Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2321
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Szerintem a 74 fokos üléscső szög miatt  szerelik egyenes nyeregcsővel.

 

akkor lehet csak nekem tunik tul hatra toltnak.



#2322
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Off: Szabad tudni milyen nyomáson használod?

 

a 2.25osoket olyan 1.9-2 bar kornyeken, a 2.1eset olyan 2.1-2.2 (schwalbek, 80kg).


arn módosította - 2013. november 10. - 21:48


#2323
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

nem tubeless hasznalod? mintha ugy remlene, hogy ez a felni is tl ready.

a nyereg nekem kicsit furan all, lehet setback nyeregcso kellene?

Szerintem a 74 fokos üléscső szög miatt  szerelik egyenes nyeregcsővel.



#2324
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

ha minden adott, akkor mindenkepp probald ki a tubelesst :) szerintem a kenyelmet, es a menettulajdonsagokat az egyik legjobban befolyasolo ficsor megfelelo nyomason - ugy nem fog pattogni a hatulja.

Off: Szabad tudni milyen nyomáson használod?



#2325
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ha minden adott, akkor mindenkepp probald ki a tubelesst :) szerintem a kenyelmet, es a menettulajdonsagokat az egyik legjobban befolyasolo ficsor megfelelo nyomason - ugy nem fog pattogni a hatulja.



#2326
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

De gyors vagy :)

Nem tl használom, de valóban tl ready (elgondolkodtam rajta). 

A nyeregcsövet már megrendeltem (Thomson setback), hogy még jobban hasonlítson a Giant bringádra :)



#2327
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nem tubeless hasznalod? mintha ugy remlene, hogy ez a felni is tl ready.

a nyereg nekem kicsit furan all, lehet setback nyeregcso kellene?



#2328
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Volt némi időm, készítettem pár képet a bringám részleteiről (2014 Grand Canyon AL SLX 29), hátha valaki kedvet kap hozzá.

A nyeregcső és a láncvilla is aszimmetrikus, szép megoldással megy fel a rejtetten vezetett első váltóbowden (mozog ami jó, nehéz takarítani), van erősítés a fejcsőnél rendesen, direkt rögzítésű első váltó, 12 mm-es tengely, szép vékony láncvillák bőséges sárférőhellyel 2.2-es gumiknál is. Kényelmes, remek a geometriája, jól irányítható. A hátsó egy kicsit pattog, de lehet ez azért van mert keményre szoktam fújni a gumikat. A gyári felszereltségre nem lehet panaszom (Full XT, DT Swiss gyári kerekek), jó úgy ahogy van, de azért cseréltem pár dolgot: nyereg/stucni/kormány (ízlés kérdése), nyeregcsőbilincs, KMC lánc XTR-re (micsoda különbség). A villával kapcsolatban nem én leszek az, aki oldalakat fog írni. A gyári leírásokban lévő és ajánlott beállításokkal használom, nem nagyon állítgattam. Tökéletes az én stílusomhoz. Nem izgága, felfelé nagyon jól dolgozik a terraligic. Ha minden rendben lesz vele akkor barátok leszünk.  

 

vcjj.jpg

rd0k.jpg

t0zn.jpg

x6pu.jpg

0qry.jpg

4vcn.jpg

8df8.jpg

1oxc.jpg

 

 



#2329
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

ejc4.jpg


kqp8.jpg

ldfw.jpg

 

ps8r.jpg

 
 

karakoram módosította - 2013. november 10. - 19:58


#2330
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Szép bringa! Jól látom Fox tag van benne?   :D

 

A teleszkóp Fox, a tag nem tűnik annak. Nem bírom leolvasni még képjavítás útján sem. :)



#2331
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

a1_2013_11_8_97h9s6ea58_tn.jpg

Szép bringa! Jól látom Fox tag van benne?   :D



#2332
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ez amolyan "keresd meg wallyt" fele keprejtveny? :)


  • Kánya és zeezoltano kedveli ezt

#2333
end.re:

end.re:

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
  • LocationBP
a1_2013_11_8_97h9s6ea58_tn.jpg

#2334
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Én a torque-t csak ajánlani tudom. 15,4 kg-s gépet építettem belőle, nem extrém áru cuccokkal, úgy,hogy a villa 2,7 kg. Szóval nem egy tekerhetetlen gép. :)
Bár most megint átépítés alatt áll. :)

Köszi, torque az nekem egy kicsit sok lenne, az jobban gravity felé orientálódik mint a strive, és már az is a határ nekem. Igazából 150mm rugóút elég lenne, ahhoz egyik felöl a strive, másikról a spectral áll a legközelebb. A strive 34-es villája szimpatikusabb mint a spectral 32-ese, és a spectral felszereltsége is furán van összehozva. A kerékméretröl nem tudok mit mondani, 27,5-eset még nem pròbáltam, a 26-ost szeretem, van egy merevhátú 29-esem is de az terepre nem az én világom.



#2335
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

Köszi erre nem is gondoltam, azt tényleg nem akarom hogy visszalépés legyen a trance-hez képest, ami az első fs gépem és nincs összehasonlítási alapom, de nagyon kedvelem. Amiket olvastam róla, a maestro elég kifinomult és népszerű, de sajnos a Strive-ról nincs ilyen mennyiségű vélemény. A Torque valóban túl sok lenne, az már inkább a tiszta gravity kategória és nekem nemcsak arra kell. A Strive is határeset lenne, de a 14 kilót még eltekerném felfelé valahogy, a trance is majdnem annyi. A Spectral tetszik, vártam is rá hogy végre felrakják, de szeretnék a 32-esnél egy kicsit masszívabb villát, bár lehet hogy csak bebeszélem magamnak. Minden esetre mégegyszer köszi, hirdetnek egy YT Wicked-et lehet hogy érdemes lenne azt is megnéznem. http://apro.bikemag....ro-l194439.html

Én a torque-t csak ajánlani tudom. 15,4 kg-s gépet építettem belőle, nem extrém áru cuccokkal, úgy,hogy a villa 2,7 kg. Szóval nem egy tekerhetetlen gép. :)
Bár most megint átépítés alatt áll. :)



#2336
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Csak tökéletesen száraz időben van elővéve min. 5 esőmentes és meleg nap után. Porecsettel kell tisztítani a túra végén. :)

 



#2337
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ezt hasznaltad is, vagy csak leallitottad? :D



#2338
Gigicuci

Gigicuci

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Sziasztok!

 

Egy kép tegnapról. :rolleyes:

a1_2013_10_28_w5ni9ylb9x_tn.jpg



#2339
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

a felhasznalasi teruletbol, es a nepszerubb vazak kialakitasabol szvsz azert kiderul, hogy melyik jobb egy adott feladatra.

Végigolvastam az angolul fellelhető teszteket és véleményeket a Strive-ról, a tesztekben a 2013-as Fox villa és rugóstag volt problémás (zéró progresszivitás ami a Trance-ben nekem ugyanígy viselkedik) de aki vette és használja az nagyon elégedett vele, többen a rugóstagba térfogat csökkentőt raktak és az megoldotta a problémát. Még aludnom kell rá párat...



#2340
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Igen, olvastam. És a konklúzió: "Quite simply there's no one design that's better than another in all departments. Personal preference really is the key when it comes down to what works best for you." :)

 

Próba lenne a legjobb ha megoldható lenne, és amellett szeretném a pénzemért a lehető legtöbbet kapni mert az utólagos upgradek a végén mindig többe vannak.

 

a felhasznalasi teruletbol, es a nepszerubb vazak kialakitasabol szvsz azert kiderul, hogy melyik jobb egy adott feladatra.