Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#12081
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

http://ebike.hu/term...hatso/disc/3014


Erre gonolsz?
Tavalyiból van ilyenem és szétmenteK a kilincsek.

Ha küldesz egy rajzot lehet van nekem ilyen tengellyel meg szabadonfutóval együtt.
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#12082
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
egy mavic x223-as elbír 75-80kilót, úgy ha még néha meg is eresztem (ésszel)? Cc, maraton és miegymás nyalánkságok is szóba jönnének. ha nem, akkor ebben az árban mit érdemes? (deore hid. tárcsával)

#12083
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
http://ebike.hu/term...hatso/disc/3014


Erre gonolsz?
Tavalyiból van ilyenem és szétmenteK a kilincsek.


A sebesség mindent megold.

 


#12084
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az uj bike+ 3 kalapácsosát nézegetted már?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12085
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Tudnátok ajánlani egy megbizhatóan reteszelõ iparis agyat enduro felhasználásra?
Ns bikes coaster vagy a Grossman agyakkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?


A sebesség mindent megold.

 


#12086
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
minél kevesebb keresztre fûzöd (azaz minél rövidebbek a küllõk) annál merevebb lesz a kerék. mármint vertikális irányban (függõlegesen)
minél több keresztre fûzöd, annál merevebb lesz horizontális (vizszintes) irányban.

dirt-re én 3 keresztet használnék, nem sok értelme van a 4 keresztnek. persze ha tul hosszu a küllõ, akkor meg lehet próbálkozni a 4 kereszttel is, de ha van választás, akkor szerinem 3 kereszt.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12087
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
Vole: olvass vissza 2-vel! :)

2mm-es DT küllõvel akarok fûzni egy Sun Ditch Witch 24"es felnit Shimano Deore aggyal (36lyuk), tárcsafékkel fogom használni (160mm Avid BB5), dirt/street célra.
Elõreis köszönöm a segítséget.


miért deore aggyal??? muszáj azt? ha van rá még lehetõséged, cseréld ki egy ipari csapágyasra. (bike+, novatec stb. már többször ki volt itt tárgyalva)
sztem, mivel kisebb kerék, 36 küllõs, atomerõs lesz, ezért elég a 3 kereszt is.

hallgasd meg a többiek véleményét is, mert én egy rohadt CC-s vagyok, aki a tárcsafékes elsõ kerekét is félradiálisra fûzte volna húzott küllõkkel, csak nem volt olyan hosszban ;)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#12088
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Mi volt a kerdes?

Amugy a Deore agyat ha lehet inkabb felejtsd el, foleg dirt -street -re.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#12089
5anyee

5anyee

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
2mm-es DT küllõvel akarok fûzni egy Sun Ditch Witch 24"es felnit Shimano Deore aggyal (36lyuk), tárcsafékkel fogom használni (160mm Avid BB5), dirt/street célra.
Elõreis köszönöm a segítséget.

#12090
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
terjeszd elõ, hogy milyen felhasználásra kell, milyen küllõkkel akarod fûzni és ilyenek. addig szerintem nem fog tudni senki segíteni.
mert ha pl. országútra kell, oda jó a radiális is (nulla kereszt), de ha DH-ra, akkor oda meg kell a 3, 4 kereszt.
ennyi...

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#12091
5anyee

5anyee

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Üdv.
Tippeket szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy 3 vagy 4 keresztre érdemes-e fûzni egy kereket, meg egyáltalán azt hogyan kell, és az ezzel kapcsolatosan felmerülõ dolgok, ezenkívül láttam valahol olyat hogy a kereken ahol keresztezik egymást a küllõk ott dróttal betekerik és elvileg merevebb lesz a kerék. Nah nem tudja valaki hogyan kell ezt és hogy télleg használ-e?

#12092
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Szevasztok!

WTB Dual Duty FR kereket tervezek venni, de eléggé felment az ára. (hátra 17 rugó)

Erdei ökörködésre lesz a gép összerakva.
Szal ki lehet hozni ennyibõl esetleg jobb kereket (pl iparis agy stb) ha úgy füzetném össze?

#12093
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
énis akartam venni kalapácsot, én tudtam róla, a forgalmazó meg csak meglepõdött:)
tehát a válasz egyelõre nem
10 milis GYZ sincs külön hisz olyan agy nincs amibe ksiebbet adnak de jó a nagyobb, ami meg 10-es ahhoz van.
fel kell fúrni, majd tengely, melynek szélein menet van. sokkal erõsebb mint a zárómechanikás gyorszárak.

#12094
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
szerintem mindkettõre a válasz: nem

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12095
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Még egy kérdésem lenne: 10 mm-es gyorszárat lehet kapni külön?


A sebesség mindent megold.

 


#12096
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
B+ 4 iparis 3 kilincses hátsó agyba lehet valahol plusz rugót vagy kilincseket kapni?


A sebesség mindent megold.

 


#12097
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

ááááááááááááááááááááááááááááá, képet te mocsok!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:)

off
ki milyen bringával...topikban van....:)

on
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12098
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

/most a suprembe van a hátsó/ .


ááááááááááááááááááááááááááááá, képet te mocsok!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#12099
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Érdekelne h. mit bír egy Mavic X317 Disc felni? Elvileg 400g-os, 32lukas, nem tudom h. mennyit számít a jobb anyag. Egy elõl-hátul 115-120-at mozgó gépbe menne tereptúra-öröm CC-esetleg maraton felhasználásra, vagyok hozzá 70-75kg. Ki fogja bírni v. érdemes valami erõsebbet szerezni hátulra?

kibírja....nekem tavaly a coilerben 317-esek voltak /most a suprembe van a hátsó/ magura luisa fr fékkel, elõl pike, hátul 5" rugóút, vagyok majd 100, kimélve nem nagyon voltak, köszönik szépen jól vannak.......-mondjuk 36 lukas volt az átûtõs agy miatt, de sztem nem oszt nem szoroz....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12100
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

Érdekelne h. mit bír egy Mavic X317 Disc felni? Elvileg 400g-os, 32lukas, nem tudom h. mennyit számít a jobb anyag. Egy elõl-hátul 115-120-at mozgó gépbe menne tereptúra-öröm CC-esetleg maraton felhasználásra, vagyok hozzá 70-75kg. Ki fogja bírni v. érdemes valami erõsebbet szerezni hátulra?

Ha ésszel mész lefelé, akkor szerintem bírni fogja.
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)