Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3138 hozzászólás a témában

#601
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

On-one Inbred váz lehet ez talán, vagy milyen?

 

Érdemes lenne írni a csávónak, hogy átfestett+átmatricázott vázat árul...



#602
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

a canyon mindig is híres volt a kimagasló minőségű acél vázairól. :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#603
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

a hegesztesek is randak... :) legalabbis a giantnel ezt sokkal jobban tudjak, arrol mindig azt hiszik, hogy karbon. ettol fuggetlenul ez egy nagyon jo csomag ezert az arert.

 

nekem az a gondom ezzel a terepezos-koskormanyos dologgal, hogy korabban volt a cx, most meg kitalaltak a szelesebbkereku endurance bringakat, meg grailt es monstercrosst meg anyamtudja mit. gumikkal en vegigprobaltam cxen a 25-35ig mindent, azt kell hogy mondjam, hogy a 33-35 az idealis mindenes gumimeret vegyes terepre (nekem vmi slick/semislick jon be, de kinek mi). ez ala akkor mennek, ha nagyon sok az aszfalt, csak akkor ott az endurance, efole meg ha tenyleg terepen hasznalod. ha viszont terepenen hasznalod foleg, akkor minek az aero elony, oda tokeletes az xc.

 

vegyesen hasznalva... terepen szerintem fun, a szimpla erdei osvenyek is elvezetesek rajta, az meg montival unalmas. a masik, hogy eleg sokat lehet tanulni belole, mert itt nem segit ki a technika - 35mm, merev, ha hibazol, buntet.

 

akkor vennek megint ilyen oszvermegoldast, ha egyetlen bringam lenne (amugy xc+endurance).

Én nem tudom hova tenni ezeket de veszik ôket, úgyhogy lehet hogy bennem a hiba. Terepen nekem monti, ezekkel szerintem csak fölöleges szenvedés. Egy darabig volt full merev montim, da hamar visszaraktam bele a telót mert nem láttam értelmét annak sem. Ha egy erdei ösvény kezd unalmas lenni akkor gyorsabban kell menni és már nem lesz az, én inkább úgy tanulok. :)


  • zsbacsi kedveli ezt

#604
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a hegesztesek is randak... :) legalabbis a giantnel ezt sokkal jobban tudjak, arrol mindig azt hiszik, hogy karbon. ettol fuggetlenul ez egy nagyon jo csomag ezert az arert.

 

nekem az a gondom ezzel a terepezos-koskormanyos dologgal, hogy korabban volt a cx, most meg kitalaltak a szelesebbkereku endurance bringakat, meg grailt es monstercrosst meg anyamtudja mit. gumikkal en vegigprobaltam cxen a 25-35ig mindent, azt kell hogy mondjam, hogy a 33-35 az idealis mindenes gumimeret vegyes terepre (nekem vmi slick/semislick jon be, de kinek mi). ez ala akkor mennek, ha nagyon sok az aszfalt, csak akkor ott az endurance, efole meg ha tenyleg terepen hasznalod. ha viszont terepenen hasznalod foleg, akkor minek az aero elony, oda tokeletes az xc.

 

vegyesen hasznalva... terepen szerintem fun, a szimpla erdei osvenyek is elvezetesek rajta, az meg montival unalmas. a masik, hogy eleg sokat lehet tanulni belole, mert itt nem segit ki a technika - 35mm, merev, ha hibazol, buntet.

 

akkor vennek megint ilyen oszvermegoldast, ha egyetlen bringam lenne (amugy xc+endurance).


arn módosította - 2018. október 31. - 14:49


#605
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Hu a 105os ezustben... teljesen franko. Az uj 105os fek sem gnom, bar nekem tul agressziv a gumi. Ez igy szerintem nem gyorsabb, mint egy monti.

A geoja kicsit fura 80-90es stucnival.

Azért az a merevítés a felsôcsô és az üléscsô találkozásánal elég randa... Mondjuk montira is lehet ugyanilyen gumit rakni és valóban nem lesz gyorsabb annál, nem beszélve arról hogy montival a lefeléket lehet élvezni is nemcsak túlélni... :)

 

(GCN-en pont volt egy 'Iceland adventure' a Si gravellel ment a Neil meg montival.)



#606
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Gyárthatják bárhol ha ott a technológia és van normális QC.

ezt én tudom.

ettől független a vietkong nagylábat kicsit szokni kellett a szemnek. :)
 


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#607
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Csak leírtam a saját véleményemet, sajnálom, ha a lelkedbe gázoltam ;)

Senki nem várt magyarázatot Tőled, mindenki olyan bringát vesz, vagy nézeget, amilyet akar. Béke.

Nem gázoltál. Kérdeztél (kérdőjel volt az én hsz-emet idéző mondatod végén), válaszoltam, illetve vissza is kérdeztem, mert nem volt (számomra) érthető, amit írtál.

 

Ja, béka béke.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#608
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Biztosan késő volt már mikor írtál. :) (Vagy nekem van még korán.) Nem írtam, hogy bestbuy (oké, az alsó sorban valóban ott van, #sokmáshülyeséggelegyütt...), sem hogy hiánypótló, etc. Annyit írtam, hogy inkább venném ezt. Az is ott van, hogy ez az én véleményem. "Megmagyarázni"? Ezt nem értem, miért kellene bármit magyarázni? A marketing anyaggal kapcsolatos kérdéseidet itt kellene feltenni.

13kg? Ó, lehet, meg sem tudnám emelni... Bár ahogy visszaolvastam, a canyon 11,5kg-ja is lesz 12kg, mire megérkezik...

Tudom, hogy van, akinek nagyon fontos, mert sok-sok értékes nemtudommi múlik azon, hogy QR vagy átmenő tengely van hátul. Sajnos az én korlátozott képességeim eddig kevésnek bizonyultak ahhoz, hogy a hátsó QR határait feszegessem. Így eddig nálam szóba sem került ez a "probléma". De igyekszem fejlődni, a legközelebbi bringámnál erre is figyelek majd.... :P

Csak leírtam a saját véleményemet, sajnálom, ha a lelkedbe gázoltam ;)

Senki nem várt magyarázatot Tőled, mindenki olyan bringát vesz, vagy nézeget, amilyet akar. Béke.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#609
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Budget (alu) Grails in the house
https://www.canyon.c...-hu/road/grail/

https://bikerumor.co...etails-pricing/

Hu a 105os ezustben... teljesen franko. Az uj 105os fek sem gnom, bar nekem tul agressziv a gumi. Ez igy szerintem nem gyorsabb, mint egy monti.

A geoja kicsit fura 80-90es stucnival.

arn módosította - 2018. október 31. - 08:22


#610
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Itt vmit nagyon benéztek. Vagy alul tervezték a varratokat, vagy spórolni akartak, ami papíron jól nézett ki, azonban a valóságban nem adta ki. QC, azt gondolnám, hogy csak van kint vki a fritzektől, aki felügyeli a gyártási folyamatot...ha nincs, most már lesz.

Ha valami alul van tervezve azon a QC nem segít. Nem hinném hogy spórolni akartak, csak kicsit elszámolták magukat. A valós használat nem ugyanaz mint a számítógépes modellezés vagy a limitált tesztelés.



#611
palladium

palladium

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

Gyárthatják bárhol ha ott a technológia és van normális QC.

Itt vmit nagyon benéztek. Vagy alul tervezték a varratokat, vagy spórolni akartak, ami papíron jól nézett ki, azonban a valóságban nem adta ki. QC, azt gondolnám, hogy csak van kint vki a fritzektől, aki felügyeli a gyártási folyamatot...ha nincs, most már lesz.



#612
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

azért egy patinás márka (nem kanyon :)) 3800 dezsős karbon enduro vázán látott matricától az én szemöldököm is felcsúszott kissé . az volt rajta hogy "made in vietnam".

amúgy másik "kockás" német márka meg kambodzsa, félmilla alatti kona szintén ott meg malájzia...

 

na on

Gyárthatják bárhol ha ott a technológia és van normális QC.



#613
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Nem irtam, hogy baj... mindet a kornyeken gyartjak.

azért egy patinás márka (nem kanyon :)) 3800 dezsős karbon enduro vázán látott matricától az én szemöldököm is felcsúszott kissé . az volt rajta hogy "made in vietnam".

amúgy másik "kockás" német márka meg kambodzsa, félmilla alatti kona szintén ott meg malájzia...

 

na on


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#614
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Budget (alu) Grails in the house

https://www.canyon.c...-hu/road/grail/

 

https://bikerumor.co...etails-pricing/


steveadorjan módosította - 2018. október 30. - 22:36


#615
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nem irtam, hogy baj... mindet a kornyeken gyartjak.
  • 950sm07 kedveli ezt

#616
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

most mar ezt is tudjuk :D

 

Manufacturer(s): A&I Industries Ltd., of China

Importer(s): Canyon USA, Carlsbad, Calif.

Distributor(s): Canyon USA, Carlsbad, Calif.

Manufactured In: China

Szerintem tökmindegy hol gyártották mert a 'megoldás' tervezési hibára utal:

"began manufacturing a new set of chainstays with relocated and reinforced welds to increase durability"


950sm07 módosította - 2018. október 30. - 10:38


#617
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

most mar ezt is tudjuk :D

 

Manufacturer(s): A&I Industries Ltd., of China

Importer(s): Canyon USA, Carlsbad, Calif.

Distributor(s): Canyon USA, Carlsbad, Calif.

Manufactured In: China


  • Kisherceg kedveli ezt

#618
palladium

palladium

    vendég

  • fórumtag
  • 47 hozzászólás

Vmi nem stimmel a Canyon Spectralokkal

https://www.pinkbike...ash-hazard.html



#619
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Nem sporoltak a villaszoggel :)

 

ja, bőségesen mérik. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#620
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

Én nem látom miért lenne ez bestbuy... Értem hogy trail HT a marketing szlogen, meg fontosabb a "flow élmény", mint az hogy 13 kg a bringa dropper nélkül, de a gyorszáras hátsó kereket mivel lehet ebben a (természetesen hiánypótló, a sportot alapjaiban megváltoztató) kategóriában megmagyarázni?

 

Biztosan késő volt már mikor írtál. :) (Vagy nekem van még korán.) Nem írtam, hogy bestbuy (oké, az alsó sorban valóban ott van, #sokmáshülyeséggelegyütt...), sem hogy hiánypótló, etc. Annyit írtam, hogy inkább venném ezt. Az is ott van, hogy ez az én véleményem. "Megmagyarázni"? Ezt nem értem, miért kellene bármit magyarázni? A marketing anyaggal kapcsolatos kérdéseidet itt kellene feltenni.

 

13kg? Ó, lehet, meg sem tudnám emelni...  Bár ahogy visszaolvastam, a canyon 11,5kg-ja is lesz 12kg, mire megérkezik...

 

Tudom, hogy van, akinek nagyon fontos, mert sok-sok értékes nemtudommi múlik azon, hogy QR vagy átmenő tengely van hátul. Sajnos az én korlátozott képességeim eddig kevésnek bizonyultak ahhoz, hogy a hátsó QR határait feszegessem. Így eddig nálam szóba sem került ez a "probléma". De igyekszem fejlődni, a legközelebbi bringámnál erre is figyelek majd.... :P


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"