Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#121
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Érdekességképpen.

Ugye a 2017-es Canyon Spectral vázam megrepedt. Nem nagyon, de látszik, ott van. A vázra 6 év garanciát adnak.

Küldtem hibajegyet a Canyonnak, képekkel, ahogy kell.

Ma jött meg a válaszuk.

A 2017-es M-es váz helyett felajánlanak egy 2014-es női vázat smile.png .

Vagy pedig válasszak az S-es vázakból (nem tudom, milyen évjárat), mert abból több választék van.

 

Szerintük ez a 2 opció van.

 

Természetesen írtam újabb levelet, hogy komolyan gondolják-e.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#122
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.863 hozzászólás

 

Bennem is felmerült mikor elrepedt és rendeltem az újat, hogy kell-e nekem ez a Canyon dolog újra. 

Aztán kellett mert:

  • Nagyon bevált a geo és az akkori AL SLX meg a CF SL szinte ugyan az volt
  • Cserélték, tehát lehet hosszadalmas a procedúra, de a távoli Németországból kicserélték a 3-4 éves vázamat egy újra, ráadásul sokkal frissebb modellre (eladtam jó pénzért, azonnal vitte valaki)
  • Árban, még 2 évvel ezelőtt a Canyon nagyon jó volt
  • Az esetleges repedést leszámítva a minőségre nem lehet panasza senkinek (súly, geo, gyártás, stb). Nyilván kapásból minden sz@r lesz ami elreped... 
  • Van full fekete modell (tudjátok, nekem az autóm tetőkárpitja is, valaki kiakadt itt ezen biggrin.png. Igaz amit most rendeltem abba nem rendelhető fekete csak elvetemült felárért szóval maradt a "hagyományos", sírás lesz vége rolleyes.gif

 

 

jelen. ;)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#123
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Bennem is felmerült mikor elrepedt és rendeltem az újat, hogy kell-e nekem ez a Canyon dolog újra. 

Aztán kellett mert:

  • Nagyon bevált a geo és az akkori AL SLX meg a CF SL szinte ugyan az volt
  • Cserélték, tehát lehet hosszadalmas a procedúra, de a távoli Németországból kicserélték a 3-4 éves vázamat egy újra, ráadásul sokkal frissebb modellre (eladtam jó pénzért, azonnal vitte valaki)
  • Árban, még 2 évvel ezelőtt a Canyon nagyon jó volt
  • Az esetleges repedést leszámítva a minőségre nem lehet panasza senkinek (súly, geo, gyártás, stb). Nyilván kapásból minden sz@r lesz ami elreped... 
  • Van full fekete modell (tudjátok, nekem az autóm tetőkárpitja is, valaki kiakadt itt ezen biggrin.png. Igaz amit most rendeltem abba nem rendelhető fekete csak elvetemült felárért szóval maradt a "hagyományos", sírás lesz vége rolleyes.gif

karakoram módosította - 2020. november 10. - 13:44

  • Rabbit kedveli ezt

#124
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Azt gondolom, hogy van ok az aggodalomra, aztán majd meglátjuk. Az a tapasztalatom, hogy inkább a (bringás) súly(a), mintsem a beletett kilométer dönt. 

 

szerintem meg a beletolt watt és tecnika.

bizonyos határig egy nehéz de nem annyira erős  bringás (nyilván nem 120 pluszról beszélünk) sokkal kevésbé destruktiv mint egy 73 kilós önjelölt Chris Hoy aki nagy tányér konuszon tolja fel a kiscellin. Egyébként elterjedtségéhez képest soknak tűnik az amortizált váz a márkából. Nyilván itt jelenlévők sokat is használják, nem hasonlitható az átlagos honi bringák futásteljesitményéhez, de kb egész bringaipari pályafutásom során nem sokkal több repedt vázat láttam , pedig pár ezerrel volt dolgom igy vagy ugy.


  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#125
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Remélem nem lesz félreérthető, nem piszkálni akarok senkit, inkább csak amolyan "hangosan" gondolkozás: nyilván az itt leírt három repedt váz nem reprezentatív, de azért ez elég gáz, nem? Ennyi idősen, ennyi futással én nem venném természetesnek, hogy "élettartama végére ért". Anno a Boomer vázam többet* bírt ki, pedig nem volt benne több anyag szerintem, és még a hőkezelést is elspórolták.

(*Akkoriban még sokat tekertem. Bár sosem számoltam és írtam össze.)

 

Egyetértek veled.

Mindennel együtt 85 kg lehetek! Rendeltetésszerűen használtam a Spectralt. Teljesen jó állapotban van. 

Abszolút gáz, hogy elrepedt a váz. Illetve kezd repedni.

Mi lett volna, ha igazán használom? Mert talán az idei évben voltak olyan bicajozásaim, ahol talán megközelítette a tudásom a bicaj tudását.

 

Szóval elég gáznak tartom.

 

A Canyon ügyfélszolgálata pedig jelenleg minősíthetetlen.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#126
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Én sem vonok le semmi következtetést de haver Lux karbon fullyja is eltört 2 év után (kicserélték a vázat) + másik haver alu Neuron fullyja van épp elrepedve (láncvilla, már nem garis). Másik haver meg bőven 100+ kilós és a Grand Canyon alu merev vázas bringájának meg semmi baja. Ma már nem építik túl a dolgokat, én meg sem lepődök ezeken a repedt váz témákon. Trek-ről is hallottam már annyi horror sztorit, haver karbon Scott fully-ja is kifongott, azt sem cserélték...

(Én meg épp egy Cube karbon vázzal szopok, recseg-ropog a váz mikor hajtom, megjárta Németországot, elvileg a gyártóval is megnézették- szerintük semmi baja. És ez a procedúra több mint 3 hónapig tartott)

Azt gondolom, hogy van ok az aggodalomra, aztán majd meglátjuk. Az a tapasztalatom, hogy inkább a (bringás) súly(a), mintsem a beletett kilométer dönt. 

A saját kísérletem sem lesz reprezentatív, de ha 3 évet bír a váz 85 kiló alatt, akkor morcos leszek. (ez most esetemben 10e terep km-t jelent egyébként, de ki tudja, mit hoz a jövő. ) 

(bezzeg a decathlon-os sora-s aluvázas outit üti a magyar út, és egész télen fent van a görgőn (3 éves viszonylatban kb. 15e km ) és hang nélkül teszi a dolgát, csak az ezer forintos láncokat cserélgetem rajta)   



#127
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Sima egyszerű Shimano press-fit. De biztosan nem az a rossz, mert kizárni a hibát kicseréltem a középcsapit egy kínai jóságra és azzal is ugyanazt a hangot adta. A Cube-nál az a furcsa, hogy az alsócsövön a gyári védőfólián pókhálószerű repedések jelentek meg de lehúzva a  fóliát nem nagyon látni semmi, megnyomva a vázat nem érezni semmit.


Marci

#128
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Én sem vonok le semmi következtetést de haver Lux karbon fullyja is eltört 2 év után (kicserélték a vázat) + másik haver alu Neuron fullyja van épp elrepedve (láncvilla, már nem garis). Másik haver meg bőven 100+ kilós és a Grand Canyon alu merev vázas bringájának meg semmi baja. Ma már nem építik túl a dolgokat, én meg sem lepődök ezeken a repedt váz témákon. Trek-ről is hallottam már annyi horror sztorit, haver karbon Scott fully-ja is kifongott, azt sem cserélték...

(Én meg épp egy Cube karbon vázzal szopok, recseg-ropog a váz mikor hajtom, megjárta Németországot, elvileg a gyártóval is megnézették- szerintük semmi baja. És ez a procedúra több mint 3 hónapig tartott)

Abban a Cube vázban milyen középcsapágy van? Első generációs Cannondale F-Si-vel szívok emiatt (bb30 angry.png angry.png) , már rakattam bele 150 dolláros csodaközéprészt is és az sem oldotta meg a problémát. El nem tudom képzelni honnan jöhet az őrjítő recsegés. 



#129
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Én sem vonok le semmi következtetést de haver Lux karbon fullyja is eltört 2 év után (kicserélték a vázat) + másik haver alu Neuron fullyja van épp elrepedve (láncvilla, már nem garis). Másik haver meg bőven 100+ kilós és a Grand Canyon alu merev vázas bringájának meg semmi baja. Ma már nem építik túl a dolgokat, én meg sem lepődök ezeken a repedt váz témákon. Trek-ről is hallottam már annyi horror sztorit, haver karbon Scott fully-ja is kifongott, azt sem cserélték...

(Én meg épp egy Cube karbon vázzal szopok, recseg-ropog a váz mikor hajtom, megjárta Németországot, elvileg a gyártóval is megnézették- szerintük semmi baja. És ez a procedúra több mint 3 hónapig tartott)


Marci

#130
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.863 hozzászólás
Remélem nem lesz félreérthető, nem piszkálni akarok senkit, inkább csak amolyan "hangosan" gondolkozás: nyilván az itt leírt három repedt váz nem reprezentatív, de azért ez elég gáz, nem? Ennyi idősen, ennyi futással én nem venném természetesnek, hogy "élettartama végére ért". Anno a Boomer vázam többet* bírt ki, pedig nem volt benne több anyag szerintem, és még a hőkezelést is elspórolták.

(*Akkoriban még sokat tekertem. Bár sosem számoltam és írtam össze.)

Kisherceg módosította - 2020. november 08. - 11:43

  • ultio kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#131
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

+1

 

gyujts egy uj bringara, a regi maradekat meg add el. en ezert szeretek 3 evente cserelgetni, onnantol mar mindig nyugos vmi, ha meg cserelni kell, van hogy az sem egyszeru, mert uj szabvany, modell, stb van azota.



#132
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás

Én szimplán bontanám a helyedben, annak tudatában is, hogy lesz ami megmarad a végén. Viszont a fődarabok eladásával bejön az az összeg, a mit a fent vázolt tervben nyereségként jelentkezne, mínusz az átépítés nem várt költségei. A ráfordított idő legyen egál, hogy összeépíted, vagy külön adogatod el a dolgaid.

A hosszútávú tapasztalat az, hogy több kisebb eladásból könnyebb a kevésbé pofátlan vevőket megtalálni (értem itt a mennyit enged a feléből mester, mi az alja barétom típusú ügyfeleket.)

 

Egyébként pedig, ha marad az eredeti ötlet, a sima villanyak én úgy emlékszem nem akadály a tapered vázakban, vannak átalakítós csapágyak. Kérdezz rá a megfelelő topikban.

Így a vázméret nem köt, csak annyi a kritérium, hogy gyorszáras legyen hátul, az első kerék marad a villával. Még a monoblokkra kell figyelned, hogy passzoljon.

https://bolha.testbi...md9-29er-382182

https://bolha.testbi...vaz-m-es-380483

Köszi a tippet. Valóban ha az új bowdenezéssel, kormánycsapággyal is számolok, akkor tuti nem éri meg, hogy valaki elvigye 100-150k között a végén.



#133
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 hozzászólás
  • LocationKelenföld

29-es, nem tapered, gyorszáras, 100mm rugóút. Olyan 100-170€ euróig mennék el szívesen, mert alapvetően átszerelés után megszabadulnék a kerékpártól. Ha ennél többet költök rá, azt szinte biztosan nem hozza vissza eladáskor.

Én szimplán bontanám a helyedben, annak tudatában is, hogy lesz ami megmarad a végén. Viszont a fődarabok eladásával bejön az az összeg, a mit a fent vázolt tervben nyereségként jelentkezne, mínusz az átépítés nem várt költségei. A ráfordított idő legyen egál, hogy összeépíted, vagy külön adogatod el a dolgaid.

A hosszútávú tapasztalat az, hogy több kisebb eladásból könnyebb a kevésbé pofátlan vevőket megtalálni (értem itt a mennyit enged a feléből mester, mi az alja barétom típusú ügyfeleket.)

 

Egyébként pedig, ha marad az eredeti ötlet, a sima villanyak én úgy emlékszem nem akadály a tapered vázakban, vannak átalakítós csapágyak. Kérdezz rá a megfelelő topikban.

Így a vázméret nem köt, csak annyi a kritérium, hogy gyorszáras legyen hátul, az első kerék marad a villával. Még a monoblokkra kell figyelned, hogy passzoljon.

https://bolha.testbi...md9-29er-382182

https://bolha.testbi...vaz-m-es-380483


Rabbit módosította - 2020. november 03. - 11:43

  • arn kedveli ezt

#134
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Nem fog vigasztalni, nekem kb. 2-3 évvel ezelőtt repedt el a vázam ami akkor nagyjából 4 éves volt. Igaz nem túrázásra használtam, AL SLX. 

Erre pont merőlegesen volt a repedés. Szerencsére még gariban kaptam másikat, igaz mire megérkezett rendeltem egy karbon Canyon bringát. Az is merev, és merev villával tesztelem bírja-e biggrin.png

 

Szerintem a megjelölt összegért nem találsz sajnos vázat. Egy kicsit mintha a cr-mo után most az alu kezdené a másodvirágzását amiért komoly pénzeket el is kérnek (Trek pl). Nicolai persze ezt tudta előre cool.png .  

 

2013-as grand canyon al 6.9, idén ősszel adta meg magát. 80kg-os rider kb 5-6000km túra használat után.

Próbálok cserevázat találni, amire át lehetne szerelni, de kicsit olyan mintha senki se akarna alap alu vázat árulni. Csak horror áron lenne lenne másik váz.



#135
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás

29-es, nem tapered, gyorszáras, 100mm rugóút. Olyan 100-170€ euróig mennék el szívesen, mert alapvetően átszerelés után megszabadulnék a kerékpártól. Ha ennél többet költök rá, azt szinte biztosan nem hozza vissza eladáskor.

 

 

Mik az igények az új vázzal kapcsolatban? És mi a számodra elfogadható ár?

Az évjáratból gondolva 26"-os, nem taperedes fejcsővel, kb ez lenne a fő paraméter?


hermfer módosította - 2020. november 03. - 10:15


#136
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Igaz, az már 29es. Akkor mi a gond? Nem lehet 29es alu vázat kapni?

https://www.poison-b...uge.html#vrg707

Mondjuk tényleg nem olcsók, ennél csak drágábbat találtam.


Marci

#137
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 995 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Mik az igények az új vázzal kapcsolatban? És mi a számodra elfogadható ár?

Az évjáratból gondolva 26"-os, nem taperedes fejcsővel, kb ez lenne a fő paraméter?

Szerintem elnézted 10 évvel, 29-es lesz az bőven. smile.png


Rabbit módosította - 2020. november 02. - 18:44


#138
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

2013-as grand canyon al 6.9, idén ősszel adta meg magát. 80kg-os rider kb 5-6000km túra használat után.

Próbálok cserevázat találni, amire át lehetne szerelni, de kicsit olyan mintha senki se akarna alap alu vázat árulni. Csak horror áron lenne lenne másik váz.

Mik az igények az új vázzal kapcsolatban? És mi a számodra elfogadható ár?

Az évjáratból gondolva 26"-os, nem taperedes fejcsővel, kb ez lenne a fő paraméter?


Marci

#139
hermfer

hermfer

    vendég

  • fórumtag
  • 110 hozzászólás

2013-as grand canyon al 6.9, idén ősszel adta meg magát. 80kg-os rider kb 5-6000km túra használat után.

IMG-20200830-110037-1.jpg

IMG-20200830-110048.jpg

Próbálok cserevázat találni, amire át lehetne szerelni, de kicsit olyan mintha senki se akarna alap alu vázat árulni. Csak horror áron lenne lenne másik váz.



#140
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Igen, most repedt el egy grand canyon aluváz egyik barátomnál, de az már egy 2012-es szerkezet, úgyhogy a garanciális intézés szempontjából nem releváns. 

 

Mondjuk, az aggasztó, ha 3 év után elrepedt, remélem ez nem általános jelenség az aluvázaiknál. 

 

Az említett grand canyon 8 év után repedt el egy 130+ kilós bringás alatt, szóval ott teljesen elégedettek voltunk a teljesítménnyel/élettartammal. 

 

Én is remélem, hogy nem általános.

Felszereléssel bő 85 kg vagyok és egyébként nagyon rendben van a bicaj, pedig használom.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti