Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1481
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Újra itt! :)

 

Kevésbé jó hírekkel :\

 

Most tudtam csak igazán kipróbálni a Canyont éles körülmények között (terepen) és most olyan jelenséget vettem észre, mintha engedné a levegőt a teleszkópom. Egy 2015-ös Rock Shox Rebáról van szó. A Canyon által küldött telópumpával fújom fel, ami mondjuk nem tudom mennyire jó, a korábbi XLC pumpám jobbnak érzem, de az nincs már meg. Ki-be tekeréskor nem tudom mennyi levegőt veszít, de talán az nem lehet olyan jelentős. 

 

Mikor fújni akartam volna másnap, mert  puhának éreztem, akkor 0 psi volt benne, pedig előző alkalommal 100 psi-t fújtam bele. Amikor megérkezett a bicikli, akkor is 0 psi volt benne, de azt mondjuk be lehet tudni az állásnak is. Létezik ilyen, hogy a teleszkóp hibás, vagy user error van?

 

Azt is megfigyeltem, hogy 150 PSI felé sehogy se akart menni...

 

Esetleg valamire figyelni kéne fújáskor még? (általában levegőben az állványán fújom, a talajtól felemelve a kereket)

 



#1482
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

sikerult egesz jol kihegyezni a beallitasokat, es megtalalni a jo balanszot a 27.5os nervehez. tapasztalatok (80 kghoz), mindegyik beallitassal tekertem egyketszer.

 

felfuggesztes 80/140 psi, gumik 2-2.2 bar: ez nalam kb a 15/25%os sag - lefele varazsszonyegszeru, de nagyon steril, felfele dogledelem.

 

80/160psi - talan itt a legjobb a balansz a felfuggesztesek kozott, eleg egyforman "nyeli" a hibakat, felfele elmegy.

 

90/170psi - a hatul egyertelmuen sok, erezhetoen, elorefele dolgozik tobbet, viszont jo vele maszni. mentem egy kiepitett trailtracken fele, nagyon pattogott a hatulja, majdnem lerohadt a kezem, mire leertem a  sulyponttol. 

 

90/160 psi - igy kicsit a hatulja visz el tobbet, talan 85/160 lenne az arany kozeput, de lefele elvezetes, es nem bologat annyit fekezesnel. egyelore maradok ennel. ha jo hatul a nyomas, akkor sokkal jobban kierezni a kompresszio beallitasokat, most siman erzem, hogy melyikben van, kinyitva erzekeny, trail modban bekemenyedik.

 

gumiknal 1.7-1.9 a nem tul lapos-pogozos, de azert tapad.

 

***

 

mas - mindig utalom, ha vmi hulyeseggel sikerul kart tenni a bringaban. egesz idaig teljesen karcmentes volt. mar nem az - a hatso csillapitast allitgattam, kicsit megfeledkeztem rola, hogy az uton itt van egy sorompo keresztben. szepen "belealltam". megijedtem, hogy a telonak, becsuszoknak over - a szerencsem az volt, hogy a sorompo pont olyan magas volt, mint az elso kerek, es ugy beszorult, nem tudtam kihuzni a bringat (csak siman leszalltam rola, a bringa meg ottmaradt allva). a fekkarok letartalyanak burkolata latta karat, mindkettot szep szimetrikusan lekoccoltam, a festek banta. a sorompot sem tudtam felnyitni, igy kitekertem a bringat a helyebol.

Én meg egy hónap merevhátú plusszozás után végre a Strive-on ülök, brutális a különbség a lefelékben - bár a felfelékben is mert a kb két kilóvel könnyebb mint a Loki. Én szeretem ha "steril", nekem az azt jelenti hogy jól végzi a dolgát és lehet ereszteni. :)

Viszont a 780-as kormánytól elszoktam mert mint a Loki-n mint Nerve-en 740-es van. Egy gyors köves lefelében olyan helyen koccoltam a végét ahol sosem szoktam és akkorát estem mint az ólajtó. Szerencsére nem lett semmi komoly mert a sisak szépen megdolgozott az áráért, csak egy-két bordám fáj de azt kibírom... viszont a kormányt vágom 760-ra... :)


950sm07 módosította - 2017. április 14. - 20:17


#1483
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

sikerult egesz jol kihegyezni a beallitasokat, es megtalalni a jo balanszot a 27.5os nervehez. tapasztalatok (80 kghoz), mindegyik beallitassal tekertem egyketszer.

 

felfuggesztes 80/140 psi, gumik 2-2.2 bar: ez nalam kb a 15/25%os sag - lefele varazsszonyegszeru, de nagyon steril, felfele dogledelem.

 

80/160psi - talan itt a legjobb a balansz a felfuggesztesek kozott, eleg egyforman "nyeli" a hibakat, felfele elmegy.

 

90/170psi - a hatul egyertelmuen sok, erezhetoen, elorefele dolgozik tobbet, viszont jo vele maszni. mentem egy kiepitett trailtracken fele, nagyon pattogott a hatulja, majdnem lerohadt a kezem, mire leertem a  sulyponttol. 

 

90/160 psi - igy kicsit a hatulja visz el tobbet, talan 85/160 lenne az arany kozeput, de lefele elvezetes, es nem bologat annyit fekezesnel. egyelore maradok ennel. ha jo hatul a nyomas, akkor sokkal jobban kierezni a kompresszio beallitasokat, most siman erzem, hogy melyikben van, kinyitva erzekeny, trail modban bekemenyedik.

 

gumiknal 1.7-1.9 a nem tul lapos-pogozos, de azert tapad.

 

***

 

mas - mindig utalom, ha vmi hulyeseggel sikerul kart tenni a bringaban. egesz idaig teljesen karcmentes volt. mar nem az - a hatso csillapitast allitgattam, kicsit megfeledkeztem rola, hogy az uton itt van egy sorompo keresztben. szepen "belealltam". megijedtem, hogy a telonak, becsuszoknak over - a szerencsem az volt, hogy a sorompo pont olyan magas volt, mint az elso kerek, es ugy beszorult, nem tudtam kihuzni a bringat (csak siman leszalltam rola, a bringa meg ottmaradt allva). a fekkarok letartalyanak burkolata latta karat, mindkettot szep szimetrikusan lekoccoltam, a festek banta. a sorompot sem tudtam felnyitni, igy kitekertem a bringat a helyebol.



#1484
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Asszonynak biztosan elég lesz az 1x hajtás ?

Bőven és már most imádja! :)

30-as tányér van elől, lusta vagyok most kiszámolni, de gyors felszámolással ez könnyebb áttétel neki 30-42-vel, mint volt az előző cajgán a gyári 24-32-es.



#1485
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Jaja, páromé egyébként, nagyon örül neki!

 

Gyárilag nagyon könnyű, meglepődtem rajta rendesen. Akit érdekel, pedál nélkül kerek 10 kilót mértünk +/- 50 gramm. Úgy, hogy a kerekekben még belső van, szóval nem tubeless és hátul az a 10-42-es sor ~400g + mögötte ott van egy randa műanyag. Amit azóta már leszedtem.

 

 

Asszonynak biztosan elég lesz az 1x hajtás ?


Marci

#1486
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Bunker-megfigyelőpont a világháborúból.
  • Kisherceg kedveli ezt

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1487
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

 

A fotó a Hunyad-orom tetején készült, a Tündér-sziklával szemben található. Nem igazán bringázható, nagyon meredek ösvények vannak erre, DH-zni lehet csak itt. Természetesen azt is csak fizikai értelemben, mert Természetvédelmi Terület. Gyalogtúrázni viszont kitűnő! ;)

 

oké, de mi ez? egyszemélyes, atombiztos vizelde?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1488
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

szép-szép, csakhát a hűtőmágnes-gyűjtemény megint otthon fog maradni.... :P :)

 

off:  zscs, ez hol van?

https://dgtzuqphqg23...I-1536x2048.jpg

Látod, ezen se lehet cipelni a csetreszt! :D

 

A fotó a Hunyad-orom tetején készült, a Tündér-sziklával szemben található. Nem igazán bringázható, nagyon meredek ösvények vannak erre, DH-zni lehet csak itt. Természetesen azt is csak fizikai értelemben, mert Természetvédelmi Terület. Gyalogtúrázni viszont kitűnő! ;)



#1489
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ez az 1x11es sramos verzio noi valtozata? azt mar en is neztem, hogy vmi 9.8kg... nem rossz :) ha nem bekulunk ki a nerveel, akkor majd en is vmi ilyesmi fele orientalodok.



#1490
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

szép-szép, csakhát a hűtőmágnes-gyűjtemény megint otthon fog maradni.... :P :)

 

off:  zscs, ez hol van?

https://dgtzuqphqg23...I-1536x2048.jpg


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1491
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Jaja, páromé egyébként, nagyon örül neki!

 

Gyárilag nagyon könnyű, meglepődtem rajta rendesen. Akit érdekel, pedál nélkül kerek 10 kilót mértünk +/- 50 gramm. Úgy, hogy a kerekekben még belső van, szóval nem tubeless és hátul az a 10-42-es sor ~400g + mögötte ott van egy randa műanyag. Amit azóta már leszedtem.

 

 

Annak a műanyagnak mi a célja? Védje a küllőket?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1492
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Jaja, páromé egyébként, nagyon örül neki!

 

Gyárilag nagyon könnyű, meglepődtem rajta rendesen. Akit érdekel, pedál nélkül kerek 10 kilót mértünk +/- 50 gramm. Úgy, hogy a kerekekben még belső van, szóval nem tubeless és hátul az a 10-42-es sor ~400g + mögötte ott van egy randa műanyag. Amit azóta már leszedtem.

 

 

Frankó! :) Érdekes az Aspen-Ikon ebben a felállásban, ránézésre én fordítva gondoltam volna - bár XC gumikban nem vagyok járatos.


950sm07 módosította - 2017. április 12. - 11:21


#1493
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Jaja, páromé egyébként, nagyon örül neki!

 

Gyárilag nagyon könnyű, meglepődtem rajta rendesen. Akit érdekel, pedál nélkül kerek 10 kilót mértünk +/- 50 gramm. Úgy, hogy a kerekekben még belső van, szóval nem tubeless és hátul az a 10-42-es sor ~400g + mögötte ott van egy randa műanyag. Amit azóta már leszedtem.

 

IMG_1762.jpg


  • marton és Szepy_lc8 kedveli ezt

#1494
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Wow!

Lássuk-lássuk!

Ment pü.

 

A Strava fiókjában már van kép a bicajról  :) .


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1495
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Wow!

Lássuk-lássuk!

Ment pü.



#1496
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ez meg mi lehet!? :)

IMG_1760.jpg



#1497
vamrich

vamrich

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Kaptam a Canyon-tól egy alkatrész ábrát/listát a Grand Canyon CF vázakhoz, hátha valakinek még jól jön. ;)

 



#1498
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Meguntam, megnéztem jobban. Az alsó váltógörgő műanyag "futófelülete" lepattant a fém csapágy részről pár mm-t az egyik oldalon - ettől imbolygott a műanyag rész és a lánc néha beleért a kanálba. Kézzel vissza tudtam pattintani a műanyagot, utána már nem volt vele gond.

Ez mennyire gyakori? Görgő most már cserés, mert legközelebb ez még könnyebben megtörténhet?

 

Nálam is előfordult kétszer talán, visszapattintottam és utána semmi baja, elhasználtam amig el nem koptak a fogak. XT görgőszett €10, középcsapágy, fékpofák, láncok, váltófül, 11/13T sor meg ilyesmi, ezekből mindig érdemes tartani egy tartalékot.



#1499
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Az hittem veterán... :)

Szlovákiában az!  :) Üdv a klubban!



#1500
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Az a Master3 ;)

Az hittem veterán... :)