Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2421
bocika

bocika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Egyebkent a Canyon oldalan lehet a sajat meretek alapjan szamitast csinalni, kinek mekkora vaz kell...
"ezek ám a gondok, nem a faláb!"

#2422
bocika

bocika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás

Bocika ezek szerint mindig 2 számmal kisebb vázaid voltak a kelleténél :)

Karakoram, emberi számítás szerint jónak kell lennie.


Hat maximum csak 1 szám lehet, mert L es méretû mindegyik, utána XL van, XXL nincs tudtommal, vagy csak keves markabol...

Hozzáteszem nem hasznalok SPD-t, es nem szeretem a nagy vázakat..
"ezek ám a gondok, nem a faláb!"

#2423
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
"Az általad említett Grand Canyon AL 5.9, XL méretben megfelelhet neked, de szerintem határon lesz, és nem lesz egy hasalós váz."


Mit értesz azon, hogy határon lesz?

Amúgy taposós pedállal használnám, rekreációs célra, inkább felfelé és lefelé. Sík terepre marad a cross.

#2424
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
Bocika ezek szerint mindig 2 számmal kisebb vázaid voltak a kelleténél :)

Karakoram, emberi számítás szerint jónak kell lennie.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2425
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Akkor ezek szerint a 178-179 cm-es magasságomhoz biztosan jó lesz az M-es váz (17.5"). A Cannondale bringám is az volt, valamelyest hasonlóak is a méretek. Utána a 19-es következik, az biztosan nagy lenne.
Papszi: AL 29 volt? Mondasz róla valamit?



Off: küld el a linket a matricakészletrõl mert nem lelem, megkérdezem! Már küldtek számlát mindent, de megpróbálom. 44. hétre igazolták vissza, valamikor a 41. héten akarok fizetni tehát azon még nem vagyok túl (nem kell elõre utalnod). Persze pü-ben!


Canyon | Bikes / Shop

remélem van még nekik ilyen. elõre is köszönöm, nagy segítség lenne ha összejönne a dolog.

#2426
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás
Akkor ezek szerint a 178-179 cm-es magasságomhoz biztosan jó lesz az M-es váz (17.5"). A Cannondale bringám is az volt, valamelyest hasonlóak is a méretek. Utána a 19-es következik, az biztosan nagy lenne.
Papszi: AL 29 volt? Mondasz róla valamit?

OFF:

leadtad már a rendelést? nem lehetne még hozzácsapni egy Canyon matrica készletet? elõre utalnék.


Off: küld el a linket a matricakészletrõl mert nem lelem, megkérdezem! Már küldtek számlát mindent, de megpróbálom. 44. hétre igazolták vissza, valamikor a 41. héten akarok fizetni tehát azon még nem vagyok túl (nem kell elõre utalnod). Persze pü-ben!

#2427
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás
Szia,

Én 193 cm magas vagyok, hosszú végtagokkal. Nekem év elején volt egy Grand Canyon AL vázam volt, "L"-es méretben, ami 520mm-es nyeregvázcsövû és 615mm-es felsõ csövû vázat jelent. Azért adtam el, mert kicsinek éreztem. A 400-as nyeregcsövem maximumra ki volt rántva, 120mm-es kormányszárral, mégis rövidnek éreztem a felsõ csövet, illetve a nyeregvázcsövet is. Hozzá kell tenni, hogy elõtte egy Specialized Stumpjumperem volt, amibõl az XL-es méret éppen jó volt (21" avagy 533mm nyeregvázcsõ hossz) a felsõ csöve is legalább 30mm-rel hosszabb volt. A Canyon-t is SPD pedállal használtam, ami miatt még pluszban emelni kell a nyerget 10-15mm-ert a taposópedálhoz képet.
Az általad említett Grand Canyon AL 5.9, XL méretben megfelelhet neked, de szerintem határon lesz, és nem lesz egy hasalós váz. Bár ez utóbbi ízlés kérdése, van aki szereti, van aki nem (én igen). A nyeregvázcsöve egy 400mm-es csõvel, és egy magasabb profilú nyereggel elég kellene, hogy legyen a magasságodhoz. Egyébként én is gondolkodtam ezen a biciklin/vázon, xl-es méretben, 193cm-hez, 93kg-hoz meg merném venni. Esetleg a gyári kormányszár helyett egy 110mm-essel használnám...

Sziasztok!

A véleményetek szeretném kérni.

Kinéztem a következõ gépet:
Grand Canyon AL 5.9 (2014) XL

A méretben nem vagyok biztos, nevezetesen, hogy az XL sem lesz-e túl kicsi.
195cm vagyok, 90 kg. eléggé hosszú végtagokkal.

Idáig volt egy 53-cm-es Merida Crossway 10-em, nevetséges volt, rámsózták a boltban mert amatõr voltam (vagyok). Most egy 60cm-es Giant cross gépet hajtok, ez méretben okés.

Igazi MTB-m még nem volt idáig, de most szeretnék egyet.


Adjatok kérlek tanácsot! Köszi elõre is.



#2428
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Köszönöm a sok segítséget, elgondolkoztam sok dolgon amit írtatok!
A végén csak az alu csúcsot rendeltem :). Soha nem akartam karbon vázat és alkatrészeket így maradtam annál. Kap WCS vagy Syntace stucnit-kormányt-nyeregcsövet és meg is vagyok.
Egyébként nagyon egyszerû a rendelés menete. Mint kereskedõnek nagyon fura, hogy csak a tervezett feladást megelõzõ 10. napig kell elküldeni a pénzt. Persze ez nekem jó hiszen nem ülnek 8-9 hétig a pénzemen, de fura, hogy elõleg nélkül összevadásszák az alkatrészeket/összerakják, és utána utalok. Persze szimpatikus dolog, nyugat....


OFF:

leadtad már a rendelést? nem lehetne még hozzácsapni egy Canyon matrica készletet? elõre utalnék.

#2429
bocika

bocika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
én 192 vagyok, és majd minden bringám 48 cm-es, azaz L-es volt, ami MTB!
Trekkingem viszont ha jól emlékszem 58-as!

sokat számít, hogy milyen a kormányod, stucnid, hogy van beállítva a nyereg és a nyeregcsõ.

Ami a lényeg, hogy Trekking kerékpárt ne keverjük a MTB-al, alma és körte.

Az XL MTB tuti jó lesz neked, ezen ne aggódj.

üdv
t
"ezek ám a gondok, nem a faláb!"

#2430
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Sziasztok!

A véleményetek szeretném kérni.

Kinéztem a következõ gépet:
Grand Canyon AL 5.9 (2014) XL

A méretben nem vagyok biztos, nevezetesen, hogy az XL sem lesz-e túl kicsi.
195cm vagyok, 90 kg. eléggé hosszú végtagokkal.

Idáig volt egy 53-cm-es Merida Crossway 10-em, nevetséges volt, rámsózták a boltban mert amatõr voltam (vagyok). Most egy 60cm-es Giant cross gépet hajtok, ez méretben okés.

Igazi MTB-m még nem volt idáig, de most szeretnék egyet.


Adjatok kérlek tanácsot! Köszi elõre is.

#2431
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás
Köszönöm a sok segítséget, elgondolkoztam sok dolgon amit írtatok!
A végén csak az alu csúcsot rendeltem :). Soha nem akartam karbon vázat és alkatrészeket így maradtam annál. Kap WCS vagy Syntace stucnit-kormányt-nyeregcsövet és meg is vagyok.
Egyébként nagyon egyszerû a rendelés menete. Mint kereskedõnek nagyon fura, hogy csak a tervezett feladást megelõzõ 10. napig kell elküldeni a pénzt. Persze ez nekem jó hiszen nem ülnek 8-9 hétig a pénzemen, de fura, hogy elõleg nélkül összevadásszák az alkatrészeket/összerakják, és utána utalok. Persze szimpatikus dolog, nyugat....

#2432
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

mert Rabbit ismeri azokat az ösvényeket :D én meg nem tudtam menni... :(


az biztos, hogy a helyismeret is komoly szerepet játszott benne. meg az is, hogy két hónapja nem ültem bringán :) sajnáltuk, hogy nem tudtál jönni. remélem legközelebb összejön!

#2433
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás
mert Rabbit ismeri azokat az ösvényeket :D én meg nem tudtam menni... :(

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2434
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Menettapasztalatokra leszek kíváncsi, hogy tetszik az Anthem után a nagyobb rugóút, fõleg az érdekel, hogy felfelé nem zavaró-e. Engem zavart a Stumpy FSR-nél sajnos.



Megvolt ma a Canyon próbálja és dobtam egy hátast. Nagyon állat a gép. A durva köves lefeléket észre sem vettem, a nehéz köves mászásokon is kiválóan lehetett vele menni mindenen keresztül. A 2008-as, 90-et mozgó vázhoz itt ugye három centivel több a rugóút, de a pogózás kb úgy néz ki, hogy Anthem: Hétköznapi Csalódások koncert, a Canyon meg a bécsi filharmonikusok.

Kistányéron pl annyira összehúzza magát a rugóstag, hogy egyszereûen meg sem mozdul, kb, mint egy merev. Ráadásul sokkal stabilabb is, az Anthemen folyton éreztem egy kis bizonytalanságot, egy kis jobbra-balra ingó mozgást, de ennél ennek nyoma sincs.

Persze Rabbit kollegával még így sem bírtam tartani a lépést, a merevvel tépett úgy lefelé, mint más egy enduroval. A fölfelékrõl meg ne is beszéljünk... De rendes volt, mindig megvárt :)

#2435
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Canyon | Eurobike 2013 | Inflite AL


ez a cx dolog mar nagyon regota piszkalja a csoromet :) vmi varosi-cx szeruseget kiprobalnek, addig lehet veszek vmi olcso fixit.

#2436
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
tl merev 29er eleg elvezetes lefele is :) legalabbis egy xc ossztelos 26osra nem ulnek vissza, felette meg nem erdekel a mufaj. de m-es bringanal tenyleg megfontolando masik kerekmeret.

karakoram: carbonnal azert tobb mozgastered lenne, hiszen az ott kezdodik, ahol a masik veget er. az alapok (vaz + villa) a legfontosabb, a tobbin konnyebben modositasz. a kerek sajna mindig az a tenyezo, amit mar csak akkor tupiroznak, ha mar nincs mas. pedig en inkabb vennek normalis vaz + villa + kerek kombot gyengebb valtassal, mint forditva. a valtas-hajtasnal inkabb sulyra megy a dolog, addig normalisabb alapoknal lehet teljesen mas elmeny bringazni vele.

#2437
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
a tubeless Ready szótól a hideg kiraz, de valószínû 70 kgval az sem akkora paara

#2438
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás
Kela igazad lehet. Egy jól felszerelt bringát keresek aminek alu a váza és 29-es. Nem sok ilyen van Canyon féle ár/érték arnyában. Amit kinéztem annak elég jó a felszereltsége, csak a kerék kérdéses a számomra is. Meg tudnám venni ezt is: http://www.canyon.co...ike.html?b=3171 csak ugye karbon a váza. Annyira nem rossz a DT kerék, a Crossride keréknél pl könnyebb sokkal, a Crossmax már más: DT Swiss - M 1700 Spline<sup>®</sup> 29 Tubeless ready is stimmel. Maradok a top alunál, ha nagyon sz@r a kerék akkor veszek bele egy Crossmax ST-t. Az úgy pont olyan amit elképzeltem. Giant-Cannondale-Specibõl pl még mindig sehol nem lennék ilyen árban azt hiszem...

#2439
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
Akció: Canyon | Sparbuch 2013

#2440
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
bizonyos szempontból az a baj, hogy nagyon eltérõ arkategoriak között tepelodsz.