Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1361
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Kicsit off, de nekem minden Racing Ralph (evo, snakeskin, teasy) külsőm ilyen vagy ilyen volt. Ettől függetlenül tartja a nyomást és rendes defektem még nem volt mióta TL járok (3 év kb). A Rocket Ron elöl soha nem csinált ilyet. Ma reggeli kép: 

http://s1368.photobu...html?sort=3&o=0

Pót belső és pumpa mindig van nálam (nem a fenti miatt, ha gond lenne akkor a belső felrakása a legegyszerűbb a számomra).


karakoram módosította - 2017. május 31. - 14:54


#1362
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

ket esetben szivtad meg tubelessnel:

* akkora a szakadas, hogy mar nem tomit - szimpla belso nem eleg, kell vmi, ami megtamasztja a kulsot a kituremkedes ellen

* kiugrik a gumiperem, nagyobb loketterfogatu pumpa nelkul sose rakod vissza - belsovel orvosolhato, de en ilyen esetet ritkan tudok elkepzelni

 

en sok evig hasznaltam problema nelkul, hogy epp elkerultem a defekteket, vagy mindig megoldotta, nem tudom :) a multkor tekertem ra egy femracsra, ami kiszakitotta az oldalat, azonnal elvesztette a nyomast, az epp az az eset volt, amikor nagy volt a lyuk, de meg tartott az oldala a vastag fal miatt, belsovel haza tudtam volna tekerni. en regota nem hordok magamnal belsot, csak ha minuszokban tekerek, de akkor ugyis ott a hatizsak a potruhaval.

Nem pumát kell hordani: https://ebike.hu/ter...patronos-pumpa/



#1363
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Szo sincs repedesrol... szepen tartja az 1.6 bart.
A gumi olyan szar a futofeluleten, hogy idozitett bombakent viselkedik.
Latom, hallom, erzem hol ereszt.

Az sem volt jobb mikor 3 eve a Nobby Nic-em robbant le a felnirol minden elojel nelkul. Szerencsere ez is a szobaban tortent nem egy lefelen 60-al.

A gumifelrakas is szerencse kerdese. Az elso kerekre egy gagyi Decathlonos pumpaval siman felraktam egy RoRo-t, a masikat hatra kompresszorral alig sikerult es percekig tartott mire megszunt a szivargas a felninel...

 

allitsd bele vizbe :) nalam a 2016os snakeskines roro teljesen "esemenymentes" volt, konnyu volt felrakni, siman tartotta a levegot.

 

viszont kiprobaltam a racesportos continentalt, ami elvileg nem tubeless. mivel lotty nelkul siman felpattant, es latszolag a levegot is tartotta, beprobalkoztam. sajnos tenyleg szita az oldala, nincs direkt szivargas, sehol egy nyom, de a levegot megse tartja, par nap alatt leereszt.



#1364
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Na, ez már érdekes. Nekem ritka kivételtől eltekintve csak szúrásos defektjeim szoktak lenni. Ezeknél tényleg mindig működik a lötty? Már csak mert nekem sincs kedvem könyékig szmötyiben turkálva szuszakolni a belsőt az "űrtechnikás" külsőkbe egy izmosabb akáctüske miatt...

 

ket esetben szivtad meg tubelessnel:

* akkora a szakadas, hogy mar nem tomit - szimpla belso nem eleg, kell vmi, ami megtamasztja a kulsot a kituremkedes ellen

* kiugrik a gumiperem, nagyobb loketterfogatu pumpa nelkul sose rakod vissza - belsovel orvosolhato, de en ilyen esetet ritkan tudok elkepzelni

 

en sok evig hasznaltam problema nelkul, hogy epp elkerultem a defekteket, vagy mindig megoldotta, nem tudom :) a multkor tekertem ra egy femracsra, ami kiszakitotta az oldalat, azonnal elvesztette a nyomast, az epp az az eset volt, amikor nagy volt a lyuk, de meg tartott az oldala a vastag fal miatt, belsovel haza tudtam volna tekerni. en regota nem hordok magamnal belsot, csak ha minuszokban tekerek, de akkor ugyis ott a hatizsak a potruhaval.



#1365
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Szo sincs repedesrol... szepen tartja az 1.6 bart.
A gumi olyan szar a futofeluleten, hogy idozitett bombakent viselkedik.
Latom, hallom, erzem hol ereszt.

Az sem volt jobb mikor 3 eve a Nobby Nic-em robbant le a felnirol minden elojel nelkul. Szerencsere ez is a szobaban tortent nem egy lefelen 60-al.

A gumifelrakas is szerencse kerdese. Az elso kerekre egy gagyi Decathlonos pumpaval siman felraktam egy RoRo-t, a masikat hatra kompresszorral alig sikerult es percekig tartott mire megszunt a szivargas a felninel...

#1366
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

Ugyan ezt raktam fel szombaton előre, hátra Ralhp, hibátlan mind a kettő.

Esetleg nézd meg a felnidet, anno engem szívatott a mavic felnim, tipikus szelepfurattól induló repedésével, random módon tűnt el a nyomás belőle, barátomnak ezt most játszott el szintén mavic, szintén szelepfurattól induló repedés.

Szeretem mikor azt írják csak kompresszorral, meg boosteres pumpával lehet felrakni, kicsit szuperhősnek érzem magam, egy országútinak dedikált Bontrager pumpám van, simán elsőre felrakom vele a gumikiat!  B)

Havernak is a csúcs Mavic felnije van (819) és szintén a szelepnél eresztett egy mini repedéstől.

Ez valami Mavic betegség lehet, sok éve is ez a repedés volt jellemző rájuk, főleg a könnyebb xc felnikre. (317, 717,...) A küllőfuratoknál repedt sokszor de láttam többet is, ami belül, hosszában repedt.



#1367
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Evolution SnakeSkin a RoRo... gyalázat, már háromszor kezdte el csak úgy ereszteni a levegőt
Jön helyette egy Protection RaceKing a napokban, remélem jobb lesz

Na de elég az Off-ból :)

Ugyan ezt raktam fel szombaton előre, hátra Ralhp, hibátlan mind a kettő.

Esetleg nézd meg a felnidet, anno engem szívatott a mavic felnim, tipikus szelepfurattól induló repedésével, random módon tűnt el a nyomás belőle, barátomnak ezt most játszott el szintén mavic, szintén szelepfurattól induló repedés.

Szeretem mikor azt írják csak kompresszorral, meg boosteres pumpával lehet felrakni, kicsit szuperhősnek érzem magam, egy országútinak dedikált Bontrager pumpám van, simán elsőre felrakom vele a gumikiat!  B)


  • Kisherceg és xclajos kedveli ezt

#1368
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Evolution SnakeSkin a RoRo... gyalázat, már háromszor kezdte el csak úgy ereszteni a levegőt
Jön helyette egy Protection RaceKing a napokban, remélem jobb lesz

Na de elég az Off-ból :) 



#1369
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

@dzsonhee: Ez érdekes. Tubeless párti ismerősöm is azt használ, nincsen vele baja. Én is arra tervezek áttérni, mert ég és föld a Contihoz képest.
Melyik szériával van gondod?

Ha Evolution azokkal nincs gond de a Performance nem tubeless. Maxxis-on nem gondolkodtál pl Ardent EXO? Az meg ég és föld a Schwalbe-hoz képest, fôleg tartósságban. :) Nerve-re új korában azokat raktam a Contik helyett, 1300km meg sem látszik rajtuk.



#1370
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Nagyrészt. .
Ha meg nagy a gond vagy régi lötty miatt nem megfelelő a hatékonyság ott vannak a különféle (Maxalami, dynaplug, sahmurai sword) "bedugós" megoldások. 
Most hátul egy Rocket Ronnal szívok. Olyan szar/kevés anyag van a futófelületben, hogy hiába az új lötty, spontán kezd el ereszteni (hajnali kettőkor jó rá felkelni) és teljesen nedves az egész külső egy edzés után ~2 órával. 

TLE verzió a RoRo vagy csak az olcsóbbik sima? Azok vagy tömítenek vagy nem, illetve a löttyöt kiizzadják az oldalfalukon keresztül. A TLE verziókkal ilyen gond nincs, azokon belül vagy egy extra záróréteg és nem eresztik el a levegôt. Maxxis-ból TR kell, Continental-ból meg csak a Protection tartja meg rendesen a folyadékot. Szóval ha normális tubeless ready a külsô azzal nincs szívás.



#1371
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
@dzsonhee: Ez érdekes. Tubeless párti ismerősöm is azt használ, nincsen vele baja. Én is arra tervezek áttérni, mert ég és föld a Contihoz képest.
Melyik szériával van gondod?

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1372
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Háát nem vagyok biztos benne, hogy át akarok térni tubeless technikára.

Nagyon régen volt defektem. Alapvetően bő 2 baros nyomással járok, így felütéses defektre kicsi az esély. Tüskét se nagyon szedtem össze az elmúlt években, igaz nem bicajozom sokat.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1373
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Lehet hogy azért adták gombokért? :)

Lehet, hogy 2 embernek adták el, szal így örülnöm kéne, hogy a hajtásoldali rész jutott a tengellyel, kaphattam volna egy sima kart is ;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1374
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Na, ez már érdekes. Nekem ritka kivételtől eltekintve csak szúrásos defektjeim szoktak lenni. Ezeknél tényleg mindig működik a lötty? Már csak mert nekem sincs kedvem könyékig szmötyiben turkálva szuszakolni a belsőt az "űrtechnikás" külsőkbe egy izmosabb akáctüske miatt...

Nagyrészt. .
Ha meg nagy a gond vagy régi lötty miatt nem megfelelő a hatékonyság ott vannak a különféle (Maxalami, dynaplug, sahmurai sword) "bedugós" megoldások. 
Most hátul egy Rocket Ronnal szívok. Olyan szar/kevés anyag van a futófelületben, hogy hiába az új lötty, spontán kezd el ereszteni (hajnali kettőkor jó rá felkelni) és teljesen nedves az egész külső egy edzés után ~2 órával. 



#1375
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Tubelessnel ritkan fordul el, hogy egy belso segithet rajtad :) mert vagy szetszakad, vagy tomit.


Na, ez már érdekes. Nekem ritka kivételtől eltekintve csak szúrásos defektjeim szoktak lenni. Ezeknél tényleg mindig működik a lötty? Már csak mert nekem sincs kedvem könyékig szmötyiben turkálva szuszakolni a belsőt az "űrtechnikás" külsőkbe egy izmosabb akáctüske miatt...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1376
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Tubelessnel ritkan fordul el, hogy egy belso segithet rajtad :) mert vagy szetszakad, vagy tomit.

#1377
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

bikepartsonweb név alatt futnak. Egyébként pont most hozta a futár, bal oldali kar nélkül... még jó hogy spd-t használok...

Lehet hogy azért adták gombokért? :)


  • Paul Vitti kedveli ezt

#1378
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

tudnad linkelni vagy az eladot? nem talaltam meg.

bikepartsonweb név alatt futnak. Egyébként pont most hozta a futár, bal oldali kar nélkül... még jó hogy spd-t használok...


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1379
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Egy kis Nerve tapasztalás:
Szóval van ez a jószágom (AL 8.9 2014-ből), ami elég sokáig méltatlanul kihasználatlanul hevert. Így mostanáig alig 1400km került bele.
Idén kicsit többet foglalkoztam ezzel a montizás témával, ami persze még mindig nem volt sok, de legalább a korábbinál több.
Alapvetően tetszett a gép, sokkal jobban, mint a hardtailek - karbont is beleértve. A megfájdulásra hajlamos derekammal és azzal, hogy 90+kg-os kategóriában ill. versenyzői ambíciók híján nem a percek és a dekagrammok számítanak, ez jó döntésnek tűnt.
Most kipróbáltam a hétvégi szilvásváradi maratonon. Eddig a gépet csak a lakóhelyem környékén (Vác-Gödöllő között ill. felfelé a Cserhát irányában) és a Pilisben használtam terepen.
A Bükköt nem ismerem és montis rendezvényen sem voltam még eddig. A rövid távot (39km) próbáltam ki.
Most még inkább úgy érzem, hogy ezt a gépet nekem és ilyen terepre találták ki. Emelkedőkön szépen másztam vele, különösen a meredekebb lazább-köves talajon tapadt megnyugtatóan a hátulja egy Rocket Ronnal. Nem pattogott el a köveken, nem mászkált. Úgy néz ki mostanra megvannak azok a nyomások is a súlyomhoz, amiben van még legalább 20% tartalék a tudásomhoz passzoló lefelékben, biztonságosan veszi és mozogja ki az akadályokat és felfelé sem érzem a felesleges mozgását. Érdekes lett volna kívülről látni, hogy mennyire hajlamos pogózni, mert rajta ülve egyáltalán nem éreztem ezt. Ami persze még nem sokat jelent.
A rázósabb lefeléken - amik sokkal egyszerűbbek voltak, mint amikkel a Pilisben szembesültem - pedig szinte mindenen bizonytalankodás és gyakran fékezés nélkül mentem át, eszembe sem jutott olyan részeket kerülgetni, amit a körülöttem mozgó hardtailes kollégák inkább kihagytak. Így előzni, sem lefelé, sem felfelé nem okozott gondot. Persze nem a top mezőnyben mentem, ez egyértelmű, de szerintem éppen az ilyen kezdő, gyakorlatlan embereknek segít egy XC-trail fully.
Mondjuk számomra meglepően egyszerű volt a terep és sok aszfaltos útszakasz volt, ami helyett más körülmények között jobban örültem volna terepnek. Mivel azonban edzetlenségemet sikerült meggondolatlansággal párosítanom és az első terepes emelkedőt 95%-os pulzussal, közel a tetejéig kitekertem, ezzel sikerült is a lábaimat a maradék 30km-re kivonni a forgalomból. Innentől folyamatos küzdelem ment a görccsel, amit majdnem elveszítettem a 30-ik km-re, de akkor jött egy defekt... :)

Azt gondolom jövőre újra kipróbálom itt magamat, de több alapozással és edzéssel, hogy ne legyen a "gépház" ennyivel gyengébb a többi résznél. :)
Ill. tudatosabban keresek más rendezvényeket is, mert azért a jó pályáknak nagyon jó a hangulata így társaságban.
A technika pedig láthatóan még jópár évig nem kerül cserére, egyelőre legalábbis nem látom esélyesnek azt a tudás- és erőnlétbeli ugrást, ami ezt indokolná.

És köszönöm mégegyszer a flat-pedal tippet, hibátlanul üzemelt a "gagyi kínai", tartotta a lábamat és szépen mozgott, miközben stabil nagy felületet adott és magabiztosságot. Azt hiszem az SPD-m még egy ideig pihenni fog, hiába XT pedál, előnye nincsen számomra.

Ha rendesen be van állítva a rugózás nem pogózik az, a Nerve már nem egy Tescós DH gép.... :) Más technikát igényel a fully, ott ahol a merevhátúval kiállva kell tekerni mert egyébként szétveri a derekad az ösztelóssal ülve átrongyolsz. :)

Nekem már két pár van az alis mûanyag pedálból, miután az asszonynak adtam az elsôt rendeltem magamnak egy másikat és a 6x annyiba kerülô Spank Spike-ot cseréltem le vele. Amúgy az SPD eszembe sem jut a montin, pár évig tekertem vele de abszolút nem hiányzik pedig nem keveset tekerek.

 


950sm07 módosította - 2017. május 30. - 16:25


#1380
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Hogy ne csak offoljak: ma jön a hajtókarom canyonéktól, ebay-en szórják kifelé a 2x10-es alkatrészeket gombokért...


tudnad linkelni vagy az eladot? nem talaltam meg.