Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1581
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Vácon vinném a Crazy Bikers-be. Eddig nem volt gondom velük, a térségben amúgy sincs semmilyen versenytársuk. A revízióról fogalmam nincs mikori van benne. Még nem fekete becsúszós Reba, tehát gyanítom, hogy 2015-ös.

oda nyugodtan

az hogy már a rs-okat is 0 km-esen érdemes szétkapni. az már 2-3 éve érvényes


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1582
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

rs telóknak újabban erősen ajánlott a 0 revizíó  (asszem többel találkoizom mint az átlag forumoskoilléga)

és mostanában elég sok jön vissza gariban is.

mongyuk még mindig nem tudok jobbat, csak kurvulnak ők is el felé.

 

ha mondasz nagyjából egy régiót akkor lehet jobban tudunk szervízt is.

 

Vácon vinném a Crazy Bikers-be. Eddig nem volt gondom velük, a térségben amúgy sincs semmilyen versenytársuk. A revízióról fogalmam nincs mikori van benne. Még nem fekete becsúszós Reba, tehát gyanítom, hogy 2015-ös.



#1583
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

rs telóknak újabban erősen ajánlott a 0 revizíó  (asszem többel találkoizom mint az átlag forumoskoilléga)

és mostanában elég sok jön vissza gariban is.

mongyuk még mindig nem tudok jobbat, csak kurvulnak ők is el felé.

 

ha mondasz nagyjából egy régiót akkor lehet jobban tudunk szervízt is.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1584
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Csövekkel nem kell foglalkozni. Lehet, hogy van olyan aki szerint 4mm-rel rövidebben profibb, de nem hiszem, hogy túl sok embernek lenne ilyen aberrációja. ;)
A garinak nem feltétele semmilyen pecsét, hiszen te magadnak is karban tarthatod. A gyári beállításokat meg ők csinálták meg, az az ő felelősségük. Ez nem bolti bringa.
A Fox telóm, ahogy említettem, gyárilag hanyagul volt összerakva, de ott nem a kenőanyagokkal, hanem a tömítések berakásával volt gondom. RockShox-szal még nem volt gondom. Ettől függetlenül persze még átnézetheted, de ez nem Canyon specifikus probléma - a teló gyártók QA részlege valszeg nem rugdossa eléggé a betanított kínai jómunkásembereket. A Canyonnál eddig legalább az összerakással nem volt rossz tapasztalatom - 4 bringával - míg ismerősök elit amcsi márkáinak (Speci, Cannondale) felső kategóriás modelljeiről ez nem mondható el...

 

nalam ez eddig pont forditva volt a fox javara :) a legutobbi rs teloimnal mindnek volt vmi nyomora - alulmeretezett tomitogyuru, labba folyt olaj, etc. egyiket sem szedtem szet, behaltak maguktol par het alatt. de ez mar x eve volt. a foxok mind rendben mukodtek eddig.



#1585
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Csövekkel nem kell foglalkozni. Lehet, hogy van olyan aki szerint 4mm-rel rövidebben profibb, de nem hiszem, hogy túl sok embernek lenne ilyen aberrációja. ;)
A garinak nem feltétele semmilyen pecsét, hiszen te magadnak is karban tarthatod. A gyári beállításokat meg ők csinálták meg, az az ő felelősségük. Ez nem bolti bringa.
A Fox telóm, ahogy említettem, gyárilag hanyagul volt összerakva, de ott nem a kenőanyagokkal, hanem a tömítések berakásával volt gondom. RockShox-szal még nem volt gondom. Ettől függetlenül persze még átnézetheted, de ez nem Canyon specifikus probléma - a teló gyártók QA részlege valszeg nem rugdossa eléggé a betanított kínai jómunkásembereket. A Canyonnál eddig legalább az összerakással nem volt rossz tapasztalatom - 4 bringával - míg ismerősök elit amcsi márkáinak (Speci, Cannondale) felső kategóriás modelljeiről ez nem mondható el...

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1586
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Elnézést, hogy ennyit kérdezek, de más fórumon nem kapok ilyen jó választ mint itt :)

 

Korábban említettem, hogy elvinném szervizbe beállítani, megnézetni a biciklit, hogy minden rendben legyen vele. Sokszor hallani olyat is, hogy még egy olyan nagy gyártó mint a Rock Shox kisajnálja az olajat/kenést a teleszkópjaiból. Azt is hallottam, hogy Canyon nem vágja méretre a fékvezetéket se, így azt utólag kell hozzáigazítani a biciklihez. Ezekből mennyi igaz?

 

A másik kérdésem ehhez kapcsolódva, milyen szervizbe vihetem a biciklit, hogy ne veszítsem el a kerékpárra vagy az alkatrészekre vonatkozó garanciát? Van valamilyen kikötés esetleg? (Pl.: le kell pecsételnie a szerviznek valamilyen papírt stb.)

A kisajnálást én személyesen nem tudom megerôsíteni, az alsó szárakban a gyárilag elôírt mennyiség elég kevés és adott esetben ha fejreállítod a bicajt a szimmeringek alatti szivacsgyûrû képes annak nagyrészét beszívni.

Én eddig három bicajt vettem a Canyontól, egyiknél sem tapasztaltam hogy a kelleténél hosszabb lettek volna a fékcsövek.
Ha olyan helyre viszed ahol nem barmolják szét akkor nincs gond a garanciával és magad is csinálhatod ha értesz hozzá annyira.


950sm07 módosította - 2017. április 02. - 11:43


#1587
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Elnézést, hogy ennyit kérdezek, de más fórumon nem kapok ilyen jó választ mint itt :)

 

Korábban említettem, hogy elvinném szervizbe beállítani, megnézetni a biciklit, hogy minden rendben legyen vele. Sokszor hallani olyat is, hogy még egy olyan nagy gyártó mint a Rock Shox kisajnálja az olajat/kenést a teleszkópjaiból. Azt is hallottam, hogy Canyon nem vágja méretre a fékvezetéket se, így azt utólag kell hozzáigazítani a biciklihez. Ezekből mennyi igaz?

 

A másik kérdésem ehhez kapcsolódva, milyen szervizbe vihetem a biciklit, hogy ne veszítsem el a kerékpárra vagy az alkatrészekre vonatkozó garanciát? Van valamilyen kikötés esetleg? (Pl.: le kell pecsételnie a szerviznek valamilyen papírt stb.)



#1588
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Könnyen elôfordulhat hogy 7.-én már rajta ülsz. Az estimated dispach date elég konzervatív mostanában és UPS-el pár nap alatt ideér.

 

És tényleg. Keddre már elvileg itt is lesz a tracking szerint. Nem szaroznak :D



#1589
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Na 2016-os Grand Canyon 6.9 megrendelve, nagyon várom már :)

 

Azt írták, hogy Estimated dispatch date: 03rd - 07th Apr 2017

 

Gondolom akkor árplis 7-ig összekészítik a csomagot és feladják utána. Azt követően ha jól sejtem 1-2 héten belül meg is érkezik. Ugye?

Könnyen elôfordulhat hogy 7.-én már rajta ülsz. Az estimated dispach date elég konzervatív mostanában és UPS-el pár nap alatt ideér.



#1590
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
4-5 munkanap a feladás után végig trackelve, maximum. Inkább 3-4.
Asszem Nürnberg után jön a legrosszabb szakasz, az a leghosszabb. :)

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1591
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Na 2016-os Grand Canyon 6.9 megrendelve, nagyon várom már :)

 

Azt írták, hogy Estimated dispatch date: 03rd - 07th Apr 2017

 

Gondolom akkor árplis 7-ig összekészítik a csomagot és feladják utána. Azt követően ha jól sejtem 1-2 héten belül meg is érkezik. Ugye?



#1592
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Az első szerviz a Rock Shoxnál akkor van amikor kezedbe kapod, szeretik kispórolni a kenőanyagokat.


Neha a tomitogyuruket is :)

#1593
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Persze van otthon rengeteg szerszám, csak ki tudja milyen spéci szerszám kell egy ilyen géphez. Jobb félni mint megijedni.

 

A beállítást illetően nehezen tudom elképzelni, hogy a váltót így összerakva teljesen pontos lesz, de ha így lesz akkor az nagy plusz lesz :)

 

Telót talán nem szedném szét így frissen, majd első szervizeléskor kiderül. :)

Az első szerviz a Rock Shoxnál akkor van amikor kezedbe kapod, szeretik kispórolni a kenőanyagokat.


  • zscs kedveli ezt

#1594
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Én fekete pedált rendeltem, konzervatív módon - a narancs a fotón nagyon "olcsó" gyerekjáték-narancsnak tűnt. Állítólag rendeltem amikor felmerült a téma, most ért Magyarországra a tracking alapján. 1 hét alatt szerintem egy európai kínai-depóból ért ide - Hollandia, ahová a hajók befutnak ideális az ilyen depóknak. Kíváncsian várom én is. :)

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1595
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Ja, ma megerkezett a Scudgood CS461 pedal. Koszi a tippet, 950sm07. Egy hete rendeltem ettol az eladotol: ebay.com/usr/vogorcity

Nem tudom, hogy neha hogy er ide valami ilyen gyorsan kinabol, mer gyanitom ezt is onnan adtak fel. A dobozon, ami egy sima karton volt, azon visszacimnek egy holland postafioke van megadva.

Kekben mar nem latok nala, csak narancsban, ami valamivel dragabb. Eddig me'g csak feltettem, de tok igenyes az egesz pedal, foleg 15 euroert. Szepen forog es konnyu is, egyik ruszki videoban 363 grammot mertek a par pedalra. Amennyit hasznalni fogom, arra me'g sok is, de szepen szetszedheto, meg tetszik a gumitomites a hajtokar felol. Hasznalhatna hasonlot a shimano is, mer amit az 520, 530-ban van, az disznek is vicc. Jol nez ki belulrol:

Aliexpress-en is van, pár napja rendeltem belôle a második párat (valami 7 éves jubileum volt és 12€-ra le volt értékelve) mert az elsô pár hónap használat után nagyon bejött, az asszony is kipróbálta és le is nyúlta, így kell mégegy.



#1596
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Vajon a 3x10-es SLX váltó használható 2x10-eshez is? Mert akkor igazság szerint egy hajtókar cselével orvosolható lenne az egész átalakítás, ami kb. semmibe se kerülne. 

Igen használható, nem egyet alakítottam át 3-ról 2-re de elsô váltót nem cseréltem egyiken sem. Én azt mondom próbáld ki a 3 tányérral aztán meglátod, ha valamelyik vége fölösleges és nincs szükséged akkora átfogásra akkor alakítsd át. A semminél kicsit többe fog kerülni, ingyen nem adják a hajtókarokat, lánctányérokat de ha tudsz olyan helyet ahol mégis azt oszd meg velünk. :)



#1597
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Vajon a 3x10-es SLX váltó használható 2x10-eshez is? Mert akkor igazság szerint egy hajtókar cselével orvosolható lenne az egész átalakítás, ami kb. semmibe se kerülne. 

 

ha azt akarod, hogy korrektul valtson, sajnos, passzolo hajtomu (lancvonal), lanctanyerok es atdobo kell. a lanctanyerokat egy adott emeleshez optimalizaljak, ha nincs ott a rampa, beszorulhat a lanc a ket tanyer koze pl. az atdobon meg ugy vannak kialakitva megfelelo magassagban es szelessegben a terelok, hogy mas kombinacioval surlodik, vagy nem fog eleg tolast kifejteni a lancra. en vegigjatszottam mar ezt 3x-2x konvertalast, eloszor mindenfele getto modszerrel, de sehogy sem volt az igazi. a vegen vettem uj atdobot es tanyerokat.

 

persze valamekkora turese van a dolognak, pl a 36os tanyert 34esre csereled, vagy hasonlo.

 

a valtokar mukodni fog, csak le kell korlatozni az atdobot.


arn módosította - 2017. március 30. - 16:27


#1598
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Neked csak a kormányt kell rátenned, első kereket be, nyeregcsövet bele. Minden be van állítva, egy 4-5 imbusz elég, meg a pedálhoz ami kell. Nekem eddig csak egyszer kellett hozzányúlni karbantartás jelleggel a gyári beállításhoz, most a 3 tányéros váltó a Grand Canyonon - picit finomítottam rajta, így most szélesebb tartományban lehet használni a hátsó sort. Ez kb. 2 perc volt, kézzel tekertem a bovdenvezetőm feszítésen.:)

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1599
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Van benne egy 1/4-es bitfeju nyomatekkulcs, ami annyira nem is pontatlan. Van hozza 5 darab bit (3, 4, 5, 6 mm-es hatlapfeju es egy T25-os torx). De ne mond mar, hogy nincs egy 4-es egy 5-os imbuszkulcsod? Najo, a pedalhoz kellhet egy 15-os villaskulcs vagy 6-os imbusz is, ha olyan. Amugy teljesen beallitva kuldik a bringat. Csak a kormanyt, elsokereket, nyeregcsovet es a pedalt kell beletenned. Ha valamit nagyon szereltetnel, akkor a telot szedd vagy szedest szet. Ki tudja, hogy mit sajnaltak ki belole a rockshoxnal.
,
En 2,5 ev utan nyultam hozza a hatsovaltohoz, de csak azert mert egy felkapott gally elgorbitette a hatsovaltot. Lehet nem gorbitette el, mert probaltam visszaegyengetni, de nem hiszem, hogy barmennyit is hajlitottam volna a fulon, inkabb csak elfordulhatott. Tetszik a 21-es valtotartoful megoldasa, amit Syntace-kent is kapni, csak mar 15 euroert, plusz me'g 6,50 a csavar hozza.

 

Persze van otthon rengeteg szerszám, csak ki tudja milyen spéci szerszám kell egy ilyen géphez. Jobb félni mint megijedni.

 

A beállítást illetően nehezen tudom elképzelni, hogy a váltót így összerakva teljesen pontos lesz, de ha így lesz akkor az nagy plusz lesz :)

 

Telót talán nem szedném szét így frissen, majd első szervizeléskor kiderül. :)



#1600
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Ma este megrendelem a 2016-os 6.9-et. Az lenne még a kérdésem, hogy a kerékpár dobozában minden olyan szerszám megtalálható amivel össze tudom szerelni annyira, hogy az 10 km-re lévő bicikliszervizbe el tudjak tekerni, hogy szakszerűen be tudják állítani majd?

Van benne egy 1/4-es bitfeju nyomatekkulcs, ami annyira nem is pontatlan. Van hozza 5 darab bit (3, 4, 5, 6 mm-es hatlapfeju es egy T25-os torx). De ne mond mar, hogy nincs egy 4-es egy 5-os imbuszkulcsod? Najo, a pedalhoz kellhet egy 15-os villaskulcs vagy 6-os imbusz is, ha olyan. Amugy teljesen beallitva kuldik a bringat. Csak a kormanyt, elsokereket, nyeregcsovet es a pedalt kell beletenned. Ha valamit nagyon szereltetnel, akkor a telot szedd vagy szedest szet. Ki tudja, hogy mit sajnaltak ki belole a rockshoxnal.
,
En 2,5 ev utan nyultam hozza a hatsovaltohoz, de csak azert mert egy felkapott gally elgorbitette a hatsovaltot. Lehet nem gorbitette el, mert probaltam visszaegyengetni, de nem hiszem, hogy barmennyit is hajlitottam volna a fulon, inkabb csak elfordulhatott. Tetszik a 21-es valtotartoful megoldasa, amit Syntace-kent is kapni, csak mar 15 euroert, plusz me'g 6,50 a csavar hozza.

blash módosította - 2017. március 30. - 11:36