Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2401
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
azért ha ez a 2 az alternatíva nem sokat gondolkodnék. canyon ok hogy jó ár/érték de azért erõsen nem egy kategória a kancsóval.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2402
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Rendelhetõ a Canyon CX gépe, az Inflite AL. https://www.canyon.c...inflite-al.html

Gigicuci: sokezer problémamentes km-t vele! :)


Jo ara lett - tavaszra megalmodom, hogy kell e cx vagy sem. Vagy ez vagy a cannondale caadx lesz.

#2403
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

én 181, és az M-es Nerve végre tökéletes az L-es Giant után.


Tegnap készen lett az enyém is. :) Még nem az igazi valahogy, kissé ideges meredeken le, bár talán a vacak gumik miatt. Meg én vagyok béna. :)
http://forum.bikemag...01/#post1207042

#2404
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Rendelhetõ a Canyon CX gépe, az Inflite AL. https://www.canyon.c...inflite-al.html

Gigicuci: sokezer problémamentes km-t vele! :)



Köszönöm! :)

#2405
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Rendelhetõ a Canyon CX gépe, az Inflite AL. https://www.canyon.c...inflite-al.html

Gigicuci: sokezer problémamentes km-t vele! :)

#2406
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

hátul is 185mm-es tárcsa van rajta?



Azt hiszem igen. Egyedi darab lehet, mert SE jelöléssel látták el az outletben, és hiába kerestem ilyen felszereltséggel nem volt kapható Yellowstone. Nem mentettem el a specifikációit, levették a lapról. :)

#2407
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás
hátul is 185mm-es tárcsa van rajta?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2408
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Sziasztok!

Egy nappal korábban megérkezett a doboz, elég gyorsak voltak, 4 nap alatt ideért. Jó lett a méret, utólag is köszi a megerõsítést.

Itt egy kép:
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

#2409
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Sziasztok!

Végül ezt rendeltem, az outlet szekcióból, már úton van:
Yellowstone 4.0 SE (2010) XL

Sima 26-os lett, kipróbáltam mindkét kerékméretet (26,29) és érdekes módon a 26 jobban tetszett. Izgulok, hogy jó legyen a méret a PPS szerint XL kell, mondjuk ezt gondoltam elõtte is. :)
Idõközben kiderül hogy csak 193 vagyok, elsõ mérés nem volt pontos.

Majd rakok képet.

UPS háztól házig viszi, ugye? Mert a raddiscount úgy küldte a trekkingemet, hogy a dhl átadta a magyar postának, onnan nem volt nyomonkövetés. Aztán megérkezett rendben végül, de egy kicsit forgolódtam éjszaka. :)

Köszi

#2410
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
mit talaltam :)
http://bikeboard.at/...43835_file1.pdf

akit erdekelnek a reszletek a cx bringakrol. jol hangzik a nyeregcso (onmagaban jo draga).

amugy epp azt neztem, hogy pl a cannondale 14re csak tarcsas osszeallitasokat csinal, a egesz jo aron (~1300 eur az alu 105os konfig), az egyik legjobb cx geoval.

#2411
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Errõl a géprõl mi a véleményetek? Sajnos az eredetileg kinézett bringa nekem túl drága.

https://www.canyon.c...html?o=A1035554

Ár érték arányban jobb mint ez?

CUBE HARDTAIL LTD COMP FÉRFI WHITE 22" (2011) - bicajozz.hu webáruház - bicajozz.hu webáruház

Kettõ közül melyiket inkább? Amatõr célra lenne, Börzsönyi ösvényekre.

Köszi

#2412
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Jó ez az összehasonlítás! Anno nagyon bele voltam esve az Anthem mozgásába, aztán valahogy kiszerettem belõle. De tudom, hogy elõbb-utóbb "kell" majd egy össztelós, ezért jó hír, hogy a Canyon mûködni látszik.
Ezek szerint az erõlködés a gyártók részérõl a forgáspontok körül hiábavaló? Több vész a réven (merevség), mint amit nyerünk a vámon (pogózás, bár ahogy írod az ebben az esetben épp nem jobb)...


az össztelós mindenképpen kompromisszum. nekem nem fontos, hogy elõbb érjek fel a hegyre, hanem az, hogy menjek, erõsödjek, élvezzem a lejtõzést. én nem versenyzek, max magammal. egyébként ez az Anthem váz 2008-as, az újabbak biztos vagyok benne, hogy nagyságrendekkel jobbak.

#2413
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás

Akkor ezek szerint a 178-179 cm-es magasságomhoz biztosan jó lesz az M-es váz (17.5"). A Cannondale bringám is az volt, valamelyest hasonlóak is a méretek. Utána a 19-es következik, az biztosan nagy lenne.
Papszi: AL 29 volt? Mondasz róla valamit?


Nem AL 29 volt, hanem sima 26-os. Egyébként ha méretben megfelelõ lett volna, akkor nagyon jó kis váz lett volna. Merev fejcsõ, merev középcsapágy, fordulékony, hajtáshatékony stb... A belül vezetett bowdeneket cserélni nem egyszerû kell hozzá egy jó erõs mágnes, és elsõ alkalommal türelem.

"Az általad említett Grand Canyon AL 5.9, XL méretben megfelelhet neked, de szerintem határon lesz, és nem lesz egy hasalós váz."


Mit értesz azon, hogy határon lesz?

Amúgy taposós pedállal használnám, rekreációs célra, inkább felfelé és lefelé. Sík terepre marad a cross.

Ez alatt azt értem, hogy a geometriai táblázat alapján szerintem a max. vonalig ki lehet húzva a 400mm-es nyeregcsõ, persze ez attól is függ, hogy milyen nyereggel használod.

#2414
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Köszi az infót Mars, (és a többieknek is) felveszem vele majd a kapcsolatot.

#2415
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Sziasztok!

Jól vettem ki a szavaitokból, hogy akkor túl nagy kockázatot nem vállalok, ha XL-t rendelek. Szóval jó eséllyel jó lesz, ugye?

Köszi mindenkinek aki válaszolt, amúgy!!


Szia!
Ez nagyon egyéni preferencia kérdése. én 195cm vagyok, de nekem pl még az XL is kevés lenne még 120as stucnival is. Ettõl még Neked tökéletes is lehet.
Mázlid van:
Hello!

Csak mostanság olvastam a Canyon fórum topikot, szóval nem tudom, hogy mennyire aktuális még az infók a kérdéses típusról.
Nekem konkrétan ez van, októberben hozta a UPS.

Canyon | Mountainbikes | Grand Canyon AL 29 7.9


Kb. kettõ hónapja lett kész teljesen a gép.
Kisebb módosítások eszközölve rajta:
Avid Elixir 1-es fékék helyett Shimano BR-M675 SLX 180/160 2013-ból...
Shimano XT sor 11-36
Michelin Latex belsõk

Elõtte már hosszabb ideig volt szerencsém 29hez, de ez attól azért nagyon más!
189 cm magas vagyok, hozzá társítva 115 kg.
Merev. Villámgyors. Pontos. Röviden.
A váz geoja nekem kitûnõ.
Mind lefelé, mind felfelé nagyon pontosan irányítható.
Felfelé a nagy kerék miatt szinte csak az erõnlét és a technikai tudás szab határt. Lefelé szintén, villámgyors, és arra megy, amerre Te szeretnéd!
Köszönhetõ a QR15 átütõtengelynek, meg a Fox villának. Legalábbis nálam ez a tapasztalat egy 29es Rebához hasonlítva.
Középrész merev, azonnal megindul, mikor kiállva "megküldöd".
Hátul is átütõ tengely, X12 Syntace, szintén bitang merev. Nekem már lehet túlságosan is, de cserébe a sokszor említett pontos irányíthatóság mindenek felett!
Fox teló csodásan mûködik, lock-outos, vállon, de szépen mûködik lezárva ih
Hajtás. Elõl a gyári Sram hajtókar, 22-36-os áttétel. Hátul, mint írtam, XT sor, 11-36.
Azt gondoltam, hogy kevés lesz, de mivel elbírja gond nélkül az extrém keresztbeváltásokat, így teljesen elegendõ.
Ha megfelelõ az erõnléted, bárhol fel tudsz vele menni...

Bowdenek bújtatva, könnyedén elérhetõ, nagyon egyszerû a cseréje.

A váz kialakítása furcsának tûnik, de jobban megnézve pontosan ott van megerõsítve, ahol kell, a többi helyen csak "jelzésértékû" a vázcsõ.

Sokat gondolkodtam, milyen bringát vegyek, s mikor a Canyont megláttam, beleszerettem. Bár köszönõ viszonyban sem volt az én "vásárlási keretem" a Canyon árával, mégis ügyeskedtem egy pár sort, hogy az enyém lehessen. Sikerült. Nem bántam meg.
Apró, ám mégis kedves gondolat, hogy:
két kulcstartó hely a vázon, mindkettõben a csavar mellékelve
láncvillavédõ neoprém anyagból, szintén feltéve
dobozban garantáltan sérülés mentes csomagolás

Garancia ugyan nem itthoni, de az elõbbi hozzá állást tekintve azzal sem lesz probléma, ha lesz netán probléma...

Nekem ezen apróságok tették fel az íre a pontot.
Nem bántam meg, örülök neki, s csak ajánlgatom bárkinek, aki bringa vásárlást tervez.

Röviden ennyit gondoltam.
Remélem még aktuális, s tudtam valamit segíteni!

üdv,
Bálint

" Nagyember" még a próba lehetõségét is felajánlotta nem sokkal korábban:
Hali!

Egy majdnem ilyen, konkrétan tavalyi modellt tudok felajánlani tesztelésre, Bp-en, ha érdekel.

Canyon | Mountainbikes | Grand Canyon AL SLX 29 7.9

A bökkenõ, hogy én 189 cm magas vagyok, így a vázam XL-es, s 110mm-es stucni van rajta.

Ha netán mégis érdekel, keress ezen:
blnt52@gmail.com

üdv,
Bálint

Szóval keressed bátran, sõt, itt még egy kis írás is született az említett modellrõl: Bálintot senki és semmi nem állíthatja meg- Grand Canyon AL 29! | deviantmtb - egyszeregy

#2416
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Sziasztok!

Jól vettem ki a szavaitokból, hogy akkor túl nagy kockázatot nem vállalok, ha XL-t rendelek. Szóval jó eséllyel jó lesz, ugye?

Köszi mindenkinek aki válaszolt, amúgy!!

#2417
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hat maximum csak 1 szám lehet, mert L es méretû mindegyik, utána XL van, XXL nincs tudtommal, vagy csak keves markabol...

Hozzáteszem nem hasznalok SPD-t, es nem szeretem a nagy vázakat..


48-ast írtál. az 19", neked 21"-es kéne, az 2. az hogy nyomoronc gyártók 3 féle vázméretet kínálnak az más kérdés.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2418
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

...de a pogózás kb úgy néz ki, hogy Anthem: Hétköznapi Csalódások koncert, a Canyon meg a bécsi filharmonikusok...

Jó ez az összehasonlítás! Anno nagyon bele voltam esve az Anthem mozgásába, aztán valahogy kiszerettem belõle. De tudom, hogy elõbb-utóbb "kell" majd egy össztelós, ezért jó hír, hogy a Canyon mûködni látszik.
Ezek szerint az erõlködés a gyártók részérõl a forgáspontok körül hiábavaló? Több vész a réven (merevség), mint amit nyerünk a vámon (pogózás, bár ahogy írod az ebben az esetben épp nem jobb)...

#2419
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

biztosan, en 180 felett vagyok pár centivel, de en is azt a méretet vennem. persze, vannak, akik szeretik, ha a váz a zacsit karcolja.


én 181, és az M-es Nerve végre tökéletes az L-es Giant után.

#2420
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

Akkor ezek szerint a 178-179 cm-es magasságomhoz biztosan jó lesz az M-es váz (17.5"). A Cannondale bringám is az volt, valamelyest hasonlóak is a méretek. Utána a 19-es következik, az biztosan nagy lenne.


biztosan, en 180 felett vagyok pár centivel, de en is azt a méretet vennem. persze, vannak, akik szeretik, ha a váz a zacsit karcolja.