Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2981
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.954 hozzászólás
Valaki olyan tapasztalatára lenne szükségem aki nem készleten levõ bringát vásárolt a Canyontól. Pár kérdés: ahogy néztem itt a hozzászólásokat, általában eggyel kisebb méret kell, mint a többi márkából, szóval nekem Ses a 176cmhez. Eddig ok.

Valami olyasmit hámoztam ki az oldalukról, hogy megrendelem a bringát, õk értesítenek kb egy héttel a beérkezés elõtt, én fizetek és küldik. Jól gondolom? Sajnos a kinézett gépbõl nincs nekik Ses raktáron azt írják a Lieferzeit nél hogy most tartunk KW 4nél, KW 11re lenne meg a bringa. (ez azt jelenti hogy az év 4. hetében vagyunk és a 11. hétre lenne kész, ha most megrendelem?

Mennyire van ez alkatrészekre bontva, nekem kell mindent összerakni vagy a fõ elemek (hajtókar, villa) be vannak már szerelve? Az utolsó: azt olvastam róluk, hogy a festés elég érzékeny. Errõl van tapasztalata valakinek?
11:38:11 IM 2012

#2982
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Nah, teljesen összezavarodom itten. :-> Mindegy, tavaszig van idõ, addig átrágom magam az inglis meg dajcs fórumokon, rendet kell tenni a fejemben. Addig sikerül ha próbakörre nem is, de egy boltban felülök és gurulok 1-2 métert próbát tennem Specin, Gianton, Meridán stb., meg a boltosok is tuti segítenek, merre érdemes puhatolóznom. Volt már alattam olyan össztelós, nem is annyira régen (nyáron), amit enyhén nagynak éreztem, egy Ninety-Six, amivel kb. 130 km-t mentem a Pilisben és a Budai-hegyekben, abból majdnem fele terepen sikeredett. Piszokjó mászógép volt a 185 centim alatt a 20-as vázmérettel, kicsit sajnáltam, hogy a viszonylag hosszú felsõcsõ és hosszú stucni miatt eléggé feküdnöm kellett rajta (ilyen méretben sikerült kapnom a tesztbicajt). Az nagy volt egyértelmûen, de így is fájó szívvel adtam vissza - szerintem ez térített el (és helytelenül) a rossz, L-es irányba az M helyett. :-> (Tudom, ha ebból a kategóriából egy Canyon-t, azaz egy L-es Lux MR-t ha próbálnék, az még nagoybb lenne)

#2983
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

1. Akkor mondom azt, hogy mi lenne ha hosszú lenne neked a pitch és 40es stucnit kéne használnod.
2. Nem. A nyeregvázcsõszögtõl és az egyéni adottságoktól függ. Pl az egyik bringámon teljesen elõre van tolva a nyereg a másikon meg teljesen hátra.


akkor egyszerubb ha azt irod, hogy ugy jo, ahogy kitalaltak :) de tenyleg vissza a canyonhoz.

#2984
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
azért a "majd a stucnival korrigáljuk" +oldás sem feltétlen egészséges
az oké hogy a gyárak minél kevesebb vázméretet akarnak gyártani, de szvsz a cc - am bringákon a 90-100 mm stucni az igazi. de pl a stumpi már a 90-essel is elég idegbeteg tudott lenni nagy tempónál.

beszéljünk canyonról is ? :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2985
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

1. a pitchem 70es, a stumpin 90es stucni van :) es nem mondhato, hogy szar lenne a geojuk
2. es ez alapjan csak kozepen van az idealis megoldas?


1. Akkor mondom azt, hogy mi lenne ha hosszú lenne neked a pitch és 40es stucnit kéne használnod.
2. Nem. A nyeregvázcsõszögtõl és az egyéni adottságoktól függ. Pl az egyik bringámon teljesen elõre van tolva a nyereg a másikon meg teljesen hátra.


A sebesség mindent megold.

 


#2986
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
1. a pitchem 70es, a stumpin 90es stucni van :) es nem mondhato, hogy szar lenne a geojuk
2. es ez alapjan csak kozepen van az idealis megoldas?

#2987
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

1. nagyobb vaznal nem lehet rovidebbet? nem mindenutt elonyos a kis vaz. ezert kell kiprobalni, en mar futottam bele ilyenbe.
2. nem errol beszeltunk? :)
3. ha a bringast konstansnak tekintjuk, akkor sem tudsz feltekerni ugyanoda az ilyen szempontbol elonytelenebb bringaval, mert elobb elkezdi emelgetni az elejet. ha vki hanyattesik, az mar eleg gaz...


1. Nem, mert a rövidebb stucni sokkal rosszabb mint a hosszú. Fõleg hogy elég idétlenül néz ki pl egy 60as stucni.
2. Nem errõl. Arról beszéltünk, hogy ha hosszú a váz majd elõrébb toljuk a nyerget, hogy ne legyen hosszú, ami hülyeség.
3. Még mindig tartom azt amit elõször írtam. Természetesen egy xc gép jobban mászik mint egy am, de itt ugyanaz a váz két különbözõ méretérõl volt szó, és nem azon a 2cm tengelytávkülönbségen fog múlni.


A sebesség mindent megold.

 


#2988
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

1. A kormány a stucnival állítható.
2. Ahhoz hogy egyszer megtaláld az optimális beállítást, ami mindenkinek más.
3. Akkor is, legtöbbször nem a bringa a gyenge keresztmetszett hanyatt esésénél.


1. nagyobb vaznal nem lehet rovidebbet? nem mindenutt elonyos a kis vaz. ezert kell kiprobalni, en mar futottam bele ilyenbe.
2. nem errol beszeltunk? :)
3. ha a bringast konstansnak tekintjuk, akkor sem tudsz feltekerni ugyanoda az ilyen szempontbol elonytelenebb bringaval, mert elobb elkezdi emelgetni az elejet. ha vki hanyattesik, az mar eleg gaz...

#2989
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Folyamatosan tanul az ember, és ne kímélj! :-> Köszi a hsz-t.
1-2. Ülést életemben nem tologattam még egyik bicajon sem elõre és hátra (így aztán pláne elég valószínû tényleg, hogy hülyeséget írtam), csak a következõbõl indultam ki: sokáig használtam a megfelelõnél 1.5 cm-rel kevésbé kihúzott nyerget fullyn és hardtailen meg rendesen, mert így lefelé jobban ki tudtam ülni a fullyn, felfelé meg így is maradt elég erõm tekerni. Aztán egyre inkább kényelmesebbnek éreztem a hardtailes beállítást, hát kihúztam rendesen a fully ülését is - még ha így alig-alig ér is le a cipõm orra. Azóta sokkal jobban emelgeti az orrát a bicaj meredek emelkedõn (a meredek nálam is 20-22%-nál kezdõdik), nem olyan jó mászó már, pedig a rugóstagot is keményebbre fújtam kissé... Lejjebb húzom az ülést és ismét jó. HHH oldalában a Szuszogón, mellette fel a "trail" pályákon, vagy fel az Újlaki-hegyre a sárgán azért eléggé észreveszem és persze zavar... (De biztos, hogy nem kerül hátrébb az ülés jobban kihúzott üléssel? Nálam 72 fokos a nyeregcsõ dõlése, vagyis valamivel - pár mm-rel, egész pontosan 4.64mm-gyel (éljen Pitagorasz-bátyó!:->) - biztosan hátrébb kerül a súlypontom. Meredek felfelén sajnos érzésre meg elég sokkal.)
3. Bizony meglehet. Elõzött már le több helyen felfelé singlespeedes, terepen... :->

Lehet, hogy csak a 20mm seatback-es nyeregcsõ helyett egy 0mm-eset kéne feltennem, stucniból meg fel egy 20mm-rel hosszabbat? (Esetleg a hézagoló gyûrûket a stucni alól a stucni fõlé tenni? Ha jól rémlik egy db 10mm-es és egy 2 vagy 3mm-es van alatta.
De ez már nem annyira a Canyon-hoz tartozó téma.

Biztos nem kerül hátrébb a nyereg, mert ugyanolyan magasan ülsz ugyanolyan nyeregvázcsõszög mellett, mindkét vázon. A rövidebb nyeregvázcsövet kompenzálod a jobban kihúzott nyeregcsõvel, de összességben a távolság nem változik.

1. a nyereg az igen, csak pl a kormany nem :) meg ugy altalaban eleg sokminden mas is valtozik. ki kell probalni.
2. akkor miert lehet?
3. ez azert erosen bringafuggo. total mashogy ulsz egy rovid am meg meg egy hosszu maratonbringan. ha leengedem a telot, akkor nem erosodtem meg, csak elorebb kerult a sulypontom.


1. A kormány a stucnival állítható.
2. Ahhoz hogy egyszer megtaláld az optimális beállítást, ami mindenkinek más.
3. Akkor is, legtöbbször nem a bringa a gyenge keresztmetszett hanyatt esésénél.


A sebesség mindent megold.

 


#2990
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Bocs, de ez hülyeség.
1. A jobban kihúzott nyeregcsõ mellett is ugyanott lesz a nyereg mint a nagyobb vázon.
2. A nyerget nem tologatjuk elõre-hátra. Egy dolog ami fix egy bringán, a nyereg helyzete a hajtõmûhöz képest.
3. A bicaj nagyrészt azért emelgeti az elejét, mert gyenge a bringás vagy nem tud mászni.

Mindig a kisebb vázat vesszük, ha a határon vagyunk! A canyon bringákra ez még inkább igaz.


1. a nyereg az igen, csak pl a kormany nem :) meg ugy altalaban eleg sokminden mas is valtozik. ki kell probalni.
2. akkor miert lehet?
3. ez azert erosen bringafuggo. total mashogy ulsz egy rovid am meg meg egy hosszu maratonbringan. ha leengedem a telot, akkor nem erosodtem meg, csak elorebb kerult a sulypontom.

#2991
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Bocs, de ez hülyeség.
1. A jobban kihúzott nyeregcsõ mellett is ugyanott lesz a nyereg mint a nagyobb vázon.
2. A nyerget nem tologatjuk elõre-hátra. Egy dolog ami fix egy bringán, a nyereg helyzete a hajtõmûhöz képest.
3. A bicaj nagyrészt azért emelgeti az elejét, mert gyenge a bringás vagy nem tud mászni.

Mindig a kisebb vázat vesszük, ha a határon vagyunk! A canyon bringákra ez még inkább igaz.


Folyamatosan tanul az ember, és ne kímélj! :-> Köszi a hsz-t.
1-2. Ülést életemben nem tologattam még egyik bicajon sem elõre és hátra (így aztán pláne elég valószínû tényleg, hogy hülyeséget írtam), csak a következõbõl indultam ki: sokáig használtam a megfelelõnél 1.5 cm-rel kevésbé kihúzott nyerget fullyn és hardtailen meg rendesen, mert így lefelé jobban ki tudtam ülni a fullyn, felfelé meg így is maradt elég erõm tekerni. Aztán egyre inkább kényelmesebbnek éreztem a hardtailes beállítást, hát kihúztam rendesen a fully ülését is - még ha így alig-alig ér is le a cipõm orra. Azóta sokkal jobban emelgeti az orrát a bicaj meredek emelkedõn (a meredek nálam is 20-22%-nál kezdõdik), nem olyan jó mászó már, pedig a rugóstagot is keményebbre fújtam kissé... Lejjebb húzom az ülést és ismét jó. HHH oldalában a Szuszogón, mellette fel a "trail" pályákon, vagy fel az Újlaki-hegyre a sárgán azért eléggé észreveszem és persze zavar... (De biztos, hogy nem kerül hátrébb az ülés jobban kihúzott üléssel? Nálam 72 fokos a nyeregcsõ dõlése, vagyis valamivel - pár mm-rel, egész pontosan 4.64mm-gyel (éljen Pitagorasz-bátyó!:->) - biztosan hátrébb kerül a súlypontom. Meredek felfelén sajnos érzésre meg elég sokkal.)
3. Bizony meglehet. Elõzött már le több helyen felfelé singlespeedes, terepen... :->

Lehet, hogy csak a 20mm seatback-es nyeregcsõ helyett egy 0mm-eset kéne feltennem, stucniból meg fel egy 20mm-rel hosszabbat? (Esetleg a hézagoló gyûrûket a stucni alól a stucni fõlé tenni? Ha jól rémlik egy db 10mm-es és egy 2 vagy 3mm-es van alatta.
De ez már nem annyira a Canyon-hoz tartozó téma.

#2992
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
180-1 cm-rel én dilemmázok, hogy S-es kellene:):D

#2993
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Nekem hasonló dolog okozza a dilemmát. 1 cm-rel hosszabbra veszem a torso length-et és már L-es a méretem. De úgy sejtem (tapasztaltam?), a kisebb vázat is és a nagyobbat egyaránt lehet alakítgatni egyéni igényeknek megfelelõen. (?) Talán ilyen határesetes ténynél a nagyobbat valamivel egyszerûbben. Ahogy Arn írta, a kisebb váznál jobban ki kell húzni a nyeregcsövet, ki az egekbe, amitõl aztán frankón emelgeti majd a bicaj az elejét, és azzal nem sok mindent lehet tenni innentõl kezdve.
Nagyobb váznál viszont az ülést lehet mondjuk fél centit elõbbre tolni egyrészt, másrészt a stucnit rövidebbre cserélni. A nagyobb váz mellett szól a jobb mászóképesség, a rövidebb mellett meg a könnyebb irányíthatóság, fordulékonyság, és könnyebb pár grammal, ami hirtelen eszembe jut. Igaz, a pár gramm mínusz aligha vigasztal, ha nem lehet normálisan mászni vele, mert emelgeti az elejét...
(Én egyelõre jegelem a témát, télen úgysem tudnám (ki)használni a bicajt.)


Bocs, de ez hülyeség.
1. A jobban kihúzott nyeregcsõ mellett is ugyanott lesz a nyereg mint a nagyobb vázon.
2. A nyerget nem tologatjuk elõre-hátra. Egy dolog ami fix egy bringán, a nyereg helyzete a hajtõmûhöz képest.
3. A bicaj nagyrészt azért emelgeti az elejét, mert gyenge a bringás vagy nem tud mászni.

Mindig a kisebb vázat vesszük, ha a határon vagyunk! A canyon bringákra ez még inkább igaz.


A sebesség mindent megold.

 


#2994
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Köszi a válaszokat!
A méretezõt próbáltam, S-eset ajánl, viszont ami a dilemmámat okozza, hogy ha 1cm-el növelem a magasságom, akkor már M-eset ajánl. Szóval pont a határon vagyok. Fõleg versenyzésre használnám, ezért félek, hogy az S-es váz már nem lenne erre a célra optimális. Arra gondolok, hogy pl. közel lenne a kormány. Nem értek a vázak geometriájához, ezért is vagyok bajban, de annyit akkor azért felfogok, hogy a Canyon vázak hosszabbak mint az átlag.


pedig az m-es még 175-höz is rohadt nagy. (vhol 180+tól lehet jó) és 174-hez a 16,5-esen azért nem kell extrém kihúzni a nyerget.
174 vagyk, a 17-es konán ennyire van kihúzva a nyereg

Picasa Webalbumok - Bikertigger - Kis kör viseg...

Picasa Webalbumok - Bikertigger - Kis kör viseg...

és picit magasabban ülök mint az ilyesmi magas ismerõseim. a felsõcsõhossz 588 mm , stucni 90-es és 20%+-os emelkedõn nem emelgeti az eéejét (pedig fix 130 a teló). a fél coll meg amivel a canyon alacsonyabb alig több mint egy cm. szal legroszabb esetbwn 100-as 110-es stucnival jó kéne legyen az s-es. persze ezért gázos a netes értékesítés.
esetleg ha van az ismerööknek 16-os meridája, azt próbáld ki.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2995
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Nekem hasonló dolog okozza a dilemmát. 1 cm-rel hosszabbra veszem a torso length-et és már L-es a méretem. De úgy sejtem (tapasztaltam?), a kisebb vázat is és a nagyobbat egyaránt lehet alakítgatni egyéni igényeknek megfelelõen. (?) Talán ilyen határesetes ténynél a nagyobbat valamivel egyszerûbben. Ahogy Arn írta, a kisebb váznál jobban ki kell húzni a nyeregcsövet, ki az egekbe, amitõl aztán frankón emelgeti majd a bicaj az elejét, és azzal nem sok mindent lehet tenni innentõl kezdve.
Nagyobb váznál viszont az ülést lehet mondjuk fél centit elõbbre tolni egyrészt, másrészt a stucnit rövidebbre cserélni. A nagyobb váz mellett szól a jobb mászóképesség, a rövidebb mellett meg a könnyebb irányíthatóság, fordulékonyság, és könnyebb pár grammal, ami hirtelen eszembe jut. Igaz, a pár gramm mínusz aligha vigasztal, ha nem lehet normálisan mászni vele, mert emelgeti az elejét...
(Én egyelõre jegelem a témát, télen úgysem tudnám (ki)használni a bicajt.)

#2996
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Köszi a válaszokat!
A méretezõt próbáltam, S-eset ajánl, viszont ami a dilemmámat okozza, hogy ha 1cm-el növelem a magasságom, akkor már M-eset ajánl. Szóval pont a határon vagyok. Fõleg versenyzésre használnám, ezért félek, hogy az S-es váz már nem lenne erre a célra optimális. Arra gondolok, hogy pl. közel lenne a kormány. Nem értek a vázak geometriájához, ezért is vagyok bajban, de annyit akkor azért felfogok, hogy a Canyon vázak hosszabbak mint az átlag.

#2997
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
en szivtam mar tulsagosan kihuzott nyereggel... igaz nekem hosszuak a labaim a magassagomhoz. szvsz az a meretezo dolog eleg jol ki van talalva. de olvass vissza kicsit, epp errol beszeltunk par hozzaszolassal korabban.

#2998
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
felejtsük már el ezt a csak a nyeregvázcsõhosszból indulunk ki
174 centihez pont jó lesz az S-es 16,5-es váz aminek a vizszintes felsõcsõhossza 575 mm (és jé annyi mint más gyártók 17-es 18-as vázai általában). vannak akik rájöttek hogy az alacsonyabb vázak jobban kezelhetõek. a hossz viszont kell.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2999
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Canyon | Bike Tools | Perfect Position System -itt találod a választ.
Az az 1" különbség meg legrosszabb esetben áthidalható egy rövidebb stucnival :)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#3000
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Nagyon tetszenek a Canyon bringák, viszont van egy kis problémám velük, ugyanis nincs a méretemnek megfelelõ váz. :(
174cm vagyok melyhez elvileg 17.5"-es váz lenne az ideális. A Canyon S-es 16.5"-es, az M-es pedig 18.5"-es méretnek felel meg.

Szerintetek emiatt felejtsem el ezt a márkát, vagy valamelyik mérethez tudok olyan beállítást használni ami megfelelõ lehet számomra? Ha igen melyik lehet a jobb, az S-es vagy az M-es?

Elõre is köszi ha valaki tud segíteni!