Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3127 hozzászólás a témában

#3061
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
már tudom, milyen lesz az új bringám:
http://www.canyon.co...J7cS7CqVcqDPcTN

nyamm... felszereltség kialakul még, hogy melyik lesz, de rossz biztos nem lesz. tetszik. nagyon. csak lehetne már rendelni :)

#3062
krilin

krilin

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Kiegészítés a RADON bringákhoz: nem szálítanak magyarországra. megkérdeztem õket mailben.

"""
...sorry, aber eine Lieferung nach Ungarn ist NICHT möglich...

Mit freundlichen Grüßen
H&S Bike-Discount -Abteilung Fahrradversand-
"""




Hi!

ilyen még a www.radon-bikes.de
van a modelleik között német bike magazin tesztgyõztes is. az ár/érték aránya, felszeretlsége még talán a canyon-nál is jobb, de a menettulajdonságokat illetõen nem ér fel vele a tesztek szerint.



#3063
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
szal kénytelen leszek külön venni slx hajtókart mert levegõsíteni a pikeot, vagy levegõs revelationt venni bele a '09-es modellbõl.

#3064
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
Nagyjából ugyanez, csak németül, mert én németül írtam nekik.
na de az indoklás miatt bemásolom:D
" Alle Canyonbikes sind nur in der, im Katalog bzw. auf der Homepage angegebenen Ausstattung und Farbe erhältlich.

Ein Tausch von Komponenten oder Rahmen ist grundsätzlich nicht möglich, da die Räder von uns mit großem zeitlichen Vorlauf vorspezifiziert und die
entsprechenden Komponenten geordert werden.


best regards / mit freundlichen Grüßen,

Niels Wahl"

#3065
Bögre

Bögre

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás

Írtam Canyonéknak egy levelet, hogy esetleg valami módosítás lehetséges-e a bringán. Remélem válaszolnak...


Idézek a FAQ-ból:
Question

Can I get a Canyon with different components or different color?

Reply

Canyon bikes are only available as shown on the web or in the Canyon catalogs. Therefore no changes are possible.


Ennek tükrében, lehet hogy válaszra sem méltatnak, vagy leírják ugyanezt.

#3066
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
Írtam Canyonéknak egy levelet, hogy esetleg valami módosítás lehetséges-e a bringán. Remélem válaszolnak...

#3067
krilin

krilin

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás

Létezik még olyan márka ami a canyonhoz hasonlóan csak közvetlenül a gyártótól és emiatt jobb áron vásárolható meg?


Hi!

ilyen még a www.radon-bikes.de
van a modelleik között német bike magazin tesztgyõztes is. az ár/érték aránya, felszeretlsége még talán a canyon-nál is jobb, de a menettulajdonságokat illetõen nem ér fel vele a tesztek szerint.

#3068
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Ja,benéztem az idézetet:)

#3069
g'bor

g'bor

    vendég

  • fórumtag
  • 173 hozzászólás
Létezik még olyan márka ami a canyonhoz hasonlóan csak közvetlenül a gyártótól és emiatt jobb áron vásárolható meg?

#3070
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Grande:Jó lesz az XC,itthonra meg pláne.Szerintem húzasd fel a villát 115-re és így tökéletes lesz az összhang és az út is elég lesz elöl.Hátul nagyon finoman fog mozogni,ugyanúgy 190-es szemtávból hozták ki a 115 mm-t mint a 140-et.Az elég jó áttételi arány.Van benne tartalék.:scared:
Jó tekerést vele!


Csak dícsértem, de Bögre veszi a Canyont, nem Én ;)

#3071
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Azt kaptam amit rendeltem-M-18,5-ös vázat.Nekem a legfontosabb adat a vízszintes felsõcsõhossz.És persze ezt a legnehezebb lemérni.Mindegy,méricskélés ide vagy oda,rövidnek éreztem a vázat.
Grande:Jó lesz az XC,itthonra meg pláne.Szerintem húzasd fel a villát 115-re és így tökéletes lesz az összhang és az út is elég lesz elöl.Hátul nagyon finoman fog mozogni,ugyanúgy 190-es szemtávból hozták ki a 115 mm-t mint a 140-et.Az elég jó áttételi arány.Van benne tartalék.:scared:
Jó tekerést vele!

#3072
osiris555

osiris555

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
az idei gázlón összefutottam egy canyonnal, csak õ pont a másik irányba ment. :)
mármint jó felé, én mentem a célba kb. 25-30 km után pár technikai problem miatt.
szép volt az a fehár canyon!

#3073
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Az az igazság ezen is törtem a fejem, hogy Cube mellé, vagy helyette legyen, aztán arra jutottam, hogy helyette lesz. :) (költségvetésbe csak így fér bele) Aszfaltot ha tehetem, elkerülöm, lejtõzni pedig szívesen lejtõznék, ha volna a közelben mirõl:D Itt inkább csak lagymatag dombok vannak amikhez talán nem is kell 100mm -nél nagyobb rugóút. Így azt hiszem el is dõlt, XC 5.0 kell nekem. Köszi


Pedig milyen jól mutatna a gyönyörû Cube mellett a gyönyörû Canyon ;)

#3074
Bögre

Bögre

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás

Szia!

Cube mellé 1 ösztelós társat szánsz? :) Nelem AM 5.0 van,de még csak pár hete jött meg. Szvsz kicsit olyan felépítésben mint 1 freeride bringa,de azért megfelelõ erõnlét mellet azért egész jól lehet vele mászni. Amugy tekerésbe a hosszabb rugóút semmit se zavar,hisz állitható a fox villa, de a rugóstagal sincs pobléma. A gummák érzésem szerint visszafogják aszfalton,de terepen harapják az utat :D Talán el kell döntened,hogy inkább többet könnyebben mászól és aszfalton is jól gurulsz,vagy bátrabban lejtõzöl.


Az az igazság ezen is törtem a fejem, hogy Cube mellé, vagy helyette legyen, aztán arra jutottam, hogy helyette lesz. :) (költségvetésbe csak így fér bele) Aszfaltot ha tehetem, elkerülöm, lejtõzni pedig szívesen lejtõznék, ha volna a közelben mirõl:D Itt inkább csak lagymatag dombok vannak amikhez talán nem is kell 100mm -nél nagyobb rugóút. Így azt hiszem el is dõlt, XC 5.0 kell nekem. Köszi

#3075
Büdi

Büdi

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás

Sziasztok,
Erõsen kacsintgatok a Canyon, mint márka felé. Azon belül pedig két modell közt vacillálok. Nerve XC 5.0 vagy AM 5.0.
AM tulaj(ok)hoz szól a kérdés:Mennyire tekerhetõ a bicaj a 140mm rugóúttal és a 2.4 es gummákkal, illetve melyik nehezíti jobban? Mert ha csak a gummák, azon könnyû segíteni, és marad bõven tartalék rugóútban.
Vagy ha fontos a tekerhetõség akkor válasszam inkább az XC-t?
Köszi elõre is.


Szia!

Cube mellé 1 ösztelós társat szánsz? :) Nelem AM 5.0 van,de még csak pár hete jött meg. Szvsz kicsit olyan felépítésben mint 1 freeride bringa,de azért megfelelõ erõnlét mellet azért egész jól lehet vele mászni. Amugy tekerésbe a hosszabb rugóút semmit se zavar,hisz állitható a fox villa, de a rugóstagal sincs pobléma. A gummák érzésem szerint visszafogják aszfalton,de terepen harapják az utat :D Talán el kell döntened,hogy inkább többet könnyebben mászól és aszfalton is jól gurulsz,vagy bátrabban lejtõzöl.

#3076
Bögre

Bögre

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
Sziasztok,
Erõsen kacsintgatok a Canyon, mint márka felé. Azon belül pedig két modell közt vacillálok. Nerve XC 5.0 vagy AM 5.0.
AM tulaj(ok)hoz szól a kérdés:Mennyire tekerhetõ a bicaj a 140mm rugóúttal és a 2.4 es gummákkal, illetve melyik nehezíti jobban? Mert ha csak a gummák, azon könnyû segíteni, és marad bõven tartalék rugóútban.
Vagy ha fontos a tekerhetõség akkor válasszam inkább az XC-t?
Köszi elõre is.

#3077
Pedro69

Pedro69

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
Sziasztok!

krilin: nekem nerve es7 van, ez idén am7 néven fut. lemértem azt az
oberrohrlangét, nekem egyezett. Több dologban eltérés? Hm.
Nem lehet, h rossz méretet kapott, de a rendelt gép méreteit nézte?
Nekem 2szer rossz méretben küldték a bicót. A fejcsõhosszból volt
a legegyszerûbb leellenõrizni a méretet.
A küldésben homok kerülhet a gépezetbe, de nehezen hiszem, h
a geom adatokat elrontsák. Ezt objektív elfogultsággal mondom.

MOngi: Nagyon szép a géped! Márkatalálkozó aug-ban? Nekem a
szombati napok lennének a legjobbak.

rolcsii: Én sem vk ismerõs fõvárosunk környékén, de bárhova elautózom.

#3078
krilin

krilin

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Sziasztok!

Itózs topiktárs írta elõzõ oldalon egy hozzászólásában, hogy eltérést talált a katalógus geometria adatai és a valóság között néhány dolog tekintetében.

Mennyire általános ez az eltérés, mások is tapasztaltak ilyesmit?
(Konkrétan a Nerve XC adatai érdekelnének. Felsõcsõhossza az általam kinézett L-es méretben a katalógus szerint 605 mm)

Ha le tudnátok mérni páran a vázatokat és összevetni a katalógus adatokkal (különös tekintettel a vízszintes felsõcsõre), azért nagyon hálás lennék.

köszi elõre is:
krilin

#3079
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
egyenlõre nem ez fog visszatartani, hanem a pénz hiánya, de nerve es 8.0 lesz a dologból, egyéni modokkal. de a végén még az is megeshet, hogy megmarad gyárinak:D bár asszem sram x9 szett rá fog kerülni. most az xtr sem tartja elég feszesen a láncot, ellenben sram 5.0val nem volt baj ez sem. talán 09-es levegõs revelation a pike helyére. oszt le van tudva... egy darabig:)

#3080
rolcsii

rolcsii

    vendég

  • fórumtag
  • 88 hozzászólás
Rbalint88: nem nagyon hallottam fejcsapágy problémákról a németeknél sem, ott azért jóval több bringa van. Erõsen túl van méretezve az egész bringa, sztem ez ne nagyon tartson vissza...

Pedro69: az aug. közepe-vége nekem is jó lenne!Már csak egy jó helyszínt kellene kitalálni. Vhol az ország közepén nézzünk ki vmit. (Pusztavacs! :) ott legalább nem kell felfelé tekernem..) Nekem elsõre a Pilis v.a Börzsöny ugrik be, bár nem nagyon ismerem õket.(a Börzsönyt pl. semennyire)
Jöhetnek a javaslatok!