Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2901
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Kissé porosan megpihenve, az elsõ bevetés után... ;-)
Feltöltött kép

Pár sort az új jövevényrõl, no és persze képeket majd hamarosan... ;-)

#2902
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
betortek ide is :) mostanaban nem jellemzo, hogy ennyire osztogatnak a pontokat, foleg egy kulfoldi technikanak.

Canyon Nerve XC 8.0 Review - BikeRadar

#2903
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

errõl van szó
egy nyeklõ nyakló kolbászgyárral marhára nem jó lejtõzni pl :)


pitch merevebb volt, de a sjt megis jobban elvezem lefele. nemtom miert :)

#2904
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

onmagaban a merevseg semmit sem jelent, az osszhatas a lenyeg :) jo vele menni vagy sem.


Hm... Ami engem illet, a Merida fully-mat nagyon csípem úgy összességében (140/130mm rugóút), egész jó felfelé és lefelé sem rossz, de amint kap egy erõsebb, bedöntött ívet valamelyik single trail-en a HHH körül, már nyiszog is a fék, nagyon csavarodós a hátulja. Hiába jó általában az összhatás, ha ilyenkor azért kiábrándító... (2008-as a bicaj, azok még elég kolbászok voltak, szerintem ezt Biketrigger is meg tudja erõsíteni.:-))

#2905
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

onmagaban a merevseg semmit sem jelent, az osszhatas a lenyeg :) jo vele menni vagy sem.


errõl van szó
egy nyeklõ nyakló kolbászgyárral marhára nem jó lejtõzni pl :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2906
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
onmagaban a merevseg semmit sem jelent, az osszhatas a lenyeg :) jo vele menni vagy sem.

#2907
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
Ugyanolyan évjáratú, 2008-as Canyon Nerve és Speci Epic között lényeges merevségbeli különbség van, ezt még a 68 kilómmal is megtapasztaltam egy rövid próbaút során. Mondjuk nem is ugyanarra született a két koncepció.

#2908
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A stumpi tenyleg nincs agyonmerevitve, de megis marha jo menni vele. A pitch sokkal brutalisabban volt epitve, de jobban szeretem lefele is. Igaz en normal sulyu vagyok, 75kg korul.

#2909
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Jaja, igazad van, nekem is inkább legyen nehezebb, de cserébe masszív; de hát Õ vaságyastól sincs 60 kiló, szóval...:-) Ellenen a 2011-es Merida One-Twenty-nél merevebb a 2011-es Canyon, épp nézem az áprilisi Bike-ban. ;-)
OFF. az idei Speciken csodálkozom nagyon, általában a legkevésbé merev pl. a Camber a német tesztek és mérések szerint, vagy éppen a Stumpi FSR sem az a merev bicaj manapság... (Sõt, a Giant Trace X sem olyan merev már, mint korábbi években.)
ON.


igen de az idei meridán faragtak is jó 20 dekát, azért is írtam a tavalyit, az még merevebb volt mint a canyon.

specik sose voltak túlépítve, mindig inkább a kolbászmezõnyben voltak (legalábbis 5-6 éve ) és nem csak mérve. pedig amúgy rohadt jó vázak lennének.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2910
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

nem rossz a merida de azért na....:)

egyetlen elõnye hogy a tavalyi váz picit masszívabb mint a canyon (nehezebb is a váz vagy 20 dekával), de ez meg csak nálam szempont :)


Jaja, igazad van, nekem is inkább legyen nehezebb, de cserébe masszív; de hát Õ vaságyastól sincs 60 kiló, szóval...:-) Ellenen a 2011-es Merida One-Twenty-nél merevebb a 2011-es Canyon, épp nézem az áprilisi Bike-ban. ;-)
OFF. az idei Speciken csodálkozom nagyon, általában a legkevésbé merev pl. a Camber a német tesztek és mérések szerint, vagy éppen a Stumpi FSR sem az a merev bicaj manapság... (Sõt, a Giant Trace X sem olyan merev már, mint korábbi években.)
ON.

#2911
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Jaaaa, ok, így már értem, a vázméret valóban S-es a legkisebb a ffi széria esetén. Szóval, nagyon jó kis gép! Mi még nem rendeltük meg, pedig azt írják, akár 8 nap alatt itt lehetne Mo.-on. :-) Elég valószínû, hogy egy M-es Nerve XC 6.0 lesz, piszkosul jó az ár/érték aránya. Egy tavalyi modell Merida One-Twenty 1000-D került még szóba akciósan, kb. ilyen áron, csak a felszereltsége nem ennyire komoly, a kábelek nincsnek ilyen szépen elvezetve és még valamivel nehezebb is. (Utóbbi csak nekem szempont mondjuk.)


nem rossz a merida de azért na....:)

egyetlen elõnye hogy a tavalyi váz picit masszívabb mint a canyon (nehezebb is a váz vagy 20 dekával), de ez meg csak nálam szempont :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2912
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Mint fentebb írtam, elsõdlegesen azért a nõi változat,mert csak az létezik a legeslegkisebb méretben...különben ha nem pont ez a méret kell,akkor lényegében a férfi változat is megfelelõ méretre szabással,esetlegesen az említett specifikus alkatrészek cseréjével…és amennyiben a szín is megfelel,lehet ténylegesen jobb, de a választás során meghatározó volt ez is, mivel fehér váz és fehér villa csak a nõi modell esetén volt,és e méretben csak a top változat,elérhetõ idõn belül, a fentiekben ez került átépítésre egy alapvetõen minden téren személyre szabottabb bringává ( :


Jaaaa, ok, így már értem, a vázméret valóban S-es a legkisebb a ffi széria esetén. Szóval, nagyon jó kis gép! Mi még nem rendeltük meg, pedig azt írják, akár 8 nap alatt itt lehetne Mo.-on. :-) Elég valószínû, hogy egy M-es Nerve XC 6.0 lesz, piszkosul jó az ár/érték aránya. Egy tavalyi modell Merida One-Twenty 1000-D került még szóba akciósan, kb. ilyen áron, csak a felszereltsége nem ennyire komoly, a kábelek nincsnek ilyen szépen elvezetve és még valamivel nehezebb is. (Utóbbi csak nekem szempont mondjuk.)

#2913
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

Hogyhogy nõi modell lett végül?


Mint fentebb írtam, elsõdlegesen azért a nõi változat,mert csak az létezik a legeslegkisebb méretben...különben ha nem pont ez a méret kell,akkor lényegében a férfi változat is megfelelõ méretre szabással,esetlegesen az említett specifikus alkatrészek cseréjével…és amennyiben a szín is megfelel,lehet ténylegesen jobb, de a választás során meghatározó volt ez is, mivel fehér váz és fehér villa csak a nõi modell esetén volt,és e méretben csak a top változat,elérhetõ idõn belül, a fentiekben ez került átépítésre egy alapvetõen minden téren személyre szabottabb bringává ( :

#2914
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Igen közben kiderült,csak az elsõ e-mailben nem volt egyértelmû,mert a legvégére úgy írták,mintha plusz költség lenne. De aztán kaptam tegnap és tegnap elõtt is egy-egy e-mailt csatolt PDF fájlal,abban már egyértelmûen volt leírva. Viszont az elsõ levélben azt írták,h 3 héttel a megadott szállítási idõ elõtt fizessek,míg a másikban meg azt írták,h 10 nappal elõtte. :D :(

#2915
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
VAT, ÁFA, MwSt ugyanaz, benne van az árban, nem kell pluszba fizetni.

#2916
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Feltöltött kép


Hogyhogy nõi modell lett végül?
Mi páromnak nézegetjük a 2011-es Nerve XC 6.0 W-t, illetve a "férfivázas" Nerve XC 6.0-át. Még vacilálunk, melyik lehetne jobb - utóbbi 100 EUR-ral olcsóbb és pl. egy fokkal jobb fékkel szerelték, szóval eléggé a férfi verzió felé hajlunk. A helyzet az, hogy nõi nyergünk van (jóféle Specialized), az nem gond, a kormányt meg a 685 mm-es helyett át tudom cserélni egy zsírúj, tartalék 620mm széles FSA XC 282 hajlítottra. Ugyanis, a váz mm-re pontosan megegyezik a nõi és férfi modellek közt, csak a színek különböznek... De abbõl úgyis a fekete tetszik Neki, sz'al... ;-> (Az a +300g meg nem számít, kb. a Nobby NIC-ek miatt van a Rocket Ron-okhoz képest azokban bõven ott van ebbõl +200g, de az amúgy sem érdekes.)

#2917
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Akkor megnyugodtam,h nem kell többet perkálnom. Akkor csak az lesz,h írok nekik. Hitelkártyám nincs,csak bankkártyám. Köszi a segítséget.

#2918
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás

Invoice amount : EUR 1,859.25
Included VAT: EUR 296.86
--------------------------------------------------------
Thank you for choosing Canyon.

És mi ez a credit kártya? Nekem csak sima bankkártyám van. És utalást választotam,de nem írják, h mikor kell utalni. :(


Most vettem észre, hogy ez a VAT nekem is benne volt az email-ben, csak németül, ezért nem találtam. :) Szóval a honlapon szereplõ árak tartalmazzák a VAT-ot.
Az utalással kapcsolatban szerintem mindenképpen kérdezd meg õket a honlapon keresztül.

#2919
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
de itt nem elore kellene fizetned?

#2920
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Credit card=bankkártya


credit card = hitelkártya

Minden hitelkártya bankkártya, de nem minden bankkártya hitelkártya.;)


Invoice amount : EUR 1,859.25
Included VAT: EUR 296.86

Most már tudod, mi az a 296,86 EUR?