Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2621
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Nem értek az országúti bicajokhoz ugyan; nekem tetszik!

#2622
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Tegnap hozta a futár:

Canyon Roadlite AL 6.0 SL - XL-es méret
Feltöltött kép

Feltöltött kép


Pár dolgot könnyebbre cseréltem rajta (könnyített villanyak hézagolók, alu kcs. kupak, kulacstartó és lánctányércsavarok, latexbelsõk, imbuszos kerék gyz.).
A hajtókart 180asra cseréltem (csak a karokat mérve vicc, de 6g-mal könnyebb a 180as, mint a 175ös). A nyereg egy bizonyított darab, a nyeregcsõ kényszermegoldás, majd kell valami offset nélküli karbon és nyárra dobok fel egy szett Conti GP 4000S-t. A felniszalag is "kõnehéz", 20g/db. Ha sikerül Velocity Veloplug-ot szereznem az is cserélõdik. Elvileg van valahol elrakva alu sorzáróanyám is, de nem sikerült megtalálnom.
A télicipõ miatt még egy darabig marad a montis pedál. Nyárra ha találok könnyû/olcsó oúti pedált és cipõt, lehet váltok.
Most 8,5kg a fürdõszobamérleggel méricskélve.

#2623
Büdi

Büdi

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Okés, jöhet majd késõbb a hosszabb verzió! :)

#2624
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP
Roviden 8P Igen 8D

U.I. : kesobb ha gondolod kifejtem bovebben,csak most mobile BD

#2625
Büdi

Büdi

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Megtapasztalva? Próbáltad esetleg? Megkérdezhetem milyen magas vagy?
A képek alatti mondataidat nem igazán tudtam értelmezni. 9.9 SL-t rendelted,de lecseréled majd az alkatrészeit? :P

#2626
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP

EZ RENDELVE!
Feltöltött kép
EZ LENNE SZUKSEGES?
Feltöltött kép
EZ IGY LESZ VEGLEGES?!
Feltöltött kép
VEGUL CSAK REMELEM S VAROM 8D



#2627
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Nekem akkor csúszott be, amikor:

-igen nagy hézag volt a vázcsõ és a nyeregcsõ átmérõje között (konkrétan még meghúzott állapotban is billegett - de megfelelõ volt a csõméret amúgy)
-esztergált felületû volt a nyeregcsõ (az ennek megfelelõ egyszer barázdált felületi textúra volt, ami miatt csavarvonalban csúszott be a nyeregcsõ)

A zsír szerintem elõsegíti ezt a dolgot. Szóval ha kimondottan zsíros, akkor törölj le mindent és úgy, tisztán rakd össze. Csavaros, magas bilincset használj, amit erõsen meg lehet húzni.
És a kedvencem: sörösdoboz hézagolás. Ez mondjuk akkor jó, ha akkora a hézag, hogy egyszer pont körbeér. Ezt esztétikusan is meg lehet csinálni, csak ne állítgasd gyakran a csövet.

#2628
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás
s ha már a nyeregcsõbilincs környékén matatsz, érdemes megnézni, hogy a nyeregcsõ nem lóg-e a vázban. ha igen, akkor azért is csúszhat.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2629
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
És újra megkérdezni, miért is csúszik be a nyeregcsövem ? :P
Marci

#2630
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Jobb megelõzni a problémát és nem a felületekre juttatni pár porszemcsét, aztán gondolkozni, mi a fene recseg. Szerintem. ;)

#2631
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás
Az, hogy zsírtalanítsd a nyeregcsövet és utána kend újra zsírral - ez kissé ellentmondásos. Nem ? :)
Szerintem elsõ körben csak ronggyal töröld le a nyeregcsövet és a vázcsövet, amennyire beérsz.
Marci

#2632
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Köszi a tippet a nyeregcsõvel kapcsolatban. amúgy a bringa túrázósabb mivoltát az is bizonyítja, hogy vannak rajta csomagtartóhoz csavarhelyek. Az, hogy 2*10 lesz belõle az már 100%, nem tudom elképzelni, hogy valahol fel kelljen raknom nagytányérra, így is elég haladós, hogy szinte a középsõt használom csak, hátul így se váltok le legkisebbre. 1*10 jobb lenne csak elég nagy dombok vannak errefelé :D Mondjuk tavasszal biztos gyorsabban fogok menni de akkor is elég lenne a 2*10.

#2633
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Jó kis bicaj, most is fenntartom, ennyiért nem sok jobbat kapni. Bombajó az ár-érték aránya, a 6.9-cel meg akár versenyezni is lehet már, bár való igaz, a Grand Canyon 29 AL geometriája versenyzõsebbre hangoltnak tûnik nekem, a technikai adatok alapján.
Becsúszó nyeregcsõ: túl sok rajta a zsír. Vedd ki a nyeregcsövet és féktisztító spay-vel zsírtalanítsd. A nyeregvázcsövet belülrõl szintén pucold meg alaposan, lehetõleg zsírmentesre. Ezután a nyeregcsõre kenj leheletvékony zsírréteget. Mûködnie kell.
Nálam csavaros a bilincs mindegyik bicajon, mindössze 2.5-3 Nm-rel húzom csak meg a csavart és nem csúszik be a nyeregcsõ.

#2634
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Egyre több a tapasztalat a Yellowstone AL 29 5.9 - el. Amennyire meg tudom ítélni inkább túrázós a geo mint sportos, ez nem baj lényegében, mert nekem elég. Mászni így is könnyû vele sõt mentem le olyan meredek helyen ahol mással nem igazán mertem... bár ezek inkább tudhatók be a nagy kerekeknek mint másnak. A bringát elvittem átzsíroztatni biztos ami biztos alapon, hát a kerékcsapágyakban nem sok zsír volt, de most már fasza :)
Kérdezte is a boltos, hogy mennyiért vettem stb... mondtam neki, erre õ: ennyiért jobbat is vehettél volna, mutatott egy bringát egy XC 32 telóval meg hozzá illõ alkatrészekkel, ami egyébként 270 ezer inkább mint 230, na mindegy csak érdekességképp.

Ami negatívum: becsúszik a nyeregcsõ... lehet én nem feszítem meg eléggé a gyors zárat de jobban nem nagyon merem, de majd próbálkozom vele még.

Mai képek :)
Feltöltött kép
Feltöltött kép

#2635
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Pedál tervben... de majd tavaszig eldõl, hogy spd lesz é vagy nem :) Amúgy köszi! :D

#2636
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
ÚÚÚÚ! Bitang jól néz ki! :D Kell nekem is! :P De egy normális pedált tessék rá venni! ;) :P

Mondjuk ez nem egy komoly darab,de passzolna hozzá! :D
PEDL MTB FREE R.NARANCS

#2637
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Nos napi 12 óra meló mellett annyi idõ nem volt tesztelni.. tegnap volt egy komolyabb kör meg ma. :) :)
Feltöltött kép
Feltöltött kép

#2638
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Annyira élvezed,h nem érsz rá egy képet felrakni? :P

#2639
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Nos meg is érkezett, este összerakom (a radar színkombináció jónak tûnik :) ).


Képet kérünk ha összeraktad! :)

#2640
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Nos meg is érkezett, este összerakom (a radar színkombináció jónak tûnik :) ).