Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#1181
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

A user manual szerint sem kompatibilis, idéztem is anno. 

A menet és a méret ugyan az, de a váll magasabb a Canyon tengelyen. Ez fontos lehet. 

 

A legújabb AL SLX váz érkezett ma feketében a piros felső résszel garanciális csereként a 4 éves vázam helyett. Nagyon dögös, gyönyörű váz. Viszont nem küldtek sem váltófület, sem tengelyt, sem az első váltóbovden kijárathoz dugót (1x vagy 2x rendszerhez sem). Természetesen a 4 éves modellen ez tök más. Kérek hozzá.

 

Apropó most fedeztem fel, hogy más váltófül kell Sram és Shimano használathoz. Más márkánál is így van?

Gondolom miért, bár Sram felszereltséggel érkezett az Exceed-em és hibátlanul megy a Shimano váltóval a Sram füllel.

 



#1182
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

roviden kompatibilis, bovebben: nem kompatibilis :D

 

 

 

We are very sorry to inform you that the information earlier provided is not correct. The Syntace axles are not anymore compatible with our bikes and that made a little confusion here. We already have sorted the issue out in our team to avoid this from happening again.

If you need, we can offer you the original Canyon axle kit.

 



#1183
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

 

@Karakoram: reggel én mentem utánad, jól odaléptél neki, mikor felértem rád, van benned kraft! ;)

Ismerőssel futottam össze a HHH-n, edzéselméletről tárgyalgattunk - no majd legközelebb!

 

...addig itt van egy szegmens, amin elég sokat dolgoztunk egy cimborámmal, hogy járható legyen. Van még vele munka, de már most atom jó lett, nagy flash!

https://www.strava.c...?filter=overall

 

Köszi! Nem akartam zavarni, láttam nagyon beszélgettek meg siettem le még egy kis körre és haza/munkába.

 

M/L? $?

 

M. Ment pü

 

Jah ha van ra idod, akor kiprobalhatnad :) mit csinalsz ennyi canyonnal? Csak a vazat cserelik?
 

 

Persze, csak a vázat, eladom. A Shimano cuccokat áttettem az újra (az 1x11 XT csak 1 éves), egy egész Canyon maradt a karbon vázzal, a többi megy az apróba....  

Tengely: Elküldtem egy képet neked, nem teszem fel ide mert elég vacak lett.

Azonos a menet, fogja a kereket a helyén, egy kicsit rövidebb a váll része az X12 tengelynek. Nem látom értelmét a cserének, de a szerszámos, jobban a kerékpárba illeszkedő X12 nekem is jobban tetszik.    



#1184
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Jah ha van ra idod, akor kiprobalhatnad :) mit csinalsz ennyi canyonnal? Csak a vazat cserelik?

Az s29 nalam nehezebb... Mas csohoz kepest is merev? Az allithato csoveknek mindig van erezheto holtjateka.

Más csőhöz képest passz. Régen használtam mást.

Nem a holtjátékot érzem. Láthatóan hajlik hátrafelé 6-8 mm-t. Egész jól lehet vele technikásabb, sziklás terepen mászni vele. Ezek a kedvenceim, sok ilyenen járok és gyakran, szóval a másikhoz képest érezhető a különbség.

 

Ez pedig a 90mm-es, V14 stucni. 165g.

large_20160304_170550.jpg

 

@Karakoram: reggel én mentem utánad, jól odaléptél neki, mikor felértem rád, van benned kraft! ;)

Ismerőssel futottam össze a HHH-n, edzéselméletről tárgyalgattunk - no majd legközelebb!

 

...addig itt van egy szegmens, amin elég sokat dolgoztunk egy cimborámmal, hogy járható legyen. Van még vele munka, de már most atom jó lett, nagy flash!

https://www.strava.c...?filter=overall


zscs módosította - 2017. szeptember 29. - 20:13


#1185
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

 

Ha lesz időm írok majd egy hosszabbat mert elrepedt a 4 éves AL SLX vázam, garanciában kapok egy másikat (új modellt). Ma adták fel, ha megérkezik akkor lesz pont az ügy végén és írok (egyébként eladó :) ).    

 

 

M/L? $?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1186
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Jah ha van ra idod, akor kiprobalhatnad :) mit csinalsz ennyi canyonnal? Csak a vazat cserelik?

Az s29 nalam nehezebb... Mas csohoz kepest is merev? Az allithato csoveknek mindig van erezheto holtjateka.

arn módosította - 2017. szeptember 28. - 21:06


#1187
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Arn, megmértem egyik nap azt a bizonyos S29 csövet. Canyon VCLS S29 30,9x400m, 258g

 

large_Canyon_VCLS_S29-258g.JPG

 

Egyébként betonmerev. Akkor ébredtem rá, mikor visszatettem az őszi bohóckodáshoz az RS Reverbet, ami egész sokat csillapít, ahogy hajladozik a súlyom alatt.


zscs módosította - 2017. szeptember 28. - 20:33


#1188
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Lakásfelújításban vagyok és nem maradt rá energiám, kipróbáljam azért? :)

Sorry....

 

Ha lesz időm írok majd egy hosszabbat mert elrepedt a 4 éves AL SLX vázam, garanciában kapok egy másikat (új modellt). Ma adták fel, ha megérkezik akkor lesz pont az ügy végén és írok (egyébként eladó :) ).    



#1189
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Egyelőre ennyit találtam róla: 

https://www.canyon.c...articles_id=193

"The Canyon Through Axle, Maxle and Syntace X-12 systems are not compatible with each other."

 

De a szétszedések és összerakások alkalmával mintha néztem is volna, hogy más a kialakítása a menettel ellentétes oldalon a vállnak.

 

Edit: mindig az alatt írsz, míg én pötyögök (és sokáig teszem mert folyamatosan megzavarnak munkával kapcsolatban :) ). Akkor a menet is más lehet. 

 

a hivatalos valasz :)

 

 

thank you for your email. The Exceed series is compatible with Syntace X-12 Axle. For further instance, the axle should have 142x12 diameters. Make sure that the thread type is the same, you should be looking for 1.0 one.



#1190
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Jok az aranyai :D

#1191
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Trial bringa? Trailnek tul rovid a rugout.

24" gyerekbringa



#1192
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Trial bringa? Trailnek tul rovid a rugout.

#1193
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 hozzászólás

Huh, ez baromi jó!



#1194
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

aHR0cHM6Ly9mc3RhdGljMS5tdGItbmV3cy5kZS92aHR0cHM6Ly9mc3RhdGljMS5tdGItbmV3cy5kZS92



#1195
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

akkor esetleg a dt kompatibilitas maradt meg... de asszem igy nem piszkalom, sokba is kerul.



#1196
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Egyelőre ennyit találtam róla: 

https://www.canyon.c...articles_id=193

"The Canyon Through Axle, Maxle and Syntace X-12 systems are not compatible with each other."

 

De a szétszedések és összerakások alkalmával mintha néztem is volna, hogy más a kialakítása a menettel ellentétes oldalon a vállnak.

 

Edit: mindig az alatt írsz, míg én pötyögök (és sokáig teszem mert folyamatosan megzavarnak munkával kapcsolatban :) ). Akkor a menet is más lehet. 


karakoram módosította - 2017. szeptember 22. - 11:40


#1197
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

For some reason, our industry has decided we need three different thread pitches for through axles:

  • Syntace, Specialized and DT use 12x1.0
  • Shimano is 12x1.5
  • Rock shox maxle is 12x1.75

Your bike manufacturer should be able to tell you which of these you need.

For reference here are the shaft lengths of all three options:

  • SRAM 142: 175mm
  • Shimano 142: 165mm
  • Shimano 148 Boost: 171mm


#1198
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Én a CF SL vázamba bele tudtam tenni a régi vázamból az X12-es 142 mm-es tengellyel szolgált 4 éves M1700-as kerekemet ami biztosan nem boost rendszerű. Ennek megfelelően szerintem nem Boost-os (gondolom szélesebb lenne az agy ha az lenne). Magát a tengelyt azt nem próbáltam bele. Arn ha fontos nagyon, akkor kipróbálom neked :)

Az X12-es tengelyt brutális erővel meg lehet tépni az imbusz miatt, lehet nem véletlenül álltak át DT szerű gyorszár rendszerre (nyilván a beszállítói függetlenség is fontos, de lemásolhatták volna az X12-t is).   

 

legyszi, jo lenne :) -40g :D de amugy is jobban szeretem az ilyen megoldasokat. nalam van vagy szerszam is, vagy semmi, akkor meg baromira sokra nem megyek vele, hogy kiszedhetem a kereket. 10-16nmt irnak nyomateknak a tengelyen.

 

jo lenne tudni, hogy most milyen szabvanyt kovetnek hivatalosan, a tengely nem az a dolog, amivel jatszani kellene. lehet pl belemegy, csak eppen lelazul.

 

van a dtnek is tengelye, de a koncepciojat nem igazan ertem, miert jo egy gyorsszar szeru kulcsot magaddal cipelni kulon, ha van szerszam.

2017-DT-Swiss-Plug-In-RWS-stealth-thru-a


arn módosította - 2017. szeptember 22. - 11:17


#1199
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Én a CF SL vázamba bele tudtam tenni a régi vázamból az X12-es 142 mm-es tengellyel szolgált 4 éves M1700-as kerekemet ami biztosan nem boost rendszerű. Ennek megfelelően szerintem nem Boost-os (gondolom szélesebb lenne az agy ha az lenne). Magát a tengelyt azt nem próbáltam bele. Arn ha fontos nagyon, akkor kipróbálom neked :)

Az X12-es tengelyt brutális erővel meg lehet tépni az imbusz miatt, lehet nem véletlenül álltak át DT szerű gyorszár rendszerre (nyilván a beszállítói függetlenség is fontos, de lemásolhatták volna az X12-t is).   



#1200
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Feltételezem igen, ha nekem Syntace X-12-vel jött a GC CF anno. 3-féle X-12 létezik, 142mm, 150mm és a 148mm-es BOOST, az Exceed vázhoz utóbbi kell.

 

azt hittem 142es, nem boostos... a fox sc telo az igen (110es), de a vaz? ma kiszedtem oket, de merni nem mertem.

bar lehet hanyagolom, mert a fox tengely meg rohadt sokba kerul (majd 2x annyi). pedig jo lenne, ha konnyebb es letisztultabb lenne.


arn módosította - 2017. szeptember 22. - 10:57