Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#3001
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
allithato hosszusagu nyeregcso :) erre mar regen fenem a fogam, de olyan kibasz dragak (miert?).

#3002
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Igen, ez hasznos tanács és jó észrevétel. Bepötyögtem most a régi elles am3000d-m adatait, mivel ezt (kábé a legfontosabbat) kihagytam eddig. Akárcsak az M-es Nerve xc, csupa olyan adat! Felsõcsõ 595mm, WheelBase 3mm-rel még rövidebb is, stucniból pedig 70-est használok (90-es lenne jó, de megszoktam már a kicsit). Nyeregcsövem 20mm seatback, azaz így a mostani cockpitem eléggé, szinte mm-re egyezõ a Nerve XC-vel hosszra. Seat tube angle 72-72, head tube angle 69-69.5 (meridás .5-tel több). Alakul a dolog. :-> (Nyeregcsövet nem szeretném az egekbe húzni, és mászni jobban szeretek, mint lefelé száguldozni, és utóbbi szólna eseteg a nagyobb váz mellett, mondjuk rövidebbre cserélt stucnival.)

#3003
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
pitchem hasonlo hosszu, de csak 70es stucnija van, a stuminak meg 90es. les mindegyik, es rovidnek tunnek a cockpitek. ill vedd figyelembe, hogy a tul hosszu nyeregcso hogy terheli a vazat es hogyan modosul a geo az erosen kihuzott nyeregcsovel (alacsony vaznal alacsonyra kerul a kormany, tul hatra a sulypont, etc).

en geokeresesnel azt csinaltam, hogy az osszes korabbi bringamnal a fotorol visszamertem, hogy a jonak talalt beallitassal mekkora lett tenylegesen a hossz, nyeregcso kihuzott hossza, stb. meglepetesemre a jonak itelt beallitasoknal total eltero vazaknal is szinte mm pontossaggal ugyanakkorara jottek ki.

#3004
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Most este összedobtam egy Excel-táblát sok más 2010-es és 2011-es bicaj geomatriai adataival. Canyon Nerve XC 2010, Specialized Camber, Ghost AMR, Trek Fuel EX, Giant TranceX, Haibike Impact, Kona One20, Merida One-Twenty. Nem teljes, mivel volt gyártó, aki nem adott meg bizonyos adatokat. Használjátok egészséggel! :->
http://www.freeweb.h...metries-M_L.xls
Jól látszik, hogy a Trek, Specialized és Canyonnál a top tube az L-es méretben jó 1-1.5 centivel hosszabb, mint a többi gyártónál, és az M-es méret is valamivel.
Amit írtok, ezek alapján (és szerintem is, hasonlítva az általam eddig próbált nem sok, de 1-2 fully adataival) úgy tûnik, hogy Canyonból M-es lehet a méretem.

#3005
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Összezavarodtam. Canyon-féle Perfect Position System szerint M-es a méretem Nerve xc-bõl, de módosítok plusz 1 cm-t a Torson length-en és már L-es. :-> Ez a száznyolcvanöt centi elég lökött egy magasság, pont a határon voltam vele a Meridámnál is. Utóbbi a rövidebb felsõcsõ miatt L-es lett de a Nerve gyanús, M-ben tényleg jó lehetne.
(Jó lenne Canyont kipróbálni mindkettõt úgy, hogy nem kell németekhez utazni!... Tudom utópia, de hát akkor is, 'igény az vóna rá')
Na segáz!
2011-es kínálatban lévõ Nerve XC-rõl találtalok infót a neten? A canyon.com-os rövid, pár mondatos összefoglalót azt láttam az Eurobike2010 fõmenü alatt a Mountainbikes 2011 részben. Remélem a Sparbuch programjuk végén felkerül a 2011-es kínálat! (Mondjuk 12-ével, mert okt. 11-ig tart ez a kiárusítós móka)
(Sorry a monológér') :->


a 2006os, Mes nerveEs-em 590-600körüli felsõcsõvel bírt. 70es stucnival is hosszúnak éreztem(178centi vagyok). bár azt azért hozzátenném, hogy most egy Ses, 545ös hosszúságú vázat használok 100as stucnival. és így kényelmes..

#3006
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
en is 185 vagyok, de inkabb az meset vennem (590-600 szokott az idealis lenni). vagy az lesen stucnit cserelsz (mekkora?). ez szerintem nem az a bringa, amin fekudni kellene.

ps: bar ahogy elnezem, a mostani cangam is 617, es kibasz jo geoja van :D igaz, csak 90es a stucni.

#3007
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Összezavarodtam. Canyon-féle Perfect Position System szerint M-es a méretem Nerve xc-bõl, de módosítok plusz 1 cm-t a Torson length-en és már L-es. :-> Ez a száznyolcvanöt centi elég lökött egy magasság, pont a határon voltam vele a Meridámnál is. Utóbbi a rövidebb felsõcsõ miatt L-es lett de a Nerve gyanús, M-ben tényleg jó lehetne.
(Jó lenne Canyont kipróbálni mindkettõt úgy, hogy nem kell németekhez utazni!... Tudom utópia, de hát akkor is, 'igény az vóna rá')
Na segáz!
2011-es kínálatban lévõ Nerve XC-rõl találtalok infót a neten? A canyon.com-os rövid, pár mondatos összefoglalót azt láttam az Eurobike2010 fõmenü alatt a Mountainbikes 2011 részben. Remélem a Sparbuch programjuk végén felkerül a 2011-es kínálat! (Mondjuk 12-ével, mert okt. 11-ig tart ez a kiárusítós móka)
(Sorry a monológér') :->

#3008
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

reménykedtem,hogy az õ 54-es méretük máshol 56 felsõcsõ :D


Illetve az 54-es vázuk annyi,mint a Cube-nál az 56.Jövõ héten Cube próba..

#3009
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

off

egyszer mikor még számítógépkupec voltam, egy kollégám mondta hogy "mióta a számtechben dolgozom, hiszek a csodákban" :)


on

én nem,megtudtam,hogy nem jó méret az outletes váz :/

reménykedtem,hogy az õ 54-es méretük máshol 56 felsõcsõ :D

#3010
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

köszi a linkedre bejön,ha külön nyitom meg az oldalt,nem aktív nekem :(




off

egyszer mikor még számítógépkupec voltam, egy kollégám mondta hogy "mióta a számtechben dolgozom, hiszek a csodákban" :)


on
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3011
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

ja azt nem szoktam nézegetni, tudod csak a kerékpárok érdekelnek :)

de az ideik ott vannak szintén

Canyon | Rennrad | Ultimate AL Frameset Evo


köszi a linkedre bejön,ha külön nyitom meg az oldalt,nem aktív nekem :(

#3012
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

ez ok :)
konkrétan az országúti alu geokat nem lelem sehol


ja azt nem szoktam nézegetni, tudod csak a kerékpárok érdekelnek :)

de az ideik ott vannak szintén

Canyon | Rennrad | Ultimate AL Frameset Evo
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3013
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

pl ott

Canyon | MTB | Nerve XC Frameset

ha nem ugy nyitja meg a linket akkor a specs fül

de csak az ideiké van fönt

ez ok :)
konkrétan az országúti alu geokat nem lelem sehol

#3014
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Homályosítsatok fel légyszi,hogy az oldalukon hol találom a geometria táblázatot


pl ott

Canyon | MTB | Nerve XC Frameset

ha nem ugy nyitja meg a linket akkor a specs fül

de csak az ideiké van fönt

mod : hazudok a strive-é is fönt van pl

http://www.canyon.co...011/strive.html
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3015
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Homályosítsatok fel légyszi,hogy az oldalukon hol találom a geometria táblázatot

#3016
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Nagyon. Kinéztem egy Nerve XC 8.0-át, aztán mire oda jutottam a múlt héten, hogy legyen, hajrá, már elfogyott. Érdemes sietni.

#3017
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
1300ert eleg jo vetel :)
Canyon | MTB | Nerve XC 6.0

#3018
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Szeptember 30-ig 200-500 EUR-al olcsóbban szórják a 2010-es vasakat.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#3019
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP
Feltöltött képFeltöltött képFeltöltött képFeltöltött képFeltöltött képFeltöltött képFeltöltött képFeltöltött kép

#3020
bocika

bocika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Hali!

bár nem izzik ez a topik, de gondoltam mégis írok.
nézegettem ma elég sokat a márka honlapját, és rettentõ jó ár/érték arányúak a bringáik.
Talán nem is találtam jobbat abból a szegmensbõl ami engem érdekel.


Canyon | Homepage


üdv
b
"ezek ám a gondok, nem a faláb!"