Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3127 hozzászólás a témában

#2361
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

szegedi bringaboltos megdicsért, hogy milyen bátor vagyok, hogy Canyont vettem. mert ott aztán semmi szervízháttér, majd nézhetek ha történik valami ezzel a noname cuccal. bezzeg a szpesölájzd, az milyen király... mondtam neki, hogy tényelg király, de nincs kedvem hat-nyolcszáz euroval többet adni egy matricáért. itt véget ért a beszélgetés :)

Prolog?


Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#2362
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

szegedi bringaboltos megdicsért, hogy milyen bátor vagyok, hogy Canyont vettem. mert ott aztán semmi szervízháttér, majd nézhetek ha történik valami ezzel a noname cuccal. bezzeg a szpesölájzd, az milyen király... mondtam neki, hogy tényelg király, de nincs kedvem hat-nyolcszáz euroval többet adni egy matricáért. itt véget ért a beszélgetés :)



#2363
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Nem tudom, én épp most járok errefelé, s szinte 100% biztos vagyok benne, hogy nem akarnék másik gumit a 600 grammos 2.25-ös Schwalbék helyett. Hogy megspórolok kétszer 15 dekát nem sokat ér számomra. A defektvédelem fontosabb, a szélesebb gumi fontosabb.

 

Nem mondok ellent, abban egyetértünk, hogy Scwalbe  :D.

Nekem soha nem kellett a 2.2. A 26-os bringámon sokáig Ritchey 1.95-ös külsők voltak. Mikor megszűnt a típus akkor váltottam csak nagyobbra. A CX bringák vékonyka külsőjével elmentem mindenhol gond nélkül ahol ma a 2.2-vel (sárban, esőben, mtb útvonalakan). 



#2364
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nem tudom, én épp most járok errefelé, s szinte 100% biztos vagyok benne, hogy nem akarnék másik gumit a 600 grammos 2.25-ös Schwalbék helyett. Hogy megspórolok kétszer 15 dekát nem sokat ér számomra. A defektvédelem fontosabb, a szélesebb gumi fontosabb.

 

...

Ha beruháznék egy Scwalbe gumiszettbe (minden bringámon azok voltak évek óta, nem véletlenül részemről) akkor kb. fél kg. azonnal leugrana. Az nem kevés. Conti X-King van most fent, 750 gramm/darab. Pont az arn bringáján lévő gumikat néztem ki. Amúgy sem értem ezeket a 2.2-2.25-ös hatalmas külsőket.  



#2365
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Szép az a Giant nagyon, tényleg hasonlít  ;) .

Nincsen akasztós méricskélőm, ha minden igaz szombaton eljutok egy bringaboltba és ott lemérjük majd. Szobamérleges ügyeskedéssel 11 kg körül van, DE:

Ha beruháznék egy Scwalbe gumiszettbe (minden bringámon azok voltak évek óta, nem véletlenül részemről) akkor kb. fél kg. azonnal leugrana. Az nem kevés. Conti X-King van most fent, 750 gramm/darab. Pont az arn bringáján lévő gumikat néztem ki, amúgy sem értem ezeket a 2.2-2.25-ös hatalmas külsőket.

Egyébként bizonyos szempontból romlott a Canyon a felszereltséget illetően. Már saját márkásak a kiegészítők, talán még a 2012-es gépek Syntace cucokkal futottak és Schwalbe külsőkkel. Most a magasabb kategóriában (kb 1800 € < ) van WCS kormány, esetleg stucni. Persze a top most is WCS karbon.   


karakoram módosította - 2013. október 20. - 20:53


#2366
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

en siman kinezem belole, mert az les bringam szarabb felszereltseggel 10.8kg.



#2367
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Váratlanul megérkezett a héten a csomag, öröm van és boldogság :). Szerdán reggel jött a mail, hogy 48 órán belül feladásra kerülhet, de 2 órára rá már arról értesítettek, hogy úton van. Pénteken délben már meg is érkezett. Szokásos nagy Canyon doboz, minden rendben volt. Ma le sem szálltam róla. Gyönyörű a festés, kivitelezés, jó geometria (azért is ezt a bringát választottam, mert egy az egyben a régebbi Cannondale-m geoja, kivétel a tengelytávolság). A mai tekerés alapján merevnek és stabilnak tűnik a bringa, azonnal reagál mindenre, a középrész brutál. Alkatrészek: A full XT-ről nincsen mit írnom, erős fékek, jó dolog a Shadow +, teszi a dolgát. A KMC láncnak nem örülök. Az egyenes WCS kormányt Syntace Vektor-ra cseréltem, kapott egy Thomson nyeregcsőbilincset (a ronda és nagy gyorszárat nem értem), Specialized Phenom Expert nyerget. Remek dolog az átütőtengely, a Fox Float Factroy Racing villával és a Terralogic dologgal még barátkozom, de rendben teszi a dolgát (A Fatty merevebb :P). A DT Swiss kerekek nagyon szépen gurulnak, és nem is nehezek.  

Nagyon örülök neki, a 179 cm-hez is jó a 29"-os kerékméret (M-es a bringa), egy jól felszerelt bringát kaptam a pénzemért, ami súlyban is megfelelő (sok karbon gép nehezebb).         

 

Grand Canyon AL SLX 9.9

0fhe.jpg

 

2kdc.th.jpg

8680.th.jpg

fabp.th.jpg

7qrl.th.jpg

 

Hicks

Valós a gyártó által megadott súyadat?



#2368
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a terralogicrol irhatnal meg, mert evek ota szemezem vele.

 

szep bico :) nagyon hasonlit a giantemre. tokkal vonoval milyen nehez lett?

https://picasaweb.go...675562048891506


arn módosította - 2013. október 20. - 19:58


#2369
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Váratlanul megérkezett a héten a csomag, öröm van és boldogság :). Szerdán reggel jött a mail, hogy 48 órán belül feladásra kerülhet, de 2 órára rá már arról értesítettek, hogy úton van. Pénteken délben már meg is érkezett. Szokásos nagy Canyon doboz, minden rendben volt. Ma le sem szálltam róla. Gyönyörű a festés, kivitelezés, jó geometria (azért is ezt a bringát választottam, mert egy az egyben a régebbi Cannondale-m geoja, kivétel a tengelytávolság). A mai tekerés alapján merevnek és stabilnak tűnik a bringa, azonnal reagál mindenre, a középrész brutál. Alkatrészek: A full XT-ről nincsen mit írnom, erős fékek, jó dolog a Shadow +, teszi a dolgát. A KMC láncnak nem örülök. Az egyenes WCS kormányt Syntace Vektor-ra cseréltem, kapott egy Thomson nyeregcsőbilincset (a ronda és nagy gyorszárat nem értem), Specialized Phenom Expert nyerget. Remek dolog az átütőtengely, a Fox Float Factroy Racing villával és a Terralogic dologgal még barátkozom, de rendben teszi a dolgát (A Fatty merevebb :P). A DT Swiss kerekek nagyon szépen gurulnak, és nem is nehezek.  

Nagyon örülök neki, a 179 cm-hez is jó a 29"-os kerékméret (M-es a bringa), egy jól felszerelt bringát kaptam a pénzemért, ami súlyban is megfelelő (sok karbon gép nehezebb).         

 

Grand Canyon AL SLX 9.9

0fhe.jpg

 

2kdc.th.jpg

8680.th.jpg

fabp.th.jpg

7qrl.th.jpg

 

Hicks


karakoram módosította - 2013. október 20. - 17:40


#2370
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Igen, az volt bõven már az elsõ túrámon hangosan csujogattam az örömtõl lefelé a Csóványosról. Ahol a trekking-el a túlélésre mentem, ott a Canyonnal olyan sebességet mertem, ami már adta az adrenalin löketet. Az a csoda XT váltó, meg a Recon teló, meg a számomra ismeretlenül könnyû váz, hihetetlen, hogy milyen kevés pénzért milyen gépet kaptam. Jó hogy van ez a márka, na. :)

#2371
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ezt senki nem mondta - annyit allapitottunk meg, hogy hasonlo a kerekmeret. Teljesen mas jellegu a geometria, a gumik merete, szezont a fazonnal... De meg ket 26os mtb kozott is lehet jelentos differencia, hogy melyikkel milyen menni. A sebesseg meg sokmindentol fugg, de az elmenyre koncentralj :-)

#2372
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Tehát a 26-os montim nem igazán lassabb mint a 622-es trekkingem?

#2373
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
26-osnak nevezett kerék, "felni átmérõje" 559 mm, a trekkingé, 29-esé, országútié 622, egy 2,25-ös monti külsõ profilmagassága 5-6 centi, egy 23-as outié 2 centi körüli, tehát a nagyobb felni ellenére alig nagyobb a külsõ átmérõ
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2374
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Amugy a 2.25os 559os alig kisebb, mint a 35os 622es, az sem veletlen, hogy az outi es a mtb gumis kerekatmeroje hasonlo.

Elnézést az amatõr kérdésért, de kifejtenéd ezt bõvebben, (fõleg a mondat elsõ felét) hogy megértsem? Köszi!

#2375
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A trekkingednek annyi koze van a 29erhez, hogy 622es a felni atmeroje. A bringan mindig a gumi az elsodleges rezgescsillapito, az lenne az erdekes, ha a 35os gumi ugy viselkedne, mint az 54-57es. Rakj 35os gumit az mtbre, es rajossz a kulonbsegre :-)

Amugy a 2.25os 559os alig kisebb, mint a 35os 622es, az sem veletlen, hogy az outi es a mtb gumis kerekatmeroje hasonlo.

#2376
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
14,5 kilós 29-es trekking (35-ös gumival) után nagyon furcsa, de jóóó, érzés volt ugyanazt a hegyi utat megjárni a 26-os könnyû Yellowstone-al. Lefelé kb. dupla sebességgel jöttem, teljes biztonság(érzet :) ) mellett. Nem fáj a térdem sem a felfelé tekerésnél, vagy a pozíció más, vagy tényleg ennyit számít 2 kiló. Aszfalton viszont a vastag gumi 3 bar mellett, olyan érzést adott mintha mézben tekernék. Pedig annyival biztos nem voltam lassabb mint a trekkinggel.

A gyári pedált le kéne cserélni, mert kétszer is lecsúszott a lábam és eléggé ráb***ott a sípcsontomra. Van valakinek jó és olcsó pedálra (nem SPD) alternatívája?

Az elsõ fékem a túra végén úgy visított mint a szopós malac, ami érdekes, hogy nem a fékezés során hanem amikor szabadon gurultam. Azóta beállítottam a két csavarral ami a telóhoz fogja, remélem most jó lesz.

Összességében remek játékszer, nagyon jól tudom irányítani ezekkel a "kis" kerekkel. Élmény vele gyorsan ide-oda csapatni a fák között, villámgyorsan lehet nyomvonalat váltani a másik bringámhoz képest.

#2377
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás
A sok segítség után talán "tartozom" annyival, hogy jelentkezem. Már nem csak megrendelve, ki is van fizetve a gép (Grand Canyon AL SLX 9.9 2014, "M"). Vacilláltam még egy kicsit. A 29" és az alu már biztos volt, márka és árak között nyûglõdtem. Volt itt kolléga aki sokkal jobb ár/érték arányú bringákat vélt találni az apróban, én nem találtam. Volt/van fent Giant XTC de nem volt szívdobogás élõben, csereberélnék sok dolgot. Haibike-ot is néztem, egy "vacak" felszereltségû Speci karbonra is volt egy jó áram a forgalmazótól. A Radonéknál a 2014-es színekkel van gondom hasonló kategóriában. Valahogy maradt a Canyon, úgy ahogy van ok. Full fekete, jó cuccok. Beszereztem már egy Thomson bilincset, Syntace kormányt, már csak a bringát várom (Sly kolléga a matricákat is megrendeletem). Ha van is jobb ár/értékû bringa, nálam nem csak arról szól a dolog (nem azért gyûjtöttem a Cannondale bringákat sem :)).

#2378
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Jo dolog az allithato nyeregcso... A lejtozesen nagyon sokat tud dobni, foleg ha vhol kevesbe mered neki ereszteni. Ill nekem kedvencem volt a hosszu lankas lejtokon picit leereszteni, az alacsonyabb sulyponttal teljesen mas lett a bringa iranyithatosaga, es stabilitasa.


én most úgy szoktam megoldani, hogy ha hosszabb lejtõ jön, akkor szépen megállok, engedek rajta egy keveset és usgyi :) persze ez így nem túl praktikus. de sajnálnám azt a szép thomsont... még hezitálok.

#2379
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Jo dolog az allithato nyeregcso... A lejtozesen nagyon sokat tud dobni, foleg ha vhol kevesbe mered neki ereszteni. Ill nekem kedvencem volt a hosszu lankas lejtokon picit leereszteni, az alacsonyabb sulyponttal teljesen mas lett a bringa iranyithatosaga, es stabilitasa.

#2380
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Nem rossz, sõt kifejezetten jó ez a Nerve XC, ma reggel is mentem vele egyet, de vissza-visszahúz a szívem az igénytelen, dögnehéz huszonkilencesemhez. Szerencsére a derékproblémáim jó 1 éve megszûntek, most épp bírom a HT-k aszketizmusát. A rugóstaghoz azért egy remote lockout hiányzik, és az baromira, a többi dolog egészen rendben van. Lehet döntögetni, alacsonyan van a középcsapágy, ami miatt bizony könnyû felcsapni a pedált a köveken, viszont jól kanyarodik és a kevésbé vagy közepesen meredek ösvényeken egészen stabil. Meredek lefelén nekem nem jön be annyira, még nem találtam meg az okát, miért lehet, de ott ideges és kicsit félek vele. Vagy csak én vagyok béna, bizony ez is benne van. :) Mászni nagyon jól mászik, ProPedal mellett kiállva tekerve kb. ugyanazokat az idõket taposom ki ezzel, mint a 9'R-rel vagy a merev huszonhatossal.
Közben arra is rájöttem, mi a fene az, amiért a mozgó öklömnyi köves DH-kon olyan ideges volt az eleje: ereszt a Rebában a negatív rugó valamelyik tömítésnél, 1-2 nap alatt 90-rõl 50 psi-re esik a nyomás. Ezért volt olyan furcsa már 2 hete, éreztem, valami nincs rendben.

Neked a gyári darabokhoz hasonlóan Avid fékeid vannak, vagy Shimano? Azt kell mondjam, ezek az Avid fékek nem az én ízlésem, sajnos a DOT fékfolyadékokra jellemzõ viselkedésnek megfelelõen elég sok nedvességet köt meg akár 1 év alatt és csúnyán fel tud keményedni a fék, na ez a pont most jött el nálam - borzasztó. A fék maga nagyon erõs és jól fog, bár kicsit hirtelen, nem adagolható olyan szépen és úgy, legalább is az én Elixir 5-ösömet, mint ahogy Magurákat vagy Shimanokat eddig próbáltam, használtam.



SLX fékem van, 2012-es eresztés. szerintem brutáljó, de még mindig tanulok fékezni. igazság szerint én a lockoutot sem nagyon használom, de egy reverb nyeregcsövön erõteljesen gondolkodom. látom értelmét, de taszít a súlya.