Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2581
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Akkor pl. egy Thomson elite nyeregcsõvel is ilyen lenne? Azért attól is van hajlása a mostaninak ha kézzel ránehézkedek.


Igen. Pont ezért használok 410mm-es Thomson Elite csövet 27.2-es átmérõvel és szûkítõvel 31.6-os csõ helyett, mert nagyon kényelmes egy 18-as vázban. (184 cm vagyok)

#2582
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Nekem a scott scale-em is meglepõen kényelmes. Pl macskakövön azt hittem,h a lelkem is kifogja rázni,de szinte nem is érzem. Szerintem ez még a 29-es keréknek is köszönhetõ,nem csak a ny.csõnek. :)

#2583
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Akkor pl. egy Thomson elite nyeregcsõvel is ilyen lenne? Azért attól is van hajlása a mostaninak ha kézzel ránehézkedek.

#2584
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
400-as ny.csõvel határon lehet rugalmas de a nyerged is tud hajlani. De ez szerintem tök normális, és én kifejezetten élvezem is hogy a merev vázamnak van egy kis mozgása.

#2585
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Végül is jól, egy dolog van viszont. Lehet a váz adottsága de eléggé ghajlékonynak/rugalmasnak tûnik amikor pl ülve átmegyek egy bukkanón/kövön stb. Ezt az üléscsõ produkálhatja vagy a váz? lehet egy merevebb üléscsõvel jobb lenne(remélem nem írok hülyeséget) :)

#2586
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Nem próbáltam de belelesek, mit írnak benne. Kösz a tippet.

#2587
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

188 cm és L-es a váz az zavar igazán, hogy a 400mm-es üléscsõ majdnem jelzésig ki van húzva. bár lehet csak túl sokat számolgattam, hogy mennyire is kéne kihúzni, jó pár képlet stb. van a neten errõl, lehet érzésre kéne belõni és nem ilyesmikkel foglalkozni.


a könyv alapján amit adtak próbáltad belõni?
én 189cm vagyok , mindig L-es vázaim voltak, sose éreztem kicsinek õket...fõleg a 29-eseket

#2588
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Ha jól érzed magad rajta, akkor ne foglalkozz a képletekkel.

#2589
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
188 cm és L-es a váz az zavar igazán, hogy a 400mm-es üléscsõ majdnem jelzésig ki van húzva. bár lehet csak túl sokat számolgattam, hogy mennyire is kéne kihúzni, jó pár képlet stb. van a neten errõl, lehet érzésre kéne belõni és nem ilyesmikkel foglalkozni.

#2590
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Amennyiben jó volt a nyeregmagasságod, a téli képeid alapján egyáltalán nem tûnt kicsinek. Milyen magas vagy és mekkora a váz?

#2591
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Úgy tûnik a yellowstone 29 5.9 kicsi lett amit vettem... én voltam a balf*sz rosszul mértem meg a lábhosszom... no mindegy télen valószínû eladó lesz. Amúgy kapott egy spd pedált meg piros bilincses markolatot :)
Gondolom külön vázat nem lehet ebbõl venni.. de lehet írok majd nekik, ki tudja.

#2592
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Nekem ami volt és ami lett. :D A fehér nyereg, markolat mellett nekem a hajtókar és a fék is fehér volt. :D
A piros nyeregcsõbilincsed már nincs meg? És az xt lánctányérok? :)


Feltöltött képFeltöltött kép

#2593
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
sok ? :D pedig a gyári fehér nyereg és markolat lekerült, úgy már túlzás lett volna

elõl 36/24 TA Specialites

#2594
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Fincsi! ;) Bár nekem sok a fehér. :D

Elöl milyen tányérok vannak?

#2595
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
Köszönöm a dícséreteket!

A kerék: hope pro II evo agyak, competition küllõkkel és alu pro lock anyákkal. A justridingalong-tól jöttek annakidején.

#2596
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Elég jó lett! :) Kerékszetted mi pontosan, milyen küllõkkel, agyakkal van fûzve a ZTR Flow?

#2597
Büdi

Büdi

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Szép munka, gyönyörû lett!
Sok szép élményt kívánok vele! ;)

#2598
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
átalakulás után

Feltöltött kép

#2599
Büdi

Büdi

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Köszi srácok a hozzászólásokat! :)

Szóval hajtás-váltás kb 180e? hmm. De mondjuk ott vannak még a fékek,WCS kormány,neregcsõ,stucni..
Ahogy forest írta,kicsit számolgatnom kéne utána.
Szerencsére nem sürgõs a döntés,csak nyár végén térek haza Magyarországra,addigra talán megjön az eszem és nem a kis fellángolásaim vezérelnek! :P
Ráadásul tavaly már augusztus közepétõl volt leárazás, lehet még 300 fonttal rövidebb lesz az ára,mire arra kerül a sor..:)

#2600
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Szerintem nem buksz rajta. Bár kérdéses,h a hazai piacon ilyen drága alkatrészeket mennyien keresnek.
Én is bontottam a megrendelt gépet és alig maradt valami az eredetibõl és elég jól jöttem ki a pénzembõl. :)
De én ahogy néztem a sima 9.0-nál nem kashimas foxokkal van,csak simával. :)
Bár sztem nagyon szép az a fekete piros kombó is. Lehet,h csak a színe miatt nem éri meg,de ha azt nézed,h azért a pénzért egy sokkal jobb villát és tagot is kapsz.......Bár ahhoz meg furán jön ki a gyengébb felszereltség.
Ezt papíron ki kell számolgatni kétszer és jól meggondolni. :)