Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#12121
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
SingleWide-ból van 24"-s is, vagy csak 26"?
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#12122
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

Felhívtam néhány perce a Mali-t és azt mondta, van DT Revolution mindenféle méretben. 170 Ft az ára.

Nekem a Zöldpontban múlt héten hoztak...165 Ft volt darabja.
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#12123
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

inkabb 60002rs legyen
mert a z a fem porvedot jelenti
az rs pedig a gumi tomitogyurut

öcsémében acél porvédõs csapágy volt, ez ezer százalék, most dobtam ki õket 2 napja.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12124
Oko

Oko

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
6001-2RS volt benne és nem skf, és kaptam ilyet skf-bõl. Az más kérdés hogy a telefonban 400-1000 ft közti árat mondtak, a boltban már 1800 volt darabja, mire kifizettem 7522 forint lett a 4 db csapágy ami persze azt jelenti hogy csak a hátsó agyat újítottam fel. Még gondolkozom hogy mit tegyek ha ezek után egy év alatt kikészülnek ezek is.

#12125
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
inkabb 60002rs legyen
mert a z a fem porvedot jelenti
az rs pedig a gumi tomitogyurut

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#12126
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
most, hogy tudod hogy van, vissza kell menni, és szépen az orruk alá dörgölni hogy lusta férgek.
ezért IS tart ott a magyar kerékpározás, ahol...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12127
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Szégyenlem magam ! :-( Nem hagyott nyugodni ez a küllõ dolog. Felhívtam néhány perce a Mali-t és azt mondta, van DT Revolution mindenféle méretben. 170 Ft az ára. Mentségemre legyen mondva, nekem tegnam mondták a Várban, hogy nem hoz be 1ik nagyker sem ilyen küllõt (az említett dolgok miatt) . Könyörgöm !!!!! Miér kell igy küzdeni mindíg minden kis dologért ? Vagy legalább mondja azt, hogy nem tudom, van-e a nagykerben 1álltalán ilyen cucc.
LóFarkas:Jelentem, nekem tört el ilyen küllõm, 1szerre több is, igaz, akkor nekimentem 1 nagy gyökérnek, volt nagy esés is belõle. De ez nem a küllõ gyengesége, más is megadta volna magát. 1ébként havernál volt ilyen 2-1.5-2-es DT, aminek sérült volt a menete. Szóval kukaérett volt. Befogtuk akkus csavarhúzóba, a másik végét rögzítettük. Elkezdük csavarni. Kb. a 7-8adik kör után pattant el !!!! !!Szóval, nem gyenge anyagból lehet.
Én csak elsõ keréken használom, de ott gond nélkül mûködik.
Marci

#12128
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Tényleg nem lehet ebben az országban 2-1.5-2 küllõt kapni ? Hát 2-3 éve itt vettem, most kéne megint néhány darab, erre mondják, hogy olyat nem hoz be senki, meg különben is, már rájött a piac, hogy felesleges ilyet tartani, jók a 2mm-es küllõk.


Tavaly õsszel volt DT is, Sapim is. DT-t nekem a BigBike hozott, Sapim a Hajtányban lett volna. (A Kerékvárban nekem is azt mondták, hogy nincs...? Akkor se értettem. Nagykernél kell hogy legyen)

Az meg egy faszság hogy fölösleges a húzott küllõ. Ha nincs trágyaféked, akkor gyakorlatilag semmivel sem gyengébb az egyenesnél. Az élettartama mag még hoszabb is, mert a rugalmassága miatt nem kap annyira kemény rántásokat a hajlítás. (Jelentkezzen, aki látott már középen eltört küllõt... na ugye)

#12129
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
sapim sincs?
elvileg hozza a biker.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12130
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás
Tényleg nem lehet ebben az országban 2-1.5-2 küllõt kapni ? Hát 2-3 éve itt vettem, most kéne megint néhány darab, erre mondják, hogy olyat nem hoz be senki, meg különben is, már rájött a piac, hogy felesleges ilyet tartani, jók a 2mm-es küllõk. Mondjuk a csóka ezt 1 sok-sok 100ezer forintos spéci országúti mellett állva mondta. Nem kezdem bele abba az okfejtésbe, hogy aki ilyet megvesz, az lehet hogy küllõböl is a könnyebbet szeretné. Ja, és közölte, hogy azok nem is bírják annyira. Nem érveltem, hogy én kb. 10ezer km-t mentem velük (elsõ keréken persze), terepen, és semmi bajuk nem volt.
Na mindegy, csak szerzek valahonnan. Az a ciki, hogy csak 8 darab kéne.
Marci

#12131
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Feltöltött kép

Feltöltött kép


d=8 D=26 B=10
a "z" meg lehet, hogy "zz", mert egy z egy oldali porvédõ, zz 2 oldali porvédõ.
öcsém egy pár ilyet szedett ki egy standard novatec tárcsás elsõagyból.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12132
Oko

Oko

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Köszönom! DaveRider meggyõzött, már csak az a kérdés hogy milyen csapágy kell bele. Nem tudom mit takar a 6000 Z körülnézek az skf háza táján (köszi a linket) de elõbb szétcincálom a kerekeket.

#12133
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ha sima 6000 Z csapágy megy az agyba, akkor párszáz huf a csapágy.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12134
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
nem akarlak elkeseríteni, de sztem ez a kerékszett nem ér meg egy fillért sem. talán az elõzõ bikkmakkban volt az a középkategóriás outi teszt, ahol eme cég (Xero) giant outiba tett 24 küllõs kerékszettjét eléggé leértékelték. szerintem a komplett kerékszettnek megvan az ára (pl. mavicoc) és kell hozzá egy technológia háttér, mert a 24 küllõt (meg a mavicban a mégkevesebbet?) úgy meg kell húzni meg úgy fûzni, hogy olyan merev legyen, mint egy 32 v 36 lyukas.tehát ezt inkább ne..szerintem inkább vegyél 4 skf csapágyat, olcsóbban kijössz. itt van a hazai skf honlap: http://www.skf.com/portal/skf_hu/home

#12135
Oko

Oko

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Remélem nem minõsítitek offtopicnak a kérdést, de nem igazán találtam neki jobb helyet.A kérdés:
Szerintetek mivel járok jobban, ha a jelenlegi novatech iparis agyakra költök sks csapágyak formájában (1 évet bírt a gyári csapágy) és marad a 2 szezont futott alexrims dm24 vagy egyszerûen veszek egy ilyen szettet: http://ebike.hu/term...kerekszett/2614
?
A Xero XCD-3 Cyprus számomra fekete ló, elsõ ránézésre nem tûnik erõsnek a 24 db 2-1,5-2-es dt küllõ de a xero honlapján feltüntetett súlyadatok tetszenek a szememnek, ráadásul öregszem annyira hogy a dm24-es felniket túlzásnak kezdem érezni (már nincs ugribugri csak cc). SKS-ék vajon mennyit kérhetnek 4 db csapágyért?
Elõre is köszönöm a véleményeket.

#12136
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
igen, kösz rob, tárcsás:D...(pdig 5x átolvastam h mit irtam, és nem tûnt fel:D).

#12137
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

elég. de azt remélem tudod h a singletrack az egy rácsáss felni.

tárcsás? :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12138
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
elég. de azt remélem tudod h a singletrack az egy rácsáss felni.

#12139
Jamiroquai

Jamiroquai

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Szerintetek singletrack hátra elég merevbe? Freeride meg DH napi használat mellett. Vagy vegyek inkább MTX-et? Elég nagy az árkülönbség sajnos, úgyjogy inkább a singletrack lenne jó, de félek hogy nem bírná sokáig és tekeregne összevissza hátul.

#12140
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Ezzel én is tisztában vagyok de itt ez már sokkal nagyobb a kelleténél.Volt mikor bevittem szervízbe hogy állítsák be mert nem akar sehogysem jó lenni, szépen belõtte a szerelõ ahogy kell, berakom a kereket helyére nyorszárat rá, és alig forgott rendesen a kerék, mintha kicsit fékeztem volna, úgyhogy otthon inkább megcsináltam magamnak.