Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1501
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az a Master3 ;)



#1502
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

A fiatalok közt nagyon sok óriási tehetség van, röhögve körbe bicajozzák akár egy rollerrel is az ilyen őskövületeket, mint amilyen én vagyok! (hja, bizony, lassan Master2...)

Nem tudom mennyi a Master2 de én idén voltam 50... :)



#1503
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hát én csak azt tudom hogy én hogyan érzem különbözô bicajokkal. De attól még olyan lefelékben ahol én pénzért sem ülnék merevre, lehet hogy egy 16 éves kölyök egy full merevvel gyorsabb lenne mint én az endúróval. :)

A fiatalok közt nagyon sok óriási tehetség van, röhögve körbe bicajozzák akár egy rollerrel is az ilyen őskövületeket, mint amilyen én vagyok! (hja, bizony, lassan Master2...)



#1504
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Pedál:  Köszönöm a tanácsot, kipróbáltam végre normálisabb körülmények között is, nagyon bejött ez óccókínai műanyag platform. Jó nagy, ami 46-os lábbal, 47-es cipőkkel nem hátrány. A rendes tüskék jól tartják a cipő talpát, nem egy lecsúszós fajta, pedig nem speckó a cipő - csak egy olcsó, aránylag sima talpú sportcipő.

Tegnap eléggé váratlan dolog történt, kíváncsi vagyok mennyire gyakori.
Dobogókőről lefelé a kéken jöttünk, azon is van pár kisebb kavics. Éppen éreztem magamban az erőt, így gyakorlásképpen párat igyekeztem megugrani. Az egyik után hangos és pár másodpercig tartó éles recsegést hallottam. Az aszfaltra leérve megnéztem, de sehol semmi felütés, nem értettem a dolgot. Utána már csak az aszfalton tekertem a Kisrigóig, de a lánc folyamatosan ciripelt hátul, mint amikor rosszul van beállítva az első váltó. Már azt hittem valahogy a bovden állítódott el (mondjuk a hátsó rugóstag max félig ült össze, meg amúgy is XT Shadow + - merevítős a hátsó váltóm), de hiába állítgattam menet közben, ciripelt végig.
Meguntam, megnéztem jobban. Az alsó váltógörgő műanyag "futófelülete" lepattant a fém csapágy részről pár mm-t az egyik oldalon - ettől imbolygott a műanyag rész és a lánc néha beleért a kanálba. Kézzel vissza tudtam pattintani a műanyagot, utána már nem volt vele gond.

Ez mennyire gyakori? Görgő most már cserés, mert legközelebb ez még könnyebben megtörténhet?

Valószínû belengett a lánc, ferdén ment rá és megfeszítette a görgôt. Én vennék egy párat készenlétbe aztán ha ismétlôdik kicserélném. Asszem 10€ egy pár, nem vészes...


  • Szepy_lc8 kedveli ezt

#1505
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Pedál:  Köszönöm a tanácsot, kipróbáltam végre normálisabb körülmények között is, nagyon bejött ez óccókínai műanyag platform. Jó nagy, ami 46-os lábbal, 47-es cipőkkel nem hátrány. A rendes tüskék jól tartják a cipő talpát, nem egy lecsúszós fajta, pedig nem speckó a cipő - csak egy olcsó, aránylag sima talpú sportcipő.

Tegnap eléggé váratlan dolog történt, kíváncsi vagyok mennyire gyakori.
Dobogókőről lefelé a kéken jöttünk, azon is van pár kisebb kavics. Éppen éreztem magamban az erőt, így gyakorlásképpen párat igyekeztem megugrani. Az egyik után hangos és pár másodpercig tartó éles recsegést hallottam. Az aszfaltra leérve megnéztem, de sehol semmi felütés, nem értettem a dolgot. Utána már csak az aszfalton tekertem a Kisrigóig, de a lánc folyamatosan ciripelt hátul, mint amikor rosszul van beállítva az első váltó. Már azt hittem valahogy a bovden állítódott el (mondjuk a hátsó rugóstag max félig ült össze, meg amúgy is XT Shadow + - merevítős a hátsó váltóm), de hiába állítgattam menet közben, ciripelt végig.
Meguntam, megnéztem jobban. Az alsó váltógörgő műanyag "futófelülete" lepattant a fém csapágy részről pár mm-t az egyik oldalon - ettől imbolygott a műanyag rész és a lánc néha beleért a kanálba. Kézzel vissza tudtam pattintani a műanyagot, utána már nem volt vele gond.

Ez mennyire gyakori? Görgő most már cserés, mert legközelebb ez még könnyebben megtörténhet?


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1506
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Alapvetően óvatos és lassú vagyok lefelé, fully-val sem lennék sokkal gyorsabb, mint merevvel. :)

Egy példa. 2015-ben a Bükk Maratonon itt ezen a szakaszon feltartott egy fully-s, pedig ő sem volt lassú, aztán egy merev farús srác, aki gyökkettővel ment... :) https://www.strava.c...ents/8577006591

Mindössze 20mp-cel vagyok a KOM mögött így is. Lassú vagyok, na! :)

Hát én csak azt tudom hogy én hogyan érzem különbözô bicajokkal. De attól még olyan lefelékben ahol én pénzért sem ülnék merevre, lehet hogy egy 16 éves kölyök egy full merevvel gyorsabb lenne mint én az endúróval. :)



#1507
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Alapvetően óvatos és lassú vagyok lefelé, fully-val sem lennék sokkal gyorsabb, mint merevvel. :)

Egy példa. 2015-ben a Bükk Maratonon itt ezen a szakaszon feltartott egy fully-s, pedig ő sem volt lassú, aztán egy merev farús srác, aki gyökkettővel ment... :) https://www.strava.c...ents/8577006591

Mindössze 20mp-cel vagyok a KOM mögött így is. Lassú vagyok, na! :)


zscs módosította - 2017. április 10. - 10:52


#1508
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Nekem még mindig nem kínzás a merev villa, ott is elmegyek vele, ahol a többség a fully-ról is leszáll, pedig elég félős vagyok! :)

Merevvel felfelé mész PR-t fullyval lefelé, mindegyikben van kihívás, kinek mi a fontosabb... Én már elég öreg vagyok, nekem már a kényelem is bejátszik mint szempont. :)

Merevhátú plusszossal (140-es Fox34 elöl) lefelékben egy-két "close call" után át kellett értékelnem a sebességet és rá kellett nyúlnom a fékre ott ahol a Strive-ot nyugodtan ereszthetem, bár jóval gyorsabban tudok menni vele mint ahogy bármilyen más merevhátúval tudtam.



#1509
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

 

Nekem még mindig nem kínzás a merev villa, ott is elmegyek vele, ahol a többség a fully-ról is leszáll, pedig elég félős vagyok! :)

 

na igen, de azokon a félős szakaszokon a többiek lefelé jönnek, te meg felfelé mész. :P :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1510
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Off. Én épp tegnap toltam egy szép PR-t merev villával egy olyan helyen, ahol a korábbi időmet Reba villával + ejtős nyeregcsővel mentem. 22mp-es javulás. Igaz, most jártam itt másodszor eddig. Nem meredek, viszont szikás, homokköves, elég csúszós, emiatt relatíve technikás. https://www.strava.c...nts/22837501760

(Igaz, rugózós villával tuti tudnék ennél sokkal jobb időt, de akkor is.)

hogy ontopic legyek:

IMG_1757.jpg

 

Nekem még mindig nem kínzás a merev villa, ott is elmegyek vele, ahol a többség a fully-ról is leszáll, pedig elég félős vagyok! :)


zscs módosította - 2017. április 10. - 09:34


#1511
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Én is próbáltam mindent, egy darabig full merevet is - amit az erdôben 30 percig élveztem, 30-45 között elviseltem, utána viszont kínzás volt. :)
Otthon a plusz merevhátúként OK, de amikor boszniában vagyok a hegyekben nekem kell a fully...



#1512
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A sebessegfaktor ugyanugy megvan a cxel is, epp ezert elvezetes. A korabbi ossztelosokkal en is ugy voltam, hogy eloszor nagyon erdekes, hogy atcsapat mindenen az ember buntetes nekul, de egy ido utan unalmas, ha sokadszor ugyanott hasznalja az ember. Most azert vallaltam be, mert a becsi erdoben sokfele lehet menni, ahova elvileg pont idealis egy ilyen turagep.

#1513
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

.... A full merev montim meg sose volt, de el tudom kepzelni milyen.

 

nekem volt és van is fullmerev (mondjuk ezt tudod), itthon (dombok és homok) egyszerűen jobb bárminél. azon a kevés terepen, ahová néha eljárok "montizni" (a Naszályon) ott jó ha van teló, lefelé és a kedvenc egynyomosomon kell is, sokat hozzátesz a biztonsághoz. de hogy ne legyen uncsi, ott az ss-el szívatom magam. a fullteló oda felesleges, bár mikor volt, élveztem, de arra a pár tekerésre, amit mostanában ott előadok, nem kell. próbálgattam az egyik itteni kolléga fulltelós 29er canyonját. nagyon tetszett a kényelme, de nagyon nem az én világom. hihetetlen steril, kb semmi kapcsolatot nem éreztem az úttal. szerintem az újdonság varázsának elmúltával rövid idő alatt meg is unnám. nem is lehet úgy pakolni, mint a jóöreg inbredet, ami bár nulla presztízzsel bír, de (nekem) mégis nagyon bejött, fürge, strapabíró és (lefelé és technikás részeken) qrva gyors (-nak érzem magam vele) és ez a lényeg, nem? :) 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1514
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Jah az jo olcso :) szeretek bringazni de total felesleges az en szintemen 3000+ euros bringa. Foleg ha tobbet tartok.

Kisherceg: ezert gondoltam, hogy elleszek turamontival, ha egy kis kozvetlensegre vagyom meg ott a cx. De lehet kicsit igy is tultoltam a dolgot. Regota nem voltan terepen a cx bringaval, de jo volt. Szeretem, amikor minden mozdulatot meg kell lefele tervezni, mert nem oldja meg helyetted a bringa, teljesen mas a sebessegerzet es az adrenalinfaktor. A full merev montim meg sose volt, de el tudom kepzelni milyen.

Ja a Lux ára elég húzós, szerintem az inkább annak jó aki versenyezni akar. Amúgy a Nerve tényleg nem egy extra gyors mászógép, még sosem éreztem hogy gyors vagyok vele - akkor sem amikor PR-t tekertem. :) Az ára viszont verhetetlen volt, ezért is vettem hosszabb túrázósabb jellegû tekerésekhez a hegyekben amire nekem tökéletesen megfelel - talán egyszer kap egy könnyebb kerékszettet.

Szerencsére akkora a választék hogy csak pénz kérdése és mindenki talál megfelelôt bármi is az igény. :) Én mostanában elôszeretettel hajtom az asszony cross trekking pedelec-jét is, iszonyat buli. Ma tekertem vele 62km-t 1200m szinttel, az átlag pulzusom ugyanannyi volt mint amikor másikkal tekerek csak gyorsabban hazaértem. :)



#1515
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Egy Lux CF? :)


Jah az jo olcso :) szeretek bringazni de total felesleges az en szintemen 3000+ euros bringa. Foleg ha tobbet tartok.

Kisherceg: ezert gondoltam, hogy elleszek turamontival, ha egy kis kozvetlensegre vagyom meg ott a cx. De lehet kicsit igy is tultoltam a dolgot. Regota nem voltan terepen a cx bringaval, de jo volt. Szeretem, amikor minden mozdulatot meg kell lefele tervezni, mert nem oldja meg helyetted a bringa, teljesen mas a sebessegerzet es az adrenalinfaktor. A full merev montim meg sose volt, de el tudom kepzelni milyen.

#1516
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

Nekem nem az ossztelosokkal vannak problemaim, hanem ezzel az ossztelossal, mar volt ot-hat, es talan az enduro bringat ereztem csak lomhabbnak. Egy brainnel biztos hasonloan lehet menni, mint egy merevvel.

 

ja, az össztelósokkal nekem nincs problémám. kipipáltam, jó volt, de többet nem veszek. :)


  • arn kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1517
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A top menőknél, akik elképesztő Wattokat tudnak (sőt, Watt/kg-okat), a plusz ~1 kg adta hátrány elenyésző ahhoz képest, amit a hajtás hatékonyságán nyernek akár felfelé, egy technikás pályán. És itt szándékosan írok felfelét.

 

A linkelt Superior fully-t elfogadnám, csak a hajtást variálnám át SRAM 1x11-re.

Van egy tippem arra nézve, a Canyon idén megújítja a Lux CF-et, valami extrán grammozós vázra cseréli.



#1518
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Nekem nem az ossztelosokkal vannak problemaim, hanem ezzel az ossztelossal, mar volt ot-hat, es talan az enduro bringat ereztem csak lomhabbnak. Egy brainnel biztos hasonloan lehet menni, mint egy merevvel.

Egy Lux CF? :)


  • arn kedveli ezt

#1519
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

versenyző azzal megy amit alátolnak....

Persze, Scott csapattag nem fog BMC-vel menni... de minimum választhatnak merev és össztelós között. Az élversenyzôk közül Absalon váltott utoljára, és azóta elég ritkán látni merevhátún.



#1520
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nekem nem az ossztelosokkal vannak problemaim, hanem ezzel az ossztelossal, mar volt ot-hat, es talan az enduro bringat ereztem csak lomhabbnak. Egy brainnel biztos hasonloan lehet menni, mint egy merevvel.