Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3127 hozzászólás a témában

#2241
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Sajnos egyiket sem én vettem át, de nekem DHL rémlik.

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#2242
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Egy kérdés annak aki rendelt a közelmúltban Canyont - a posta hozza ki vagy a DHL?

Csak azért kérdezem mert eddig amit németből rendeltem (bike-discount, bike-components, hibike) és DHL-el küldték, mindig a posta hozta ki.



#2243
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Asszem a Torque felejtős, mert csak a Trailflow-n van a CCDB CS (Climb Switch) verzió de az 1x11-es, amibe egy kis gondolkodás után nem vágnék bele. Nem is annyira az elveszett két mászófokozat miatt - azzal még ellennék csak többet kellene tolnom - de a fenntartása, alkatrészek cseréje többszöröse a 2x10-nek, és nem tartósabb annál (sőt!!!!) úgyhogy inkább maradok valami 2x10-es megoldásnál - tehát vissza a Strive-hoz... A Spectral Pike-osítását meg kell kérdeznem a Canyontól, mert a 160-as ültethető verzióval garanciális váz probléma esetén gond lehet.



#2244
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

lyrik-téren én is dilemmában vagyok, ugyanis az enyém ültethető, de van hozzá egy solo air egységem, ami 170-en inkább passzolna a vázamhoz, cserébe oda a "könnyű" mászás öröme. utólagos villa vásárlás nem jöhet szóba nálad? tudom, meglehetősen nagy költség, de ha el tudod adni a fölösleges foxot, van egy kiváló géped az utólag beszerzett pike-kal. német apróhirdetések között jó áron mennek manapság.

Igazából nem egy rossz ötlet, bár a Pike-ból a 160-as az ültethető de nem tudom nem sok-e az már a geometria miatt.



#2245
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

A Torque-ban a Lyrik RC2DH van ami nem ültethetõ. A Spectralban 140-es Fox és 150-es Revelation van, de mindegyik 32-es becsúszó száras és annál erõsebb kellene. A Pike tökéletes lenne, de azzal csak a Strive volt ami már elfogyott idénre.

lyrik-téren én is dilemmában vagyok, ugyanis az enyém ültethető, de van hozzá egy solo air egységem, ami 170-en inkább passzolna a vázamhoz, cserébe oda a "könnyű" mászás öröme. utólagos villa vásárlás nem jöhet szóba nálad? tudom, meglehetősen nagy költség, de ha el tudod adni a fölösleges foxot, van egy kiváló géped az utólag beszerzett pike-kal. német apróhirdetések között jó áron mennek manapság.



#2246
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

én azon a véleményen vagyok, hogy a súlynál előbbre való a megfelelő geo. tehát egy ültethető villával(fétisem, vesszőparipám etc) bármire képes az ember, ha van kitartása. a 16kilós kona coiler-rel is vígan elvoltam bárhol, csakúgy mint a megboldogult 160/160-as tomac-ommal. mindkettőben ültethető villa volt, így mikor már nagyon küzdőssé vált a helyzet, egy mozdulat után volt még hová menekülnöm a tolás elől(pfujjdeútálomazt). mondjuk a 170es lyrik-be asszem pont nem jó a dpa, merhogy az csak 160-130 között műkszik. Herr Tiger ausf. b mit mond a dologra? demintha olvastam volna valahol a 170/140-es opcióról is. 

 

ésamúgy olyat, hogy spectral+150es fox/lyrik/pike/revel? 

 

A Torque-ban a Lyrik RC2DH van ami nem ültethetõ. A Spectralban 140-es Fox és 150-es Revelation van, de mindegyik 32-es becsúszó száras és annál erõsebb kellene. A Pike tökéletes lenne, de azzal csak a Strive volt ami már elfogyott idénre.



#2247
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Egy kérdés Torque-al kapcsolatban ha valaki tunda segíteni - milyen mászni vele? Biztos nem egy XC de vállalható-e? Áltlában 500-800m-t mászok (itt nincs lift) aztán ugyanannyit zúzok lefelé.

Strive-ban es Spectral-ban gondolkodtam, de a Spectral kilőve a Fox 32 miatt (minimum 34 kellene), a Strive-ból meg ami igazán bejött volna - 8.0 Race - az elfogyott és nem is lesz már. Így nézegettem másfelé is, Rose Uncle Jimbo és Granit Chief de nem sokat tudok róluk, és a formájuk sem igazán tetszik. Uncle Jumbo felé hajlanék, de az súlyban (14.3kg) már majdnem Torque Trailflow (14.5kg) így az is képben van.

én azon a véleményen vagyok, hogy a súlynál előbbre való a megfelelő geo. tehát egy ültethető villával(fétisem, vesszőparipám etc) bármire képes az ember, ha van kitartása. a 16kilós kona coiler-rel is vígan elvoltam bárhol, csakúgy mint a megboldogult 160/160-as tomac-ommal. mindkettőben ültethető villa volt, így mikor már nagyon küzdőssé vált a helyzet, egy mozdulat után volt még hová menekülnöm a tolás elől(pfujjdeútálomazt). mondjuk a 170es lyrik-be asszem pont nem jó a dpa, merhogy az csak 160-130 között műkszik. Herr Tiger ausf. b mit mond a dologra? demintha olvastam volna valahol a 170/140-es opcióról is. 

 

ésamúgy olyat, hogy spectral+150es fox/lyrik/pike/revel? 



#2248
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Egy kérdés Torque-al kapcsolatban ha valaki tunda segíteni - milyen mászni vele? Biztos nem egy XC de vállalható-e? Áltlában 500-800m-t mászok (itt nincs lift) aztán ugyanannyit zúzok lefelé.

Strive-ban es Spectral-ban gondolkodtam, de a Spectral kilőve a Fox 32 miatt (minimum 34 kellene), a Strive-ból meg ami igazán bejött volna - 8.0 Race - az elfogyott és nem is lesz már. Így nézegettem másfelé is, Rose Uncle Jimbo és Granit Chief de nem sokat tudok róluk, és a formájuk sem igazán tetszik. Uncle Jumbo felé hajlanék, de az súlyban (14.3kg) már majdnem Torque Trailflow (14.5kg) így az is képben van.



#2249
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
A srác ismerősként megcsinálta ugyan nekem szívességből, de nem működik "üzleti alapon", így inkább nem marketingelném. :)

Ezen már 2014-es modellek vannak, remélem nem lesz gond a CTD-vel. Eddigi kevéske terep km-em alatt nem volt, jól definiált a különbség a 3 állás között. Most kb. 200-250km van bennük, ha bármilyen gondom lesz velük, vagy a bringa egyéb részeivel, megírom.
Hiszen az ilyen tapasztalatok megosztására (is) van ez a fórum.

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#2250
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Engem is érdekelne, hogy hol csináltattad meg, köszi. 

Sok helyen olvastam, hogy kevés olajjal jönnek ki a gyárból, lehet én is elviszem egy átnézésre így a holtszezonban (már akinek holtszezon van :)  B) ).

keresd meg Gege911 kollégát itt a fórumon, merem ajánlani nyugodt szívvel. mindene van foxhoz, és a tudás is megvan hozzá.

 

 

A bringa egyébként jól volt összerakva, gondosan zsírozva és pontosan lehúzva minden amit zsírozni és nyomatékkal rögzíteni kell, a Canyon-nál láthatóan jó munkát végeztek.

mármint a canyonnak dolgozó kínai elvtársaknál  :)


Bikertigger módosította - 2014. január 14. - 09:13

  • mof kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2251
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nekem meg 11es float van, lassan harom eve hibatlan telen-nyaron. Ezt a sima nyiltfurdoset gyartjak meg? A jovoben sem vagynek komplikaltabb villara, plane, hogy en cserelem az olajat benne.

#2252
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Off. Ne kövezzetek meg, hogy ilyet írok, nagyon személyes vélemény, de meglátásom szerint túlkomplikálta a Fox a cuccait és lehet, hogy feleslegesen. Részemről nem biztos, hogy szeretnék ismét Fox-ot mostanság, még ha olcsóbb lenne, akkor sem... On.

 

Hát 2013 felejtős év volt a Fox-nak az tuti, kérdés hogy mit alakítottak 2014-re. Nekem elég durva volt hogy a 2013-as villa után a 2011-es fantasztikus upgrade-nek bizonyult.



#2253
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Off. Ne kövezzetek meg, hogy ilyet írok, nagyon személyes vélemény, de meglátásom szerint túlkomplikálta a Fox a cuccait és lehet, hogy feleslegesen. Részemről nem biztos, hogy szeretnék ismét Fox-ot mostanság, még ha olcsóbb lenne, akkor sem... On.



#2254
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Engem is érdekelne, hogy hol csináltattad meg, köszi. 

Sok helyen olvastam, hogy kevés olajjal jönnek ki a gyárból, lehet én is elviszem egy átnézésre így a holtszezonban (már akinek holtszezon van :)  B) ).

 

No, úgy néz ki megvan a bűnös, a légrugó legfelső tömítése, persze az, ami csak gyári szettben van, nem sima O-gyűrű, kicsit meg volt sérülve. Mivel a belseje tiszta volt, valószínűleg összerakásnál sérülhetett meg, a hiba viszont olyan csekély volt, hogy csak hidegben jött elő. Ezt még el is tudom fogadni, még egy 200e-es telóba is becsúszhat ilyen gixxer, de azt, hogy gyárilag az előírt kenőanyag mennyiség töredéke volt csak a villákban, az kiábrándító. A szerelő szerint viszont ez nem ritkaság a FOXnál...
A bringa egyébként jól volt összerakva, gondosan zsírozva és pontosan lehúzva minden amit zsírozni és nyomatékkal rögzíteni kell, a Canyon-nál láthatóan jó munkát végeztek. Remélem több, gyártási eredetű gond már nem lesz vele!
Azért a gyárilag megcsípett tömítésről kapnak egy képet, a beszállítóikra koncentráljanak oda, mert ez is az ő renoméjukra mehet...



#2255
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Tegnap hozta a futár:

Canyon Roadlite AL 6.0 SL - XL-es méret
dscn6706j.jpg

dscn6707d.jpg


Pár dolgot könnyebbre cseréltem rajta (könnyített villanyak hézagolók, alu kcs. kupak, kulacstartó és lánctányércsavarok, latexbelsõk, imbuszos kerék gyz.).
A hajtókart 180asra cseréltem (csak a karokat mérve vicc, de 6g-mal könnyebb a 180as, mint a 175ös). A nyereg egy bizonyított darab, a nyeregcsõ kényszermegoldás, majd kell valami offset nélküli karbon és nyárra dobok fel egy szett Conti GP 4000S-t. A felniszalag is "kõnehéz", 20g/db. Ha sikerül Velocity Veloplug-ot szereznem az is cserélõdik. Elvileg van valahol elrakva alu sorzáróanyám is, de nem sikerült megtalálnom.
A télicipõ miatt még egy darabig marad a montis pedál. Nyárra ha találok könnyû/olcsó oúti pedált és cipõt, lehet váltok.
Most 8,5kg a fürdõszobamérleggel méricskélve.

Tudom, egy majd' 1 éves hsz-ra reagálok, de :D

 

A nyereg véletlenül nem egy San Marco Concor Light? Szerintem kiváló nyereg, nem tör, ellenben kőkemény, viszont nem zsibbad le rajta semmi és nem is nyom. Betétes nadrággal meg épp' kellemes. :)

 

Szép masina, de az idei évtől a Roadlite is kúpos vollkarbon vellával érkezik. :) Ráadásul van Movistar Team verzió is, Athenával. Nagyon szép kerékpár ^^

 

http://www.canyon.co...ike.html?b=3333

 

illetve új aluváz, ultimate slx

http://www.canyon.co...ate-al-slx.html

 

igaz, a 6800as ultegra karok-hajtókar formája nem a canyon míve, de ez is gyönyörű lett. A sh megtanult szépet gyártani, már a 79-es DA is mérföldekkel szebb volt, mint a 78as, az ultegra szintén nagyon ronda volt a 66-os kivitelben, és azóta a fejlődés esztétikumban töretlen :)


Vejnecske módosította - 2014. január 13. - 18:18


#2256
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

No, úgy néz ki megvan a bűnös, a légrugó legfelső tömítése, persze az, ami csak gyári szettben van, nem sima O-gyűrű, kicsit meg volt sérülve. Mivel a belseje tiszta volt, valószínűleg összerakásnál sérülhetett meg, a hiba viszont olyan csekély volt, hogy csak hidegben jött elő. Ezt még el is tudom fogadni, még egy 200e-es telóba is becsúszhat ilyen gixxer, de azt, hogy gyárilag az előírt kenőanyag mennyiség töredéke volt csak a villákban, az kiábrándító. A szerelő szerint viszont ez nem ritkaság a FOXnál...
A bringa egyébként jól volt összerakva, gondosan zsírozva és pontosan lehúzva minden amit zsírozni és nyomatékkal rögzíteni kell, a Canyon-nál láthatóan jó munkát végeztek. Remélem több, gyártási eredetű gond már nem lesz vele!
Azért a gyárilag megcsípett tömítésről kapnak egy képet, a beszállítóikra koncentráljanak oda, mert ez is az ő renoméjukra mehet...

 

Akkor gyorsan megvolt, hova vitted ha megkérdezhetem? Nem tudom mikori a villád, de a 2013-as szériát a Fox elég szépen elszúrta. Nekem pl. gyári hibás volt, de nem esett bele a visszahívott sorozatba. A CTD patront kellett benne cserélni, mert egy hónap használat után minden pozícióban "Trail"-ként müködött. Azóta kicseréltem egy 2011-es Talas-ra, azzal tökéletes.

Remélem a 2014-es sorozat jobb lesz, most tervezek venni egy Strive-ot. Sok választásom nincs, a Rock Shock-os Team vátozat "sold out" úgyhogy marad a Fox.


950sm07 módosította - 2014. január 12. - 13:19


#2257
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
No, úgy néz ki megvan a bűnös, a légrugó legfelső tömítése, persze az, ami csak gyári szettben van, nem sima O-gyűrű, kicsit meg volt sérülve. Mivel a belseje tiszta volt, valószínűleg összerakásnál sérülhetett meg, a hiba viszont olyan csekély volt, hogy csak hidegben jött elő. Ezt még el is tudom fogadni, még egy 200e-es telóba is becsúszhat ilyen gixxer, de azt, hogy gyárilag az előírt kenőanyag mennyiség töredéke volt csak a villákban, az kiábrándító. A szerelő szerint viszont ez nem ritkaság a FOXnál...
A bringa egyébként jól volt összerakva, gondosan zsírozva és pontosan lehúzva minden amit zsírozni és nyomatékkal rögzíteni kell, a Canyon-nál láthatóan jó munkát végeztek. Remélem több, gyártási eredetű gond már nem lesz vele!
Azért a gyárilag megcsípett tömítésről kapnak egy képet, a beszállítóikra koncentráljanak oda, mert ez is az ő renoméjukra mehet...

Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#2258
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

akkor már inkább legyen itt a kép, mert a linked a legfrissebb hsz-hez visz.

 

nervecf1.jpg

 

 


  • Szepy_lc8 kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2259
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.299 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha már Canyon; egy épített (igaz, csak "elavult, 26-os kerekes":-) verzió, itt: http://forum.bikemag...ingával-nyomul/

Élőben pláne ütős. ;-)



#2260
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Lehet át ereszt a két kamra vigyáz mert a végén szó szerint kilőheti a felső részt én jártam így a crosskovácsin.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!