Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#2341
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

A felszereltseg nem minden - az alapok legyenek jok, a tobbi johet az utan. A bikeradaron volt egy jo cikk fs rendszerekrol, konkret peldakkal.

Igen, olvastam. És a konklúzió: "Quite simply there's no one design that's better than another in all departments. Personal preference really is the key when it comes down to what works best for you." :)

 

Próba lenne a legjobb ha megoldható lenne, és amellett szeretném a pénzemért a lehető legtöbbet kapni mert az utólagos upgradek a végén mindig többe vannak.



#2342
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

egx fullinál azért érdemes jobban átgondolni

 

nem biztos hogy a felszereltség alapján kell válaztani, tudom próbálva lenne a legjobb

Nem is akarom elkapkodni, de próba nélkül nagyon nehéz dönteni. Ebben a kategóriában nem sok esély van arra hogy bármelyik márkánál legyen raktáron és ki is lehessen próbálni.



#2343
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A felszereltseg nem minden - az alapok legyenek jok, a tobbi johet az utan. A bikeradaron volt egy jo cikk fs rendszerekrol, konkret peldakkal.

#2344
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

A felszereltség/ár viszonylatában a Canyon sokkal jobbnak tűnik.

 

Az egyforgáspontos/többforgáspontos összehasonlításához bújtam az mtb/singletrackworld/pinkbike... fórumokat, de abszolút igazságot nem találtam. Van nagyszerű geometriájú egyforgáspontos és csapnivaló többforgáspontos is meg a fordítottja, és közötte minden. A legjobb lenne kipróbálni de erre sajnos nem látok lehetőséget.

egx fullinál azért érdemes jobban átgondolni

 

nem biztos hogy a felszereltség alapján kell válaztani, tudom próbálva lenne a legjobb


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2345
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

s ha a giant bejött, akkor mért nem reign ?

A felszereltség/ár viszonylatában a Canyon sokkal jobbnak tűnik.

 

Az egyforgáspontos/többforgáspontos összehasonlításához bújtam az mtb/singletrackworld/pinkbike... fórumokat, de abszolút igazságot nem találtam. Van nagyszerű geometriájú egyforgáspontos és csapnivaló többforgáspontos is meg a fordítottja, és közötte minden. A legjobb lenne kipróbálni de erre sajnos nem látok lehetőséget.



#2346
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

 

 

 

 fritz szaksajtó az illet, kb "többforgáspontosnak" szokik nevezni.

Pontosan.Egyforgáspontos az kb egy Cannondale Prophet,SC Heckler stb



#2347
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Köszi erre nem is gondoltam, azt tényleg nem akarom hogy visszalépés legyen a trance-hez képest, ami az első fs gépem és nincs összehasonlítási alapom, de nagyon kedvelem. Amiket olvastam róla, a maestro elég kifinomult és népszerű, de sajnos a Strive-ról nincs ilyen mennyiségű vélemény. A Torque valóban túl sok lenne, az már inkább a tiszta gravity kategória és nekem nemcsak arra kell. A Strive is határeset lenne, de a 14 kilót még eltekerném felfelé valahogy, a trance is majdnem annyi. A Spectral tetszik, vártam is rá hogy végre felrakják, de szeretnék a 32-esnél egy kicsit masszívabb villát, bár lehet hogy csak bebeszélem magamnak. Minden esetre mégegyszer köszi, hirdetnek egy YT Wicked-et lehet hogy érdemes lenne azt is megnéznem. http://apro.bikemag....ro-l194439.html

 

s ha a giant bejött, akkor mért nem reign ?

 

 

A Strive az miért egyforgáspontos?

 fritz szaksajtó az illet, kb "többforgáspontosnak" szokik nevezni.


Bikertigger módosította - 2013. október 27. - 10:33

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2348
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

A Strive az miért egyforgáspontos?

Mert nincs forgáspont a lengővilla bekötési pontja és a hátsó tengely között, tehát a kerét mindig ugyanazon a sugáron mozog. A leírásában is benne van "single pivot rear triangle".



#2349
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

 a Strive az eccerű egyforgásponttal.

A Strive az miért egyforgáspontos?



#2350
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

szerintem a Spectral többet "tud" az fsr rendszer miatt, mint a Strive az eccerű egyforgásponttal. esélyes, hogy a trance rendszere után visszalépésnek éreznéd a strive mozgását, hiába a lejtőzősebb geo. ha magamból indulok ki, akkor ennyi pénzért már a Torque ex-et venném, bár az már neked valószínűleg túl sok lenne. szóval ha strive vs. spectral, akkor az utóbbira tenném voksom.

Köszi erre nem is gondoltam, azt tényleg nem akarom hogy visszalépés legyen a trance-hez képest, ami az első fs gépem és nincs összehasonlítási alapom, de nagyon kedvelem. Amiket olvastam róla, a maestro elég kifinomult és népszerű, de sajnos a Strive-ról nincs ilyen mennyiségű vélemény. A Torque valóban túl sok lenne, az már inkább a tiszta gravity kategória és nekem nemcsak arra kell. A Strive is határeset lenne, de a 14 kilót még eltekerném felfelé valahogy, a trance is majdnem annyi. A Spectral tetszik, vártam is rá hogy végre felrakják, de szeretnék a 32-esnél egy kicsit masszívabb villát, bár lehet hogy csak bebeszélem magamnak. Minden esetre mégegyszer köszi, hirdetnek egy YT Wicked-et lehet hogy érdemes lenne azt is megnéznem. http://apro.bikemag....ro-l194439.html



#2351
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

Sziasztok, van itt valakinek Strive-ja vagy bármi tapasztalata vele? A Giant Trance-emet akarom lecserélni mert a 125-ös rugóútnál kicsit több, és laposabb fejcső szög kellene arra amire/ahol használom. Gondolkodtam a 2014-es 27.5 Trance-en de még a 845eFt listaárú Trance 1-en is csak SLX váltókarok vannak meg sima 32-es Fox Talas Evolution villa és Evolution rugóstag, míg a Strive AL 8.0-n minden XT és 34-es Fox Talas FIT Performance villa és Performance BV rugóstag - igaz a Strive nem 27.5, de az nekem nem igazán szempont, 180 centimhez a 26-os tökéletesen megfelel. A Spectral-ra vártam, de abból a 8.0 200 euróval többe kerül mint Strive 8.0.

szerintem a Spectral többet "tud" az fsr rendszer miatt, mint a Strive az eccerű egyforgásponttal. esélyes, hogy a trance rendszere után visszalépésnek éreznéd a strive mozgását, hiába a lejtőzősebb geo. ha magamból indulok ki, akkor ennyi pénzért már a Torque ex-et venném, bár az már neked valószínűleg túl sok lenne. szóval ha strive vs. spectral, akkor az utóbbira tenném voksom.



#2352
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Sziasztok, van itt valakinek Strive-ja vagy bármi tapasztalata vele? A Giant Trance-emet akarom lecserélni mert a 125-ös rugóútnál kicsit több, és laposabb fejcső szög kellene arra amire/ahol használom. Gondolkodtam a 2014-es 27.5 Trance-en de még a 845eFt listaárú Trance 1-en is csak SLX váltókarok vannak meg sima 32-es Fox Talas Evolution villa és Evolution rugóstag, míg a Strive AL 8.0-n minden XT és 34-es Fox Talas FIT Performance villa és Performance BV rugóstag - igaz a Strive nem 27.5, de az nekem nem igazán szempont, 180 centimhez a 26-os tökéletesen megfelel. A Spectral-ra vártam, de abból a 8.0 200 euróval többe kerül mint Strive 8.0.



#2353
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nalam anno szempont volt a konnyu szervizelhetoseg. A nyiltfurdos fox meg egyszeru, mint a faek. Egy terralogichoz, plane egy leftyhez nem mernek hozzanyulni. De ettol fuggetlenul ez a ket villa az, ami erdekel mukodes kozben.

#2354
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

Ez így igaz. Még mindig jó ár/érték arányban van, de már elhagyták pl. a Syntace kiegészítőket. Nem olcsó mulatság egy kormány/stucni/nyeregcső szett, ezt most vagy WCS vagy saját márkás holmikból pótolják. Az 1900 Eurós bringámon (fentebb ment az ára 100 Euróval az elmúlt 1 hétben) csak a kormány volt WCS, anno a hasonló bringákon Syntace volt a kormány/stucni (most már az enyémen is az :)). A Schwalbe külsőket is jobbnak és könnyebbeknek tartom mint a Contikat (árban is kb. a fele a Conti).

 

 

Írok majd róla, de nincsen sok tapasztalatom. A Hungaria villaidőszak után/óta Fatty villáim voltak csak. Az biztos, hogy annál egy villa sem lesz merevebb és stabilabb (talán a Lefty), ezt már most érzem a Fox-nál is. Kicsit sok az állíthatóság (sz@rakodós vagyok, nem biztos, hogy előny :)), de könnyen be lehet lőni. Azért is választottam, mert nem akartam még egy kart a kormányra és a villa felé valami madzagot. Ennek megfelelően tetszik a terralogic, szinte teljesen megfogja a villát felfelé, de szépen kimozog mindent ennek ellenére. Pü-ben majd írok valamit hosszabb használat után. Remélem strapabíró. 

ne privátban írd, más is kíváncsi rá! :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#2355
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

attól független hogy szvsz a canyon is kezd erősen túlhájpolt márka lenni (olyan specisen :)), 

 

Ez így igaz. Még mindig jó ár/érték arányban van, de már elhagyták pl. a Syntace kiegészítőket. Nem olcsó mulatság egy kormány/stucni/nyeregcső szett, ezt most vagy WCS vagy saját márkás holmikból pótolják. Az 1900 Eurós bringámon (fentebb ment az ára 100 Euróval az elmúlt 1 hétben) csak a kormány volt WCS, anno a hasonló bringákon Syntace volt a kormány/stucni (most már az enyémen is az :)). A Schwalbe külsőket is jobbnak és könnyebbeknek tartom mint a Contikat (árban is kb. a fele a Conti).

 

a terralogicrol irhatnal meg, mert evek ota szemezem vele.

 

szep bico :) nagyon hasonlit a giantemre. tokkal vonoval milyen nehez lett?

https://picasaweb.go...675562048891506

 

Írok majd róla, de nincsen sok tapasztalatom. A Hungaria villaidőszak után/óta Fatty villáim voltak csak. Az biztos, hogy annál egy villa sem lesz merevebb és stabilabb (talán a Lefty), ezt már most érzem a Fox-nál is. Kicsit sok az állíthatóság (sz@rakodós vagyok, nem biztos, hogy előny :)), de könnyen be lehet lőni. Azért is választottam, mert nem akartam még egy kart a kormányra és a villa felé valami madzagot. Ennek megfelelően tetszik a terralogic, szinte teljesen megfogja a villát felfelé, de szépen kimozog mindent ennek ellenére. Pü-ben majd írok valamit hosszabb használat után. Remélem strapabíró. 



#2356
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

A Canyon és a Speci között az a különbség,hogy a Canyont simán megveszed egy Speci nagykerárából,továbbá a kereskedő sem keres vele egy forintot sem.Érthető hogy a Specit favorizálja.Szvsz jelenleg a Canyon-Radon vonal ár-értékben a legjobb,nem mellesleg minőségben is felveszik a versenyt bármelyik "neves" márkával,sőt.

 

és ez bizony egyeseknek fáj...



#2357
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

A Canyon és a Speci között az a különbség,hogy a Canyont simán megveszed egy Speci nagykerárából,továbbá a kereskedő sem keres vele egy forintot sem.Érthető hogy a Specit favorizálja.Szvsz jelenleg a Canyon-Radon vonal ár-értékben a legjobb,nem mellesleg minőségben is felveszik a versenyt bármelyik "neves" márkával,sőt.


arpi07 módosította - 2013. október 23. - 16:08


#2358
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Mintha nem kurvára ugyan azokat az alkatrészeket kéne mindkettőn szervizelni. Annyira szánalmasak az ilyen beszólások...

 

 

ez pontosan így van :)



#2359
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Mintha nem kurvára ugyan azokat az alkatrészeket kéne mindkettőn szervizelni. Annyira szánalmasak az ilyen beszólások...


No ez az... Ha meg egy ossztelos vazat nezunk, a specinel nalam hetekbe telt, mire hoztak potcsavarokat a helyi boltba. Nemet kereskedovel ez annyi volt, hogy irtam egy emailt, es par napon belul hozta a postas.

Jok a speci vazak, de par kor utan megfogadtam, hogy meg egyszer nem veszek olyan bringat, amin nem szabvanyos megoldasok vannak.

Merev cuccoknal meg ennyi problema sincs - es ha penzbe kerul a javitas, meg akkor is beljebb vagy. Ha jo a geo, es nem hullik szet, akkor meg nincs mirol beszelni.

#2360
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Egyszerű a megoldás: nem kell boltba menni. En is csak akkor megyek, ha nagyon muszáj. Minden alkalommal meg is erősítik bennem, hogy jobb nekem, ha nem boltban vásárolok.

attól független hogy szvsz a canyon is kezd erősen túlhájpolt márka lenni (olyan specisen :)), újra és újra elképeszt, kerékpárboltban dolgozó egyének mekkora iszonyat faszságokat bírnak mondani.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való