Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1441
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

.... Az alirol meg nem akartam megrendelni, mer kepesek meglepni a draga vamosok az afaval, igy meg mar majdnem akcios reverb arban lett volna...

Tudnál egy alis linket dobni? Érdekelne mennyi egy vállalható dropper kínából.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1442
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

1000Ft, plusz hogy még mindig nem tudod, hogyan kell szétszedni és összerakni...  :rolleyes:

 

Attól, hogy karcos, nem kell kidobni. :)

 

A várható reakció: elsőre röhögni fognak, aztán udvariasan megírják, hogy bármiféle módosítással ugrik a garancia... Egyébként nem lesz semmi baja a váznak, ha ésszel nyúlsz hozzá, tehát hajrá. Esetleg vidd el egy bringaboltba... :P

 

 

Na akkor kezdjük sorjában:

 

Igen, kívülről picit hülye dolognak tűnik, hogy ilyennel elmegyek bicikliszervizbe és kiadok érte ekkora összeget, de lehet, hogy más indok is volt mögötte. Ha én valamit nem jól csinálok, vagy elrontok, akkor nincs itt a községben kerékpárboltos akihez el tudnám tolni, csak kocsival tudnám elvinni, ami elég nagy nyűg és mérgelődés lenne. Arról nem is beszélve, hogyha valami kár teszek, kicsit túlhúzok valamit akkor nekem nem ér meg semennyi kiesést az a tény, hogy én csináltam meg és hűde ügyes vagyok...

 

Karcos nyeregcső szerintem borzasztó ronda egy makulátlan állapotú új kerékpáron. Nem egyszerű karc, hanem konkrétan a fekete nyeregcsőben vannak vastag ezüst csíkok...sajna nem is 1-2...

 

Miért röhögnének ki? Küldtek egy gyári hibás vázat, amit garanciában kötelesek lennének cserélni azonnal. Nem így van?

 

Ha kihuzod es betolod meg szep, hogy megkarcolodik... az a ritka, amikor nem.

 

Mármint a nyeregcső ki-be húzásánál szerinted normális ha karcolódik? Az előző Cube, Haibike kerékpárjaimon soha nem tapasztaltam ilyet több év alatt sem, szóval biztos azokat húztam ki rosszul ezek szerint...



#1443
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ha kihuzod es betolod meg szep, hogy megkarcolodik... az a ritka, amikor nem.

#1444
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

Sziasztok újra!

 

A középcsapágyas kattogás megoldódott. Elvittem szervizbe, szétszedték a középcsapágyat, bezsírozták és meghúztak mindent, 1000 Ft-om bánja, de megérte, hogy szakember csinálta meg.

 

Viszont még nem ért véget a kálvária, talán ez az utolsó negatív dolog a bringával kapcsolatban:

A nyeregcső többedik kihúzás után karcos lett. Elsőre azt hittem ez valmi jelölés ami segíti magasság megjegyzését, de rá kellett jönnöm, hogy a váz belsejében maradt sorja okozza ezt. Ezt a sorját csiszolópapírral le tudom csiszolni szerintem, viszont a nyeregcső így eléggé kuka. 

 

Találkozott ilyennel valaki? A Canyonnak leírva milyen reakciót várjak erre? 

 

 

1000Ft, plusz hogy még mindig nem tudod, hogyan kell szétszedni és összerakni...  :rolleyes:

 

Attól, hogy karcos, nem kell kidobni. :)

 

A várható reakció: elsőre röhögni fognak, aztán udvariasan megírják, hogy bármiféle módosítással ugrik a garancia... Egyébként nem lesz semmi baja a váznak, ha ésszel nyúlsz hozzá, tehát hajrá. Esetleg vidd el egy bringaboltba... :P


  • blash kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1445
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Sziasztok újra!

 

A középcsapágyas kattogás megoldódott. Elvittem szervizbe, szétszedték a középcsapágyat, bezsírozták és meghúztak mindent, 1000 Ft-om bánja, de megérte, hogy szakember csinálta meg.

 

Viszont még nem ért véget a kálvária, talán ez az utolsó negatív dolog a bringával kapcsolatban:

A nyeregcső többedik kihúzás után karcos lett. Elsőre azt hittem ez valmi jelölés ami segíti magasság megjegyzését, de rá kellett jönnöm, hogy a váz belsejében maradt sorja okozza ezt. Ezt a sorját csiszolópapírral le tudom csiszolni szerintem, viszont a nyeregcső így eléggé kuka. 

 

Találkozott ilyennel valaki? A Canyonnak leírva milyen reakciót várjak erre? 



#1446
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Pedig ott van az, Race Face Aeffect DM hajtomuvon egy 30-as lanckerek van, hatul meg 11-es Sram XG-1150 sor (10-42).
Tetszik ez a bringa, foleg ennyiert, csak lehetne pluszos, meg akkor mar lehetne valasztani, hogy 27-es vagy 29-essel kerekkel kered-e (:
Reverb helyett csak tranzxot kellett volna vennem. Agyaltam a giant csoven is, de alig lett volna olcsobb a reverbnel. Az alirol meg nem akartam megrendelni, mer kepesek meglepni a draga vamosok az afaval, igy meg mar majdnem akcios reverb arban lett volna...


Egy plusszos Spectral EX nekem is bejönne, az gyakorlatilag kiváltaná az összes montimat, lenne hozzá 29-es kerékszettem is. :) Ha Canyon nem mozdul akkor Stumpjumper 6fattie lesz mert már plusszosban sem tetszik a merevhátú...

#1447
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Pedig ott van az, Race Face Aeffect DM hajtomuvon egy 30-as lanckerek van, hatul meg 11-es Sram XG-1150 sor (10-42).
Tetszik ez a bringa, foleg ennyiert, csak lehetne pluszos, meg akkor mar lehetne valasztani, hogy 27-es vagy 29-essel kerekkel kered-e (:
Reverb helyett csak tranzxot kellett volna vennem. Agyaltam a giant csoven is, de alig lett volna olcsobb a reverbnel. Az alirol meg nem akartam megrendelni, mer kepesek meglepni a draga vamosok az afaval, igy meg mar majdnem akcios reverb arban lett volna...


En is kivarok a vasarlassal, mert se a nyeregcsoben, se a bringaban nem vagyok biztos, tobbet nem er meg a proba. Irtam canyoneknak, hatha elerheto kulon is.

#1448
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Pedig ott van az, Race Face Aeffect DM hajtomuvon egy 30-as lanckerek van, hatul meg 11-es Sram XG-1150 sor (10-42).

 

Igazad van, nem voltam elég figyelmes. Köszi.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1449
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Egy konkrét kerékpárról (SPECTRAL AL 5.0 EX) hol lehet olyan infókat megtudni, ami nincs a honlapon?
Azt szeretném megtudni, hogy hányas lánckerékkel szerelik.

Pedig ott van az, Race Face Aeffect DM hajtomuvon egy 30-as lanckerek van, hatul meg 11-es Sram XG-1150 sor (10-42).

Tetszik ez a bringa, foleg ennyiert, csak lehetne pluszos, meg akkor mar lehetne valasztani, hogy 27-es vagy 29-essel kerekkel kered-e (:


ugy latszik olyan mint a velo, kalloy, stb - nem foglalkozik nagyon a kulon ertekesitessel, beszallito. a giant is tranzx.

nem aruljak kulon? a bikediscounton nem nagyon akar a szallitmany beerkezni...

Reverb helyett csak tranzxot kellett volna vennem. Agyaltam a giant csoven is, de alig lett volna olcsobb a reverbnel. Az alirol meg nem akartam megrendelni, mer kepesek meglepni a draga vamosok az afaval, igy meg mar majdnem akcios reverb arban lett volna...

blash módosította - 2017. május 04. - 16:54

  • Paul Vitti kedveli ezt

#1450
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Egy konkrét kerékpárról (SPECTRAL AL 5.0 EX) hol lehet olyan infókat megtudni, ami nincs a honlapon?

Azt szeretném megtudni, hogy hányas lánckerékkel szerelik.

 


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1451
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ugy latszik olyan mint a velo, kalloy, stb - nem foglalkozik nagyon a kulon ertekesitessel, beszallito. a giant is tranzx.

 

nem aruljak kulon? a bikediscounton nem nagyon akar a szallitmany beerkezni...


arn módosította - 2017. május 03. - 09:20


#1452
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

ezt en sem gondoltam volna, csak meglepett, hogy mintha ratalaltak volna arra, hogy mennyit dicsered a tranzx nyeregcsovet (:

Ja, lehet :)



#1453
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Gondolom nem állnak neki üléscsövet fejleszteni, TranzX teljesen jó fôleg az új ami könnyebb is.


ezt en sem gondoltam volna, csak meglepett, hogy mintha ratalaltak volna arra, hogy mennyit dicsered a tranzx nyeregcsovet (:

#1454
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

A Spectal AL 5.0 EX most épp 1800 euró. 150 mm-es Iridium nyeregcsővel, ami meglepett, hogy saját állítható nyeregcsövük is van már, de a manuálban említenek JD-YSP07 gyáriszámot, ami meg Tranz-X.

Igen, nézem folyamatosan, mert ilyet szeretnék venni.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1455
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

A Spectal AL 5.0 EX most épp 1800 euró. 150 mm-es Iridium nyeregcsővel, ami meglepett, hogy saját állítható nyeregcsövük is van már, de a manuálban említenek JD-YSP07 gyáriszámot, ami meg Tranz-X.

Gondolom nem állnak neki üléscsövet fejleszteni, TranzX teljesen jó fôleg az új ami könnyebb is.



#1456
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Spectral modellt használ valaki?

 

Milyen a Sram 1 * 11-es rendszere?

 

A Spectal AL 5.0 EX most épp 1800 euró. 150 mm-es Iridium nyeregcsővel, ami meglepett, hogy saját állítható nyeregcsövük is van már, de a manuálban említenek JD-YSP07 gyáriszámot, ami meg Tranz-X.



#1457
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Spectral-t nem, Sram 1x11-et igen - X01/X1 mix, teljesen jó.

Köszi.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1458
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Spectral modellt használ valaki?

 

Milyen a Sram 1 * 11-es rendszere?

Spectral-t nem, Sram 1x11-et igen - X01/X1 mix, teljesen jó.



#1459
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Spectral modellt használ valaki?

 

Milyen a Sram 1 * 11-es rendszere?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1460
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Menetes csapágyakat érdemes kiszedni, bezsírozni a menetes részt, pedál meneteket szintúgy.


A emlekeim szerint a csapagyak menetei gyarilag zsirozottak, szal kis esellyel raktak ossze nelkule. Amugy a bringas menetek nagy reszere igaz, amit irsz :)

arn módosította - 2017. április 17. - 08:53