Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Canyon

* * * * * 3 votes

  • Please log in to reply
3138 replies to this topic

#1261
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nekem délután esett le, hogy ez a tiéd, Arn! Hiába, ilyen, mikor csak néha téved ide az ember és akkor is felületesen olvasgat... ;)

Lehet, azért van, mert síkon automatikusan 92-96 közt pörgetek, de a 32x10-est nem érzem úgy, hogy elfogyna. Ezt már kifejtettem korábban, tudom. Ahol 40-nel megyek, ami még mindig csak 98-as pedálfordulat, onnan már úgyis jobban megéri aero pózban gurulni lefelé, vagy egyensúlyozni és az ideális nyomot keresni, síkon meg ritkán megy ennyivel az ember MTB-vel. Ettől eltekintve a 2x10, 2x11 a nagy többségnek a jó, nem az 1x11. Az 1x12 más tészta, de az ára és a karbantartási ktg.-e is, ugyebár...

 

Tour miatt idén is jó kis akciók vannak most Canyonéknál, érdemes szétnézni!

https://www.canyon.c...ials/breakaway/


Edited by zscs, 2017. July 03. - 21:21.


#1262
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Koszi - atlagban egy 2km/h elonye van kb.

Nem neztem a valto tipusat, de szerintem igen. 3x11el 40, 2x11el 42, 1x11el 46 a legnagyobb kerek. A 3x11 egyertelmuen tul sok volt (a sok valtas zavart), de a 2x11 nekem kell, lefele nagyon hamar elfogyna egy 30/32es tanyerral.

#1263
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts

Gratulálok arn!

Pont ez kellene nekem 1x11-ben, nem értem miért nincs. 

Ez a hosszabb hátsó váltó?



#1264
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Mentem egy kort, ide ilyen bringa kell :) felfele sokkal gyorsabb mint a nerve, es lefele is eleg nekem, probaltam gyokeres, koves reszeken, nem erzem az ossztelos szuksegesseget.

Ami meglepett, az az xking volt... allat mod tapad a rocket ronhoz kepest. Szvsz az anyaga miatt jobb, nem a minta szamit, hasonloan pontosan iranyithato, mint a mk2, nem sodrodik. Meg a hatso kereken a fekezhetosege is remek. Kar hogy nem protection, akkor lehet nem is cserelnem.

Az xr1501es kerekszett is nagyon finom db, jol gyorsithato.

#1265
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

ennek a fox remotenak mi ertelme van? mentem egy rovid tesztkort a beallitasok miatt, de nem igazan velem hasznat. maszni tuti jol maszik :) igazabol nem is a sebessegemen veszem eszre, hanem a pulzusumon.



#1266
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
En mar lemertem (400as) :) 279g. Par dolog nalam is tervben van:

Gumik, markolat, nyereg. Talan karbon kormany, esetleg az xt sor, de ezek sokba kerulnek ahhoz kepest, amit nyerni lehet rajtuk. Ezen olyan 450-500got lehet nyerni.

A kiegeszitok 451g (garmin 520 + szenzorok, elite canibal, xtr spd). Tehat tokkal vonoval lehet olyan 10 kilo korul a vegen. 1x11el egy olyan 400gal konnyebb lenne.

Edited by arn, 2017. July 03. - 11:01.


#1267
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A lenyeg :D 10kg elvileg az mes, ez 10.19kg (les).

 

A dobozból kivéve mértem a 6.9 Pro Race WMN-t, frissen installált platformpedállal volt 10.3 kg. Azóta szivacs markolat van rajta, sort cseréltem a 263 grammos X01-re (gyári ~400g volt), első tányér egy könnyű és szép kék Superstar components 30T Boost SRAM DirectMount és ha végre lesz rá lehetőségem, tubeless-re alakítom és lemérem, szerintem simán 10 kg alatt lesz, pedállal. A Saját márkás Canyon alu kormányát is mértem, 235 gramm körül rémlik, aluhoz és szélességéhez képest egészen könnyű. A Canyon karbon nyeregcső passz, majd 1x lemérem, ha eszembe jut. Tippre 240-250 gramm biztosan van, nem a legkönnyebb fajta.



#1268
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 posts

A shapeshiftert, ha 130mmre allitod a striveon, hatekonyabb, mint egy 140et mozgo spectral? Mert ahogy elnezem, a sag is valtozik...

Én a Spectral-t nem próbáltam, a shapeshifter remote-ját meg leszedtem mert nem használtam csak útban volt. :) Nekem DH módban a hatékonysággal semmi gond de természetesen nem egy XC versenygép - a shapeshifterrel sem az - bár tavaly Zselic maratonon ezzel mentem. Elmegyek vele bárhol, 1000-2000m közötti szint nem gond, többet meg egy nap nem szeretek menni amúgy sem.



#1269
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
A shapeshiftert, ha 130mmre allitod a striveon, hatekonyabb, mint egy 140et mozgo spectral? Mert ahogy elnezem, a sag is valtozik...

#1270
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Köszi a válaszokat, a kormány gondoltam nem sokat ér.

Ha nagyon lemegy a 6.9 sima majd a szokásos időben lehet megveszem a váz miatt, az alkatrészeket meg olcsón eladogatom.

És a kerék kérdés? Vagy addig nem olvastátok el.... :)

Amikor én az alu Ritchey WCS-t lecseréltem egy Easton EC90-re, azt lehetett érezni, nem kicsit...

Nyeregcső, szintén, ilyenem van, csak még alu fejjel, jól csillapít: http://www.cannondal...ucts/CU42142742

 

Oly annyira, a Merida már koppintja is...



#1271
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
A lenyeg :D 10kg elvileg az mes, ez 10.19kg (les).

2uq2hap.jpg

Edited by arn, 2017. July 02. - 21:03.


#1272
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Karbon kormány + nyeregcső az olyan grammániásoknak való, mint amilyen én meg a hozzám hasonlóak vagyunk, máskülönben nem sok értelme... Az a 60-80, esetleg 100g mínusz meg annyi, hogy egy pohár vízzel kevesebbet iszol.

Páromnak CF SL 6.9 Pro Race Wmn van, furcsa módon ez jobban felszerelt, mint a férfi modell, nyeregcső is karbon például és nem az Iridium cuccok, hanem a jobb minőségű Canyon saját márkás alkatrészek vannak rajta. Én majdnem megvenném ezt, a színe is tök jó :) és átalakítanám férfi nyereggel, 20-30 mm-rel szélesebb kormánnyal és egy hosszabb stucnival, oszt' jónapot! :)

egy nyeregcső szerintem sokat tud számítani

 

persze nem az első, 10 dolláros kinai fos.

 

de a canyon (ami ha jól emlék rokon az ergon cucával), az ergon a speci olyan csövei azért sokat tudnak adni az élményhez, bár tán nem is könnyebbek mint egy könnyű alu.

 

egyébként kb 2 7 múlva, tudok nyilatkozni az azonos, csak más anyagú váz témában. (bár itt márkaidegen)


Edited by Bikertigger, 2017. July 02. - 20:09.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1273
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,553 posts

Köszi a válaszokat, a kormány gondoltam nem sokat ér.

Ha nagyon lemegy a 6.9 sima majd a szokásos időben lehet megveszem a váz miatt, az alkatrészeket meg olcsón eladogatom.

És a kerék kérdés? Vagy addig nem olvastátok el.... :)  

 



#1274
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
Fogalmam nincs :) egy magyar bringast ismerek osszesen.

#1275
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,991 posts

A cx ota fontosabb lett szamomra a tekeres resze, es az ido nagy resze azzal megy el, nem a lejtozessel. Az igazan elvezetes lejtozes meg alig par perc altalaban 1-2 oras tekeresnel. Ezert szvsz nem erdemes felaldozni az ido nagy reszet - en is ugy gondolkodtam, hogy lefele legyen csak elvezetes, felfele meg majd lesz vhogy, de zavart az eredmeny.

Most majd kiderul, hogy jol gondolom e :)

A becsi erdot inkabb ugy kell elkepzelni, mint a bakonyt kicsit tobb szinttel. Ha cxel el tudok menni a legtobb helyen, sok helyen tul steril egy ossztelos. Ismeretlen helyeken nagyon jo volt amugy turazni, de erre kb tiz tekeresbol egyszer van erre eselyem.

https://www.youtube....655thF-5-vRIAfQ

 

itt az első videoban mivel nyomja a srác? valami acél cucc, ha jól látom...

 


Edited by Kisherceg, 2017. July 02. - 18:26.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1276
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Karbon kormány + nyeregcső az olyan grammániásoknak való, mint amilyen én meg a hozzám hasonlóak vagyunk, máskülönben nem sok értelme... Az a 60-80, esetleg 100g mínusz meg annyi, hogy egy pohár vízzel kevesebbet iszol.
Páromnak CF SL 6.9 Pro Race Wmn van, furcsa módon ez jobban felszerelt, mint a férfi modell, nyeregcső is karbon például és nem az Iridium cuccok, hanem a jobb minőségű Canyon saját márkás alkatrészek vannak rajta. Én majdnem megvenném ezt, a színe is tök jó:) és átalakítanám férfi nyereggel, 20-30 mm-rel szélesebb kormánnyal és egy hosszabb stucnival, oszt' jónapot! :)


Akkor vmelyiknek lehet elirtak a sulyat :)

#1277
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Karbon kormány + nyeregcső az olyan grammániásoknak való, mint amilyen én meg a hozzám hasonlóak vagyunk, máskülönben nem sok értelme... Az a 60-80, esetleg 100g mínusz meg annyi, hogy egy pohár vízzel kevesebbet iszol.

Páromnak CF SL 6.9 Pro Race Wmn van, furcsa módon ez jobban felszerelt, mint a férfi modell, nyeregcső is karbon például és nem az Iridium cuccok, hanem a jobb minőségű Canyon saját márkás alkatrészek vannak rajta. Én majdnem megvenném ezt, a színe is tök jó:) és átalakítanám férfi nyereggel, 20-30 mm-rel szélesebb kormánnyal és egy hosszabb stucnival, oszt' jónapot! :)



#1278
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs

Junius elejen voltam par napot bringazni a Zell am See kornyeken, a kavicsos erdei utakon me'g orszagutival is le lehet jonni, de mikor turistautra kerultunk ra, akkor oda mar nem artott. Vagy mikor a wagraini bringapark palyajan lyukadtunk ki. Szoval nem ertelek, mer gondolom Becs kornyeken is vannak hasonlo terepek, ahova siman elkell egy ossztelos. Mar nem Nerve kategoriajun gondolkodnek, hanem Strive-on, vagy miota a Spectralban is 34-es telo van.


A cx ota fontosabb lett szamomra a tekeres resze, es az ido nagy resze azzal megy el, nem a lejtozessel. Az igazan elvezetes lejtozes meg alig par perc altalaban 1-2 oras tekeresnel. Ezert szvsz nem erdemes felaldozni az ido nagy reszet - en is ugy gondolkodtam, hogy lefele legyen csak elvezetes, felfele meg majd lesz vhogy, de zavart az eredmeny.

Most majd kiderul, hogy jol gondolom e :)

A becsi erdot inkabb ugy kell elkepzelni, mint a bakonyt kicsit tobb szinttel. Ha cxel el tudok menni a legtobb helyen, sok helyen tul steril egy ossztelos. Ismeretlen helyeken nagyon jo volt amugy turazni, de erre kb tiz tekeresbol egyszer van erre eselyem.

https://www.youtube....655thF-5-vRIAfQ

#1279
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 posts
[quote name="arn" post="1229315" timestamp="1498994599" Aztan vagy marad, vagy veszek egy 29er rovidutas hintalovat megint. Igy par montis terepes cxes kor utan azert nyilvanvalo volt, hogy nem szeretnem magamat megfosztani a montizas elmenyetol ezen a franko kornyeken :)[/quote]

Junius elejen voltam par napot bringazni a Zell am See kornyeken, a kavicsos erdei utakon me'g orszagutival is le lehet jonni, de mikor turistautra kerultunk ra, akkor oda mar nem artott. Vagy mikor a wagraini bringapark palyajan lyukadtunk ki. Szoval nem ertelek, mer gondolom Becs kornyeken is vannak hasonlo terepek, ahova siman elkell egy ossztelos. Mar nem Nerve kategoriajun gondolkodnek, hanem Strive-on, vagy miota a Spectralban is 34-es telo van.

#1280
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7,205 posts
  • LocationBécs
A karbon cuccok inkabb kiveszik az elet a rezgeseknek, de szvsz akkora csoda nem fog tortenni. En jobban erzem inkabb relativ sima terepen, mint olyan helyeken, ahova tenyleg monti kell a haladashoz. Esetleg akkor, ha olyan konstrukcio, ami eleve tobbet mozog (pl vaz + nyeregcso kombo). Bar sose mentem ugyanannak a vaznak a karbon es az alu verziojaval, amugy mindkettobol lehet kenyelmes es deszkamerev cuccot csinalni.

Bmcnek van softail karbon bringaja, elasztomeres.

Oszinten szolva en is kivancsian varom az exceedet, egy evet ezt is hasznalni akarom minimum. Aztan vagy marad, vagy veszek egy 29er rovidutas hintalovat megint. Igy par montis terepes cxes kor utan azert nyilvanvalo volt, hogy nem szeretnem magamat megfosztani a montizas elmenyetol ezen a franko kornyeken :)

Edited by arn, 2017. July 02. - 13:25.