Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2461
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Én a CX gépeikre vagyok kiváncsi, fõleg a felsárvédõzött változatra, remélem jó áron mérik õket.

#2462
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

A sima Nerve Al-be vagy a Spectral-ba belemegy a 27,5" kerék, hibátlan.

Most nézem,a papucsban 2 hely van a tengelynek,27.5 és 29 kerékhez.Zseniális.

#2463
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Canyon szintén beállt a sorba, nem sok 26-os marad jövõre (Nerve CF):
Canyon | Eurobike 2013


En nagyon 29er parti vagyok, de ezt nem kene... Mongy ok latjak mennyi fogy.

#2464
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

Nem tudod kijjebb rakni a jobboldali csapágyat? Általában a jobboldali csésze menetes része hosszabb, mint a baloldalié, kicsit könnyebben lehet vele játszani. Hány hézagoló van most fent oldalanként?
(Nem is igazán értem, mit kell lemaratni a 38-as tányérból.)


A csapágy hézagolók nélkül van betéve. Az integrált tengellyel nem tudom állítani,h kintebb legyen. Sajnos 3 tányéros a hajtómû,így beljebb van a csillagja,de emiatt nincs kedvem lecserélni 2 tányérosra.
A blackspire lánctányér meg 5mm vastag a rögzítõknél,míg a shimano csak 3. És kb pont ez a 2 mm miatt nem fordul el.

#2465
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Canyon szintén beállt a sorba, nem sok 26-os marad jövõre (Nerve CF):
Canyon | Eurobike 2013


A sima Nerve Al-be vagy a Spectral-ba belemegy a 27,5" kerék, hibátlan.

#2466
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Canyon szintén beállt a sorba, nem sok 26-os marad jövõre (Nerve CF):
Canyon | Eurobike 2013

#2467
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
lehet a ket hajtomunek mar nem ugyanaz a lancvonala. a regieknel kozepre kerult a nagyobb tanyer (ugyanaz volt a hajtokar, mint a harmas), az ujabbaknal pedig valahol a kozepso es a nagy koze esik - ergo kijjebb van a nagytanyer. sok mtb vaznal nem nagyon fer el 34-36osnal nagyobb tanyer kozepen, mert nagyon kozel kerul a lancvilla. meg szvsz jobb is, ha hagy az ember helyet, mert ha vmi kicsit hajlik, csunya lenne, ha belekapna a vazba. az ujabb kettes hajtomuvek kompatibilisebbek, de szarabb a lancvonaluk.

#2468
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

...és most pont le kell maratnom a 38-asból,h elférjen,mert beleér a láncvillába. :(


Nem tudod kijjebb rakni a jobboldali csapágyat? Általában a jobboldali csésze menetes része hosszabb, mint a baloldalié, kicsit könnyebben lehet vele játszani. Hány hézagoló van most fent oldalanként?
(Nem is igazán értem, mit kell lemaratni a 38-as tányérból.)

#2469
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás
Pár kérdésre válaszolva,ami fel volt téve!

Tapered nyak! Nekem is az van,de írtam canyon-éknak,hogy tudnak-e küldeni a kormánycsapihoz 1 1/8-os alátétet és némi pénzért cserébe küldtek is. Csak ilyen villákkal használom és nem tûnik vékonynak a rendszer. :)

Az SLX hajtómû 2 sebességes,ahogy elnéztem. Nézd meg,h ha õk szerelik két sebességes hajtókarral,akkor mekkora tányérokkal,mert nekem pl 36-ossal szerelték gyárilag és most pont le kell maratnom a 38-asból,h elférjen,mert beleér a láncvillába. :(

Én is írtam nekik,h nem-e lehet módosítani a komplett gépen,de sajnos nincs rá lehetõség. Ebbõl a szempontból a ROSE sokkal jobb.

#2470
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
en egyszer megkerdeztem toluk, akkor nem voltak hajlandoak semmifele modositasra. en is ossze tudnek sakkozni ezt azt :)

#2471
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Esetleg beszélni velük, hogy megoldható-e a két bringa kombinálása vázilag.

#2472
"Nagyember"

"Nagyember"

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Hali!

Egy majdnem ilyen, konkrétan tavalyi modellt tudok felajánlani tesztelésre, Bp-en, ha érdekel.

Canyon | Mountainbikes | Grand Canyon AL SLX 29 7.9

A bökkenõ, hogy én 189 cm magas vagyok, így a vázam XL-es, s 110mm-es stucni van rajta.

Ha netán mégis érdekel, keress ezen:
blnt52@gmail.com

üdv,
Bálint

#2473
hermada

hermada

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
A mostani bicajom Dema Deor papíron 17,5", nem érzem nagyon kicsinek. Úgy gondolom maradok majd az M méretnél. Igen a linkelt 1300 € verzió már túl jó lenne, elég az AL 6.9 verzió.

#2474
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Nehéz ügy, igaz, van köztes méret, csak másik modellbõl. Az SLX verzióból van 17.5"-os és 19"-os, szóval egy ilyen 19"-os lenne a jó neked szerintem, csak sajnos abból már 1299 EUR az alapmodell. http://www.canyon.co...173#tab-reiter2

#2475
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás
érdemes lenne a mostani bringád adataiból kiindulnod, illetve abból, hogy az mennyire tetszik/nemtetszik, kényelmes vagy sem...

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2476
hermada

hermada

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Sziasztok,

Tervezem, hogy veszek egy Grand Canyon AL 29er bringát, a méretem az M és L közé esik, alapból az M méretet ajánlja nekem az oldal, de ha hozzáadok 1-2 cm-t a méreteimhez, már az L méretet javasolja. Más méretkalkulátor alapján 19,5" a vázméretem, ami közelebb van az L 20"-hoz, mint a M 18,5"-hoz.
Adataim: magasság: 185, átlépési magasság: 86.5, váll: 47, törzs: 65, kar: 61.

Tudtok tanácsot adni? Van vkinek esetleg egy M vagy L Canyon 29er bringája Bp-en amit kipróbálhatnék?

#2477
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Menettapasztalatokra leszek kíváncsi, hogy tetszik az Anthem után a nagyobb rugóút, fõleg az érdekel, hogy felfelé nem zavaró-e. Engem zavart a Stumpy FSR-nél sajnos.


szeptember utolsó hétvégéjén tudok csak vele eljutni normális hegyi terepre, de majd igyekszem eszembe tartani, hogy meséljek a tapasztalatokról.

#2478
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Tudna valaki segiteni rendelésben?


mi a kérdés benne?

#2479
Tondach

Tondach

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 586 hozzászólás
Tudna valaki segiteni rendelésben?

#2480
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

igen, jól látod! még megvolt a boltban a saját gyári fox villája. sikerült megbótolni. úgyhogy most már a fél bringa devecseri lomis hulladék lesz :D


Menettapasztalatokra leszek kíváncsi, hogy tetszik az Anthem után a nagyobb rugóút, fõleg az érdekel, hogy felfelé nem zavaró-e. Engem zavart a Stumpy FSR-nél sajnos.