Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#681
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Canyonnal learazasok vannak... pl a 3000 euros exceed 2500ert eleg jo bolt

#682
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Kicsit vissza a kerék kérdéshez, de nem off! 
Az Exceed-ben egyébként elfér hátul a 25 mm-es belső felniszélességgel a külső (egy átlagos 2.25, pl Schwalbe)? Csak mert jelenleg elöl 25 és hátul 22 mm-es kiszerelésben árusítják gondolom nem véletlenül. Hatalmas sárhelyre nincsen szükségem de azért nem nagyon szoktam megvárni míg felszáradnak az utak....  :)


Hivatalosan 2.25os gumit tamogat, az 58as conti elment benne.

#683
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Kicsit vissza a kerék kérdéshez, de nem off! 

Az Exceed-ben egyébként elfér hátul a 25 mm-es belső felniszélességgel a külső (egy átlagos 2.25, pl Schwalbe)? Csak mert jelenleg elöl 25 és hátul 22 mm-es kiszerelésben árusítják gondolom nem véletlenül. Hatalmas sárhelyre nincsen szükségem de azért nem nagyon szoktam megvárni míg felszáradnak az utak....  :)

 



#684
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Szép szál legény lehetsz !! Milyen magas vagy ?


Csak 191cm. Nem vagyok kosaras. Sokáig volt országútim. Meg is szoktam a hasalósabb pozíciót az évek során. A montit most eladtam. Maradt egy CX. Az 586mm hosszú 61cm méretű váz.

#685
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

amúgy előfordul itt körülöttem 4 ember akik láttak/látnak is közelről ilyen bringákat, meg még néhány száz másikat is.

mindenkinek az a tapasztalása hogy elszabott turista geó

szerintem képek alapján felesleges vita

 

meg itt amúgyis off


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#686
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Szép szál legény lehetsz !! Milyen magas vagy ?


Marci

#687
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Azért írtam a rövidet, mert volt egy 622 hosszú vázam alapból 90mm stucnival, amit azonnal cseréltem 110-re. Az meg már nem volt az igazi. Még így is rövid volt a bringa. Nekem 650 hosszú kell. Kockának nincs, Focus-nak sem ilyen hosszú váza.

#688
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Én pl Canyonból nem tudnék venni magamnak. 568mm és 600mm a két alsó méret felsőcsöve. (Exceed) Pont ilyen méretű voltak az előző vázaim, egyik hosszú volt, a másik kissé rövid. Most találtam egy arany középutat 585mm-el és így vagyok boldog. 3 cm-es ugrást kissé soknak érzem. (De hát ez legyen az én gondom)


marton módosította - 2018. július 03. - 23:08

Marci

#689
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ez a rovid mindig relativ... a canyonok hosszabbak, de gyakran egyenes vagy pluszos csovel adjak oket. Sokkal rovidebbnek erzem, mint a giantet pl.

Ill a cube inkabb nagyobb nyeregcso meretet ad meg, mert 23 colig mennek, ergo a 21es az les, ami 637mm. Az hol rovid? De a 19es is 618. Az les canyon 620, az xles 650.

arn módosította - 2018. július 03. - 19:55


#690
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Rövidek ??? 1 méteres felsőcsövet akarsz ? Vagy hogy érted ?

Ha olcsó váz kell tőlük, itt elég szép áron szórják még a karbonokat is - igaz már nagyon elfogytak a kisebb méretek de néhány hete még minden méret volt nekik: https://www.bike-dis...25&l=24&o=preis

(és közben néhány szerencsétlen 150-160ezerért akarja adni a vázát az apróban :P )


marton módosította - 2018. július 02. - 22:05

Marci

#691
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

nem nem, sőt...
arra értettem hogy egyébként tényleg kurva jó ár érték arányú a cube (itt ülök kb 23 db között meg 40 dobozban) , csak még a topnak is sírnivalón el...tt turista geója van.


Akkor jól látom hogy rohadt rövidek az XC gépeik. Pedig jó lett volna egy olcsó váz tőlük. De már elmúlt.

#692
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Neked meg mindig csak a 26os a monti? :)

nem nem, sőt...

arra értettem hogy egyébként tényleg kurva jó ár érték arányú a cube (itt ülök kb 23 db között meg 40 dobozban) , csak még a topnak is sírnivalón el...tt turista geója van.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#693
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

szép trekking bicaj


Neked meg mindig csak a 26os a monti? :)

#694
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

en grammozas miatt mar nem cserelek semmit - korabban csinaltam, de most mar csak olyan dolgokat valtok, amik funkcionalisan elorelepest hoznak. ha konnyebb is, az mar egy plusz :) 

 

amugy mindig erdemes olyan bringat valasztani, ami 80-90%ban megfelel az igenyeidnek. ha nem, akkor inkabb ne vedd meg, mert sokkal tobbet ra fogsz kolteni. toldozni sem eri meg egy regebbi technikat, mert mindig varialnak annyit, hogy mire eladod minden elavult lesz rajta, es toredek penzt eri, ha el akarod adni.

 

nekem mar bevalt, hogy kb harom evente cserelek - addigra annyit dragulnak a bringak, hogy gyakran szinte arban eladhato. mongy mivel en eleve keveset tekerek, es van harom bringam, igy egy bringara nem is jut sok kilometer. montit majd akkor cserelek, ha lesz 12es xt, addig nincs semmi ertelme - de a mostani sulya mar most versenykepes az idei modellekkel (9.4kg) - jovore megint vagy olcsositanak, vagy megint dragabb lesz.



#695
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.544 hozzászólás

Newmen rendelhető az R2-től külön, ahogy lentebb írtam.

Első kerék, boost vagy non-boost: https://r2-bike.com/...d-SL-X22-Carbon

Hátsó, 12x142 vagy 12x148: https://r2-bike.com/...d-SL-X22-Carbon

 

Lehet, csak 22mm-es belső felniszélessége, de ha nagyon grammozásra mennék és megbízható szettet keresnék most, lehet, nem az Acrost venném (nem mintha sok gondom lenne vene), hanem ezt. Bár a fene tudja.

 

A villacserét komolyan írtam, a Boost StepCast Fox villákat szerintem jó áron el lehet passzolni, ha máshol nem eBay-en, mivel sub-1400 grammosak, sokan keresik. Láttam már akciózva 2017-es, sőt 2018-as Fox SC non-boost villát egész jó áron az elmúlt hónapokban, szóval ki lehet fogni a tutit. Úgy meg már rendelhető akár egy Acros szett.

 

Exceed egy jó váz, helyetekben nem cserélném semmilyen kockára, sem spécire. :)

 

Eszembe sem jutna cserélni a vázat, imádom, csak ahogy írtam HA van valami akkor az 1000 ajrós hátsó kerékkel semmit nem tudok csinálni. 22 milis meg most is van, sőt az előző Canyon-hoz is olyan volt (M1700, eladó :) ), szóval kell a 25 mm mint változás a számomra :)



#696
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Nekem érthetetlen ez a versenyre alkatrész-cserélgetés. (Persze nem is versenyzek...) De te tudod, a te bringád, a te időd. :)

Azt a fél órát nem sajnálom magamtól. Tudom, hogy van aki le se mossa verseny előtt, nem nézi át, nem keni újra stb.

A "játszós" szett meg rezsianyag, szerelni pedig jó.  :)



#697
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.890 hozzászólás

Nem hiszem, hogy ennyire egyedi eset lenne a cserélgetősdi. Meg ezek az alkatrészek egy idő után összejönnek, eladni nem akarod, ha bringát veszel azt meg általában gyengébb felszereltséggel veszed, aztán ami van a polcon arra cseréled. Hogy versenyre vagy csak évszakhoz igazítod az mindegy. Van aki csak vázszettet szokott venni, de általában jobban megéri télen egy leakciózott komplett bringa.

 

Az utóbbi 15 évben - két kivételtől eltekintve, amiből az egyiket építve vettem, a másikat azonnal átépítettem - mindig építem a bringákat, a "stock" cangik nem az én világom. De ha egyszer "kész", már nem szórakozok azzal, hogy ide-oda cseréljek rajta (nagyobb) dolgokat. Emiatt (meg amit te is és arn is írt, hogy "olcsóbb" a komplett bringa), célszerűbbnek tűnik egyben megvenni egy célszerszámot, amit csak versenyre használsz. Nekem érthetetlen ez a versenyre alkatrész-cserélgetés. (Persze nem is versenyzek...) De te tudod, a te bringád, a te időd. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#698
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

Lehet, csak 22mm-es belső felniszélessége, de ha nagyon grammozásra mennék és megbízható szettet keresnék most, lehet, nem az Acrost venném (nem mintha sok gondom lenne vene), hanem ezt. Bár a fene tudja.

.

.

.

Exceed egy jó váz, helyetekben nem cserélném semmilyen kockára, sem spécire. :)

 

Newmen-nel kapcsolatban meglepődtem a 3év teljes körű garancián + a 3 éves 50%-os crash replacement-en...



#699
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

pajesz: 

Ugyan ebben a cipőben járok én is, kértem már tanácsot itt a fórumon is ez ügyben. Ha megtartod a kerékpárt érdemes 1000-1300 €-t költeni rá, de ha cserélni kell a vázat akkor nem fogsz tudni megválni a szettől. Newmen kereket szerettem volna, kérdeztem a bike-components-et és nincsen lehetőség kevert szett vételére (boost és nem boost). Talán nem sokan kereshetnek ilyen szettet. Szerettem volna kicsit könnyebb és 25 mm-es belső szélességgel rendelkező kerekeket, de az X1700 igazából rendben teszi a dolgát. 

Newmen rendelhető az R2-től külön, ahogy lentebb írtam.

Első kerék, boost vagy non-boost: https://r2-bike.com/...d-SL-X22-Carbon

Hátsó, 12x142 vagy 12x148: https://r2-bike.com/...d-SL-X22-Carbon

 

Lehet, csak 22mm-es belső felniszélessége, de ha nagyon grammozásra mennék és megbízható szettet keresnék most, lehet, nem az Acrost venném (nem mintha sok gondom lenne vene), hanem ezt. Bár a fene tudja.

 

A villacserét komolyan írtam, a Boost StepCast Fox villákat szerintem jó áron el lehet passzolni, ha máshol nem eBay-en, mivel sub-1400 grammosak, sokan keresik. Láttam már akciózva 2017-es, sőt 2018-as Fox SC non-boost villát egész jó áron az elmúlt hónapokban, szóval ki lehet fogni a tutit. Úgy meg már rendelhető akár egy Acros szett.

 

Exceed egy jó váz, helyetekben nem cserélném semmilyen kockára, sem spécire. :)


  • karakoram és pajesz kedveli ezt

#700
pajesz

pajesz

    fórumtag

  • jóváhagyásra váró
  • 74 hozzászólás

ennyi erővel vehetnél egy komplett bringát kimondottan csak versenyzésre...

Nem hiszem, hogy ennyire egyedi eset lenne a cserélgetősdi. Meg ezek az alkatrészek egy idő után összejönnek, eladni nem akarod, ha bringát veszel azt meg általában gyengébb felszereltséggel veszed, aztán ami van a polcon arra cseréled. Hogy versenyre vagy csak évszakhoz igazítod az mindegy. Van aki csak vázszettet szokott venni, de általában jobban megéri télen egy leakciózott komplett bringa.