Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#12041
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Az agy amirõl a testbike-on írnak valami quadro néven futott, de már nem kapható.De egy ilyet én is rendeltem ebike-ról v-fékes kivitelben, feketét.A hülyék meg lehoztak nekem egy 300g-os országútis B+ feliratú agyat ezüst színben, de olyat amit csak Novatec katalógusban lehet látni!Persze visszaküldtem...

#12042
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
egyébként köszi

#12043
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Az "okosságot" vmelyik bike+ agyról olvastam, nem tudom, hogy arra értetted-e, vagy a novatecre. Nem tudom, hogy melyikre írták ezt a testbike-on, de valamelyikre írták, hogy kell bele rakni +1 rugót, h pöpec legyen. Csak néztem a bike+okat, nem tudom pontosan.

Ha novatecre értetted, akkor azokról semmi rosszat nem hallotam:)

#12044
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Hívd fel a Zöldpontot! Náluk széles kínálat van Novatec-bõl, és jó áron is adja.
Mellesleg, hol olvastad az említett "okosságot?" Mert én még nem halottam róla. És nekem is van, de nem tapasztaltam semmilyen hibát.


#12045
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
ha már így szóbajöttek a novatec agyak, akkor tud nekem vki nekem mondani vmit a DO41SB (tárcsás elsõ), és a DO42SB (tárcsás hátsó) agyukról.
És hogy hátsó agyat belõle hol lehet beszerezni, mert nincs kedven azért fizetni, hogy házhoz szállítsák, inkább elmegyek érte, ha tudja valaki, hogy hol lehet ilyen cuccokat kapni.
Meg hogy, a velük egy kategóriában lévõ Bike+ ok jobbak? mert azt olvastam, hogy a racsnijuk nem a legjobb (néha ugrik)

#12046
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Én 1 hete fûzettem kereket,Travel hátsó aggyal.Maga az agy 6500 ft volt, az ebike-on emelték az árát.Szilváson le is teszteltem rögtön, de 1 csepp sár sem került bele, szóval idáig jól teljesít.Elöl egy QR van, már több mint 1 éve és még abba sem ment semmi piszok, csapágy sem kotyog, bár a Travel tömítése jobbnak tûnik.De a Sphere agy sem lehet rossz választás, egy próbát megérhet túrára.

#12047
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás

Nekem 2 évig volt Deore hátsó agyam, alig vártam hogy megszabaduljak tõle...beázik, könnyen elállítódik a kónusz és nehéz.
Javaslom a B+ vagy Novatec agyakat is ha olcsón jót akarsz venni.

Novatecen én is gondolkodom azt még megkérdem egyik boltban menyibe fáj.
B+ melyik az amelyik jó lenne nekem? mert hátsó van ebike-on Sphere de elsõbe nincs. hátsónak nekem bejön a Sphere még az elsõjét megnézem vhol.

#12048
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Nekem 2 évig volt Deore hátsó agyam, alig vártam hogy megszabaduljak tõle...beázik, könnyen elállítódik a kónusz és nehéz.
Javaslom a B+ vagy Novatec agyakat is ha olcsón jót akarsz venni.

#12049
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
na ha minden jól megy július elején lesz egy hetes túrám.
gondoltam veszek kereket.hobbi túra késõbb esetleg maratonozni kéne.
felninek Mach1 2.10-et néztem szimplán szegecseltet. vagy esetleg CR18. tartósság a cél. agyak kellenének lehetõleg úgyhogy a két agy ne legyen több 10-11k-nál. elsõre eg yiparis Zoggie párost néztem sima V-fékeset. aztán legondolkodtam h kell-e nekem az ipari csapi és képbe jött a Deore páros.
vagy mutattak nekem egy American Classic agyat elsõt 3k-ba a hátsót 6-ér hoznák de amint olvastam az AM topicba sok velük a gond. ki mit mond?
küllõk azok 2mm-es DT-k.

#12050
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Küllõket hogy fûzik bele?


ha jól veszem észre, a felni szélein vannak a lyukak a küllõknek

#12051
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

Ez vmi naggyonjó ötletnek látszik (felni): http://www.pinkbike....inator-rim.html


Küllõket hogy fûzik bele?

#12052
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Ez vmi naggyonjó ötletnek látszik (felni): http://www.pinkbike....inator-rim.html


és mennyi lesz a súlya ? de mintha már lett volna vmelyik topicban. a jövõ évi újdonságokban asszem

#12053
GerMo

GerMo

    vendég

  • fórumtag
  • 102 hozzászólás

Olvastam a 2004-es keréktesztben, hogy a 10mm-s gyorszáras novatec hátsóagynál le kellett esztergáltatni 1,5 mm-t a tengelybõl, tudja valaki, hogy az újabbaknál is le kell szedetni a tengelybõl vagy már kijavította a gyártó a hibát?


Az nem csak valami könnyítéses mutatvány?
Bike+ Defense 4X agyban pl alapból 9mm a tengely.


Ez vmi naggyonjó ötletnek látszik (felni): http://www.pinkbike....inator-rim.html
__...:::///Campona Bike Park\\\:::...___

#12054
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás

hahó


mit rakjak a bringára hogy védjem a vázat (és ne legyen olyan fémes hang)
amikor a lánc odacsapódik?


1. Tépõzáras láncvillavédõ (max 1000-1500 ft)
2. Külsõ gumi darab (köteglõvel)
3. Belsõ gumi darab (kötegelõvel)

Csak ne egyszerre tedd fel õket. :D

#12055
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

hahó


mit rakjak a bringára hogy védjem a vázat (és ne legyen olyan fémes hang)
amikor a lánc odacsapódik?


miért teszed fel ezt a kérdést minden topicban ?

#12056
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás
hahó


mit rakjak a bringára hogy védjem a vázat (és ne legyen olyan fémes hang)
amikor a lánc odacsapódik?

#12057
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Olvastam a 2004-es keréktesztben, hogy a 10mm-s gyorszáras novatec hátsóagynál le kellett esztergáltatni 1,5 mm-t a tengelybõl, tudja valaki, hogy az újabbaknál is le kell szedetni a tengelybõl vagy már kijavította a gyártó a hibát?


A sebesség mindent megold.

 


#12058
parej

parej

    vendég

  • fórumtag
  • 215 hozzászólás
Köszi a választ, rob.
now I lay me down to sleep
pray the lord my soul to keep

#12059
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Sziasztok!

Fûzettem két új kereket. LX agyak, Mach IV felnik.
A problémám csak annyi, hogy teszem át az új kerékre a fogaskerekeket? :confused:
Milyen spec szerszámra van szükség hozzá? Köszi a válaszokat.

biztonságos közlekedést mindenkinek, parej


egy láncoskulcs-ra és egy fogaskeréksorleszedõ szerszámra van szükséged. feltéve hogy kompatibilis az elõzõ fogaskeréksorod az uj kerékkel. (gondolom igen)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12060
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

ja én is így voltam, a wtb-nél, de a 8,5 - es fúró megoldotta a problémát 2 másodperec alatt...


A probléma megoldódott, mert találtam Prestás Maxxis Ultralight-ot megfelelõ szélességben és mennyiségben.