Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#1221
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Kint vannak az "új" LUX cajgák. Fura ez az új kék szín. https://www.canyon.c...0-pro-race.html

 

Ami érdekesebb: elől a Fox és RS SID villák is BOOST-osak, azaz 15x110mm. Hátsó agy a régi 12x142... Most nem azért, de milyen szedett-vedett megoldás, akkor már lenne egységes!... :angry:

szép az a kék, menne a cipődhöz :D

ez a sok boost, hyper, extra barom kerékszabvány meg egy vicc
rajtam meg röhögnek a német fórumon, hogy hova veszek még gyorszáras hátsó kereket, biztos 60 kiló vagyok, hogy elbír

 



#1222
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Kint vannak az "új" LUX cajgák. Fura ez az új kék szín. https://www.canyon.c...0-pro-race.html

 

Ami érdekesebb: elől a Fox és RS SID villák is BOOST-osak, azaz 15x110mm. Hátsó agy a régi 12x142... Most nem azért, de milyen szedett-vedett megoldás, akkor már lenne egységes!... :angry:



#1223
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Az les is jo lett volna hosszra, ha erre setbackes csovet teszel. Hosszra en szimpatizalok mindig az messel, de annyira ki kell huzni a csovet a hosszu labaim miatt, hogy magassag szempontjabol valik kicsive. Igy orulok a rovidebb canyon geoknak.

arn módosította - 2017. szeptember 06. - 11:48


#1224
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Nem most lesz alattam pluszos bringa ez igaz, köszönöm. 

Reggel mikor felkelek akkor vagyok 182, estére inkább kevesebb :)

Bizony pont 2 méret között vagyok én is, általában mindenhol. Inkább a kisebbet szoktam választani mert azon lehet nyújtani a nyeregcsővel és a stucnival is. No és könnyebb is és talán jobban irányítható a kisebb. Úgy látom/érzem jelen esetben a stucni marad a gyári 80 cm-es méret.  


karakoram módosította - 2017. szeptember 06. - 11:27


#1225
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.991 hozzászólás

látom, nem lesz itt már 27,5+ :P :) klassz bringa, el kell ismerjem, de nekem kicsit túlságosan is steril, hideg célszerszám. :) M-es ugye? te kb akkora vagy mint én (182cm) jól emlékszem? nézegettem télen a canyonokat, de nem tudtam volna dönteni M és L között...

 

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1226
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

A fekete lovag mindig győz...!  :)

https://www.youtube....h?v=DiKFV9Ka-GU

 

:)

 

Mindenképpen zsírmentes legyen a váz ! És karbonpasztával kend be, úgy rakd be a nyeregcsövet ! Úgy sokkal kisebb erő kell a meghúzáshoz.

Ha pösti vagy, adok olyat ha esetleg neked nincs.

 

Köszönöm! Van paszta, úgy raktam össze. A váz belső felét szoktam bekenni és úgy bele a csövet. Az alu váznál is ezt használtam már évek óta. Jobb az a nyeregcsőhöz mint a zsír. 

 

A külsőket is cseréltem Conti Race King Protection modellekre, TL természetesen.


karakoram módosította - 2017. szeptember 05. - 09:31


#1227
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

A nyeregcső bilincset mennyivel húzzátok meg? A 3-5 Nm elég tág amit a user manual ír.

 

 

Mindenképpen zsírmentes legyen a váz ! És karbonpasztával kend be, úgy rakd be a nyeregcsövet ! Úgy sokkal kisebb erő kell a meghúzáshoz.

Ha pösti vagy, adok olyat ha esetleg neked nincs.


marton módosította - 2017. szeptember 04. - 22:49

Marci

#1228
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Muszáj megosztanom már veletek Canyon Exceed CF kerékpáromat :)

Sram GX cuccokkal érkezett és Level T fékekkel de azokat hamar levedlette.

1x11-es XT a hajtás és a váltás ami nagyon bevált, XT fékek. A sor az Sram 10-42 és jó így nagyon a mai próba alapján!

Cseréltem a nyerget (Specialized Phenom Expert), csövet (Thomson), és kormányt (Syntace). A 80 mm-es gyári stucni jónak tűnik hosszban ezért gondban vagyok mert a Syntace 80 mm-es modellt a Megaforce szériában gyárt. Az inkább nekem való sima Force 109 az 75 mm-es. 10.17 kg a pumpa nélkül.

A nyeregcső bilincset mennyivel húzzátok meg? A 3-5 Nm elég tág amit a user manual ír.

 

 

 

A fekete lovag mindig győz...!  :)

https://www.youtube....h?v=DiKFV9Ka-GU



#1229
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Muszáj megosztanom már veletek Canyon Exceed CF kerékpáromat :)

Sram GX cuccokkal érkezett és Level T fékekkel de azokat hamar levedlette.

1x11-es XT a hajtás és a váltás ami nagyon bevált, XT fékek. A sor az Sram 10-42 és jó így nagyon a mai próba alapján!

Cseréltem a nyerget (Specialized Phenom Expert), csövet (Thomson), és kormányt (Syntace). A 80 mm-es gyári stucni jónak tűnik hosszban ezért gondban vagyok mert a Syntace 80 mm-es modellt a Megaforce szériában gyárt. Az inkább nekem való sima Force 109 az 75 mm-es. 10.17 kg a pumpa nélkül.

A nyeregcső bilincset mennyivel húzzátok meg? A 3-5 Nm elég tág amit a user manual ír.

 

DSC08744_zpszqobtb42.jpg

DSC08745_zpsbelxyglz.jpg

 

 


  • 950sm07 kedveli ezt

#1230
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás
Vagy ebbol a 710-es is 5 fokos: Ritchey Comp Flat 2X 31.8

#1231
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Hát ha azt írtad, hogy ennek még nagyobb a hátrahajlása mint az eredetinek

mondjuk epp ilyet nem irt, de tippre az a iridium 3-5 is mar 9 fokos hatrahajlasu lehet, mert a canyon H akarmik is 9 fokosak: issuu.com/canyon_bicycles/docs/canyon_prodflyer_2016_en

H12 AL

De az elobb emlitett Procraft Pro 720TF is 9 fokos, szinte alig talalni mast. Peldaul ez csak 5 fokos, 720-as hosszal: Deda Mud Peak Alloy Flat MTB Handlebar 31.7

blash módosította - 2017. augusztus 22. - 19:01


#1232
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

amúgy van egy ilyenem eladó.

 

Hát ha azt írtad, hogy ennek még nagyobb a hátrahajlása mint az eredetinek, akkor köszönöm kihagyom! :)



#1233
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Szerintem nem hajlik tulsagosan vissza, mondom ezt a nem a legjobb szogbol allo kep es a 720-as iridium 3-0 kormanyom alapjan. Nemreg oda probaltam melle ezt, amire 9 fokot irtak, s a canyon kormanynak joval kisebb volt a visszahajlasa. bike-components.de/en/Procraft/Pro-720TF-31-8-Flat-Lenker-p34019/

Procraft-Pro-720TF-31-8-Flat-Lenker-blac

Amugy jo szogben all a kormanyod?

 

 

"Amugy jo szogben all a kormanyod?"

 

Na ez egy nagyon jó kérdés...hogyan kéne állnia? 

 

Itt egy kép amit találtam, ahonnan talán lehet látni milyen. Ha esetleg hazaérek készítek róla még többet hétvégén.

 

Tudom a kép nem túl szerencsés, de jelenleg kicsit felém és sréhen felfelé hajlik, nem pedig felfelé/lefelé. Eredetileg lefelé hajlott mikor összeraktam.

 

file.jpg


Vasinger módosította - 2017. augusztus 22. - 15:28


#1234
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.991 hozzászólás

Szerintem nem hajlik tulsagosan vissza, mondom ezt a nem a legjobb szogbol allo kep es a 720-as iridium 3-0 kormanyom alapjan. Nemreg oda probaltam melle ezt, amire 9 fokot irtak, s a canyon kormanynak joval kisebb volt a visszahajlasa. bike-components.de/en/Procraft/Pro-720TF-31-8-Flat-Lenker-p34019/

Procraft-Pro-720TF-31-8-Flat-Lenker-blac

Amugy jo szogben all a kormanyod?

 

amúgy van egy ilyenem eladó.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1235
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Eredetileg egy IRIDIUM \ 3 - 5 \ FLATBAR van rajta, amely 700 mm széles és nincs benne nagy emelés. Ezt a kettőt tudom róla, egyedül a visszahajlás mértékét nem tudom pontosan.

Azért szeretném lecserélni, mert talán túlságosan visszahajlik számomra és így a csuklóm picit kitekeredik a szélére mikor fogom a kormányt. Kevesebb visszahajlással és/vagy szélesebb kormánnyal szerintem nem lenne gond.

Kép a kormányról:
cache.willhaben.at/mmo/7/212/765/207_912384264.jpg


Szerintem nem hajlik tulsagosan vissza, mondom ezt a nem a legjobb szogbol allo kep es a 720-as iridium 3-0 kormanyom alapjan. Nemreg oda probaltam melle ezt, amire 9 fokot irtak, s a canyon kormanynak joval kisebb volt a visszahajlasa. bike-components.de/en/Procraft/Pro-720TF-31-8-Flat-Lenker-p34019/

Procraft-Pro-720TF-31-8-Flat-Lenker-blac

Amugy jo szogben all a kormanyod?

#1236
Vasinger

Vasinger

    fórumtag

  • fórumtag
  • 57 hozzászólás

Sziasztok!

 

Egy Grand Canyon 6.9-en szeretnék kormányt cserélni. Eredetileg egy IRIDIUM \ 3 - 5 \ FLATBAR van rajta, amely 700 mm széles és nincs benne nagy emelés. Ezt a kettőt tudom róla, egyedül a visszahajlás mértékét nem tudom pontosan.

 

Azért szeretném lecserélni, mert talán túlságosan visszahajlik számomra és így a csuklóm picit kitekeredik a szélére mikor fogom a kormányt. Kevesebb visszahajlással és/vagy szélesebb kormánnyal szerintem nem lenne gond.

 

Szerintetek jól látom a helyzetet?

 

Ha igen, milyen paraméterekkel rendelkező kormányt ajánlotok helyére?

 

Kép a kormányról:

207_912384264.jpg



#1237
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.991 hozzászólás

nahát, végre egy bringa, amit nem tekerésre, hanem cipelésre optimalizáltak! hiánypótló! :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1238
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Hat cipelni nem cipelnem, de ronda :) 38ig fogad gumit.

Lattatok az ultimate cf evot 10000 eurotol? :D

arn módosította - 2017. augusztus 14. - 18:02


#1239
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Annyiban veled értek egyet, hogy a gravel/hybrid felhasználók lehet ilyet nem akarnak majd (én nem akarnék). 

A szélesebb külső lehetőségre mtb terén remélem ráfeküdtek mert arra várok :)

Ennek elvileg van ám indokolt oka:

Canyon-Inflite-CF-SLX_carbon-disc-brake-


karakoram módosította - 2017. augusztus 14. - 16:49


#1240
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

A legolcsóbb (2800 €) CF SLX 8.0 Pro Race, 2018-as cyclocross:
gzmyu4ma9b-flywheel.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/08/Canyon-Inflite-CF-SLX_carbon-disc-brake-cyclocross-race-bike_Inflite-CF-SLX-8-Pro-Race_lightning-yellow.jpg


Az ilyen extravagans megoldasokon, mint ez a felsocso nyeregcso csatlakozas, majd jot lehet mosolyogni par ev tavlatabol. Kivancsi vagyok, hogy vegre szelesitik-e a monti vazaikat szelesebb kulsoknek. De amilyen lassan kovetik par dologban a tobbi gyartot, attol tartok, hogy ez sem most lesz.