Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3127 hozzászólás a témában

#2561
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás
Én már csináltam a Mecsekben, a városból fel a Lapisra (Pálosok mellett), aztán az Orfûi tótól is fel a Lapisra, középsõ tányéron. Igencsak jó erõben kellett lennem. Most nem bírnám.

#2562
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Nem hiszem, hogy jelen pillanatban bírnám ez biztos, de úgy gondolom, hogy egyszerûen hozzá kell erõsödni..., kis kihívás nem árt azt hiszem :) 32 -es létezik akkor, ami jó ehhez a hajtókarhoz? Mindenképp ki szeretném próbálni, vonz a dolog minimalista hatása/egyszerûsége és nem utolsó sorban kevesebb kütyü is kell.

#2563
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nézegettem 1*10-es megoldásokat, lehet kipróbálom a yellowston-n. Egyelõre elég lenne egy 30T lánckerék a környékre, azt hiszem :) Kéne valami olcsó láncvezetõ - feszítõ megoldás egyenlõre, ha beválik akkor váltanék komolyabbra. Valami ötlet?


A "normál" 30-as tányér nem fog felmenni, már ha egyáltalán létezik 104 BCD-s 30-asban, mert a lánc beleérne a csavarba. Létezik viszont olyan, ami offset-es, vagyis befelé eltolva fut, viszont amit ilyet láttam eddig, az mostanában jelent meg a piacon és méreg drága. Például: Fresh Goods: Wolf Tooth Components 104 BCD XX1 Compatible Chainrings

Feltöltött kép (bal oldali a 30-as, jól látszik az "offset")
Elméletileg ezzel terelõre sincs szükség az XX1-hez hasonló speciális fogak miatt. Ahogy a fotón is látszik, minden második fog vastagabb - bár efelõl vannak kétségeim.

Ha jó erõben vagy, 11-36-os sorral enyhén kompromisszumos, de jó lehet a 32-es tányér. Próbáld meg, bírod-e a szokott útvonalaidat végig a kistányér nélkül, az a biztos!

#2564
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Nézegettem 1*10-es megoldásokat, lehet kipróbálom a yellowston-n. Egyelõre elég lenne egy 30T lánckerék a környékre, azt hiszem :) Kéne valami olcsó láncvezetõ - feszítõ megoldás egyenlõre, ha beválik akkor váltanék komolyabbra. Valami ötlet?

#2565
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás
innen pont méretnek tûnik. :)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2566
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Hali!

Kapott SPD-t a gép
Feltöltött kép
Yellowstone:)
Feltöltött kép
Lehet, hogy nem is kicsi csak túlparáztam a dolgot.
Feltöltött kép

#2567
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
sziasztok!

én is segítséget kérek, egy Canyon vázban (is) gondolkodom.


van vkinek tapasztala ilyen vázzal? lefele? fölfele? merveség? stb. elõre is köszönöm.

#2568
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Carbon fully 29er, Lux CF 29: Canyon Lux CF 29: Vorstellung und Kurzfahrbericht der neuen Marathonwaffe


angolosoknak is:

Gallery: Canyon Lux CF ? First Look - BikeRadar

#2569
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Használ valaki ilyen bicót, vagy valamelyik változatát L-es méretben, szeretnék személyes tapasztalatot szerezni róla.

https://www.canyon.c...ke.html?b=3021#


en is eppen ezt neztem :) engem is erdekelne info...

#2570
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Carbon fully 29er, Lux CF 29: Canyon Lux CF 29: Vorstellung und Kurzfahrbericht der neuen Marathonwaffe

Feltöltött kép

#2571
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Használ valaki ilyen bicót, vagy valamelyik változatát L-es méretben, szeretnék személyes tapasztalatot szerezni róla.

https://www.canyon.c...ke.html?b=3021#

#2572
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás
Az azért érdekes, hogy a pódium fotóra még a Strive-ot állították ki.

#2573
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Fabian Barel nyerte ezt az enduro versenyt az új titkos canyon géppel. A tagnál valami spéci takaró van. Kíváncsi leszek az új gépre,ha végre bemutatják. :)
Enduro World Series Round One: Punta Ala, Race Day! - Pinkbike

#2574
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás

Szia!

Nekem van egy tartalék váltófülem, ha a versenyig nem jön meg a rendelésed, akkor vasárnap reggel kölcsön tudom adni a verseny erejéig. Remélem nem hosszún indulsz, mert azt sajna a gyereknap miatt nem tudnám megvárni.


Hali
ezer kösz
mint írtam már embernél van csinálnak egyet házilag, meg remélem be érkezik a rendelés is
amugy No.16 fül kéne ha az van nagyon meg köszöném az ajánlatodat és középen megyek

#2575
HEX77

HEX77

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Szia!

Nekem van egy tartalék váltófülem, ha a versenyig nem jön meg a rendelésed, akkor vasárnap reggel kölcsön tudom adni a verseny erejéig. Remélem nem hosszún indulsz, mert azt sajna a gyereknap miatt nem tudnám megvárni.




hali

egy elég sürgetõ kérdésem lenne
Canyon Grand Canyon Al F8 vázhoz
Váltó fül kellene igen gyorsan
hol vagy kitõl tudnék be szerezni?
csinálnak már egyet az kész lesz a jõvõ héten remélem de vennék is egyet az a tuti mert Szilvásra kéne és ma tört le :-(



#2576
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Canyon-tól tudsz rendelni. Ezt egy héten belül ki tudják postázni többnyire.

hali

egy elég sürgetõ kérdésem lenne
Canyon Grand Canyon Al F8 vázhoz
Váltó fül kellene igen gyorsan
hol vagy kitõl tudnék be szerezni?
csinálnak már egyet az kész lesz a jõvõ héten remélem de vennék is egyet az a tuti mert Szilvásra kéne és ma tört le :-(



#2577
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Amúgy nagyszerû, hogy a nyeregcsõrõl beszéltünk... kicsit akartam állítani a dõlésen és a hátsó csavar egyszerûen kiszakadt a helyérõl, elvileg lazítani akartam... a csavaron és a kis biszbaszon is elnyalódott a menet amibe bele kell hajtani. Szóval lehet ezeket pótolni... vagy akkor veszek egy hátrahajló nyeregcsövet. Tervbe volt de nem ebbe a hónapba de ha már így jártam..

#2578
tete007

tete007

    vendég

  • fórumtag
  • 144 hozzászólás
hali

egy elég sürgetõ kérdésem lenne
Canyon Grand Canyon Al F8 vázhoz
Váltó fül kellene igen gyorsan
hol vagy kitõl tudnék be szerezni?
csinálnak már egyet az kész lesz a jõvõ héten remélem de vennék is egyet az a tuti mert Szilvásra kéne és ma tört le :-(

#2579
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Akkor pl. egy Thomson elite nyeregcsõvel is ilyen lenne? Azért attól is van hajlása a mostaninak ha kézzel ránehézkedek.


Igen. Pont ezért használok 410mm-es Thomson Elite csövet 27.2-es átmérõvel és szûkítõvel 31.6-os csõ helyett, mert nagyon kényelmes egy 18-as vázban. (184 cm vagyok)

#2580
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Nekem a scott scale-em is meglepõen kényelmes. Pl macskakövön azt hittem,h a lelkem is kifogja rázni,de szinte nem is érzem. Szerintem ez még a 29-es keréknek is köszönhetõ,nem csak a ny.csõnek. :)