
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
xl: hegesztett az illesztése.
esztétikailag is jobb a singletrack:)
ebike-n 10mm-es b+ volt 26 rugóér is:) a hone listaára meg valahol 12 ezer körül mozog. ebike árban nem mérvadó tényezõ.

#12178
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
Thez: 'Csak' ~15 :)
De ha van más Mo-n kapható 10mm-es gyorszáras minõségi cucc, akkor nyugodtan mondjátok - de én nemigen tudok róla. (Persze ez nem meglepõ, mert én sokmindenrõl nem tudok :) )


Ha jól tévedek régen azért vettem a rhynot, mert kellett az elsõfék, ami nem tárcsa volt. De már akkor is felmerült az XL-kérdése - és akkor sem igazán értettem, hogy miért kerül 2x annyiba - illetve, hogy megéri-e.
De sztem most akkor marad singletrack - hátha bejön.
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#12179
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

Azért nekem nem csak trükközni kell...úgyhogy akkor lehetséges, h 26nál maradok.
Novatec B+szintû? Dejo... Ebbõl kb arra következtetnék akkor, hogy nem rossz az a B+...mivel ez a Nova agy elég király - (ilyenem volt) - csak most láttam, hogy már nem csak õk csinálják ilyen 10milis-zárral a cuccokat.
(Egyébként hone csak azért kevésbé szimpatikus, mert túl kicsinek és olcsónak tûnik a novához képest. Árkülönbség: 1nova áráért 2 hone :) )

ja, röhej hogy ilyen marha drágán árulják a b+-t és a novát, lassan elérnek a chris king, és dt agyak árához....
(amúgy mind a 2, b+ és nova is azonos futószalagon készül) szóval ugyanaz.)

nekem a hone-val még nem volt gondom. ha megér majd' 30 rugót egy hátsóagy, akkor vedd azokat:)

#12180
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
szerintem singletrack. ez egyértelmû. olcsó és erõs.