Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#12001
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Elvileg a Nova is iparis.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#12002
vendég_nhunor_*

vendég_nhunor_*
  • vendég
elsõ átütõs agy:

novatec - http://ebike.hu/term...otengelyes/1151
vagy
bike+
http://ebike.hu/term...otengelyes/1155

?

sztetek?
úgy látom, hogy a bike+nál van ipari csapágy; a novatecnél nem? sokat számít ez?
vagy vegyem a novatecet mer' az olcsóbb?

#12003
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás


kétszer számoltál amugy elsõagyat, egy tárcsásat és egy simát :)
az iso disc az tárcsás, és a front az meg ugye elsõ.
kösz a linket, átvizslatom.


Bocsi a pontatlanságért, csak hevenyészve összehánytam. De ilyesmi a téma. Szerinetm fûzött keréknek drága egyébként. Akkor már gyári kerék kellene...

Amikor én fûztem, én XC717-et rakattam össze XT agyakkal és DT Competition Black küllõzéssel, s a két kerék 40ezer alatt volt postaköltséggel és fûzéssel együtt. Bár tény, hogy nem ennyire menõ, de talán azt a bõ 120-130ezer különbséget én másra költeném. (pl új teló ;) )
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#12004
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
mindenképpen kerámiás véfékes modell kell, itthon mavic 25k, a dt-bõl meg nem hozzák csak a simát.
küllõ ugye nincs, king forgalmazás szintén nincs.
sima tune elsõagy van a probike-ban, de csak arany szinben azt hiszem. meg egy világoskék, na az randa..
kétszer számoltál amugy elsõagyat, egy tárcsásat és egy simát :)
az iso disc az tárcsás, és a front az meg ugye elsõ.
kösz a linket, átvizslatom.

ami még jó lenne: komplett mavic kerék, crossmax xl, abból van véfékes kerámiás

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12005
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
179.00 € Chris King Classic front 32H black
209.00 € Chris King ISO Disc front 32H black
99.00*2 € DT Swiss XR 4.1 ceramic 32H. (2 db)
0.70*64 € DT Swiss Revolution BLACK 2.0/1.5/2.0 mm 256 mm (64 db)
küllõanyát meg nekem pl adtak ingyé, szal nem gond

636 € ~ 160K HUF ... nem ócsó kerékszett, de legalább jóóó

itthon mennyibõl jönne ki? (utiköltség 4ezer körül volt nekem)

www.starbike.com ha jól emlékszem

(35 €-ért a XC717 nem rossz azért...9500 HUF...)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#12006
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nekem egy olyan kerékszett kellene, hogy king agyak (elõre jó a tune is), fekete huzott küllõk, alu niplik és kerámiás dt felnik.
merre keressem? (azaz melyik online boltban?)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12007
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Naná hogy nincs, és ha igen, akkor q drága. Kint meg egységárban van. Ezt a hülyeséget. Ha egy felni/agy/küllõszettet berendelsz, még rendeléssel együtt is ócsó lesz, s akkor olyan küllõt rendelsz, amilyet csak akarsz.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#12008
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ha valaki talál magyarországon húzott (lehetõleg 2-1.5-2 vagy 1.8-1.5-1.8) fekete küllõt, azonnal szóljon nekem plZ, köszke. eddig nem találtam sehol.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#12009
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Mo-on kérdõjeles.


igen, az. én dt revo-ból akartam feketét, azt mondták nincs.

#12010
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Egy könnyû enduro gépbe építek kereket csak még nem tudom, hogy milyen felnit vegyek, a mavic xm317 a mavic xm719 a sun ds2xc és a rigida taurus 2000 között gondolkozom, a 317 és a ds2xc kb. egy súlyban van csak nem tudom hogy mennyire erõsek, a 719 elég drága és talán elég erõs, a rigidáról meg tudok semmit a súlyán és az árán kívül. Tudnátok írni ezekrõl a felnirõl erõsség szempontjából?

317-es meglehetõsen erõs......az volt nekem a coilerben, tavaly, mondjuk nem ugrálok viszont nehéz vagyok.....bírta gond nélkül.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12011
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Egy könnyû enduro gépbe építek kereket csak még nem tudom, hogy milyen felnit vegyek, a mavic xm317 a mavic xm719 a sun ds2xc és a rigida taurus 2000 között gondolkozom, a 317 és a ds2xc kb. egy súlyban van csak nem tudom hogy mennyire erõsek, a 719 elég drága és talán elég erõs, a rigidáról meg tudok semmit a súlyán és az árán kívül. Tudnátok írni ezekrõl a felnirõl erõsség szempontjából?


A sebesség mindent megold.

 


#12012
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Létezik/kapható húzott fekete!!! küllõ? és ha igen, milyen, menyibe kerül?


Gúgölll, wazze. Sapimból és DT-bõl is létezik húzott fekete asszem minden küllõjüket gyártják feketében is. Mo-on kérdõjeles.

http://www.awcycles....m5b66s187p11307

http://www.dtswiss.c...bikedetail&id=4

#12013
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Létezik/kapható húzott fekete!!! küllõ? és ha igen, milyen, menyibe kerül?

4000-6000 FT közt keresek 36 yuku felnit feketét(vagy más szinü de ne alu) és 400- 420 g-osat

mit ayánlatok?
a mavic 221 az ugye 440g és 6000FT?


én úgy tudom, hogy nincs húzottban fekete, legalábbis amikor kerestem ( DT ), akkor azt mondták nincs.
elvileg a sun ds2xc is beleférne Neked, az 5000 ft körül van, bár mindenki mást mér, mint a gyári adat.

#12014
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Létezik/kapható húzott fekete!!! küllõ? és ha igen, milyen, menyibe kerül?

4000-6000 FT közt keresek 36 yuku felnit feketét(vagy más szinü de ne alu) és 400- 420 g-osat

mit ayánlatok?
a mavic 221 az ugye 440g és 6000FT?
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#12015
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

ja és mennyire érdemes mondjuk radiálisra vagy 2 keresztre fûzetni az elsõ/hátsó kereket? (V-féknél)


elsõt érdemesebb, fõleg húzott küllõvel. súlyt takarítasz meg vele.
hátsónál is szokták félradiálisan, sztem a hajtás oldallal ellentétes oldalon. de erre a Mavic rácáfolt, úgyhogy nem tudom.
de az elsõ kerék az biztos :D

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#12016
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
B+ agyból melyik az aminek jó az ár érték aránya? CC/Túra szemszögbõl.
ha a helyi papa elvisz tútára kapok pézt támogatásra.
ja és mennyire érdemes mondjuk radiálisra vagy 2 keresztre fûzetni az elsõ/hátsó kereket? (V-féknél)

most látom sheldon-t megnézem...

#12017
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

És neked minlyen ár a dárga? :)

ami nem 3-5 ezer bolti áron;)
átütõs elsõagyból 10 ezer felett rosszat nem lehet kapni, itt kezdõdnek kb a b+ és nova agyak. mind2 volt.
hátsóból gyorszáras acor, 2iparis cécósagy évekig bírta a síkraplaccsot, majd a rendes bringázást is.. majd b+ 32-t reteszelõ 4 iparis átütõs hátsóagy... ez is tökéletes volt. 4 iparis SS b+, tárcsás, tökéletes volt. Novatech átütõs hátsó szintén...most meg a fene tudja milyen agy van hátul, azt sem tudom mennyibe kerül, de 10mm-es átmenõtengelyes, és tökéletes.
ez mind >= 10 ezer, de nem sokkal.(változó)



fûzés: google, sheldon brown.

#12018
RoGeR

RoGeR

    vendég

  • fórumtag
  • 236 hozzászólás
Tud valaki linket adni ahol a fûzési módokat taglalják? (Minek mi az elõnye, hátránya, kép)

Most állok kerékfûzetés elõtt és jó lenne utánanézni, hogy hogy kérjem... :)

#12019
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

szerintem mindkét oldalon 3 kereszt legyen.

3 kereszt lesz, többen meggyõztetek. Azért gondoltam 2 keresztre, mert valamelyik tavalyi számban volt egy dh gép, amiben az elsõ kerék 2 keresztre volt fûzve 2-1,7-2-es küllõkkel.


A sebesség mindent megold.

 


#12020
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

203-as tárcsás elsõ enduro kereket érdemes 2-1,8-2-es küllõvel 2 keresztre fûzni vagy inkább 3-ra vagy a tárcsaoldalon 2-es küllõvel fûzni?
Az alu küllõanyák is ugyanúgy bírják a kemény használatot, mint a réz anyák?

szerintem mindkét oldalon 3 kereszt legyen.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.