Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#3041
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
A Rolcsi által írt határidõk korrektek, nekem is kb. ennyi alatt jött a keróm.
De ez a pénzlevonás óta eltelt 1 hónap nem frankó. Emilekre valahogy nem szeretnek válaszolni. Telefonos hotline-t ajánlom. Ott mindig felveszik. Német angol nyelv társalgási szintû ismerete ajánlott:)

#3042
rolcsii

rolcsii

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Hello Paul Vitti!

Az elõrelátható szállítási idõt a honlapon meg tudod nézni a típusnév alatt (Lieferzeitabfrage).Ha a pénzt már leemelték, számolhatod vissza a napokat :)! Elõkészítés 1-2 nap, postai szállítás 7-9 nap.

Jó tekerést!

#3043
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Aki rendelt már tõlük: Mennyi idõ alatt szállítják ki a cuccokat kb? Rendeltem egy vázat októberben, egy hétre rá levonták a lét a számlámról, aztán küldtek egy újabb visszaigazolást. Ennek már lassan 1 hónapja, szal kezdek aggódni hogy elkavartak valamit, mert mielõtt megrendeltem rákérdeztem és azt mondták hogy van raktáron váz.
Írtam is nekik 1 hete, de eddig semmi válasz...

Volt valakinek hasonló afférja velük?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#3044
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Én nem aggódnék nagyon a Canyon miatt. Van pár az ismerettségi körömben-Nerve, Torque- és jól mennek a gépek. Az egyik cimborám szombathelyi. Rendszeresen átjár Semmeringre a parkba gurigázni. 36-os Fox van benne elöl, és DH-sabb kerekek. Ezen felül egy átlag Nerve AM váz, felszereltség. Hibátlanul müködik, bírja a strapát. Persze combosabb( szó szerint is) vele a DH vonalon menni, õ inkább az ugratgatós, kanyargós FR ösvényen közlekedik. Szóval bírják. Ha meg mégis gond van arra jó a gari. Vagy a crash replacement szolgáltatás. Ha mégse garisan törik, hanem megzúzod, akkor van lehetõség féláron új vázat venni. Szerintem ezek igazán korrekt ajánlatok.
Néha tudnak szöszölni, tökölni, de mindezek ellenére még mindig a legkorrektebb kerógyártók egyike a Canyon. Tapasztalataim szerint.

#3045
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás

túl nagy jelentõsége nincs

amire rá van írva pl hogy 7005 annak elég konkrét +határozása van szabványban hogy mit kell tartalmazzon. inkább a csõmegmunkási tecnólogiban vannak különbségek.

canyont meg nyugodtan, jó masszív vázak.



Mondjuk ha jobban belegondolok, azért csak egy németországi válallat, gányt nem ad ki a kezébõl. Meg a netes ráközelítõs/zoom-os kép alapján korrekt váznak tûnik, de ugye a kép kép marad.




Paul Vitti: Nem mondtak az adatok nekem semmit, ez valami ûrlény írás :D

#3046
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Pontosan erre lennék kiváncsi...

Neves gyártók pl Speci, Scott ha jól tudom saját fejlesztésû aluból taknyolja :) össze a gépeit, más márkák pedig híres csõgyártók csöveibõl. Ugyebár sok Konán ott van a nagy E-Easton nyomat, ezzel mutatják hogy az anyagból van.

A többi meg csak odabiggyeszti hogy 6000, 7005 azt jónapot, pedig szerintem ez nem egy elhanyagolható adat.

Azért érdekelne mert zemezgetek egy Canyon Nerve Rc-vel ami 2009-ben Nerve MR. A váza elég jó súlyban van, ezért érdekelne hogy milyen a minõsége.

túl nagy jelentõsége nincs

amire rá van írva pl hogy 7005 annak elég konkrét +határozása van szabványban hogy mit kell tartalmazzon. inkább a csõmegmunkási tecnólogiban vannak különbségek.

canyont meg nyugodtan, jó masszív vázak.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3047
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás

sztem arra gondol hogy melyik tajvani csõgyártó csõszettjébõl , melyik tajvani vázgyárban taknyolják össze a cuccost


Pontosan erre lennék kiváncsi...

Neves gyártók pl Speci, Scott ha jól tudom saját fejlesztésû aluból taknyolja :) össze a gépeit, más márkák pedig híres csõgyártók csöveibõl. Ugyebár sok Konán ott van a nagy E-Easton nyomat, ezzel mutatják hogy az anyagból van.

A többi meg csak odabiggyeszti hogy 6000, 7005 azt jónapot, pedig szerintem ez nem egy elhanyagolható adat.

Azért érdekelne mert zemezgetek egy Canyon Nerve Rc-vel ami 2009-ben Nerve MR. A váza elég jó súlyban van, ezért érdekelne hogy milyen a minõsége.

#3048
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Ha jol tevedek a 7005 az otvozet pontos osszetetelet, a T6 pedig az alkalmazott hokezelest jeloli.
Itt egy datasheet, hatha mondanak valamit neked ezek az adatok:
http://www.matukas.p...um/AL7005T6.pdf

sztem arra gondol hogy melyik tajvani csõgyártó csõszettjébõl , melyik tajvani vázgyárban taknyolják össze a cuccost
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3049
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Ha jol tevedek a 7005 az otvozet pontos osszetetelet, a T6 pedig az alkalmazott hokezelest jeloli.
Itt egy datasheet, hatha mondanak valamit neked ezek az adatok:
http://www.matukas.p...um/AL7005T6.pdf
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#3050
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás
Módosítanám a kérdésem, mert nem volt értelmes. :)

Valaki nem tud infót arról, csak érdekesség képpen hogy helyileg hol és milyen fajta 7005 T6 aluból készülnek a Canyon VÁZAK?

#3051
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás

X.9-el mi a baj? Asszem konnyebb is kicsit mint az XT.


Nincs azzal semmi baj, a lehetõ legjobb választás (szerintem). Nekem is ez lenne, de itthon nem lehett kapni akkor.


#3052
_and/or_

_and/or_

    vendég

  • fórumtag
  • 172 hozzászólás
Valaki nem tud infót arról, csak érdekesség képpen hogy helyileg hol és milyen fajta 7005 T6 aluból készülnek a Canyon bicók?

#3053
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Epp most vettem meg:) Nemtom figyelted e a linket, elegge le van arazva most, nekem meg nincs postakoltseg ugye szal olcson jot...;)

Remélem be fog válni, használd egészséggel ;)

#3054
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Epp most vettem meg:) Nemtom figyelted e a linket, elegge le van arazva most, nekem meg nincs postakoltseg ugye szal olcson jot...;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#3055
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

X.9-el mi a baj? Asszem konnyebb is kicsit mint az XT.

drága, ormótlan. xt olcsóbb egy ezressel. egyébként nincs baj vele, biztos jó. én az xt-t tudom ajánlani, mert az van és jó.

#3056
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
X.9-el mi a baj? Asszem konnyebb is kicsit mint az XT.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#3057
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

A Nerve XC vazra alul vagy felul huzos elsovalto kell? 34.9-es a meret gondolom.
Innen a legalso jo lenne, ugye? http://www.chainreac...x?ModelID=13260

felül húzós és jól gondolod. de inkább xt 2008

#3058
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
A Nerve XC vazra alul vagy felul huzos elsovalto kell? 34.9-es a meret gondolom.
Innen a legalso jo lenne, ugye? http://www.chainreac...x?ModelID=13260
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#3059
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
Ezek a Radon-ok is nagyon jól összerakott és jó árú gépek. A Bike magazin tesztjeiben rendre remekül szerepelnek.

#3060
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás

Láttam a 2009-s katalógusukat. Nekem tetszik. Szállítás ügyben kérdezzétek Zsizsit - õ valószínûleg tudja a választ.


32 Euro minden EU országba (most utánnanéztem)
http://www.roseversa...er.aspx?cid=182