Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1401
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Nyugi lesz, azt nem fogja rajtad megspórolni a Canyon mivel Shimanotól stoplival kapják. Nem a chat-es csomagolja a bicajt így nem tudta...

Persze, így gondolom én is.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1402
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Így van, most azt írták, hogy jár a pedálhoz a stopli.

1 : 1

Most már nagyon kíváncsi vagyok, lesz-e stopli.

Nyugi lesz, azt nem fogja rajtad megspórolni a Canyon mivel Shimanotól stoplival kapják. Nem a chat-es csomagolja a bicajt így nem tudta...



#1403
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Múlt héten fotósként vettem részt a "Trans Dinarica MTB Trail" horvátországi szakaszának feltérképezésén, bejárásán. Elôször a 29-es Nerve-el akartam menni de amikor megkaptam az itinert és láttam hogy lesz benne pár "single trail" a Strive mellett döntöttem. Nem voltam teljesen biztos benne hogy jól teszem mert eddig max 2 napos tekeréseken voltam vele a hegyekben. A setup Sram 1x11 (10-42) 30-as lánctányérral, Maxxis Aggressor EXO gumikkal és DMR Vault taposó pedálokkal.
7 nap alatt 400,90km-t tekertünk 7229m szinttel ~80% off road ~20% aszfalt. A Strive kicsit ledöbbentet, fantasztikus volt a néha végtelennek tûnô felfelékben, lefelékben és sima szakaszokon egyaránt úgyhogy 100%-osan bejött a választásom. Valószínû a Nerve is jó lett volna bár nem tudom hol teljesített volna jobban, azt viszont tudom hogy a gyors köves lefelék csak jóval lassabban mentek volna vele. :)


0,71es attetellel azert sok helyre fel lehet tekerni :) inkabb a nerve 3x11es attetele tulzas, legalabbis ide a becsi erdobe biztosan, pedig azert tipikusan 250-300m szint jut 10kmre.

#1404
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Minden SPD pedálhoz jár stopli, csak szerintem aki a chat másik oldalán volt nem tudta...

Így van, most azt írták, hogy jár a pedálhoz a stopli.

1 : 1

Most már nagyon kíváncsi vagyok, lesz-e stopli.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1405
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Múlt héten fotósként vettem részt a "Trans Dinarica MTB Trail" horvátországi szakaszának feltérképezésén, bejárásán. Elôször a 29-es Nerve-el akartam menni de amikor megkaptam az itinert és láttam hogy lesz benne pár "single trail" a Strive mellett döntöttem. Nem voltam teljesen biztos benne hogy jól teszem mert eddig max 2 napos tekeréseken voltam vele a hegyekben. A setup Sram 1x11 (10-42) 30-as lánctányérral, Maxxis Aggressor EXO gumikkal és DMR Vault taposó pedálokkal.

7 nap alatt 400,90km-t tekertünk 7229m szinttel ~80% off road ~20% aszfalt. A Strive kicsit ledöbbentet, fantasztikus volt a néha végtelennek tûnô felfelékben, lefelékben és sima szakaszokon egyaránt úgyhogy 100%-osan bejött a választásom. Valószínû a Nerve is jó lett volna bár nem tudom hol teljesített volna jobban, azt viszont tudom hogy a gyors köves lefelék csak jóval lassabban mentek volna vele. :)



#1406
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Minden SPD pedálhoz jár stopli, csak szerintem aki a chat másik oldalán volt nem tudta...

Most újra beszélek velük, meglátom, mit mondanak.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1407
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Köszi.

Közben megkérdeztem, stopli nem jár a Shimano 530-as pedálhoz.

Próbálok újra csetelni velük (nagyon ritkán lehet elérni őket), hogy küldenek-e ajándékként egyet :-).

Minden SPD pedálhoz jár stopli, csak szerintem aki a chat másik oldalán volt nem tudta...



#1408
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

mindegyik ugyanakkora

Köszi.

Közben megkérdeztem, stopli nem jár a Shimano 530-as pedálhoz.

Próbálok újra csetelni velük (nagyon ritkán lehet elérni őket), hogy küldenek-e ajándékként egyet :-).


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1409
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

arn, 950sm07 köszi.
Megrendeltem tegnap este az M-es Spectral AL 5.0 EX bicajt. 175 cm magas vagyok, a táblázat szerint az M méret közepén vagyok és a kalkulátor szerint is M a méretem.
Nem néztem meg, hogy mennyire húzom ki a nyeregcsövet.
 
A kalkulátor adatai alapján egyébként változhat bármilyen paramétere is a bicajnak vagy akkor a testmagasság és a belső lábhossz alapján ha M a méret, akkor minden M-es bicaj ugyanakkora? Vagy lehet valamilyen különbség?
Ezt azért kérdezem, mert megcsináltam a kalkulálást, de nem rendeltem meg a bicajt, csak később, ezért a visszaigazolásnál a méreteknél 0 szerepel, illetve a Stem length 50 mm, de a táblázat szerint minden méretnél ennyi.


mindegyik ugyanakkora

#1410
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

arn, 950sm07 köszi.

Megrendeltem tegnap este az M-es Spectral AL 5.0 EX bicajt. 175 cm magas vagyok, a táblázat szerint az M méret közepén vagyok és a kalkulátor szerint is M a méretem.

Nem néztem meg, hogy mennyire húzom ki a nyeregcsövet.

 

A kalkulátor adatai alapján egyébként változhat bármilyen paramétere is a bicajnak vagy akkor a testmagasság és a belső lábhossz alapján ha M a méret, akkor minden M-es bicaj ugyanakkora? Vagy lehet valamilyen különbség?

Ezt azért kérdezem, mert megcsináltam a kalkulálást, de nem rendeltem meg a bicajt, csak később, ezért a visszaigazolásnál a méreteknél 0 szerepel, illetve a Stem length 50 mm, de a táblázat szerint minden méretnél ennyi. 

 

 

 


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1411
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Geonal azt nezd, hogy mennyire huzod ki a nyeregcsovet, azt irjak a tablazatban, es azt valaszd amelyikbe a legjobban esel. Ha atfedes van, en a rovidebbet valasztanam.

Amugy a kalkulatoruk is korrekt.

arn módosította - 2017. május 16. - 10:28


#1412
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Most nézegetem a bicajt konkrétan, M-es méret kell nekem. Mondjuk nem értem, hogy a vállszélesség miért befolyásolja és miért csak max. 50 cm lehet a Canyon szerint.

 

Az M-es Silver-Grey Spectral AL 5.0 EX várható érkezése június 12-17.

Ezt tartani szokták vagy korábban is érkezhet vagy akár később is?

 

A Chat nem érhető el, ennyire népszerű ez a márka?

A geo táblázat elsô sorában ott van a méretekhez ajánlott testmagaság tól-ig. A kalkulátor minden adatot kér, de elsôsorban a belsô lábhosszt veszi figyelembe.

Idôben érkezik vagy esetleg kicsit elôbb.

Igen, népszerû a márka de a chat elérhetôségét az nem biztos hogy befolyásolja. Próbálkozz késôbb ha kérdezni akarsz tôlük.



#1413
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Most nézegetem a bicajt konkrétan, M-es méret kell nekem. Mondjuk nem értem, hogy a vállszélesség miért befolyásolja és miért csak max. 50 cm lehet a Canyon szerint.

 

Az M-es Silver-Grey Spectral AL 5.0 EX várható érkezése június 12-17.

Ezt tartani szokták vagy korábban is érkezhet vagy akár később is?

 

A Chat nem érhető el, ennyire népszerű ez a márka?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1414
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Lehet átutalással fizetni?
Ha igen, mennyi idő alatt kell átutalni az összeget?


Ha a fizetésnél ott az opció akkor lehet. Én utalással fizettem az eddigi három Canyon gépemet. Addig nem küldik amíg nincs a zsebükben a pénz.

#1415
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Lehet átutalással fizetni?

Ha igen, mennyi idő alatt kell átutalni az összeget?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1416
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.872 hozzászólás

120-150ml

 

köszi!


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1417
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

mennyi lötty van benne?


120-150ml

#1418
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.872 hozzászólás

Igen, belsô csak az országútimban van.

 

mennyi lötty van benne?


  • 950sm07 kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1419
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

belső nélkül használod a lokit?


Igen, belsô csak az országútimban van.

#1420
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.872 hozzászólás

Biztos hogy nem mindenkinek jön be, ha a grammok számítanak akkor el kell felejteni de 8-900g között tisztességes külsôk vannak és a 29-es Nerve-en az Ardent EXO-k is abban a súlyban vannak, a szélesebb felnik valamivel nehezebbek. Nekem az élmény többet számít mint a grammok - amiben nekem szinte verhetetlen - nem versenyzek és ez így teljesen ésszerû határok között van.

 

belső nélkül használod a lokit?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"