Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#1421
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Tényleg annyival jobb a 3.0-ás gumival menni ? Nem túl nehéz ?
Viszont gondolom úgy tapad, mint az álom...

Biztos hogy nem mindenkinek jön be, ha a grammok számítanak akkor el kell felejteni de 8-900g között tisztességes külsôk vannak és a 29-es Nerve-en az Ardent EXO-k is abban a súlyban vannak, a szélesebb felnik valamivel nehezebbek. Nekem az élmény többet számít mint a grammok - amiben nekem szinte verhetetlen - nem versenyzek és ez így teljesen ésszerû határok között van.

950sm07 módosította - 2017. május 12. - 20:30


#1422
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Ez már nincs fennt de a héten pont a haverom Sj 6fattie-jét tekertem a horvát hegyekben egy napig és kell! :) A merevhátú + menni fog a háztól.

Tényleg annyival jobb a 3.0-ás gumival menni ? Nem túl nehéz ?

Viszont gondolom úgy tapad, mint az álom...


Marci

#1423
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Persze hogy tehetô, nem jól nézted...

Ok. Bíztam benne azért.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1424
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

peldaul? bolha.testbike.hu/apro/specialized-stumpjumper-fsr-comp-6fattie-278595


Ez már nincs fennt de a héten pont a haverom Sj 6fattie-jét tekertem a horvát hegyekben egy napig és kell! :) A merevhátú + menni fog a háztól.

#1425
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

A Spectralokra nem tehető fel kulacstartó?
Én nem látok a vázon csavarhelyet.


Persze hogy tehetô, nem jól nézted...

#1426
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

hat eleg jo haszonnal dolgoznak :D most megirjam neki, hogy ez egy tranzx cso, ami 100-120 eur?

A Spectralokra nem tehető fel kulacstartó?

Én nem látok a vázon csavarhelyet.


  • 950sm07 kedveli ezt

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1427
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

En is kivarok a vasarlassal, mert se a nyeregcsoben, se a bringaban nem vagyok biztos, tobbet nem er meg a proba. Irtam canyoneknak, hatha elerheto kulon is.

 

hat eleg jo haszonnal dolgoznak :D most megirjam neki, hogy ez egy tranzx cso, ami 100-120 eur?

 

 

thank you for your email. The price of the seatpost you want is approximately 250€. The price is actually not that different from the one you can find in any online bike shop, so maybe it is worth it to order it elsewhere, should you not be willing to wait for the restock of course.



#1428
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

asszittem', már elhoztad! :P ducigumis hintaló, mi kell még? :D


hat feleslegesen elbaszhato 500 ezer jol jonne :P

#1429
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

 

 

asszittem', már elhoztad! :P ducigumis hintaló, mi kell még? :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1430
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

SHIMANO SH PD-M 530 pedálhoz nem írják, hogy jár hozzá stopli. Más típushoz (pl. SHIMANO PD-M 520 BLACK) igen.
Vajon tényleg nem jár hozzá vagy csak nem tüntették fel a honlapon?


Kerdezz ra a canyonnal, az a biztosabb, de mikor M520-as pedalt vettem toluk a bringaval, akkor az dobozos volt, benne a stoplival. Kicsit meg is bantam, hogy nem inkabb az M530-at vettem akkor, de kesobb rendeltem a rose-tol. Nem bantam meg, kicsivel konnyebben vissza tudok lepni a pedalba, ha peldaul kanyarnal kiveszem. Dragabb pedalt meg nem vennek, jo igenytelen, vagyis birja ez az 520-as kialakitas.


Egy plusszos Spectral EX nekem is bejönne, az gyakorlatilag kiváltaná az összes montimat, lenne hozzá 29-es kerékszettem is. :) Ha Canyon nem mozdul akkor Stumpjumper 6fattie lesz mert már plusszosban sem tetszik a merevhátú...


peldaul? bolha.testbike.hu/apro/specialized-stumpjumper-fsr-comp-6fattie-278595

#1431
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

SHIMANO SH PD-M 530 pedálhoz nem írják, hogy jár hozzá stopli. Más típushoz (pl. SHIMANO PD-M 520 BLACK) igen.

Vajon tényleg nem jár hozzá vagy csak nem tüntették fel a honlapon?

én még nem láttam sh pedált stopli nélkül. oem is csak annyiban tér el hogy zacskós.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1432
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

SHIMANO SH PD-M 530 pedálhoz nem írják, hogy jár hozzá stopli. Más típushoz (pl. SHIMANO PD-M 520 BLACK) igen.

Vajon tényleg nem jár hozzá vagy csak nem tüntették fel a honlapon?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#1433
Pisz

Pisz

    vendég

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Azzal a karbonzsirral, amit a canyon melle adnak szvsz tuti kidorzsolodik a nyeregcso.

@@@

Mas kerdesem lenne... hol lehet a regi canyon bringakrol alkatreszlistat, geotablazatot talalni?

 

 

https://issuu.com/canyon_bicycles



#1434
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Karbon vázat kellett volna venni, az nem karcolja meg a nyeregcsöved.

Amióta kerékpárt gyártanak, a nyeregcsövek így megkarcolódnak. Ez egy olcsó váz, nem csiszolták ki szépen, igényesen. Valamin kell spórolni a Canyon-nak is, azért ilyen jó árú a bringa. Az a nyeregcső se érhet 2-3 ezer Ft-nál többet, karcos lett, és akkor mi van ?

Te sem fogod tudni szépre megcsiszolni, szerintem több karc lesz benne, mint volt.


  • Paul Vitti kedveli ezt
Marci

#1435
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

ha még nem csiszoltad le. és látszik fotózd le, a csövet is, írd meg nekik a  sztorit. (gyári számot is, hogy egyszerűbb legyen)

Mit veszthetsz ?

 

Semmit, meg is fogom írni, fotók is megvannak, csak előtte gondoltam bedobom ide, hogy hátha találkozott ilyennel valaki innen és van valami tanácsa.



#1436
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

ha még nem csiszoltad le. és látszik fotózd le, a csövet is, írd meg nekik a  sztorit. (gyári számot is, hogy egyszerűbb legyen)

Mit veszthetsz ?


Bikertigger módosította - 2017. május 07. - 22:02

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1437
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Én visszaküldeném az egész bringát, akkor lenne az igazi röhögés Koblenzban :)
1st world problems...

 

Természetesen emiatt én se küldeném vissza, mert nem egy nagy érvágás ezt saját kezűleg kijavítani. Viszont ha azt a tény nézzük, hogy gyárilag hibásan adták, méghozzá nem is pici esztétikai hibával, akkor azért valljuk be, hogy illene valahogy kompenzálni. Megveszel egy több százezres, vagy milliós bringát és a fekete nyeregcsöveden ezüst színű karcokkal kell szembesülnöd első naptól kezdve... Aki egy kicsit is igényes a saját dolgai iránt ebbe nem nyugszik bele.

 

 

Azzal a karbonzsirral, amit a canyon melle adnak szvsz tuti kidorzsolodik a nyeregcso.

@@@

Mas kerdesem lenne... hol lehet a regi canyon bringakrol alkatreszlistat, geotablazatot talalni?

 

 

Nem kidörzsölésről van szó, hanem felületi karcról:

9th7qs.jpg

 

 

Először azt hittem az 1000 Ft-os középcsapágy szervízre gondolsz :) Az szerintem potom pénz ahhoz képest hogy mennyi munka van (lehet) vele, de ez megint mást téma.

 

Lehet félreértés történik, de 1000 Ft-ért szedték szét a középrészt és zsírozták újra.



#1438
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Igen, kívülről picit hülye dolognak tűnik, hogy ilyennel elmegyek bicikliszervizbe és kiadok érte ekkora összeget


Először azt hittem az 1000 Ft-os középcsapágy szervízre gondolsz :) Az szerintem potom pénz ahhoz képest hogy mennyi munka van (lehet) vele, de ez megint mást téma.

#1439
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Azzal a karbonzsirral, amit a canyon melle adnak szvsz tuti kidorzsolodik a nyeregcso.

@@@

Mas kerdesem lenne... hol lehet a regi canyon bringakrol alkatreszlistat, geotablazatot talalni?

arn módosította - 2017. május 07. - 14:54


#1440
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...

Karcos nyeregcső szerintem borzasztó ronda egy makulátlan állapotú új kerékpáron. Nem egyszerű karc, hanem konkrétan a fekete nyeregcsőben vannak vastag ezüst csíkok...sajna nem is 1-2...

Miért röhögnének ki? Küldtek egy gyári hibás vázat, amit garanciában kötelesek lennének cserélni azonnal. Nem így van?

...

Én visszaküldeném az egész bringát, akkor lenne az igazi röhögés Koblenzban :)
1st world problems...
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.