Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#641
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

a neuronon az a "shark-fin"...  érdekesen néz ki... kb mintha a rock machine-nál lettek volna továbbképzésen....  a másik, hogy M méret felett csak 29er kerékkel létezik (mondjuk ahogy nézem, ez a Grand Canyonra is igaz), nálam emiatt alapból szóba sem kerülne, de ugye ízlések és papné...

aztán még megnézed a drágább konákat (jó itt nincs hozzá hangzatos marktng bullshit )  és aztán megnézed hogy mind a3t hodaka gyártja .....(ja a fritzet nem tudom, csak mernék rá fogadást kötni :) )

 

1ébként mi baj a kerékmérettel ?


Bikertigger módosította - 2018. október 20. - 13:39

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#642
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

a neuronon az a "shark-fin"...  érdekesen néz ki... kb mintha a rock machine-nál lettek volna továbbképzésen....  a másik, hogy M méret felett csak 29er kerékkel létezik (mondjuk ahogy nézem, ez a Grand Canyonra is igaz), nálam emiatt alapból szóba sem kerülne, de ugye ízlések és papné...


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#643
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Csendben megújult a Neuron is, a geometriát frissítették, ami miatt nem tudtam a régit megszokni és eladtam (pl. magas BB) az mind orvosolva és az ár sem rossz. Nálam kicsit elkéstek, de ma ezt venném...

https://www.canyon.c...ron-al-7-0.html



#644
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

Még csak az első kerekem érkezett meg, januárban fog a hátsó. Amennyire lehet megnéztem az elsővel, el fog férni (ha gondolod ugyan ezt kipróbálhatjuk a vázadban, ne kellejen annyit vacakolnod mind nekem). Nem igazán lesz szélesebb a gumi, alakban van nagy különbség. 

Azok után rendeltem meg, hogy egy barátom lemérte 27.5-es keréknél a 22.5 vs 25 mm esetekben a külső méretet ugyan azzal a külsővel és nem volt differencia.  

 

 

Csak nekem valamiért 20-as felnivel szállították, és a 20 vs 25 mm között már nagyobb a különbség. 

Köszi a lehetőséget, amint elér addig a projekt, ki fogom használni. Mindenesetre felettébb biztató, hogy gumiméretben nem adódik különbség. 

 

Az esetemben pedig 19-es a felni, szóval itt sincs kérdés, hogy érdemes-e szélesíteni. 



#645
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Vagyis a 142-nél még sem fér el megnyugtatóan a véleményük szerint.... nem vagyok boldog, mert pont ugyanezen kattogtam én is a saját (ugyan nem canyon) 142-es vázammal kapcsolatban. 

 

Még csak az első kerekem érkezett meg, januárban fog a hátsó. Amennyire lehet megnéztem az elsővel, el fog férni (ha gondolod ugyan ezt kipróbálhatjuk a vázadban, ne kellejen annyit vacakolnod mind nekem). Nem igazán lesz szélesebb a gumi, alakban van nagy különbség. 

Azok után rendeltem meg, hogy egy barátom lemérte 27.5-es keréknél a 22.5 vs 25 mm esetekben a külső méretet ugyan azzal a külsővel és nem volt differencia.  

 

meg egyszerubb lehetett kicsit attervezni a vazat, mint folyamatosan feles kerekszettet rendelni (es lehet nem is gyartanak mar olyat). engem spec baromira nem erdekel, hogy 25 v 22.5mm :)

 

Csak nekem valamiért 20-as felnivel szállították, és a 20 vs 25 mm között már nagyobb a különbség. 



#646
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

meg egyszerubb lehetett kicsit attervezni a vazat, mint folyamatosan feles kerekszettet rendelni (es lehet nem is gyartanak mar olyat). engem spec baromira nem erdekel, hogy 25 v 22.5mm :)


arn módosította - 2018. október 19. - 13:16


#647
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Valószínűbbnek tartom, hogy a kerékszett beszállítók szívesen kifuttatnák már a non-boost gyártást és ezért az "új" váz.



#648
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 527 hozzászólás

 

 

Kint vannak az új Exceed SL modellek is: https://www.canyon.c...eed/#filter1=SL

Én úgy látom a váz maradt a régi, hátul sima 142-es tengely van. Viszont a kerekek már 25 mm-es felnivel vannak elől és hátul is, szóval elfér az ott. 

 

 

 

Igen azt tudom, én csak a sima SL-ről írtam. Viszont most megnéztem a német oldalon azt is, és ott az SL is Boost-os. Akkor itt a nagy fejlesztés.....  :)  :rolleyes:

 

Vagyis a 142-nél még sem fér el megnyugtatóan a véleményük szerint.... nem vagyok boldog, mert pont ugyanezen kattogtam én is a saját (ugyan nem canyon) 142-es vázammal kapcsolatban. 



#649
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Igen azt tudom, én csak a sima SL-ről írtam. Viszont most megnéztem a német oldalon azt is, és ott az SL is Boost-os. Akkor itt a nagy fejlesztés.....  :)  :rolleyes:

Az új SLX váz BOOST-os. Angol nyelven valamiért nem írták még oda, a németen már úgy szerepel. https://www.canyon.c...o-race-ltd.html



#650
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az új SLX váz BOOST-os. Angol nyelven valamiért nem írták még oda, a németen már úgy szerepel. https://www.canyon.c...o-race-ltd.html



#651
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Az új autó árak is elszaladtak rendesen....

 

Kint vannak az új Exceed SL modellek is: https://www.canyon.c...eed/#filter1=SL

Én úgy látom a váz maradt a régi, hátul sima 142-es tengely van. Viszont a kerekek már 25 mm-es felnivel vannak elől és hátul is, szóval elfér az ott. 

Én most például azt látom, hogy többet adnak ugyan azért a pénzért (olcsóbb nem lett). 2000 €-ért maradt a felszerelés X1700-as kerekekkel (de 25 mm belső szélesség) viszont Full XT az SLX soron kívül. Ebben az árban Sram GX volt használhatatlan Sram belépő  fékekkel. A 2500 és a 3000 €-os bringánál is van ugrás. 



#652
Feri84

Feri84

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

az ar sajnos globalis jelenseg.. pl a giant aktualis mtb felhozatalanak arazasan elegge ledobbentem (gx-slx - 3000-4000 eur). ugyanakkor az outik jo arban vannak. vhol en is ugy vagyok, hogy a vegen ha huzok egy egyenleget, meg mindig jo az ar/ertek arany.

 

Pont júliusban vettem egy Canyon országútit úgy hogy előtte bő fél évig keresgéltem a neten. Nagyjából minden akciót megnéztem, elolvastam az összes létező gépről tesztet stb ami az elképzelt árkategóriában volt. A végén két versenyző maradt márkában: Canyon és Rose. Aztán a TdF akció miatt a Canyon lett a befutó. De még azzal együtt is hogy emelkedtek az áraik az elmúlt években bőven korrekt összegekért adják a bringákat.

 

Sőt, épp tegnap láttam hogy kijöttek az új Ultimate outik és meglepetésre a saját gépem 2019-es verziója (Ultimate CF SL DISC 8.0) nemhogy drágult volna de még olcsóbb is lett 200 euróval (2800 -> 2600). Igaz változott egy picit a felszereltsége.


Canyon Ultimate CF SL DISC 8.0 - 2018

Ex: Focus Culebro SL 2.0  - 2014


#653
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Az megvan, hogy a Topeak-Ergon csapat megszűnik, Lakata és Hynek nem folytatja a Canyonnál tovább?

 

Hiába, nincsen már akkora zsé a maratonban. Gondolom e-MTB-re fókuszálnak és országútira. Valverde VB-győzelme gondolom még pont jókor is jött.



#654
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Igen, nem kell túlgondolni. Mindennek nőtt az ára, miért adnák olcsóbban ha ennyiért is viszik? Egyelőre piacgazdaság van, csak annyi lehet az ár amennyit megadnak érte. Ha több csődbe mennek, mert nincs eladás, ha kevesebb, akkor nincs elég profit és lehet, hogy csődbe mennek.

 

az ar sajnos globalis jelenseg.. pl a giant aktualis mtb felhozatalanak arazasan elegge ledobbentem (gx-slx - 3000-4000 eur). ugyanakkor az outik jo arban vannak. vhol en is ugy vagyok, hogy a vegen ha huzok egy egyenleget, meg mindig jo az ar/ertek arany.


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#655
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

az ar sajnos globalis jelenseg.. pl a giant aktualis mtb felhozatalanak arazasan elegge ledobbentem (gx-slx - 3000-4000 eur). ugyanakkor az outik jo arban vannak. vhol en is ugy vagyok, hogy a vegen ha huzok egy egyenleget, meg mindig jo az ar/ertek arany.



#656
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Az ár szerintem leginkább az egyre komolyabb szponzorációval, márkaépítéssel van összefüggésben. Persze, valószínűleg a fejlesztés sem állt le meg volt némi infláció is, de ha jól sejtem a 10 évvel ezelőttihez képest lényegesen több top csapat megy Canyonnal top eseményeken. Tour/Giro/Kona, egyik sem filléres tétel és ott vannak még a terep szakágak is...

 

Mert egyre dragabbak is es valodi ujitas hijan szeretnenek valamit adni a penzedert ;)

Viccen kivul, nemreg lattam egy kb 10 eves arlistat, full XT-vel szerelt Nerve ossztelos 1500 EUR... ma ugyanez a felszereltseg sztem 2500...
Ok kapsz 2"-al nagyobb kereket, droppert meg boostot...wow


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#657
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Kicsit egy lett a sok közül (különösen mondjuk a németeknél) de - számomra biztosan - jók a geok, színek (értsétek: csak a fekete minden mennyiségben) és azért még mindig jó árban vannak. 1 évvel ezelőtt mikor az Exceed CF-et vettem nagyon akartam itthon venni valamit, mondjuk a Giant is szóba jött. Sehol nem volt a Giant kerék szempontjából, kettővel rosszabb volt a villa, csak a csúcs volt feketében melynek az árából a Canyon már sokkal jobbat ad (minél magasabb kategóriát vásárolsz annál jobban megéri náluk venni), még a váltás és a hajtás is jobb volt. De biztosan mindenki mindennél jobb ajánlatot és én nem találtam. Akciós időszakban még mindig nagyon jók. 

Nekem volt 4 éves vázamnál repedés (tehát negatív tapasztalatom is van), kaptam egy másikat, újabb modellt, és újat. Nem ment nagyon gyorsan, főszezonban idegesítő lehet várni ha versenyzel. Nekem mindig szezon van de türelmes voltam, addig többet futottam. 

 

Újdonság, Grail AL

2019-Canyon-Grail-AL_affordable-aluminum



#658
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

visszanézhetőek a régi árlisták, tömegadatok, minden. https://archive.org/

:)



#659
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Azt nem tudja vki, hogy miert nehezebbek a canyon bringak evrol evre?...

Mert egyre dragabbak is es valodi ujitas hijan szeretnenek valamit adni a penzedert ;)

Viccen kivul, nemreg lattam egy kb 10 eves arlistat, full XT-vel szerelt Nerve ossztelos 1500 EUR... ma ugyanez a felszereltseg sztem 2500...
Ok kapsz 2"-al nagyobb kereket, droppert meg boostot...wow
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#660
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

kivancsi leszek en is :) eddig inkabb tobb volt, mint a feltuntetett. nalam olyan 2-300gal.