Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2501
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Egy dolgot benéztem! Az 1 1/8-os villanyakra helyezendõ kúpos gyûrûnek a belsõ átmérõjének meghatározásánál elnéztem a méretet. A 2012.10-es német bike-ban találtam egy táblázatot arra, hogy mekkora átmérõjû a fejcsapágy alsó gyûrûjének felfekvõ felületénél a nyakcsõ átmérõje. Az újságban 30,015mm-30,075mm közötti értékek olvashatóak, ez alapján a villanyakra való kúpos gyûrû furatának átmérõje 30mm-30,04mm között legyen, hogy viszonylag szilárdan üljön a nyakcsövön, ne forduljon el (persze nem árt majd egy tolómérõvel rámérni a villa nyakcsövére, és ahhoz igazítani a méretet).



kezdek elveszni :)

akkor amit belinkeltél a bike componentsrõl, az nem jó?

#2502
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás
Egy dolgot benéztem! Az 1 1/8-os villanyakra helyezendõ kúpos gyûrûnek a belsõ átmérõjének meghatározásánál elnéztem a méretet. A 2012.10-es német bike-ban találtam egy táblázatot arra, hogy mekkora átmérõjû a fejcsapágy alsó gyûrûjének felfekvõ felületénél a nyakcsõ átmérõje. Az újságban 30,015mm-30,075mm közötti értékek olvashatóak, ez alapján a villanyakra való kúpos gyûrû furatának átmérõje 30mm-30,04mm között legyen, hogy viszonylag szilárdan üljön a nyakcsövön, ne forduljon el (persze nem árt majd egy tolómérõvel rámérni a villa nyakcsövére, és ahhoz igazítani a méretet).

#2503
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Nekem is Canyonom volt, 1 1/8-os villanyakkal használtam az alul 1.5-es fejcsapágyat, de ehhez gyárilag járt az 1 1/8-os "adapter" a villanyakra. Egyszer utána néztem, hogy mekkora méretû csapágy szükséges hozzá.
Alulra: Acros Ai-52 IS52/40(30) Steuersatz Unterteil - Bike-Components A képeken látható a 1 1/8-os villanyakra való alsó rész is (2.kép, bal elsõ).
Igazából ilyet viszonylag könnyen tudsz esztergáltatni, az eredeti 1.5-es nyakhoz való alu gyûrûvel elsétálsz egy esztergályoshoz, és azt mondod neki, hogy csináljon egy ugyanilyet, annyi eltéréssel, hogy a közepén a furat átmérõjét kisebbre kell venni. Ennek az átmérõjét úgy határozod meg, hogy a minimum átmérõ 30,336mm (hivatalos FOX spec. alapján). A maximum átmérõt pedig megkapod, ha leméred a villanyak átmérõjét azon a helyen, ahol felfekszik ez a gyûrû. Így megkapod a tûrésmezõ szélességét (a minimum és maximum átmérõ különbsége), és az esztergályosnak nincs más dolga, csak a tûrésmezõ közepére legyártani a furatot, és készen is van.
Felülre: Acros AZ-44 ZS44/28,6 Steuersatz Oberteil - Bike-Components


hálám üldözni fog!

én amúgy eddig ezt találtam a cane creek oldalán:

"Based on the information you have provided, your headset falls within the tapered standard and requires:

Top Headset:

SHIS:ZS44 - 1-1/8" ZeroStack (ZS) Threadless

Bottom Headset:

SHIS:IS52/30 - 1.5" Integrated (IS) to 1-1/8" Conversion"


#2504
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás
Nekem is Canyonom volt, 1 1/8-os villanyakkal használtam az alul 1.5-es fejcsapágyat, de ehhez gyárilag járt az 1 1/8-os "adapter" a villanyakra. Egyszer utána néztem, hogy mekkora méretû csapágy szükséges hozzá.
Alulra: Acros Ai-52 IS52/40(30) Steuersatz Unterteil - Bike-Components A képeken látható a 1 1/8-os villanyakra való alsó rész is (2.kép, bal elsõ).
Igazából ilyet viszonylag könnyen tudsz esztergáltatni, az eredeti 1.5-es nyakhoz való alu gyûrûvel elsétálsz egy esztergályoshoz, és azt mondod neki, hogy csináljon egy ugyanilyet, annyi eltéréssel, hogy a közepén a furat átmérõjét kisebbre kell venni. Ennek az átmérõjét úgy határozod meg, hogy a minimum átmérõ 30,336mm (hivatalos FOX spec. alapján). A maximum átmérõt pedig megkapod, ha leméred a villanyak átmérõjét azon a helyen, ahol felfekszik ez a gyûrû. Így megkapod a tûrésmezõ szélességét (a minimum és maximum átmérõ különbsége), és az esztergályosnak nincs más dolga, csak a tûrésmezõ közepére legyártani a furatot, és készen is van.
Felülre: Acros AZ-44 ZS44/28,6 Steuersatz Oberteil - Bike-Components


azt meg tudná nekem mondani valaki, hogy milyen kormánycsapágyat vegyek ebbe a nerve vázba, hogy bele tudjam pakolni a régi 1/8-os Reba telóm. rendkívül hálás lennék, ugyanis ez az "apróság" elkerülte a figyelmem :-)

venember, Én is kíváncsi vagyok, de úgy néz ki, hogy még egy darabig az is maradok.



#2505
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Köszi a fáradtságot, én ezt az infót Canyon oldalán nem találtam meg :)

#2506
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern
~56 mm

a középcsapágyra pedig ezt írja a Yellowstone 29er esetén: BSA 73mm
tehát jó lesz a hajtókar.

#2507
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Igen, leginkább a középcsapágyra gondoltam :) Amúgy Nobby Nic-re gondoltam, egy kb. szélességet megköszönnék.

#2508
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Shimano SLX Kurbelgarnitur FC-M675 Hollowtech II Modell 2013 - Bike-Components Ez a hajtókar akkor jó lesz a Yellowstone 29 er -be? 2.35 schwalbe elfér vajon a vázba vagy maradjak inkább a 2.25-nél? Most 2.25-ös rapid rob van de ez elég csirke:confused:


biztos jó bele a kar, csak kérdés milyen középcsapággyal. azt ,ár neked kell megnézened most milyen van benne :)
melyik gumiból akarnál belerakni 2.35öst? nobby nic? racing ralph?
nobby nic-bõl a 2.25-öst is túlzásnak érezném. ennek a szélességét meg tudom mondani ha fontos

#2509
Vincsó

Vincsó

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
Shimano SLX Kurbelgarnitur FC-M675 Hollowtech II Modell 2013 - Bike-Components Ez a hajtókar akkor jó lesz a Yellowstone 29 er -be? 2.35 schwalbe elfér vajon a vázba vagy maradjak inkább a 2.25-nél? Most 2.25-ös rapid rob van de ez elég csirke:confused:

#2510
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás
azt meg tudná nekem mondani valaki, hogy milyen kormánycsapágyat vegyek ebbe a nerve vázba, hogy bele tudjam pakolni a régi 1/8-os Reba telóm. rendkívül hálás lennék, ugyanis ez az "apróság" elkerülte a figyelmem :-)

venember, Én is kíváncsi vagyok, de úgy néz ki, hogy még egy darabig az is maradok.

#2511
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

minek vársz õszig? most nem adja oda? :D


:)
Dehogynem, csak szelesebb kormanyt tennek ra atmenetileg, spd-t, noi helyett ffi nyereg, s mig hasznalja, sok ido atszerelni es vissza. Meg a villan is gondolkodom, reba helyett az atutos x-fusion, van tapered atalakitom hozza Acros. Pedig mar tobben ajanlatot tettek ra, megvennek:) ;)

#2512
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.865 hozzászólás
minek vársz õszig? most nem adja oda? :D

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2513
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
El fogom orozni en is paromet az osszel, 18.5os vaz 400as nyeregcsovel pont tokeletes:)

#2514
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás

igen, olvastam is pár helyen, hogy egykét ember igencsak megszívta miatta. ez sértetlennek tûnik, de sajnos minden elképzelhetõ. innentõl akkor ne vegyünk semmit használtan, mert lehet, hogy lopott. én azt hiszem megtettem minden tõlem telhetõt, hogy ne lopottat vegyek. legalább nem ebayrõl vettem, itt a bolt Szentesen, ha probléma van, van hova bemenni. egyébként pont ezért nem gondolom, hogy annyira hülyék lennének, hogy bizonytalan eredetû cuccot áruljanak. szerintem ennek ebayrõl vagy apróból vásárláskor sokkal nagyobb az esélye.


Giant Trance helyett Canyon Nerve? Kíváncsi vagyok, milyen lesz az Anthem után.

#2515
"Nagyember"

"Nagyember"

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás

Szinte tökéletes összefoglaló, csak a vázméret maradt ki L vagy XL-es? :)


Jogos...

XL-es.

És még valami, ami fontos lehet:
gyárilag 100mm stucni hosszal jön, de nekem rövid volt, cserélve lett 110-re, azzal már tökéletes!

#2516
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

igen, olvastam is pár helyen, hogy egykét ember igencsak megszívta miatta. ez sértetlennek tûnik, de sajnos minden elképzelhetõ. innentõl akkor ne vegyünk semmit használtan, mert lehet, hogy lopott. én azt hiszem megtettem minden tõlem telhetõt, hogy ne lopottat vegyek. legalább nem ebayrõl vettem, itt a bolt Szentesen, ha probléma van, van hova bemenni. egyébként pont ezért nem gondolom, hogy annyira hülyék lennének, hogy bizonytalan eredetû cuccot áruljanak. szerintem ennek ebayrõl vagy apróból vásárláskor sokkal nagyobb az esélye.

Ha kaptál papírt róla amin rajta van a típus, akkor nincs para. Ha nem akarnak errõl papírt adni, akkor lehet vakarni a fejet...

#2517
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Hello!

Csak mostanság olvastam a Canyon fórum topikot, szóval nem tudom, hogy mennyire aktuális még az infók a kérdéses típusról.
Nekem konkrétan ez van, októberben hozta a UPS.

Canyon | Mountainbikes | Grand Canyon AL 29 7.9


Kb. kettõ hónapja lett kész teljesen a gép.
Kisebb módosítások eszközölve rajta:
Avid Elixir 1-es fékék helyett Shimano BR-M675 SLX 180/160 2013-ból...
Shimano XT sor 11-36
Michelin Latex belsõk

Elõtte már hosszabb ideig volt szerencsém 29hez, de ez attól azért nagyon más!
189 cm magas vagyok, hozzá társítva 115 kg.
Merev. Villámgyors. Pontos. Röviden.
A váz geoja nekem kitûnõ.
Mind lefelé, mind felfelé nagyon pontosan irányítható.
Felfelé a nagy kerék miatt szinte csak az erõnlét és a technikai tudás szab határt. Lefelé szintén, villámgyors, és arra megy, amerre Te szeretnéd!
Köszönhetõ a QR15 átütõtengelynek, meg a Fox villának. Legalábbis nálam ez a tapasztalat egy 29es Rebához hasonlítva.
Középrész merev, azonnal megindul, mikor kiállva "megküldöd".
Hátul is átütõ tengely, X12 Syntace, szintén bitang merev. Nekem már lehet túlságosan is, de cserébe a sokszor említett pontos irányíthatóság mindenek felett!
Fox teló csodásan mûködik, lock-outos, vállon, de szépen mûködik lezárva ih
Hajtás. Elõl a gyári Sram hajtókar, 22-36-os áttétel. Hátul, mint írtam, XT sor, 11-36.
Azt gondoltam, hogy kevés lesz, de mivel elbírja gond nélkül az extrém keresztbeváltásokat, így teljesen elegendõ.
Ha megfelelõ az erõnléted, bárhol fel tudsz vele menni...

Bowdenek bújtatva, könnyedén elérhetõ, nagyon egyszerû a cseréje.

A váz kialakítása furcsának tûnik, de jobban megnézve pontosan ott van megerõsítve, ahol kell, a többi helyen csak "jelzésértékû" a vázcsõ.

Sokat gondolkodtam, milyen bringát vegyek, s mikor a Canyont megláttam, beleszerettem. Bár köszönõ viszonyban sem volt az én "vásárlási keretem" a Canyon árával, mégis ügyeskedtem egy pár sort, hogy az enyém lehessen. Sikerült. Nem bántam meg.
Apró, ám mégis kedves gondolat, hogy:
két kulcstartó hely a vázon, mindkettõben a csavar mellékelve
láncvillavédõ neoprém anyagból, szintén feltéve
dobozban garantáltan sérülés mentes csomagolás

Garancia ugyan nem itthoni, de az elõbbi hozzá állást tekintve azzal sem lesz probléma, ha lesz netán probléma...

Nekem ezen apróságok tették fel az íre a pontot.
Nem bántam meg, örülök neki, s csak ajánlgatom bárkinek, aki bringa vásárlást tervez.

Röviden ennyit gondoltam.
Remélem még aktuális, s tudtam valamit segíteni!

üdv,
Bálint


Szinte tökéletes összefoglaló, csak a vázméret maradt ki L vagy XL-es? :)

#2518
"Nagyember"

"Nagyember"

    vendég

  • fórumtag
  • 34 hozzászólás
Hello!

Csak mostanság olvastam a Canyon fórum topikot, szóval nem tudom, hogy mennyire aktuális még az infók a kérdéses típusról.
Nekem konkrétan ez van, októberben hozta a UPS.

Canyon | Mountainbikes | Grand Canyon AL 29 7.9


Kb. kettõ hónapja lett kész teljesen a gép.
Kisebb módosítások eszközölve rajta:
Avid Elixir 1-es fékék helyett Shimano BR-M675 SLX 180/160 2013-ból...
Shimano XT sor 11-36
Michelin Latex belsõk

Elõtte már hosszabb ideig volt szerencsém 29hez, de ez attól azért nagyon más!
189 cm magas vagyok, hozzá társítva 115 kg.
Merev. Villámgyors. Pontos. Röviden.
A váz geoja nekem kitûnõ.
Mind lefelé, mind felfelé nagyon pontosan irányítható.
Felfelé a nagy kerék miatt szinte csak az erõnlét és a technikai tudás szab határt. Lefelé szintén, villámgyors, és arra megy, amerre Te szeretnéd!
Köszönhetõ a QR15 átütõtengelynek, meg a Fox villának. Legalábbis nálam ez a tapasztalat egy 29es Rebához hasonlítva.
Középrész merev, azonnal megindul, mikor kiállva "megküldöd".
Hátul is átütõ tengely, X12 Syntace, szintén bitang merev. Nekem már lehet túlságosan is, de cserébe a sokszor említett pontos irányíthatóság mindenek felett!
Fox teló csodásan mûködik, lock-outos, vállon, de szépen mûködik lezárva ih
Hajtás. Elõl a gyári Sram hajtókar, 22-36-os áttétel. Hátul, mint írtam, XT sor, 11-36.
Azt gondoltam, hogy kevés lesz, de mivel elbírja gond nélkül az extrém keresztbeváltásokat, így teljesen elegendõ.
Ha megfelelõ az erõnléted, bárhol fel tudsz vele menni...

Bowdenek bújtatva, könnyedén elérhetõ, nagyon egyszerû a cseréje.

A váz kialakítása furcsának tûnik, de jobban megnézve pontosan ott van megerõsítve, ahol kell, a többi helyen csak "jelzésértékû" a vázcsõ.

Sokat gondolkodtam, milyen bringát vegyek, s mikor a Canyont megláttam, beleszerettem. Bár köszönõ viszonyban sem volt az én "vásárlási keretem" a Canyon árával, mégis ügyeskedtem egy pár sort, hogy az enyém lehessen. Sikerült. Nem bántam meg.
Apró, ám mégis kedves gondolat, hogy:
két kulcstartó hely a vázon, mindkettõben a csavar mellékelve
láncvillavédõ neoprém anyagból, szintén feltéve
dobozban garantáltan sérülés mentes csomagolás

Garancia ugyan nem itthoni, de az elõbbi hozzá állást tekintve azzal sem lesz probléma, ha lesz netán probléma...

Nekem ezen apróságok tették fel az íre a pontot.
Nem bántam meg, örülök neki, s csak ajánlgatom bárkinek, aki bringa vásárlást tervez.

Röviden ennyit gondoltam.
Remélem még aktuális, s tudtam valamit segíteni!

üdv,
Bálint

#2519
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Alu váz és matricázzák?? bázzeg


igen, olvastam is pár helyen, hogy egykét ember igencsak megszívta miatta. ez sértetlennek tûnik, de sajnos minden elképzelhetõ. innentõl akkor ne vegyünk semmit használtan, mert lehet, hogy lopott. én azt hiszem megtettem minden tõlem telhetõt, hogy ne lopottat vegyek. legalább nem ebayrõl vettem, itt a bolt Szentesen, ha probléma van, van hova bemenni. egyébként pont ezért nem gondolom, hogy annyira hülyék lennének, hogy bizonytalan eredetû cuccot áruljanak. szerintem ennek ebayrõl vagy apróból vásárláskor sokkal nagyobb az esélye.

#2520
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

ezen a vázon gyakorlatilag egy matrica a vázszám. gondolom, ha lopott lenne ezt szedték volna le elõször. de megnéztem, ahol tudtam, szerencsére negatív. amúgy meg kár lomisnak hívni, nem hiszem, hogy limlom-hulladék lenne.


Alu váz és matricázzák?? bázzeg