Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2961
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
jah ok :) a sajat mereteimbol indultam ki, es nekem ajanlott egy leset. szvsz irj nekik, hogy parameterezd, mert biztos van ra megoldas.

#2962
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

de ha az adataidat megadod, akkor o ajánl méretet nem?


Oké, akkor játsszuk le. Tegyük fel, hogy én hibáztam. Mit ad a következõ adatokra:
176 cm magasság, belsõ lábhossz 75 cm, felsõtest hossza 51 cm, kar 64 cm, tömeg 67 kg. Felsõtest mérése ez alapján történt: YouTube - Backpacker Magazine Gear School: Measure Your Torso Length. Mondja valamelyikre, hogy okés lenne? S és M is not recommended, ha megadom az adatokat.

#2963
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

de ha az adataidat megadod, akkor o ajanl meretet nem?


ja, de ahogy a testmagasság után beírom a lábhosszt, már teszi is ki a "the frame size you chose does not fit our recommendation" feliratot.
amibõl van xs-s abból azt ajánl
ha meg 2 centivel többet írok mint az igazság akkor S-est
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2964
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
de ha az adataidat megadod, akkor o ajanl meretet nem?

#2965
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

akkor mit ajanl? semmit? tok jol lehet parameterezni.


Bizony, megadva minden adatomat az S-re és az M-re is azt mondja, hogy not recommended. Más méreteket persze nem néztem.

#2966
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
akkor mit ajanl? semmit? tok jol lehet parameterezni.

#2967
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

epp akartam irni, hogy az egyik legjobban hasznalhato program epp a canyoneknal van :)


Egyetlen gond van, átlagos testalkatommal és 177 centimmel se az S-est se az M-est nem ajánlja. Lehet, hogy jó a program, de ilyet hogy engedhetnek meg a marketingesek? Vagy a komolyabb gond, ha tegyük fel, tényleg jó a program, hogy engedheti meg magának a Canyon, hogy vevõket veszítsen az "érdekes" geok miatt? Most a minél szélesebb vevõkör kiszolgálása a lényeg, vagy a minél kevesebb vázméret készíttetése?

#2968
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Van egy jó kis tool a Canyon oldalán, ami minden lényeges adatot bekér és abból kalkulálja ki, mire van szükségetek, melyik méret a jó. Egy mérõszalaggal méregetni kell ugyan, de valószínûleg elég jó tool. A beírandó méretek mellett a kis kérdõjel fölé kell menni az egérrel és kiírja, mit hogyan kell mérni.
Canyon | Bike Tools | Perfect Position System


epp akartam irni, hogy az egyik legjobban hasznalhato program epp a canyoneknal van :)

hogy kicsit beszeljek a valaszd a kisebb vazat ellen - reszemrol pl hiaba jo a hossz, kis vaznal gyakran annyira ki kell a nyeregcsovet huznom a hosszu labaim miatt, hogy tul magasra kerul a nyereg a kormanyhoz kepest, es akkor mar azert nem jo a geo. nekem ezert jobban bejott, az ajanlott vazmeret (nalam ez 20" altalaban), es rovidebb stucni. de a multkor is azt irtak a specimre, hogy mennyire ki van huzva a nyeregcso, pedig a 19 colos 185cmhez epp optimalis, mindenesetre az mesen tuti ugy ulnek, mint a majom a koszorukovon - inkabb azt nezem, hogy a felsocsohossz + stucni legyen akkora, amekkorahoz hozzaszoktam.

#2969
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
a legegyszerûbb ha keresel egy merida tesztprogramos boltot, (tán már itt vannak a bringák ?) elviszel egy one20-at (18-asak a tesztgépek) csõszögekben elég hasonló, hozzáképzelsz még 1/2" vázmagasságot, meg 5mm hosszt, az az M-es kanyon.....:)

használhatóbb válasz, mint az elméleti fejtegetés

sajna ez a kereskedõ hálózat kihagyása, tv-képrõl gyártól vásárolni, jó ár hátránya
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2970
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Akkor meg pláne az m-est válaszd. Egy ilyen stílusú kerót már nem fogsz 110-es stucnival használni. Eleve 90-est adnak hozzá, ami szerintem jó lesz neked. (plusz központos nyeregcsõ)
Ja, az Xc elképesztõ ár/érték arányú keró (fõleg az 5.0-ás) és itthonra tökéletes.

#2971
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
erõsen határeset
Asszonynak a 16-os kona, nagy volt -163 centi-. most 16-os merida juliet-je van, de az rövidebb is (530 asszem) meg erõsen ejtett a felsõcsõ, lényegesen alacsonyabb az átlépési magassága
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2972
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Van egy jó kis tool a Canyon oldalán, ami minden lényeges adatot bekér és abból kalkulálja ki, mire van szükségetek, melyik méret a jó. Egy mérõszalaggal méregetni kell ugyan, de valószínûleg elég jó tool. A beírandó méretek mellett a kis kérdõjel fölé kell menni az egérrel és kiírja, mit hogyan kell mérni.
Canyon | Bike Tools | Perfect Position System

#2973
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Az a legnagyobb baj, hogy a párom meg mindössze 162cmre nõtt, cipõben. Mindössze 159 cm, de jobban szereti a 162õt használni :) neki nagy lenne az xses váz szerintetek? MErt akkor más márkát kell néznem. Egyik kitétel hogy ugyanolyan márkájú legyen a két bringa. Volt 2db régi Heavy Tools montim ami össze volt rakva, azok 47cm-sek voltak de jó lenne valami modernebb gépet venni alapon most nézelõdünk, ár/érték arányban a Canyon verhetetlen. Ha ezt a 47cmt nézem akkor a Canyonnál Mes a méretem, bár a felsõcsõ hosszat nem tudom már lemérni mekkora volt a HTkon, de 110mmes stucnival használtam. A Nerve xc-t néztem ki elsõ körben.

Kérdeztem már a Canyon ügyfélszolgálatát is, de egyenlõre még nem válaszoltak, pedig csütörtökön küldtem el..
11:38:11 IM 2012

#2974
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Tig merevfarú-ból az M-es 595, én 181-el egyértelmûen azt választanám, de 176 centivel elég határeset lehet.


az konából pl 19 (régiekbõl, ideibõl meg 16-os kell a 175 höz, de az meg egy másik beteg méretezés) nekem volt a 175-höz 19-es konám (itt ugye 18,5 az M) 1 értelmûen q. nagy volt minden tekintetben.
specibõl a 17-es 585 (canyon meg 16,5 az S és 575) az abszolut jó

de a legtöbb normális geóju cuccból (fullik fõleg) 17-es 570-585 köróli felsõcsõhosszú az M-es,
ahoz képest itt az S 16,5 " 575 felsõcsõhossz. az a fél " nyergcsõ meg kb nem oszt nem szoroz
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2975
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
inkább M-es , de szerintem 8centis stucni, azt meg valaki szereti, valaki nem.

#2976
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
176 centihez S? Orkoknak gyártanak montit? :confused:

#2977
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
Tig merevfarú-ból az M-es 595, én 181-el egyértelmûen azt választanám, de 176 centivel elég határeset lehet.

#2978
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Biztos, hogy az S-es neked jó döntés? Bár függ attól is, hogy melyik modellt választod, de szerintem M-es megfelelõbb lenne neked. Kivéve, ha extrém rövid lábad van ehhez a magassághoz:-)
Az anodizált fekete kifejezetten igénytelen felület. A többihez még nem volt szerencsém.


a montijaikból 176-hoz bõven nagy az m-es, átlag testakathoz

virsliket nem néztem, gondolom kolléga ott kersgél

szerk.
akkor mégis monti ?

outijakból meg 52-est vennék. (175)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2979
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Biztos, hogy az S-es neked jó döntés? Bár függ attól is, hogy melyik modellt választod, de szerintem M-es megfelelõbb lenne neked. Kivéve, ha extrém rövid lábad van ehhez a magassághoz:-)
Az anodizált fekete kifejezetten igénytelen felület. A többihez még nem volt szerencsém.

#2980
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Neked már csak a kerekeket a kormányt kell a helyére raknod kibontás után. A festéssel kapcsolatban én nem vettem észre , hogy érzékeny lenne.
Tavaly én nem raktáron levõt rendeltem. Ha azt írja, hogy kw 11 akkor valószínû addigra lesz kész(nekem pl hamarabb lett kész). Most lefoglalod kapsz egy visszaigazolást, majd miután kész a bringa kapsz egy újabb levelet, hogy utald a pénzt és amint megérkezett küldik a csomagot.