Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1521
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

versenyző azzal megy amit alátolnak....


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1522
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Ez sem az volt, viszont súlyban nem sokkal nehezebb mint a CX.

 

Ha megnézed a versenyzök mivel mennek akkor XCO VB/VK szinten az össztelósok már túlnyomó többségben vannak, maratonról meg nem is érdemes beszélni.

Nagyjából igaz, de a vk versenyzők meg tehetik a pálya profiljának megfelelően válasszanak merev vagy fulli között.



#1523
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Az osvenyek nagy resze szerencsere nem ilyen :) ha fucsomokon kellene folyamatosan tekernem, biztos ossztelosat valasztanek.

Ez sem az volt, viszont súlyban nem sokkal nehezebb mint a CX.

 

Ha megnézed a versenyzök mivel mennek akkor XCO VB/VK szinten az össztelósok már túlnyomó többségben vannak, maratonról meg nem is érdemes beszélni.


950sm07 módosította - 2017. április 09. - 11:31


#1524
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

En? Sehova.. egy dolog szamit, mennyire elvezem a bringazast.

 

én is erről beszélek. :)

csak mások a preferenciáink

 

ha állna a garázsban egy ilyen 

https://superiorbike...-white-team-red

meg egy ilyen

http://www.merida-bi...y-700-6343.html

 

simán lennének ugyanazok a különbségek időben , mégis kb 90%ban a traktorra ülnék, mert összességében azon jobban érzem magam (választhattam volna a topikban nem típusidegent is de olyannal még nem mentem ilyenekkel meg igen :)) és nem csak a lejtők miatt.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1525
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Tessék, ez pont idevág neked! :)https://youtu.be/QvO74sZxVs4

Az osvenyek nagy resze szerencsere nem ilyen :) ha fucsomokon kellene folyamatosan tekernem, biztos ossztelosat valasztanek. Ha szimplan a gyorsasag szamit, csak meg kell nezni mivel mennek a versenyzok. Egy atlagos montis terepen tuti az xc lenne a leggyorsabb, vegyesen az xc es a cx, aszfalton meg az outi.

Vegyes terepen az erzes miatt szavaznek a semislickes cxre, egyszeruen lenduletesebb, elvezetesebb lefele meg nagyobb kihivas.

arn módosította - 2017. április 09. - 09:36


#1526
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

En? Sehova.. egy dolog szamit, mennyire elvezem a bringazast. Az egyikkel szeretek maszni, a masikkal nem. A problema ezzel, hogy hiaba elvezetesebb lefele, ha az az ido 20-30%at teszi ki, a tobbiben meg kinlodasnak fogom fel. Meg probalok varialni, ha nincs valtozas, lehet el is adom, mert akkor ugyse szivesen ulok fel ra, hebehoba menni vele meg luxus.

De ez sokmindenen mulik, pl ha sikerul annyi kondiciot osszeszednem hogy jobban elvezem, vagy talalok olyan terepeket, ami jobban fekszik neki. Meg csak most kezdodott a tavasz, de eddigi tapasztalatom alapjan jobban jartam volna a korabban mar bevalt ht 29erel.

Probaltam 10 baronkent novelni a nyomast, hogy viselkedik, egyertelmuen jobban elvezem tulfujva felfele, csak akkor meg a lefelek lesznek rosszabbak. Eddig 160 psi az arany kozeput szamomra, 170 psi mar sok volt lefele.

Tessék, ez pont idevág neked! :)

https://youtu.be/QvO74sZxVs4



#1527
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

és amúgy hova sietsz ?

En? Sehova.. egy dolog szamit, mennyire elvezem a bringazast. Az egyikkel szeretek maszni, a masikkal nem. A problema ezzel, hogy hiaba elvezetesebb lefele, ha az az ido 20-30%at teszi ki, a tobbiben meg kinlodasnak fogom fel. Meg probalok varialni, ha nincs valtozas, lehet el is adom, mert akkor ugyse szivesen ulok fel ra, hebehoba menni vele meg luxus.

De ez sokmindenen mulik, pl ha sikerul annyi kondiciot osszeszednem hogy jobban elvezem, vagy talalok olyan terepeket, ami jobban fekszik neki. Meg csak most kezdodott a tavasz, de eddigi tapasztalatom alapjan jobban jartam volna a korabban mar bevalt ht 29erel.

Probaltam 10 baronkent novelni a nyomast, hogy viselkedik, egyertelmuen jobban elvezem tulfujva felfele, csak akkor meg a lefelek lesznek rosszabbak. Eddig 160 psi az arany kozeput szamomra, 170 psi mar sok volt lefele.

arn módosította - 2017. április 09. - 07:46


#1528
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

 

eleg sok mulik a bringan... a bemelegito felfelen (atlag 5.2% emelkedo, nehol 15-20%), hiaba nincs a cx bringan kis attetel (33/32 a legkisebb):

 

giant tcx 14:07

canyon nerve 17:09

 

nem veletlenul erzem lomhanak.

 

és amúgy hova sietsz ?


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1529
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Esetleg tudsz ajánlani valami tuti helyet amit érdemes figyelni, hátha leakciózzák valamikor? Tudom nem nagy összeg, de mivel nem sürgős a vétel így egy jó akcióban szívesebben venném meg őket. 

Én szinte mindent innen szoktam:
https://www.bike-dis...26&l=24&o=preis

 

Használd aztán meglátod, ha nem leszel megelégedve a fékkel akkor ezzel kezdjed az upgrade-et ne egy komplett fékszettel. :)



#1530
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

A 6 csavaros agyra nem rakható CL tárcsa csak fordítva (adapterrel). Ez a tárcsa túl puha és ez a fékhatáson elég rendesen érzôdik. SLX tárcsa 15€ körül van.

 

Esetleg tudsz ajánlani valami tuti helyet amit érdemes figyelni, hátha leakciózzák valamikor? Tudom nem nagy összeg, de mivel nem sürgős a vétel így egy jó akcióban szívesebben venném meg őket. 


Vasinger módosította - 2017. április 08. - 21:55


#1531
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Persze, 12.9 az egyik a masik 9.3 menetkeszen.

Na ja. Nekem a Tarmac 8,2 a Nerve ~13,8. Nagyon érezhetô... :)



#1532
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Persze, 12.9 az egyik a masik 9.3 menetkeszen.

#1533
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Terepen, ahol hasznalni szoktam oket, felfele lomhanak talalom, hol, mivel kellett volna osszevetnem? :) volt mar, hogy csak erzesre volt mas, de idoben nem latszodott a kulonbseg. Most valoban jol ereztem.

Amugy 15-20%os emelkedok szinten nem a cx bringanak kedveznek az en kondiciommal, de nem csak a kondicion mulik.

Gondolom van köztük jó 3kg különbség, az azért nagyon nem mindegy. :)



#1534
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Terepen, ahol hasznalni szoktam oket, felfele lomhanak talalom, hol, mivel kellett volna osszevetnem? :) volt mar, hogy csak erzesre volt mas, de idoben nem latszodott a kulonbseg. Most valoban jol ereztem.

Amugy 15-20%os emelkedok szinten nem a cx bringanak kedveznek az en kondiciommal, de nem csak a kondicion mulik. Ket dolog konstans... en meg a terep.

arn módosította - 2017. április 08. - 21:17


#1535
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Mivel ez a ket bringam van terepre, igy nehez massal... :) ma mar inkabb vennek karbon 29ert.

Értem én csak teljesen más kategóra a kettô azért volt fura az összehasonlítás. Amúgy az országútim aszfalton nekem is sokkal gyorsabb mint a Nerve az aszfalt gumival. :)



#1536
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Mivel ez a ket bringam van terepre, igy nehez massal... :) ma mar inkabb vennek karbon 29ert.

#1537
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Nagyon kovesnek gyokeresnek kell ahhoz lennie...

Ahol a Nerve igazán elemében van ott egy CX az kínzópad. Ha valakinek az élvezet, hát legyen... :) Persze tudom, Chris Akrigg elmegy vele mindenhol ahol én a Strive-val és még az is valószínû hogy gyorsabban mint én. :) Nekem attól még marad az almát az almával, körtét a körtével.


950sm07 módosította - 2017. április 08. - 20:19

  • mof kedveli ezt

#1538
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nagyon kovesnek gyokeresnek kell ahhoz lennie... a kornyekunkon nem nagyon vannak olyan emelkedok, ahol gyorsabb lenne. Meg giant maistro vagy speci brain tuti hatekonyabb, volt mar par ossztelosom, de szerintem csak az enduro volt lomhabb.

arn módosította - 2017. április 08. - 20:13


#1539
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

 

eleg sok mulik a bringan... a bemelegito felfelen (atlag 5.2% emelkedo, nehol 15-20%), hiaba nincs a cx bringan kis attetel (33/32 a legkisebb):

 

giant tcx 14:07

canyon nerve 17:09

 

nem veletlenul erzem lomhanak.

 

De miért hasonlítod egy CX bringával? Menj egy köves/gyökeres felfelén vagy lefelén, ott a CX lesz a lomha. :)



#1540
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

 

Köszi a tippet! Erre az agyra nem rakható center lockos verzió, igaz? Ha jól sejtem akkor az enyém SM-RT56-os. Nem kéne sokat ráfizetni egy SLX tárcsára. Egyébként mitől jobb az, mint ez?

A 6 csavaros agyra nem rakható CL tárcsa csak fordítva (adapterrel). Ez a tárcsa túl puha és ez a fékhatáson elég rendesen érzôdik. SLX tárcsa 15€ körül van.