Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#701
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.890 hozzászólás

ennyi erővel vehetnél egy komplett bringát kimondottan csak versenyzésre...


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#702
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

pajesz:
Ugyan ebben a cipőben járok én is, kértem már tanácsot itt a fórumon is ez ügyben. Ha megtartod a kerékpárt érdemes 1000-1300 €-t költeni rá, de ha cserélni kell a vázat akkor nem fogsz tudni megválni a szettől. Newmen kereket szerettem volna, kérdeztem a bike-components-et és nincsen lehetőség kevert szett vételére (boost és nem boost). Talán nem sokan kereshetnek ilyen szettet. Szerettem volna kicsit könnyebb és 25 mm-es belső szélességgel rendelkező kerekeket, de az X1700 igazából rendben teszi a dolgát.

Át akartam menni a grammozós topikba, de nem hagyjátok😃
Bike-discounton össze lehet válogatni a boost+142 verziót, kb 1350euro nettó. Ez newmen agyakkal 1200-1300g között van, a felni 298g, 22,5mm, 120kg súlyhatárral. Én ~90kg vagyok, ez folyamatosan csökken, de soha nem leszek 80kg, ezért olyan sok választási lehetőségem nincs.
Úgy vagyok vele, hogy ha veszek akkor az legyen könnyű. Felfogtam, hogy jobb lenne egy szélesebb verzió, de nincs. Jobban örülnék dt 240s agyaknak, de az CL, nem 6bolt bár adnak hozzá adaptert + XD és Shimano rotort is. Normál esetben elöl m8000 38/28, hátul m8000 11-42 -t használok, versenyen elöl m9020 36/26, hátul m9000 11-40 -t. Mndezt XT Di2-vel. És igen 2x11. De kipróbálnám az XX1 10-42 sort is XX1 lánccal, Di2-vel, xtr hajtással, erre azért csak jobb lenne az univerzális dt megoldás.

Ha egyszer szabadulni akarnék a kerekektől, mostani állás szerint jobban elvinnék XD rotorral, ezért ha newmen akkor ott nincs választás, XD-vel kell vennem. Na de ha mégsem szereti az XX1 - XT Di2 - XTR egymást, akkor mit csinálok?

Használt karbon szettért ki fog egyáltalán pénzt adni pár év múlva? Én nem mernék az biztos.

Na megyek elégetem a pénzt, annak több értelme van😃

#703
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

pajesz: 

Ugyan ebben a cipőben járok én is, kértem már tanácsot itt a fórumon is ez ügyben. Ha megtartod a kerékpárt érdemes 1000-1300 €-t költeni rá, de ha cserélni kell a vázat akkor nem fogsz tudni megválni a szettől. Newmen kereket szerettem volna, kérdeztem a bike-components-et és nincsen lehetőség kevert szett vételére (boost és nem boost). Talán nem sokan kereshetnek ilyen szettet. Szerettem volna kicsit könnyebb és 25 mm-es belső szélességgel rendelkező kerekeket, de az X1700 igazából rendben teszi a dolgát. 

 

 



#704
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

szerintem egy kiegyensulyozottan felszerelt bringat sok ertelme nincs pimpelni :) akkor erdemesebb eladni, aztan venni egy jobbat. vard meg a kov szeriat, illetve cube bringak most is vannak alig tobbert newmen cuccokkal, egyket honapon belul learazzak oket.

Ebben teljesen igazad van, de vajon idén egy tavalyi bringát mennyiért lehet eladni? Pláne itthon...

Van egy rakás gumi szettem, többféle hajtás, hátsó sor, stb. Egész évben megyek, esőben-sárban. Az exceedbe nagyon beletaláltam, mintha nekem csinálták volna.
Egyedül a sárférő helyekkel nem vagyok kibékülve, de túlélem.
Versenyekre jó lenne egy könnyű kerékszett, oda úgyis más gumikat teszek fel, cserélem a hajtást stb...

#705
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

szerintem egy kiegyensulyozottan felszerelt bringat sok ertelme nincs pimpelni :) akkor erdemesebb eladni, aztan venni egy jobbat. vard meg a kov szeriat, illetve cube bringak most is vannak alig tobbert newmen cuccokkal, egyket honapon belul learazzak oket.

 

ez most 3500, 2x00 euroert tuti jo vetel lesz, x01 eagle, es newmen karbon kiegeszitokkel, kerekkel.

https://www.cube.eu/...blackline-2018/

szép trekking bicaj


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#706
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

azert vegyes a kep, bringankent valtozik - vhol jobb, vhol nem, korul kell nezni - pl a cx bringak ar/ertekben eleg gyengek voltak a cubehoz kepest iden, de a 2019es modellevre eszbekaptak (2019? junius van...).

 

meg ugye kerdes, hogy milyen az a cube vaz. mongy a canyonnal is az exceed geo nagyon bejott, a nerve viszont nagyon nem.


arn módosította - 2018. június 28. - 17:10


#707
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

szerintem egy kiegyensulyozottan felszerelt bringat sok ertelme nincs pimpelni :) akkor erdemesebb eladni, aztan venni egy jobbat. vard meg a kov szeriat, illetve cube bringak most is vannak alig tobbert newmen cuccokkal, egyket honapon belul learazzak oket.

 

ez most 3500, 2x00 euroert tuti jo vetel lesz, x01 eagle, es newmen karbon kiegeszitokkel, kerekkel.

https://www.cube.eu/...blackline-2018/


ez a cube 3500-ért is jó vétel, főleg, hogy boltban is ennyiért megvehető
lassan oda a canyon direct sales előnye... top kategóriában is már "csak" 2000 eur a különbség egy s-works specivel szemben
az új lux helyett is inkább mást vennék és nem kellene a cuccok felét cserélnem rajta 



#708
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Igazából semmi, csak most lépte át az ingerküszöbömet a karbon felni/kerék téma + egyre több embert látok ilyenekkel közlekedni.

 

szerintem egy kiegyensulyozottan felszerelt bringat sok ertelme nincs pimpelni :) akkor erdemesebb eladni, aztan venni egy jobbat. vard meg a kov szeriat, illetve cube bringak most is vannak alig tobbert newmen cuccokkal, egyket honapon belul learazzak oket.

 

ez most 3500, 2x00 euroert tuti jo vetel lesz, x01 eagle, es newmen karbon kiegeszitokkel, kerekkel.

https://www.cube.eu/...blackline-2018/


arn módosította - 2018. június 28. - 15:34

  • pajesz kedveli ezt

#709
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

A Tune agyakkal van esetleg tapasztalatotok?

 

Ez egy elég érdekes kombináció:

https://r2-bike.com/...im-CX-Ray-XC-MA

Tune Cannonball 2.0 és Kong agyaim vannak a Newmen felnikkel, 1263 gramm a szett. Tavaly ősz óta használom problémamentesen, ~85 kg vagyok, idén kaptak rendesen lefele. 

 


  • pajesz kedveli ezt

#710
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Remélem tudtam segíteni valamennyire. :) ...egyébként offtopic a téma itt már kicsit.

 

Hjah, amúgy egy erőmérő vásárlásával és előfizetre egy jó edzőnél edzéstervezésre *sokkal* jobban járnál. ;)

Köszi szépen az infókat, így azért sokkal jobb, ha olyan mondja ezeket, aki használja is!

Ha valami eszembe jut még, átmegyek a grammozós topikba.

 

(Az edző elérhetősége jöhet privátban  :D)



#711
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

mi a baj a mostanival?

 

Igazából semmi, csak most lépte át az ingerküszöbömet a karbon felni/kerék téma + egyre több embert látok ilyenekkel közlekedni.



#712
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A Tune agyakkal van esetleg tapasztalatotok?

 

Ez egy elég érdekes kombináció:

https://r2-bike.com/...im-CX-Ray-XC-MA

Tune agyakról nincs információm.

 

Karbon felni kérdésköre. Duke felniim 340 gramm körül vannak. Viszont

  • bírják a trail/AM felhasználást is, megfelelő fűzéssel, hiába 28-küllősek
  • 25.5mm BELSŐ felniszélesség egy alu felnivel jóval nagyobb tömeget jelentene, mint karbon esetén. A legkönnyebb alu felnik inkább 22-23mm-esek
  • 25.5mm: alacsonyabb nyomáson használhatod a külsőid, nagyobb kanyarstabilitás és érezhetően jobb komfort mellett
  • ...cserébe a negatívum: ha igazán durván felütöd, szétreped az egész, nem csak elhajlik, mint egy alu

(Érdekesség. Duke-ból is van egy SLS verzió már, igaz az súlylimites, de csak 299 grammos.)

 

Az 1400 grammos szettekkel sincs nagy gond, a 25mm körüli belső felniszélesség szerintem sokkal fontosabb, mint hogy 1200 grammos legyen és ne 1400. DT-ből például külön tudsz rendelni előre BOOST verziót és hátra 12x142-t külön. Érdemes a 25-ös szélességűt venni a fentebb írtak miatt. Sőt, az a könnyebb...

https://www.bike-dis...ontwheel-665934

https://www.bike-dis...earwheel-665977

 

Másik opció a Newmen, külön tudsz előre BOOST verziót, hátra normált venni.

https://r2-bike.com/...d-SL-X22-Carbon

https://r2-bike.com/...d-SL-X22-Carbon

Ez már nagyon grammozós és bár a felniszélesség "csak" 22.5-ös, de megbízható konstrukció, 120 kg-os súlylimittel.

 

Remélem tudtam segíteni valamennyire. :) ...egyébként offtopic a téma itt már kicsit.

 

Hjah, amúgy egy erőmérő vásárlásával és előfizetre egy jó edzőnél edzéstervezésre *sokkal* jobban járnál. ;)


  • pajesz kedveli ezt

#713
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Jelenleg az exceedben a "gyári" xr1501 van, a felni valahol 380g körül lehet (xr331?), az acros/duke lucy-ra írnak 330g-ot, az sls verzióra ~300g-ot. A súlyhatárral vigyáznom kell, mert gyomorgyűrűvel tudnék csak lemenni  tartósan 85kg környékére (+bringa). A súlyhatárokra mindenhol mást írnak, de nekem valószínű hogy csak a 32lyukas felnivel épített verziók jöhetnek szóba, azok meg közelebb vannak az 1400g-hoz mint az 1200g-hoz. Egy ~1400g-os karbon szettért miért adnak az emberek ugyanennyi eurót, ha 600-700euroért lehet venni/építettni ugyanolyat aluból? Van ennek egyáltalán értelme? Ha 200g lenne a felni, akkor még megérteném, de így hogy szinte egy súlyban vannak...

 

Canyonra haragszom egy kissé a felemás boost miatt, ez mindenképpen nagy ötlet volt tőlük. Az Acros meg igazán lehetne egy kicsit rugalmasabb.

 

mi a baj a mostanival?



#714
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

jaja, tudsz konfigurálni olyat, mint az Acros.

 

Pajesz:

Extralite agyakat helyedben kerülném. Reteszelés is valami alu-ötvözet, érzékeny cucc nagyon, az a kompromisszummentes, khm, azaz pont a mindennapi bringások számára a kompromisszumokkal teli grammozáshoz való. DT 240s vagy Newmen agyak nagyon jók, utóbbi grammok tekintetében is szuper.

 

A Tune agyakkal van esetleg tapasztalatotok?

 

Ez egy elég érdekes kombináció:

https://r2-bike.com/...im-CX-Ray-XC-MA



#715
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

jaja, tudsz konfigurálni olyat, mint az Acros.

 

Pajesz:

Extralite agyakat helyedben kerülném. Reteszelés is valami alu-ötvözet, érzékeny cucc nagyon, az a kompromisszummentes, khm, azaz pont a mindennapi bringások számára a kompromisszumokkal teli grammozáshoz való. DT 240s vagy Newmen agyak nagyon jók, utóbbi grammok tekintetében is szuper.

 

Egyébként nekem van egy szettem olyan Acros, amit írtál, már 1 éve használom, van tapasztalatom vele bőven. ;) Írtam a gyártónak, lehet-e rendelni elől boost, hátul 12x142-t, sajnos nem. Gondoltam hasznos infó lehet...

Az Acros szett maga egyszerűen SZUPER JÓ!

 

Lehetőség még, hogy a boost villát el-/lecseréled egy 15x100 mm-es ugyanolyanra.

 

Jelenleg az exceedben a "gyári" xr1501 van, a felni valahol 380g körül lehet (xr331?), az acros/duke lucy-ra írnak 330g-ot, az sls verzióra ~300g-ot. A súlyhatárral vigyáznom kell, mert gyomorgyűrűvel tudnék csak lemenni  tartósan 85kg környékére (+bringa). A súlyhatárokra mindenhol mást írnak, de nekem valószínű hogy csak a 32lyukas felnivel épített verziók jöhetnek szóba, azok meg közelebb vannak az 1400g-hoz mint az 1200g-hoz. Egy ~1400g-os karbon szettért miért adnak az emberek ugyanennyi eurót, ha 600-700euroért lehet venni/építettni ugyanolyat aluból? Van ennek egyáltalán értelme? Ha 200g lenne a felni, akkor még megérteném, de így hogy szinte egy súlyban vannak...

 

Canyonra haragszom egy kissé a felemás boost miatt, ez mindenképpen nagy ötlet volt tőlük. Az Acros meg igazán lehetne egy kicsit rugalmasabb.



#716
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

egyébként mi baj azzal a markolattal ? (a színét leszámítva)


En anno kiprobaltam a kezem miatt sokfele, legjobbnak tartott markolatot, ergont is. Az en problemam az volt vele, hogy gyk nem lehetett mashogy fogni, es folyamatosan ugy ereztem, hogy nem fogom olyan biztosan. A tradicionalis verziojaval nincs semmi gondom, de igazabol nem is jobb, mint a tobbi :) akkor is az esi race jott be a legjobban, azota is azt veszem. Jo az atmero, es jol csillapit. A hatranya, hogy kesztyu nelkul nem jo.

#717
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

r2-bike oldalon ~1300 eurótol van duke lucky jack felnire (ez van az acros kerékben is) épített kerékszett akármilyen tengelykombinációban

jaja, tudsz konfigurálni olyat, mint az Acros.

 

Pajesz:

Extralite agyakat helyedben kerülném. Reteszelés is valami alu-ötvözet, érzékeny cucc nagyon, az a kompromisszummentes, khm, azaz pont a mindennapi bringások számára a kompromisszumokkal teli grammozáshoz való. DT 240s vagy Newmen agyak nagyon jók, utóbbi grammok tekintetében is szuper.

 

Egyébként nekem van egy szettem olyan Acros, amit írtál, már 1 éve használom, van tapasztalatom vele bőven. ;) Írtam a gyártónak, lehet-e rendelni elől boost, hátul 12x142-t, sajnos nem. Gondoltam hasznos infó lehet...

Az Acros szett maga egyszerűen SZUPER JÓ!

 

Lehetőség még, hogy a boost villát el-/lecseréled egy 15x100 mm-es ugyanolyanra.


zscs módosította - 2018. június 27. - 19:16

  • pajesz kedveli ezt

#718
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Sziasztok,

 

igazából csak töprengés + érdekelne a véleményetek, hogy egy mostani Exceedhez, ami elől boost - hátul X12, mekkora ötlet karbon kerékszettre elverni a lóvét? Acros XC Race -t néztem, de az nincs "felemás" felállásban, viszont nagyon jó ár/érték arányú (állítólag). A többi "custom build" megoldás viszont horror árban van, pl:

 

http://www.dream-bik...yperlite.html#/

 

https://r2-bike.com/...im-CX-Ray-XC-MA

 

Az is érdekes, hogy a felni az mfck.de-n 125kg maxos, az olaszoknál a szett unlimited weight, az r2-n meg 100kg. És nekem ez sajnos nagyon nem mindegy :)

 

Üdv.,

 

 

megj.: vagy várjak és jövőre lesz elől-hátul boost Exceed végre...


r2-bike oldalon ~1300 eurótol van duke lucky jack felnire (ez van az acros kerékben is) épített kerékszett akármilyen tengelykombinációban


  • pajesz kedveli ezt

#719
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Sziasztok,

 

igazából csak töprengés + érdekelne a véleményetek, hogy egy mostani Exceedhez, ami elől boost - hátul X12, mekkora ötlet karbon kerékszettre elverni a lóvét? Acros XC Race -t néztem, de az nincs "felemás" felállásban, viszont nagyon jó ár/érték arányú (állítólag). A többi "custom build" megoldás viszont horror árban van, pl:

 

http://www.dream-bik...yperlite.html#/

 

https://r2-bike.com/...im-CX-Ray-XC-MA

 

Az is érdekes, hogy a felni az mfck.de-n 125kg maxos, az olaszoknál a szett unlimited weight, az r2-n meg 100kg. És nekem ez sajnos nagyon nem mindegy :)

 

Üdv.,

 

 

megj.: vagy várjak és jövőre lesz elől-hátul boost Exceed végre...



#720
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Szerintem egész jó lett ez az új Lux. Színválaszték nekem nem a szívem csücske, túl fekete lett, kivéve a piros vázat, de az a szín meg nekem... (Ízlések és pofonok, ugye) A sajátom jobban tetszik. :D :)

Élőben a cajga szuper jól nézett ki fekete-fehérben is, a narancssárga markolattal és villával.

 

A váz tömege is viszonylag jó lett, bár nem egy Scott Spark RC 900. M-es méretben: The top-end Lux CF SLX claims a medium frame weigh of 1662g including all its metal parts/hardware

...igaz, tag nélkül. Remote lockouttal, taggal együtt ~1985 gramm az SLX. Az SL +190 gramm. Ami kicsit vicces, mert az enyém is durván annyi, a régi Lux váz, ~2.15-2.2 kg körül

 

A két kulacstartó nagyon pöpec, ráadásul 2 db 800ml-es kulacsnak van hely.

 

@karakoram: Lakatával a közös fotót nem akartam feltölteni sehová, párom töltötte fel a facséra. :D


zscs módosította - 2018. június 27. - 10:54