Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1541
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

eleg sok mulik a bringan... a bemelegito felfelen (atlag 5.2% emelkedo, nehol 15-20%), hiaba nincs a cx bringan kis attetel (33/32 a legkisebb):

 

giant tcx 14:07

canyon nerve 17:09

 

nem veletlenul erzem lomhanak.



#1542
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

eddig fel sem tunt, hogy a hatsofekkonzol IS, jol latom, hogy 160-as a hatso tarcsa? me'g csomagtartot is lehet tenni erre a vazra, ezt sem gondoltam volna (:

pd-m530-as pedalt tettel ra? mer azt el is felejtettem mondani, hogy megeri a bringaval egyutt rendelni, mert 27 euro korul adjak a kanyonnal.

na, es meddig tartott osszerakani? a telot nem szeded vagy szedeted szet?

forditsd meg a nyeregcsobilincset, hogy elorefele legyen a res rajta, es en leragasztanam valamivel a nyeregcso bevagott reszet, mert hiaba nez elore, de igy is meggyulik ott a por, s majd jol elkezd recsegni.

 

Igen, a hátsó 160-as. Ha esetleg lesz tárcsa csere, akkor nincs kizárva hogy oda is kap egy 180-asat :) A csomagtartó konzol valószínűleg kihasználatlan marad :D De ha van, az sose baj :)

 

Igen SH PD-A 530-at tettem rá, és pont amiatt a Canyontól vettem rá, mert nagyon jó árban sikerült onnan venni, főleg így, hogy nem nőtt a postaköltség miatt. 5-6 ezerrel olcsóbban jöttem ki mint itthon a legolcsóbb helyen.

 

Nem volt sok idő összerakni, kb. fél-1 óra volt próbálgatásokkal, állítgatásokkal együtt. 

 

A bicikli most szervizben pihen, feltöltik rendesen az olajat benne, esetleg a fék is légtelenítve lesz, picit belül fogott nekem.

 

A nyeregcsőbilincset köszi, teljesen igazad van vele kapcsolatban! Ismerős jelenség.

 

 

Jo tekerest :)

 

Köszi! :) Jövőhéten húsvétkor ki fogom hajtani a belét ;)

 

Gratula, szuper a színe! Az egyetlen dolog amit én lecserélnék rajta azok a féktárcsák SLX-re, mert nekem ezek olyanok mintha szivacsból lennének. :) A legalapabb Shimano fékkel is ég és föld a különbség fékhatásban ez meg egy normális tárcsa között. Az enyém is ezekkel jött (ment is) de még az asszony trekkingjén sem tudom elviselni...

 

Köszi a tippet! Erre az agyra nem rakható center lockos verzió, igaz? Ha jól sejtem akkor az enyém SM-RT56-os. Nem kéne sokat ráfizetni egy SLX tárcsára. Egyébként mitől jobb az, mint ez?

 

Remélem már belement az első kör! :)

Féktárcsa: akkor nem véletlenül éreztem, hogy kritikán aluli a fékhatás és a precizitás? Azt hittem jobb lesz ha még bekopik, Avid Elixir 1 és 7 után nagyon rossz érzetet keltett. Egyből meg is próbáltam légteleníteni, de rendben voltak.
Köszönöm a tanácsot, nézek is hozzá SLX tárcsát...

 

1 köröcske már igen Vácra a kerékpárszervizig :) Nem is baj, ebben a nagy szélben nem nagy élvezet menni.



#1543
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Remélem már belement az első kör! :)

Féktárcsa: akkor nem véletlenül éreztem, hogy kritikán aluli a fékhatás és a precizitás? Azt hittem jobb lesz ha még bekopik, Avid Elixir 1 és 7 után nagyon rossz érzetet keltett. Egyből meg is próbáltam légteleníteni, de rendben voltak.
Köszönöm a tanácsot, nézek is hozzá SLX tárcsát...

Ja, SM-RT66 vagy 64 ha CL. Egy pár embernek már javasoltam fékszett csere helyett amikor a fékre panaszkodtak és mindig megoldotta a problémát. :)



#1544
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Remélem már belement az első kör! :)

Féktárcsa: akkor nem véletlenül éreztem, hogy kritikán aluli a fékhatás és a precizitás? Azt hittem jobb lesz ha még bekopik, Avid Elixir 1 és 7 után nagyon rossz érzetet keltett. Egyből meg is próbáltam légteleníteni, de rendben voltak.
Köszönöm a tanácsot, nézek is hozzá SLX tárcsát...

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1545
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Akkor összeszerelve a "kis" Canyonkám! :)

 

Gratula, szuper a színe! Az egyetlen dolog amit én lecserélnék rajta azok a féktárcsák SLX-re, mert nekem ezek olyanok mintha szivacsból lennének. :) A legalapabb Shimano fékkel is ég és föld a különbség fékhatásban ez meg egy normális tárcsa között. Az enyém is ezekkel jött (ment is) de még az asszony trekkingjén sem tudom elviselni...



#1546
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Jo tekerest :)

#1547
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Akkor összeszerelve a "kis" Canyonkám! :)
prohardver.hu/dl/upc/2017-04/132360_2017-04-08_09_05_03_hdr.jpg


eddig fel sem tunt, hogy a hatsofekkonzol IS, jol latom, hogy 160-as a hatso tarcsa? me'g csomagtartot is lehet tenni erre a vazra, ezt sem gondoltam volna (:

pd-m530-as pedalt tettel ra? mer azt el is felejtettem mondani, hogy megeri a bringaval egyutt rendelni, mert 27 euro korul adjak a kanyonnal.

na, es meddig tartott osszerakani? a telot nem szeded vagy szedeted szet?

forditsd meg a nyeregcsobilincset, hogy elorefele legyen a res rajta, es en leragasztanam valamivel a nyeregcso bevagott reszet, mert hiaba nez elore, de igy is meggyulik ott a por, s majd jol elkezd recsegni.

#1548
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Akkor összeszerelve a "kis" Canyonkám! :)

132360_2017-04-08_09_05_03_hdr.jpg



#1549
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

jopofa a nerve-en az a gumiszeru muanyag az alsocso aljan, csak erhetne feljebb is, par helyre ragasztottam ontapados foliat, papirboltban par szaz forint volt kb. egy negyzetmeternyi, nem tul vastag, de ez volt a kozelben beszerezheto, es nem akartam joval tobbet kolteni foliara, mert idehaza nem talaltam vastagabbat, bar lehet, hogy van, a kinai ebayes foliakban meg nem biztam, amugy sikerult egesz normalisat kifognom, mert leszedes utan nem marad ragaszto.
amit erdemes leragasztani, az a telo hid hatulja, legalabbis egyes foxokon tisztithatatlan, mer olyan kis zeg-zugokat sikerult kialakitaniuk a kis ferde tartokkal, es ha ott marad a retek, akkor annak hangja is lesz....

mibe vagy hova kell nitrogen az rp23-on kivul?


A speci foxos tagjaba kellett :). Mostanit nem neztem.

#1550
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Ja és az alsócsövön is van vázvédő fólia, bár azt a többiek tudják, hogy mennyire elég - nekem eddig bevált, de lehet, hogy komolyabb felhasználó rak még rá valamit. :)


jopofa a nerve-en az a gumiszeru muanyag az alsocso aljan, csak erhetne feljebb is, par helyre ragasztottam ontapados foliat, papirboltban par szaz forint volt kb. egy negyzetmeternyi, nem tul vastag, de ez volt a kozelben beszerezheto, es nem akartam joval tobbet kolteni foliara, mert idehaza nem talaltam vastagabbat, bar lehet, hogy van, a kinai ebayes foliakban meg nem biztam, amugy sikerult egesz normalisat kifognom, mert leszedes utan nem marad ragaszto.

amit erdemes leragasztani, az a telo hid hatulja, legalabbis egyes foxokon tisztithatatlan, mer olyan kis zeg-zugokat sikerult kialakitaniuk a kis ferde tartokkal, es ha ott marad a retek, akkor annak hangja is lesz....


a nitrogent pl hogyan oldod meg? :)


mibe vagy hova kell nitrogen az rp23-on kivul?

#1551
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Ja és az alsócsövön is van vázvédő fólia, bár azt a többiek tudják, hogy mennyire elég - nekem eddig bevált, de lehet, hogy komolyabb felhasználó rak még rá valamit. :)

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1552
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Láncvilla védő van rajta gyárilag. Ahol a bovdenház a vázhoz ér, oda matricát is raktak plusz magán a bovdenházon is van egy gumi védő.
Legközelebb országútira is rakok láncvilla védőt, mert az enyémen valszeg a lánc verte le pár helyen a festést...

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1553
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

az idő ólomlábakon vánszorog...

 

Csak hogy addig is legyen téma :D :

 

Vettem rá átmenetileg 1k-ért láncvillavédőt, de ha nem néz ki rajta rosszul akkor rajta is marad. Illetve majd még vennem kéne rá vázvédő matricákat is, olyan tippet kaptam, hogy írószer boltban körülnézni füzetborítókat, mert úgy lehet a legolcsóbban kijönni. 

 

Meg persze kell majd rá kulacstartó, csengő, km óra, ülés :D De az majd a jövő zenéje. Egyelőre csak legyen összerakva, működjön minden, ne legyen karcos és akkor boldogság van :)



#1554
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.888 hozzászólás

az idő ólomlábakon vánszorog...


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1555
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.888 hozzászólás

Sajnos most ez nem játszik. Meg amúgy is nagyon kevés az a 21 nap egy évre :\

 

aki ilyen szemtelenül fiatal, csak ne panaszkodjon! :D


  • zeezoltano kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1556
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

szabit kell kivenni, egyértelmű.

 

Sajnos most ez nem játszik. Meg amúgy is nagyon kevés az a 21 nap egy évre :\



#1557
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.888 hozzászólás

szabit kell kivenni, egyértelmű.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1558
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Nem :) A helyzet az, hogy addig nem vagyok otthon sajna. Péntek este sötétben nem akarom kicsomagolni. Szombaton reggel viszont korán fogok kelni azt már tudom :D :D

Na jó, akkor megbocsátva... :)



#1559
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Mazohista...  Én a csomag átvétele után egy órával már az erdôben voltam az enyémmel... :)

 

 

..kibontás előtt még háromszor körbejárod, mint egy-egy randi? :D

 

 

Nem :) A helyzet az, hogy addig nem vagyok otthon sajna. Péntek este sötétben nem akarom kicsomagolni. Szombaton reggel viszont korán fogok kelni azt már tudom :D :D



#1560
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Megérkezett a csomag. Szombaton jön az unboxing :)

Mazohista...  Én a csomag átvétele után egy órával már az erdôben voltam az enyémmel... :)


  • Vasinger kedveli ezt