Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2281
Itózs

Itózs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.069 hozzászólás

Nem akarlak elkeseríteni, de lehet lesz vele bajod. Semmeringen hasonlítgattuk a bringákat egy helyi sráccal (neki olyan mint a tiéd, nekem Gapstar),. Mondta, hogy semmi baja vele, imádja, de a a rugóstag alsó befogatásánál van egy konkrét holtjátéka, ami elég gyorsan előjön, hiába cseréli.



#2282
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

Köszönöm! :)

 

Szép is az a spectral. Nem könnyű a döntés,ha a pénz nem gond. :P

 

Kicsit amúgy a rugóút állító miatt aggódok most. Van egy pici holtjátéka,már így újonnan is. Remélem,h ebből nem lesz gond később.

 

Amúgy a régi vázam és az újról a cuccok eladók. ;) :D



#2283
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás
Na akkor pár kép végre. :)
 
Még az autóban. :)

Na akkor pár kép végre. :)
 
Még az autóban. :)


Brutálisan néz ki! :)

Nekem Spectral lesz de még nem vajúdok hogy melyik legyen a 6-7-8 közül.

#2284
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

ez nagyon állat. gratula, sok szép élményt vele!



#2285
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

Na akkor pár kép végre. :)
 

Még az autóban. :)

 

WP_000518_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

Ilyen volt gyárilag:

17,2 kg pedál nélkül

 

WP_000520_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

És ilyen lett most:

17,7 kg pedálokkal

 

WP_000527_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

WP_000569_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



#2286
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

No, kicsi a világ! :)

Én holnap reggel is megyek, hasonló időben. ;)

 

 

annyira jó nektek, én reggel max a tiszagátra tudnék kimenni :(  köcsög alföld.



#2287
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

No, kicsi a világ! :)

Én holnap reggel is megyek, hasonló időben. ;)



#2288
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

És de :). Szép a színe a bringádnak, emlékszem rá (rád nem :)). Sok ilyen Canyon még nem mászkál itthon, ha ilyet látsz akkor az én vagyok :)



#2289
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

off:

Mintha cserélték volna a képet  :)

Mondjuk kicsit a valószínűsége; de nem lehet, hogy veled futottam össze ma korán reggel a Hármashatár-hegyen? Kék jelzésen lefelé jött velem szembe egy ilyen. ;) Én egy narancssárga vázas 29errel voltam.



#2290
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

off:

Mintha cserélték volna a képet  :)


karakoram módosította - 2013. november 25. - 21:30


#2291
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

OFF

nagyon szeretem hátul az átütőset, pedig még nem sok kilométert mentem vele. De amit pöcsörészek a hátsó fékkel, hát sokat könnyít rajta a kivesz-betesz-kész megoldás. :D



#2292
fero969

fero969

    fórumtag

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

950sm07 kolléga vetette fel, lehet, hogy az GrandCanyon SLX7.9 eleje gyorszáras.

Rákérdeztem, 2 nap múlva egy pötyike válaszolt, amiből azt sejthettem, hogy igen, gyorszáras, de keverte  a szezont a fazonnal. Erre visszakérdeztem és kértem, nézzék már meg rendesen!

 

Íme a válasz:

 

Dear Mr Ferenc,

the Grand Canyon AL SLX bikes are equipped with QR15 thru axles (15 x 100 mm) at the front wheel and X12 thru axles (12 x 142 mm) at the rear wheel. The webshop image of the AL SLX 7.9 model in "storm" shows a quick release front wheel as the right fork was not available when the photo was taken. Please excuse the misunderstanding.

I hope I could help you. If there are any questions left, feel free to contact our service center again.

Best regards,    Volker Bertram   Servicecenter

 

Szóval átütős elöl-hátul. Elég gáz, hogy ennek így kell kiderülnie, de minden jó, ha vége jó!


fero969 módosította - 2013. november 25. - 20:31


#2293
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

http://www.bikeradar...-29er-14-47805/

1384772793217-em52np86d65-800-75.jpg



#2294
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

A "végleges" kialakítás és külalak a zseniális Thomson Setback csővel:

 

r5tc.jpg
 

 

 

Ez biza jó érzés, szerintem hétfőn nálad lesz!

 

Nagyon baba lett a géped! ;) 29-es? 

 

Hétfőn szerintem sajnos még nem,de talán kedden. Bár most kicsit értetlenül állok,mert míg csütörtökön Nurnbergben volt a gép és péntek reggel már Bécsben, péntek este már megint Nurnbergben jelezte a UPS. :S Remélem nem fordították vissza.



#2295
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

A "végleges" kialakítás és külalak a zseniális Thomson Setback csővel:

 

r5tc.jpg
 

 

 

Most kaptam mellesleg egy e-mail-t a következő tárggyal: Your Canyon order VA.......... is on its way to you

Közeleg karácsony!!!! :D 

 

Ez biza jó érzés, szerintem hétfőn nálad lesz!

 

 



#2296
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Köszi Forest a választ!

Igazából 1300EUR környékén...

A túrás XC felhasználás a cél, de mellette az átütő tengely egy olyan fícsör, amiből nem szeretnék engedni, de emiatt hardtail-ben is 1300EUR az alja és az alap NERVE AL29 7.9 is már 1800EUR.

Igen, sokkal magasabb árakon visszajön a világos szín, de az már sok.

F

A 2014-es Focus Black Forest-ek is átütősek elől-hátul, kérdés mi az áruk...



#2297
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

Köszi Forest a választ!

Igazából 1300EUR környékén...

A túrás XC felhasználás a cél, de mellette az átütő tengely egy olyan fícsör, amiből nem szeretnék engedni, de emiatt hardtail-ben is 1300EUR az alja és az alap NERVE AL29 7.9 is már 1800EUR.

Igen, sokkal magasabb árakon visszajön a világos szín, de az már sok.

F

Nézted a kiárúsítós korábbi modelleket is az outlet fülnél? Lehet,h azok közt van olyan,aminek a színe neked is bejön. Gondolom azt láttad,h némelyiknél két színből is lehet választani. :)

Mondjuk a fehér egy kényes szín. Én az enyémről szedtem le minden fehér cuccot és cseréltem feketére. Nem szeretem a fehéret,de ez ízlés függő. :)

Esetleg nézd meg a ROSE gépeit is. Azok is egész korrektek. Vagy,ha a festés ennyire szíved ügye, akkor itthon kb 10-15 ezerért olyanra festik,amilyenre szeretnéd. :)

 

 

Most kaptam mellesleg egy e-mail-t a következő tárggyal: Your Canyon order VA.......... is on its way to you

Közeleg karácsony!!!! :D 


forest módosította - 2013. november 21. - 17:10

  • zeezoltano kedveli ezt

#2298
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Én a jó felszereltség/minőség mellett pont azért választottam a Canyon-t mert full fekete.

Nézd meg a Radon bringákat, kiegészítőkben idén már jobb is mint a Canyon (amúgy nagyon hasonló): 

http://www.radon-bik...te_id_5222_.htm 



#2299
fero969

fero969

    fórumtag

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

Köszi Forest a választ!

Igazából 1300EUR környékén...

A túrás XC felhasználás a cél, de mellette az átütő tengely egy olyan fícsör, amiből nem szeretnék engedni, de emiatt hardtail-ben is 1300EUR az alja és az alap NERVE AL29 7.9 is már 1800EUR.

Igen, sokkal magasabb árakon visszajön a világos szín, de az már sok.

F



#2300
forest

forest

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.146 hozzászólás

Sziasztok!

 

Új vagyok, de egy ideje olvasom a topicot. Magamról annyit, hogy hobbista montis vagyok, s most érett meg a gondolat egy új bicaj beszerzésére. Asszem' 29-est szeretnék.

mgy kolléga ajánlotta figyelmembe a Canyon márkát és nagyon megtetszett.

Igazából egy dolog nem tetszik bennük: a színük. Tudom, ez az én fejlövésem, de kár, hogy nincs világos/fehér alapszínű bicaj az 1300EUR+ kategóriában

Jól látom hogy 1300EUR/400eFt alatti kategóriában, merev 29-esben csak a Canyon-nak van átütő tengelye elöl-hátul? Az alternatív jelöltem egy Merida BigNine1000, de ennek gyorszáras FOX telója van és nem „steck-axle”, én pedig ilyet szeretnék!

Sok jót írtatok az össztelós Nerve-ekről. Egyszerűen tartok a forgáspontok karbantartási igényétől. Ez hogy megy? Mennyire macerás szétszedni összerakni? Milyen gyakran kell megtenni? Minden sarazós túra után?

Előre is köszi a válaszokat!

Feri

 

Szia. Én most nem értem,h 1300 + tehát fölötti kategóriát keresel vagy alattit? 

A csapágyak zárt mélyhornyú csapágyak, így azok karbantartást nem igényelnek, csupán cserét használattól függően. Én most cseréltem ki az enyémben és nem olyan bonyolult a művelet, ellenben nem olcsó a jó csapágy. Én 2 év használat után döntöttem a csere mellett. Ami nagyon megeszi a csapágyat az  a sok sár és a magasnyomású mosó együtt.