Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#721
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Érdekes, hogy az slx modellek 100-as villával vannak szerelve, és így 1,5cm-el rövidebb az effektív felső cső hosszuk valamint hegyesebb a fejcsőszögük, mint az sl modelleknek, ahol  110-es villákat használnak. Az is elég masszív, hogy ma már egy ilyen xco verseny fully-ba is 34-es villák kerülnek. Egyébként nagyon tetszenek. Mindig drágábbak a vázaik külön, de durva, hogy az slx váz sl bringa áron van gyakorlatilag :) 



#722
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Köszi a saját képeket!

A közös fotót miért nem tetted fel? Nem hiszem el  :P  :D  B)

 

Ebben az utoljára posztolt full fekete felállásban tetszik nagyon. 

  



#723
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

új Lux CF: https://www.canyon.com/mtb/lux/

bike-slide-01-1920.png



#724
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

egyébként mi baj azzal a markolattal ? (a színét leszámítva)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#725
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Új Inflite nekem sem tetszik, mégis, az olcsóbb alu igáslónak tökéletes lehet. Sokat cipelem a cajgákat a lépcsőn a lépcsőházban, valószínűleg még kényelmesebben is tudnám cipelni.

 

Markolat. Lakatának az Exceedjén ugyanilyen markolat van, évek óta ilyet használ. Szombaton az Exceedjét is lefotóztam, íme:

Lakata_exceed.jpg


zscs módosította - 2018. június 26. - 07:58


#726
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Van 2019es flite is. Meg mindig a quasimodos felsocsovel, pedig egesz jo ara van :) de nemi tulzassal, igy ingyen se kene.

#727
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

es komolyan ilyen markolattal teker?



#728
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Sziasztok,

 

nekem már ezt mutogatja a face tegnap óta:

 

26.06.2018:

 

https://www.facebook...59339624099380/

 

Üdv.,

 



#729
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Kár, hogy a "Dongó" lemaradt a képekről, a érdekelt volna. :)

 

Vagy inkább köszi Zsolt a képeket, ezek kb. az első olyan fotók, ahol van némi design is a vázon, és (szerintem) máris nem néz ki olyan bután a fejcső környékén. 

Mondjuk, ránézésre 70 fok felett lehet a fejcsőszög, ami azért elég hegyes, de lehet, hogy tévedek, no meg egy élversenyzőnek biztos többet számít a precíz irányíthatóság a szűk kanyarokban, mint a nagyobb stabilitás nagy tempónál. 

 

Ma láttam élőben az új Lux CF-et - és már nem csupa feketében! ;)

Osztrák OB-n ott volt Lakata a Canyon csapatfurgonnal, szépen le is fotóztam a bicajt pár szögből, ha lesz rá lehetőségem, majd teszek fel fotót. ;) (egyébként beszéltem Lakatával is + van közös fotóm vele:D)


  • Kisherceg kedveli ezt

#730
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás
Kár, hogy a "Dongó" lemaradt a képekről, a érdekelt volna. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#731
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Lakata 2019-es Lux CF-e.

IMG_0179.jpg

IMG_0176.jpg

IMG_0175.jpg

IMG_0174.jpg


  • karakoram kedveli ezt

#732
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ma láttam élőben az új Lux CF-et - és már nem csupa feketében! ;)

Osztrák OB-n ott volt Lakata a Canyon csapatfurgonnal, szépen le is fotóztam a bicajt pár szögből, ha lesz rá lehetőségem, majd teszek fel fotót. ;) (egyébként beszéltem Lakatával is + van közös fotóm vele:D)


zscs módosította - 2018. június 23. - 17:29


#733
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

most már valóban érkezik az új Lux CF. Újságírók társaságában, akik mind az új bringán ülnek, erről postolt Alban Lakata: https://www.instagram.com/albanlakata/



#734
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

nem akarom szetoffolni a topikot, de mar kivancsi voltam... visszaneztem az elmult egy evet stravan. kiexportaltam a google sheetbe, es megneztem a tendenciakat. szoval:

az atlagos mozgassal toltott ido es tav 13.3%al nott

az atlagos pulzus 14.4%al csokkent

leadott atlagos watt 1%al csokkent

 

szoval hasonlo erokifejtessel tekerek alacsonyabb pulzussal messzebbre :)

Bevallom, sokkal inkább valami ilyesmire számítottam ;)



#735
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nem akarom szetoffolni a topikot, de mar kivancsi voltam... visszaneztem az elmult egy evet stravan. kiexportaltam a google sheetbe, es megneztem a tendenciakat. szoval:

az atlagos mozgassal toltott ido es tav 13.3%al nott

az atlagos pulzus 14.4%al csokkent

leadott atlagos watt 1%al csokkent

 

szoval hasonlo erokifejtessel tekerek alacsonyabb pulzussal messzebbre :)


arn módosította - 2018. május 29. - 17:58


#736
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Meghíztál és a menetidő lett hosszabb, vagy ténylegesen a Watt alacsonyabb?

Ilyen mértékű visszaesés egyébként közel sem szokványos. Vérképed rendben van, nincs valamilyen vitaminhiányod vagy vashiányod?

 

nem hiztam en mar evek ota :) azt sajnos nem tudom, hogy vmi hianyom van e, mert meg sose neztek. evek ota konstans ennyit "tudok" ezen a kornyeken.

igaz a terep nem ua, igy nem tudom mennyire osszevetheto (gyor vs becs), a strava wattkalkulacioja sem az igazi, nem veszi figyelembe, hogy fuj e a szel, milyen a terep, milyen gumi, az xc monti nem lassabb annyival, amennyivel tobb pontot ad, stb.

 

de talan a legnagyobb kulonbseget az adja, hogy akkor nyelgazon tekertem gyakran, most meg erosen limitalom a max pulzust, hosszutavon meg kimondottan alacsonyabb pulzussal tekerek. anyai agon sajnos nem tul jo szivet orokoltem, igy inkabb csak annyira megyek, amennyire jol esik, a csalad var otthon.



#737
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Egy xtr fc-m9000-2 -ről van szó,  erre 158mm-et írnak. Már megrendeltem (most jött meg ebben a pillanatban), mire láttam, hogy gyárilag az fc-m9020 -at szerelik canyonéknál. Igazából eszembe sem jutott, hogy egy xc race hajtómű egy xc bringához nem lesz jó :)

 

Vajon miért nem ajánlják a kis q-faktort? Ha beleér a vázba akkor értem, de ha van hely?

 

 

Megj.: meggyőztem magam és nem kisérletezem, cseréltetem m9020-ra...

Pedig alapvetően ha elfér a váztól, akkor jónak kell lennie. Ez csak a karok távolságát variálja, a lánctányérok helyzetét nem, szóval az tuti nem fog emiatt beleérni a vázba. Nekem is volt xtr karom, és az xt-hez képest sokkal jobb (keskenyebb) q-faktorral rendelkezik , és nekem pl az sokkal jobb volt érzésre is. Szerintem, ha érzékeny a szélességre a térded, és már amúgy is Nálad a keskeny kar, akkor megérné bedugni a vázba, és ha elfér, akkor jól jársz vele. 


  • pajesz kedveli ezt

#738
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

en is azt hittem, hogy most kicsit jobban megy a tekeres, aztan visszaneztem 5-7 eves stravas logokat, es hasonloan szamolva 30%al kevesebb wattot tudok atlagban :( kb most a hosszabb emelkedonel megy annyi, mint korabban az egesz tekeresen.

Meghíztál és a menetidő lett hosszabb, vagy ténylegesen a Watt alacsonyabb?

Ilyen mértékű visszaesés egyébként közel sem szokványos. Vérképed rendben van, nincs valamilyen vitaminhiányod vagy vashiányod?



#739
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

en is azt hittem, hogy most kicsit jobban megy a tekeres, aztan visszaneztem 5-7 eves stravas logokat, es hasonloan szamolva 30%al kevesebb wattot tudok atlagban :( kb most a hosszabb emelkedonel megy annyi, mint korabban az egesz tekeresen.


arn módosította - 2018. május 29. - 10:45


#740
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

es fiatalabb is voltal :D

Ne is mondd  :)