Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2861
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nah ettol tartottam... de nem birtam kivarni :) mongy nekem a 3x10 kellene, de a terralogicot azt meg mindig kiprobalnam. kivancsi leszek mennyivel lesz dragabb, mint a 26os, mert jelenleg 1500ert adnak xt+terralogic kombot.

#2862
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Hm, az új 29er Terralogic-os villával jön, jól fordítja a gugli transzlét és jól-e látom-e a fotón? :-)
Demo Day: prova Canyon Grand Canyon AL 29 | MTB-Forum.it
+hátul átütõs agy, és a nekem egyszer must have 2x10-es rendszer. Jaj. :-)

#2863
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
100mm felett en nem vennek 29ert. a merevfarkut mindenkepp erdemes kiprobalni belole, mert meglepoen jol lehet lefele (is) menni vele :)

#2864
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
wáó! Jól olvasom,h a torque-bõkl is csinálnak 180-at mozgó 29est? :D Lehet,h lecserélem majd a 26-osomat? :D
Ja,most jöttem rá,h félreolvastam. Pedig érdekes lett volna! :D

#2865
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ez is atutos lesz hatul :)

biztos jol felszereltek lesznek, de lehet erdemes varni egyket evet, hogy ne az elsoszerias 29er vazat vegye az ember. cube es a canyon meg newcomer, meridanal is csak masodik evnel tartanak, giant vmivel elobbre van, a specinek meg mar jopar evre visszamenoleg vannak geometriai. ha esetleg par ev mulva cserelnek, akkor az jo esellyel canyon lenne.

#2866
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás

irtam korabban... arakrol van info? :)


Az árakról én egyelõre nem találtam semmi infot (amúgy innen van a kép: Neuheiten 2012 - MTB-News.de | IBC Mountainbike Forum).

#2867
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
irtam korabban... arakrol van info? :)

#2868
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
A 2012-es kollekcióban már lesz 29er is:

Feltöltött kép

Szívesen kipróbálnám... :P

#2869
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Na végre megvannak az elsõ tapasztalatok terepen. :)
Egy kört tudtam menni a kék kereszten és egy 15-20 km-er túra kört. Jövõ héten jön a nagy teszt, 6 nap Schladming-i tekeréssel. :)

Lefele menetben nagyon stabilnak éreztem és iszonyat jó volt a mozgása a gépnek. A tagon alig érezhetõ,hogy levegõs. A rugóút viszont úgy éreztem,hogy sosem fogy el. Nagyon jó érzés volt.
Mászni nem egy álom a géppel a jelenlegi összeállításban,de a kaiser gumikkal amúgy sem nagy élmény. Egy db fat albertet már szereztem,majd még szerzek hozzá egyet elõre is és ha hazajöttem ,akkor még a kerekeket is könnyebbekre akarom cserélni. :)
Jobban másztam a géppel felfelé,mint unokaöcsém a hardy-jával,de ez nem biztos,hogy a gépek közti differenciát mutatja. A 16,6 kg felfelé még mindig sok,de azért a legtöbb helyen felmásztam,ahol korábban is.

Sokan kérdezték,hogy miért variáltam a gyári összeállításhoz képest,de most akkor csinálok egy "autókereskedõk"-höz hasonló leírást,hogy mennyit is költöttem. :)

A komplett gépet vettem,szállítási költséggel,banki költségekkel,akkori euro árfolyamon +495 000 FT-ért(ami valjuk be,nagyon jó ár volt!)
A kona vázat,rugóstaggal,nyeregcsõvel -95 000 FT-ért adtam el.
A kerekeket -23 000 FT-ért.
Az új géprõl:
Avid elixir fékek: -45 000 FT-ért
X.9 hátsó váltó: -20 000 FT-ért
x.7 váltókarok: -12 000 FT-ért
deore fogsor: -6 000 FT-ért
elsõ gumi: -6 000 FT-ért
Hátsó gumit: elcseréltem egy új fat albertre
Hajtómû+ közép: -25 000 FT-ért
66 rcv -120 000 FT-ért
gyári telópumpa(mivel már van egy) -5 000 FT-ért kelt el.
vettem 2 db xt tárcsát összesen +14 000 FT-ért
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Így az eddigi költségem 152 000 FT
Ami tartalmaz egy vázat, egy rugóstagot, egy kormánycsapágyat tapered-es és 1,1/8-ados szûkítõvel, egy easton havoc stucnit,egy easton havoc dh kormányt,egy easton havoc nyeregcsövet, egy slx elsõ váltót,203/185-ös xt tárcsákat,egy láncterelõt, egy láncvillavédõt,egy selle italia shiver nyerget és egy sunn ringlé drift 2.1-es kerékszettet.
Véleményem szerint ebbõl jól jöttem ki anyagilag. Valahogy így képzelem el reálisan az enduro gép építés költségeit magyar pénztárcának és nem úgy,mint ahogy a cikkben írták,h 600 ezer a váz.

És végeredményben nem csak anyagilag tudtam spórolni,hanem a grammokban is. Ahogy korábban írtam,a 17,25 kg-s pedál nélküli gépbõl 16,6 kg-s gépet faragtam pedállal együtt. Ebbõl majd még jön le súly jócskán. A fat albert külsõkkel egy 5-600 grammot le kell szedjek és új kerekeket is tervezek,mert ezek számomra túl építettek. A felniknek 660 gramm darabja,ami rengeteg. Még a kerekeken is le akarok faragni egy 2-300 grammot legalább. Akkor már elég tekerhetõ súlyban lesz reményeim szerint. :)

#2870
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Jól hangzik. Nekem is a gyári gépen sem nagyon lógott ki semmi. Azon lepõdtem meg,hogy a stucni,kormány,nyeregcsõbõl és gumikból sem olcsókat pakoltak fel. Nagyon megérte komplettet vennem.
Mellesleg ma végre visszakaptam a villámat Salától és közben megjött az adapterem is. Bár 4 hetet vártam rá. Szóval már csak jó idõ kell és végre tesztelhetem a bicajt nemcsak falidísz lesz! :D

#2871
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Itt az apróban sikerült vennem egy canyon ultimate al. országutit. Sram force szett van rajta, fsa carbon hajtómû. Hát eléggé össze van rakva, nem spóroltak le semmit róla. Akkor lepõdtem meg, amikor megnéztem, hogy a rajta levõ continental grand prix 4000 s külsõk mennyibe kerülnek. Csak pislogtam, hogy 16 ezer pénz drabaja. Hát ott sem spóroltak, a kulacstartó csavarok titánok, a syntace befogó csavarjai is.

Egyszerûen tényleg nincs gyenge pontja. Könnyen lehet, a következõ montim is canyon lesz ezekután.

Pedig tényleg kerestem a hibát, de nem találtam.
Merida a nyugat dácsiája, de jó a garis ügyintézése

#2872
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
a nagyobbakert is odavannak :) egy mr tesztre is kivancsi lennek.

#2873
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Canyon Nerve XC 5.0 Review - BikeRadar

#2874
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Király! Remélem annak is kedvezõ ára lesz. :)

#2875
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
rakerdeztem, hogy fognak e csinalni 29ert:

thank you for your E-Mail.

We plan to make an announcement later in the year.
Probably in autumn at the Eurobike.



#2876
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Elképzelhetõnek tartom,hogy az o gyûrût kéne egy szorosabbra cserélni.
Magyarországra ugye úgy jött a bicaj,hogy a villa egy heveder szerûséggel összevolt húzva a váll és a fékhíd között,hogy beleférjen a dobozba.
Lehet,hogy ez sem tett jót neki. :(
De köszi a gyors választ. Majd beszélek akkor Salával.

Viszont még azon gondolkoztam,hogy ha visszaküldöm,akkor gondolom õk is csak megjavítják. Mert,ha cserélnék,akkor lehet,h kérném,h ne tapered-esre cseréljék,ha tudják,mert el akarom adni és a saját villámmal használnám a bicajt.
De ha meg ezt leírom,akkor lehet,h elküldenek a ......ba. :D

#2877
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.305 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Én az új csavart megvárnám, azzal nem lesz gondod. Nyomatékértékek úgy rémlik, a Canyon user's manualban benne van.
Villát meg vidd el Salához szerintem, õ gyorsan megmondja, van-e gond vele.

#2878
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Most nem tudom a nyomatékot,de épp ma tekertem simára az egyik csavar fejét,szal majd mûthetem ki. Úgy néz ki,hogy a csavar berugózástól is tud még rászorulni,vagy én húztam meg túl erõsen és a múltkori reccsenésnek most jött ki az eredménye. Na mind1 úton az új csavar.

Viszont új probléma. A villa jobb becsúszójánál jelentõsen szivárog az olaj. :( Pedig nem is használtam,csak a városban mentem pár kört,de nem ugrottam vele,mert el akarom adni,amint megjön a szûkitõm és berakom a régi villámat. Szerintetek érdemes vacakolnom a garanciával és írnom nekik,vagy Sala mesterrel rakassam rendbe és adjam el? A postaköltséget gondolom nekem kéne állnom,így kb ugyanott vagyok,ha én csináltatom meg. :(

#2879
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Jó örülök,meg rászántam és már el is utaltam a pénzt,de azért mégis.
Amúgy szerintem nem a szerszám volt. Mert úgy meg volt húzva a csavar,h az imbuszomra ráhúztam 1 méteres csövet és azzal bírtam kinyitni,de még így sem könnyen. Ráadásul,amikor egy-egy reccsenés kíséretében kinyílt még valami fura szag is jött belõle(mintha égett szaga lett volna).


mekkora nyomatek van rairva? en tagrogzitesnel ilyen 8-10nmt szoktam latni.

#2880
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Jó örülök,meg rászántam és már el is utaltam a pénzt,de azért mégis.
Amúgy szerintem nem a szerszám volt. Mert úgy meg volt húzva a csavar,h az imbuszomra ráhúztam 1 méteres csövet és azzal bírtam kinyitni,de még így sem könnyen. Ráadásul,amikor egy-egy reccsenés kíséretében kinyílt még valami fura szag is jött belõle(mintha égett szaga lett volna).


Szerintem meg a csavar gyártásánál keletkezett amikor belenyomták a hatszöget.