Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Keréképítés

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
12562 hozzászólás a témában

#12321
987

987

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
„a gumi futófelülete valószínûleg el lesz csúszva„
Áhá akkor márt kezdem érteni mért volt a bicom kicsit „ferde” mikor más gumikat kezdtem használni az eredeti helyett.

Jut exembe nem egy hurrikán lesz rajta mert az hátul van hanem egy Conti Explorer pro.2,0

#12322
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
1ébként a rhyno liton swm volt semmi baja az 1,9 es mislen semi slicknek...pedig az kissé szélesebb felni....
Feltöltött kép
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12323
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
És akkor hogy néz ki a singletrack 1,75-s országúti gumival? Megsúgom, röhejesen. Mégis hibátlanul mûködik. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy keskeny terepgumival jól fog szuperálni, csak a példa kedvéért említettem.


#12324
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás


„gumik sem feltétlenül úgy állnak” hogy álnak ezt most nem értem.


nem tudom ki irta, de úgy értette, hogy 2.0-ás a gumi futófelülete valószínûleg el lesz csúszva és nem fog megfelelõen tapadni,stb a single tracken...mivel a single track egy durvulósabb, 4x felni, ezért arra 2.2-es gumi sztem minimum kell..

#12325
paradox

paradox

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Köszönöm a gyors választ , egyszer élünk , nekiesek..:D

#12326
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Üdv! abban kérném a segítségeteket , hogy rászánnám magam kerekeim átfûzésére ,és kérdezném , hogy nem tudtok-e valamilyen linket adni ezzel kapcsolatban , vagy valami alap hasznos infókat elmondani hogy kezdjek neki:D

Elõre is köszi


Tudni te angol?

sheldonbrown.com/wheelbuild

Ha ugyanazt az agyat használod majd, akkor ugyanúgy told bele a küllõket, ahogy most vannak. Ugyanarról az oldalról, és ugyanarra álljon. Küllõt reciklálni nemigen érdemes, legföljebb ha ugyanolyan lesz az új felni (de akkor ki se vedd az agyból a küllõket, csak egyesével tedd át az új felnibe)

#12327
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

és biztos jó lesz a küllõméret? Furcsa hogy elõbb van meg a küllõd, mint ahogy a felni.


a küllõ nincs meg , nem vettem meg, csupán érdeklõdtem van-e. és van

az eladó azt mondta, több méretben van
az agyat bevittem , a felni holnap meglesz , és akkor majd kiderül , hogy van-e , de az eladó elmondása alapján nagy valószínûséggel lesz a megfelelõ méretben . na kb ennyi a történet

#12328
paradox

paradox

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Üdv! abban kérném a segítségeteket , hogy rászánnám magam kerekeim átfûzésére ,és kérdezném , hogy nem tudtok-e valamilyen linket adni ezzel kapcsolatban , vagy valami alap hasznos infókat elmondani hogy kezdjek neki:D

Elõre is köszi

#12329
987

987

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Úgy néz ki mégsem az a felni lesz hanem egy Sun DS2-XC ami úgy 415 g.
Remélem jó lesz. és bírni fogja a strapát elõl.
Egy Schwalbe Hurricane Sport 2.0 fog állni rajta.
„gumik sem feltétlenül úgy állnak” hogy álnak ezt most nem értem.

#12330
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
és biztos jó lesz a küllõméret? Furcsa hogy elõbb van meg a küllõd, mint ahogy a felni.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#12331
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

DT Revo 140 Ft/db. Mikor nekem kellett, nem volt mindenhol, és majdnem biztos hog csak rendelésre van. Túl drága lenne minden méretet tartani belõle. Én a BigBike-al hozattam.


találtam a speedmetalban! volt nekik raktáron .... csak a felnire kell várni ... az meg ki tudja mikor lesz . megjött a jóidõ , persze ilyenkor van ám csak 1 kereke a biciklimnek :D

#12332
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás

Ez a felni csak 590 g. Én meg 91 kg.

Nekem nem tûnik nehéznek.



Csak most forgó tömegrõl beszélünk. Ez nem ugyanaz, mintha pl. a nyerged lenne ugyanennyivel nehezebb. Ráadásul az ilyen stílusú felniken az 1.9 vagy 2.0 es gumik sem feltétlenül úgy állnak, ahogy annak a futófelülete ki lett találva.

#12333
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

körülbelüli DT revolution küllõ ( 32 db ) árat nem tudtok ?

DT Revo 140 Ft/db. Mikor nekem kellett, nem volt mindenhol, és majdnem biztos hog csak rendelésre van. Túl drága lenne minden méretet tartani belõle. Én a BigBike-al hozattam.

#12334
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
http://ebike.hu/term...6-csavaros/2528

#12335
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ez a felni csak 590 g. Én meg 91 kg.

Nekem nem tûnik nehéznek.

az kõnehéz.....én 110 kilóval használtam 395 grammos felnit /most is olasmit használok 90+ kilóval/ ....az elején így gondolkodtam mint Te , most ott rohad a garázsban a 2 rhyno lite felni....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#12336
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Ez a felni csak 590 g. Én meg 91 kg.

Nekem nem tûnik nehéznek.


az ilyen felhasználásra szánt felnik nyugodtan 500 gr. alatt vannak ...
azonkívül síkon nem hiszem, hogy akkora igénybevételnek ki lenne téve a felni, még a te súlyod alatt is, hogy egy single trackre szükséged legyen .....

#12337
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
körülbelüli DT revolution küllõ ( 32 db ) árat nem tudtok ?

#12338
987

987

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Ez a felni csak 590 g. Én meg 91 kg.

Nekem nem tûnik nehéznek.

#12339
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Az agyakkal tökéletesen egyetértek, de szerintem felesleges egy 4X-ra szánt felnit cipelned, ha csak túrázol.

#12340
987

987

    vendég

  • fórumtag
  • 119 hozzászólás
Most készülõk tárcsára váltani elõl és ezért, na meg mert az elsõ kerékrõl leszakadt a felni kéne egy új úgy okoskodtam jobban járok ha fûzetek egyet mint ha készen venném .

Egy Novatec DO41SB agyra és egy Sun Single Track disc re gondoltam .
Nem ugratok nem DH zom.
Csak tekerek cudar terepen elég sokat. Inkább síkon mert itt nincsenek hegyek de, azért néha oda is eljutok.

Csak kellene egy-két vélemény, hogy megnyugodjak nem nyúlok e mellé.. Vagy esetleg valami jó tanács


A cuccok az ebikérõl lesznek valószínûleg.