Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#741
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Régen nem is fájt a térdem...
Ezt a “terpeszben” tekerést biztos meg lehet szokni, de outiról átülve elég nagy a difi. Na majd a boost ezt is megoldja

 

es fiatalabb is voltal :D


  • pajesz kedveli ezt

#742
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Bizony ! Ezzel a radikális változtatással perceket fog javulni mindenki teljesítménye ! :D :P
(és ezt nem neked írtam, Zsolti)
Agyalunk itt fél mm-eken, miközben a régi, négyszögtengelyes bringákon centikkel volt rövidebb a Q-faktor. (csak úgy mondom)

Régen nem is fájt a térdem...
Ezt a “terpeszben” tekerést biztos meg lehet szokni, de outiról átülve elég nagy a difi. Na majd a boost ezt is megoldja😃

#743
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

 

Tipp: egy kis ügyeskedéssel a SPD stoplik oldalra tologatásával lehet nyerni 0.6mm - 0.8mm-t, ha nagyon ragaszkodsz a jobb Q-faktorhoz. Pedálból az XTR vagy a csúcs XPedo-k minimálisan jobb Q-faktort adnak, de ennek nézz utána, lehet, rosszul emlékezem!

Bizony ! Ezzel a radikális változtatással perceket fog javulni mindenki teljesítménye ! :D :P

(és ezt nem neked írtam, Zsolti)

Agyalunk itt fél mm-eken, miközben a régi, négyszögtengelyes bringákon centikkel volt rövidebb a Q-faktor. (csak úgy mondom)


marton módosította - 2018. május 28. - 23:31

Marci

#744
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Valószínűleg 156-ot akartál írni. Canyon nem ajánlja, 168-as a jó.

Tipp: egy kis ügyeskedéssel a SPD stoplik oldalra tologatásával lehet nyerni 0.6mm - 0.8mm-t, ha nagyon ragaszkodsz a jobb Q-faktorhoz. Pedálból az XTR vagy a csúcs XPedo-k minimálisan jobb Q-faktort adnak, de ennek nézz utána, lehet, rosszul emlékezem!

Egy xtr fc-m9000-2 -ről van szó,  erre 158mm-et írnak. Már megrendeltem (most jött meg ebben a pillanatban), mire láttam, hogy gyárilag az fc-m9020 -at szerelik canyonéknál. Igazából eszembe sem jutott, hogy egy xc race hajtómű egy xc bringához nem lesz jó :)

 

Vajon miért nem ajánlják a kis q-faktort? Ha beleér a vázba akkor értem, de ha van hely?

 

 

Megj.: meggyőztem magam és nem kisérletezem, cseréltetem m9020-ra...



#745
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sziasztok!

 

Használtok Exceed-en rövid q-faktoros hajtókart, 158mm környékén? Ahogy nézem "gyárilag" vagy 176mm fc-m8000 -el vagy 168mm fc-m9020 -al szerelik. Megmértem, elvileg elfér a 158mm is, csak nem tudom, hogy mekkora ötlet...

 

Köszi!

Üdv.,

Valószínűleg 156-ot akartál írni. Canyon nem ajánlja, 168-as a jó.

Tipp: egy kis ügyeskedéssel a SPD stoplik oldalra tologatásával lehet nyerni 0.6mm - 0.8mm-t, ha nagyon ragaszkodsz a jobb Q-faktorhoz. Pedálból az XTR vagy a csúcs XPedo-k minimálisan jobb Q-faktort adnak, de ennek nézz utána, lehet, rosszul emlékezem!



#746
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Sziasztok!

 

Használtok Exceed-en rövid q-faktoros hajtókart, 158mm környékén? Ahogy nézem "gyárilag" vagy 176mm fc-m8000 -el vagy 168mm fc-m9020 -al szerelik. Megmértem, elvileg elfér a 158mm is, csak nem tudom, hogy mekkora ötlet...

 

Köszi!

Üdv.,



#747
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Uj kepek (MvdP Canyonja + uj XTR szett)

https://bikerumor.co...u-van-der-poel/

 

wow... vegre 12es? :) mar csak a bugs tarcsafekeket kellene megoldani (remelem megtortent)... jovore talan lesz uj xt.

erdemesebb lesz az egesz bringat cserelni, annyi valtozast hoz magaval.


arn módosította - 2018. május 28. - 10:18


#748
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Uj kepek (MvdP Canyonja + uj XTR szett)

https://bikerumor.co...u-van-der-poel/



#749
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

A szalszakadast szerintem gyartasi hibaskent ertettek, nem ha kivagod vmivel.

 

Nem vágtam ki. Semmi nem látszik a gumin kívülről, belülről van egy érdekes csík.

Megpróbálom, írok nekik levelet, csatolom a képet és videót.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#750
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Valószínű, hogy szálszakadt lett a hátsó gumim (Maxxis), nagy 8-as van benne.
 
Ma hoztam el az új külsőt (Schwalbe), a boltban megemlítették, hogy egy év garancia van rá, szálszakadásra is.
 
A Maxxisra is van vajon? Ha igen, a Canyon hogy intézi az ilyen ügyeket? Van valakinek ilyenben tapasztalata?


A szalszakadast szerintem gyartasi hibaskent ertettek, nem ha kivagod vmivel.

#751
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Valószínű, hogy szálszakadt lett a hátsó gumim (Maxxis), nagy 8-as van benne.

 

Ma hoztam el az új külsőt (Schwalbe), a boltban megemlítették, hogy egy év garancia van rá, szálszakadásra is.

 

A Maxxisra is van vajon? Ha igen, a Canyon hogy intézi az ilyen ügyeket? Van valakinek ilyenben tapasztalata?

 

 


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#752
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Lux 2019: www.brujulabike.com/canyon-lux-2019-doble-suspension/


Tetszik, hogy két kulacstartónak van hely, de a forgáspontok csavarjait cserélhetnék végre torxra.
 
 
repasibalint: többnyire jó a canyon méretezés ajánlója, de ha épp két méret közt vagy, akkor valószínű, hogy a kisebbet ajánlja. Szoktak nagyobb versenyek közben 100-200 eurót akciózni, bár az idei Giro alatt csak az országúti cuccokat akciózzak. Fura, úgy rémlett korábbról, hogy minden másból is engedtek valamennyit. Kíváncsi leszek a Tourra...



#753
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Lux 2019: https://www.brujulab...ble-suspension/

 

Canyon%20Lux_3524-1000.jpg

Canyon%20Lux_3535-1000.jpg

Canyon%20Lux_3539-1000.jpg

Canyon%20Lux_3537-1000.jpg

Canyon%20Lux_3527-1000.jpg

Canyon%20Lux_3528-1000.jpg

Canyon%20Lux_3529-1000.jpg



#754
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A neuron a korabbi nerve

#755
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
Sziasztok, pár év után ismét új bringavásárláson gondolkodom, és most a végére egy Canyon a legvalószínűbb választás. Van valakinek a fórumon Neuron-ja? Milyen tapasztalataitok van vele? Neten keresgéltem, de nem túl sok teszt van róla, illetve méretezéses ajánló a gyártó honlapján mennyire szokott jó lenni?

#756
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

765x1495x265 mm a külső szélesség

 Köszönöm, akkor kicsit alacsonyabb, de ugyanennyivel hosszabb és szélesebb is - talán jó lehet. Tennék vele egy próbát - PM-ben megkereslek!


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#757
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás

@Karakoram: Megtennéd, hogy ha a közeledben van, leméred a dobozod külső méreteit? Ha szélesebb mint az Endurace doboza, akkor valószínűleg jó lesz a Nerve-hez is és akkor elhoznám.

 

765x1495x265 mm a külső szélesség



#758
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Nem sürgős egyáltalán, ha szükség is lesz rá kb. május elején, szóval addig szerintem még össze tudjuk szervezni. :)

 

Addig bőven :-).


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#759
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Nekem 27.5-ös Spectral volt benne.

Ha szükséged van rá, mikorra kellene?

Mert Agárdon nyaralóban van, legközelebb most vasárnap estefelé lesz ott valaki.

Nem sürgős egyáltalán, ha szükség is lesz rá kb. május elején, szóval addig szerintem még össze tudjuk szervezni. :)


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#760
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

No, sikerült felkutatnom, találtam egy dobozt, de az az Endurace doboza, tartok tőle, hogy a Nerve-et nem tudom beletuszkolni. Mekkora a difi a dobozok között? Gondolom nincs 26 féle méret, max. 2-3-at használnak. Azt tudom, hogy az L-es Nerve és az XL-es Yellowstone egy az egyben azonos dobozban jöttek.
@Karakoram: Megtennéd, hogy ha a közeledben van, leméred a dobozod külső méreteit? Ha szélesebb mint az Endurace doboza, akkor valószínűleg jó lesz a Nerve-hez is és akkor elhoznám.
@Ultio: Ha Karakoram doboza kisebb, akkor elugrom a tiédért Agárdra. Előbb megpróbálnám a budapestit, az közelebb van és már amúgy is szemétre van ítélve. :)

Köszönöm!

Szepy

 

Nekem 27.5-ös Spectral volt benne.

Ha szükséged van rá, mikorra kellene?

Mert Agárdon nyaralóban van, legközelebb most vasárnap estefelé lesz ott valaki.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti