Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3135 hozzászólás a témában

#1341
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

itt hogy fizettetek? nincs paypal...



#1342
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

 

es ez? :) sulyban is jo... eleg tepsi, es belefer a vamlimitbe. mennyi ido alatt jon meg amugy?


arn módosította - 2017. június 07. - 10:42


#1343
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

mi volt az a budget platformpedal, ami bevalt? a varosi bringamon kezd csapagyas lenni, es akkor kiprobalom a montin is... a koryak mar csak 140 eur, rendelek egy olyat is :)

https://www.aliexpre...b0-6be65369eb94



#1344
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

mi volt az a budget platformpedal, ami bevalt? a varosi bringamon kezd csapagyas lenni, es akkor kiprobalom a montin is... a koryak mar csak 140 eur, rendelek egy olyat is :)



#1345
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

 

Jó a váltó, tényleg a legnagyobb fogaskerékről dobja le a láncot, ha hátrafelé tekerek.

És az is igaz, hogy azt én se használom sokat, szóval valóban nincs jelentősége. 

És az is igaz, ahogy kopott, valóban többet lehet hátrafelé tekerni anélkül, hogy dobálná.

 

Kisebb fogaskerekeknél nem vettem észre ezt. Jól volt beállítva, a láncvonal is rendben van.

 

A telóhoz ad a Fox nyomásajánlást, nekem 85 psi-n van most.

A tagot meg állítgattam, ahogy írtátok.

Egyébként még be kell lőni pontosabban a SAG-ot, most nagyjából állítottam be.

 

Ja és volt stopli a pedálhoz és adtak a kerekekhez tubelesshez való szelepeket is. 

Kíváncsi vagyok, vajon a felniszalag is benne van-e. Ha igen, akkor csak lötyi kell, mert a gumik tr-ek.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1346
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Versenyen nem nagyon de városban hasznos jelzésképp, vagy pl. hidegben ha nem akarod hogy beálljon a lábad a lámpánál :)

Csak a 42-esrôl dobja le, azt városban még sosem használtam... :)



#1347
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

annál többet nem hinném hogy valaha kellene menet közben...

 

Versenyen nem nagyon de városban hasznos jelzésképp, vagy pl. hidegben ha nem akarod hogy beálljon a lábad a lámpánál :)



#1348
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Ha a legnagyobbon csinalja akkor a hatarolo csavart kellene megnezni, amugy a koztes lepcsokon szamit csak az indexeles.

A telokra szoktak megadni ajanlott nyomast, a tagokra nem, mert az a beepitesen mulik.

Visszafelé tekerésnél a váltó helyzete az égvilágon semmit sem befolyásol mert a "felfutó" ágon, a lánctányérról érkezve dobja le a lánckerékrôl, a váltó pedig ebben az esetben a "lefutó" ágon, a lánckerék után van. A láncvonallal lehet játszani, kicsit befelé vinni de az sem megoldás mert akkor az elsô két-három kis láckeréken lesz rossz szögben és túlságosan keresztben futva azoknak az oldalát fogja köszörülni. Ha bejáródik és a fogak kopnak egy kicsit meg a lánc fellazul akkor kevésbé csinálja. Ha fél pedálfordulatot lehet hátrafelé tekerni az már elég, annál többet nem hinném hogy valaha kellene menet közben...



#1349
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ha a legnagyobbon csinalja akkor a hatarolo csavart kellene megnezni, amugy a koztes lepcsokon szamit csak az indexeles.

 

Megint elnézést kérek, fogalmazászavarom volt, a határolásra gondoltam ahol indexelést írtam :)



#1350
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ha a legnagyobbon csinalja akkor a hatarolo csavart kellene megnezni, amugy a koztes lepcsokon szamit csak az indexeles.

A telokra szoktak megadni ajanlott nyomast, a tagokra nem, mert az a beepitesen mulik.

arn módosította - 2017. június 04. - 10:52


#1351
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Ja bocs, 2x vagy 3x-ból indultam ki, és hogy elől dobja le :) Én amíg lehet maradok a 3x-nál, fel is le is meg van az a tempó ami nekem kell és nincsenek ilyen kompromisszumok (tudom, cserébe elvésznek a vázalakítási előnyök ami az első váltó hiányával lehetségesek).



#1352
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Nekem se volt még 11-es rendszerem de nem lehet hogy az indexelésen kéne állítani? Ha az lehatárolja hiába csavargatod a bowdent.

Nem, a láncvonal nagyon kompromisszumos az 1x11-es rendszereken, a váltó állítgatása a hátrafelé tekerés közbeni láncleugráson semmit sem fog változtatni, márcsak azért sem mert a váltó visszafelé tekerésnél az égvilágon semmit nem játszik a dologba, a tetejérôl dobja le. A OneUp variált a fogkialakítással és reklámozza úgy az extender cogjait hogy visszafelé tekerésnél nem ugrik le róla a lánc. Két éve van 1x11-em de használat közben eddig még sosem okozott gondot. Csak a 42T-rôl dobja le de általában elôre tekerek...


950sm07 módosította - 2017. június 03. - 19:40


#1353
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nem volt még 11-es rendszerem, mit kell állítani?
A váltónál hiába feszítem, lazítom a bowdent, nincs változás.

 

Nekem se volt még 11-es rendszerem de nem lehet hogy az indexelésen kéne állítani? Ha az lehatárolja hiába csavargatod a bowdent.



#1354
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Fox telón nincsen ajánlás. Fox oldalán vannak userguide-ok, abban asszem a telóhoz van valami nagyon durva becslés.
Amúgy ráülve 15-25% összeülés között szokott az ajánlás szólni, sportos-komfortos fokozatok között. Nekem 32-es float van a Nerve elején. Az nekem most 95-100 psi körül van fújva 92kg körüli súllyal. Szerintem próbálj egy 90psi körüli nyomással kezdeni és úgy elkezdeni mérni beülést.

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#1355
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Ok, köszi.

Nem találtam a Fox taghoz nyomásajánlást, igaz telón kerestem.
82 kg-hoz mennyi az ajánlott?

Passz... annyi hogy 25-30% beülés legyen nyitott állapotban aztán onnan érzésre.



#1356
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Az ilyen, nem tudsz mit állítani rajta, ha bejáródik akkor kevésbé fogja csinálni. Igen, tekerj elôre az jó megoldás...


Ok, köszi.

Nem találtam a Fox taghoz nyomásajánlást, igaz telón kerestem.
82 kg-hoz mennyi az ajánlott?

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1357
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Összeraktam a bicajt. Nagyjából a beállítások is készen vannak.
Viszint ha hátrafelé tekerek, a legnagyobb fogaskerékről leugrik a lánc, mintha váltanék. Lentebb nincs ilyen és a váltás is jó.

Nem volt még 11-es rendszerem, mit kell állítani?
A váltónál hiába feszítem, lazítom a bowdent, nincs változás.

Tudom, előre tekerjek, de 3x9-es rendszernél nem ugrik a lánc.

Az ilyen, nem tudsz mit állítani rajta, ha bejáródik akkor kevésbé fogja csinálni. Igen, tekerj elôre az jó megoldás...


950sm07 módosította - 2017. június 03. - 16:19


#1358
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Összeraktam a bicajt. Nagyjából a beállítások is készen vannak.
Viszint ha hátrafelé tekerek, a legnagyobb fogaskerékről leugrik a lánc, mintha váltanék. Lentebb nincs ilyen és a váltás is jó.

Nem volt még 11-es rendszerem, mit kell állítani?
A váltónál hiába feszítem, lazítom a bowdent, nincs változás.

Tudom, előre tekerjek, de 3x9-es rendszernél nem ugrik a lánc.

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1359
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Jó a színe :) Minden láncon van gyári kenôanyag nem kell bekenni.

:)

Köszi. Vettem amúgy Squirt Long Lasting Dry Lube-ot, de majd akkor használom csak, ha kiment a gyári kenőanyag.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1360
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Megjött amúgy szerdán a bicaj :). De csak szombaton tudom összerakni.

A lánc kezelve van gyárilag, vagy kenjem be?

 

Canyon bicajom még dobozban.

Jó a színe :) Minden láncon van gyári kenôanyag nem kell bekenni.


950sm07 módosította - 2017. június 02. - 10:48