Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#221
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.866 hozzászólás
TripleB, rég jártál erre. :) Én hanyagolnám ezt a bringát, (szerintem) drágán adják. Amúgy méretben szerintem jó is lehetne.
  • zscs kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#222
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

2016os 27.5os nervem volt, annak a geoja nagyon nem jott be.


  • TripleB kedveli ezt

#223
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Szia!
875 mm a belső lábhosszam, inkább a felsőtestema rövidebb. Előtte egy Speci FSR XC-m volt fullyban, az is M-es méret volt. 
Mennyire emelgeti az elejét emelkedőkön? Merev karbonra váltottam a Speci után, az jól mászott, de a derekam nem szerette.


Annyira nem veszesen emelgeti az elejet, tobbszor van az, hogy mar azt hiszem, hogy nem fogok tudni felmenni, kozben meg sikerul. De inkabb en benazom el a maszast, mer peldaul rossz nyomot valasztok vagy gyenge vagyok.
  • TripleB kedveli ezt

#224
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Ki ugyan nem lógnak de agresszívebbnek tűnik. Lehet egy 30 mm széles felnin (belső méret) lenne az igazi. 59 mm a szélessége és még egy kicsi (digit részből kimerült az elem angry.png

Milyen szeles lett? Itt a butykok nem nagyon lognak ki.



#225
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

 

Szia!

875 mm a belső lábhosszam, inkább a felsőtestema rövidebb. Előtte egy Speci FSR XC-m volt fullyban, az is M-es méret volt. 
Mennyire emelgeti az elejét emelkedőkön? Merev karbonra váltottam a Speci után, az jól mászott, de a derekam nem szerette.

 


-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#226
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ez a Nerve Al m -es vázzal a 179 cm magasságomhoz kicsi lenne szerintetek?
aorangebike.hu/hu/kerekparok/minden-termek/canyon-nerve-al/

canyon-nerve-al-29er-full-xtr-full-fox-N

Nem hiszem, hogy gond lenne a magasagoddal az M-es vaz meret. Nekem egy L-es, 2014-es alu Nerve 7.9 van, 185 centi korul vagyok, gondolkodtam, hogy M-es vagy L-es legyen, mert a canyon oldalan a meretvalaszto az M-est ajanlotta, de ha par centivel tobbet irtam be peldaul a lab belso hosszanak, akkor mar az L-est adta. Azota a 100-as kormanyszarat lecsereltem 70-esre, a kormany maradt ugyanaz a 720-es. Kicsit tul nyujtuzkodosnak talaltam az eredeti kormanyszarral, ezzel a rovidebbel felfele sem lett rosszabb. Tul sok gondom nincs a merettel, pont jo nekem. Csak arra akartam utalni, hogy nemcsak a testmagassag szamit.

Kicsit fura ez a 9000-es xtr-es alu nerve, nem is remlik, hogy volt ilyen.

blash módosította - 2020. április 19. - 14:30


#227
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ez a Nerve Al m -es vázzal a 179 cm magasságomhoz kicsi lenne szerintetek?
https://orangebike.h...anyon-nerve-al/

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#228
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Milyen szeles lett? Itt a butykok nem nagyon lognak ki.

#229
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Itt van alulról fotózva (erdőben ez nem ment biggrin.png). Annyit nem kolbászol a kerék. Minimum 6 mm a javasolt a Maxxis új 2.4-es gumik kapcsán. Ha beleverne nem hagynám 1 percig sem fent. 

 

IMG-20200418-140454.jpg


karakoram módosította - 2020. április 18. - 14:20


#230
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

felul ok, alul viszont eleg necces... nem ver bele bizonyos helyzetekben?



#231
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Canyon Exceed CF SL 2018-as kerékpárban így áll a 2.35-ös Ralph Evo külső 25 mm-es felnin (már többünk számára kérdés volt). 

Szerintem bőven elfér az ott hátul. Rettenetes dagonyában lehet kellene még pár mm de az 1 szituáció amikor visszafordulok az amikor 3 órás bringatakarítást látok a szemeim előtt akkora a sár.  Jól muzsikáltak minden szempontból a mai 2 órás körön - plusz kényelem és stabilitás érződik (utóbbi nekem fontos, remekül kezelem a kerékpárt lefelé tongue.png biggrin.png ) - de a többlet  súly is mivel a legérzékenyebb helyre került fel 2 x 120-130 gramm kb.  

 

IMG-20200418-083004.jpg

IMG-20200418-083017.jpg


karakoram módosította - 2020. április 18. - 12:03


#232
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

 

 

 

A mai levelükben meg villanyos országútit mutogatnak: canyon.com/en-de/e-bikes/e-road-bikes/endurace-on/

 

Csak 3000 euróért adják valami Fazua Evation 1.0-s motorral, kivehető akkuval, fogalmam sincs ezekről, hogy mifélék...

 

 

 

 

 

 

 

 

meglátásom szerint ebben nem az a jedi mint egy bosch vagy steps rendszerben.

egyrészt lényegesen könnyebb, másrészt nincs olyan belső ellenállása mint a fentieknek, tehát tudsz vele haladni mikor lekapcsolt a rásegítés akkor is vagy akár offolva is. viszont -és itt a magyar ugarnál  hegyekkel jobban ellátott országokra gondolván - van az ember gyereke előtt 2600 szint, 16 %os átlagmeredekséggel (nyilván has számok) a combjai viszont kevéssé Saganiak máris jelentős sikerélményhez tud vezetni az a kis rásegítés. meg tulképp 2in1, 1 mozdulat kipattint a motor+akku minusz 3 kiló, és van egy kicsit nehezebb hagyományos bringa.

ha egy montim lehetne (persze most sincs több) simán bevállalnám az Arn által linkeltekből valamelyiket, leginkább a lapierre-t (bár ez itt off :))


Bikertigger módosította - 2020. április 10. - 14:41

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#233
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 hozzászólás

A mai levelükben meg villanyos országútit mutogatnak: canyon.com/en-de/e-bikes/e-road-bikes/endurace-on/

 

Csak 3000 euróért adják valami Fazua Evation 1.0-s motorral, kivehető akkuval, fogalmam sincs ezekről, hogy mifélék...

 

A Fazua egy kis német bringamotor fejlesztő cég. A kisebb méretre és súlyra mentek rá, kisebb az aksi és a motor - de persze a teljesítmény is - mint a "nagy" cégek hajtásai. (pl. Bosch) De így elvileg a fogyasztás is kisebb, így kb annyit bír mint a Bosch.

Egy haveromnak évek óta ilyen gépe van, sokat tekerünk együtt így elég jól ismerem a rendszert. Ezt főleg a "sportosabb" bringásoknak van kitalálva, akik inkább csak egy kisebb rásegítésre vágynak. Persze 2. vagy 3. fokozatban ez is olyat rúg alád, hogy azt hiszed hátba vágott egy IFA. Persze ilyenkor a fogyasztása is nagyobb.

https://fazua.com/en...system/evation/



#234
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

A Mavic kerek jól bírják? Meg is lepett pár napja a hírlevelük, hogy van új alu neuron. Azt hittem, hogy kétévente frissítgetnek. Tökjó, hogy összehasonlítottad a 2019-est 2020-assal, mert meg sem nyitottam a linket :DD Ha választanom kéne vagy lehetne, mindig anodizált vázat vennék, tartósabb, mint a festett. 

A mavic kerekek jók. Nyilván egyelőre. Most 1500 km van bennük, és minden ok. A régebbi agyakat érintő problémák egyáltalán nem jelentkeznek, minden rendben velük. Masszív, jó felépítésű kerekek, a tudásához és árához képest elfogadható súlyban. Elégedett vagyok, na. 

 

Még azt sem mondom, hogy a kónuszos agyak rosszak, mert jól beállítva nem azok. Éveket mentem deore kónuszos agyakkal, és teljesen jól bírták a strapát. De az, hogy 2200 euróért az elérhető leg-legalját adják, azt nehéz feldolgoznom :) 



#235
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

jah igy erheto, miert nem reklamozzak - amit 2016ban vettem, vmi ket kiloval konnyebb volt. a fazua jo cucc, konnyitett emontikra rakhatnak... vagyis vmelyik gyarto rakja is smile.png

wilier_limitless_evolution.height-600.pn
scapin_e-bone.height-600.png
lapierre_E-Zesty.height-600.png


arn módosította - 2020. április 09. - 17:04


#236
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

szvsz erdekesebb a fazuas endurance :) viszont 25 km/h itt mint halottnak a csok.

 

de gaz, hogy pl nincs egy fullxts cucc, hanem a regi eggyel magasabb osztalyu hatsovaltot teszunk ra trukkot csinaljak. en konkretan innen egyiket sem vennem.

 

csak en nem talalom a sulyadatot? lassan a canyon is besimul a piacba arilag, mert tenyleg vadaszni kell a jo ar/ertek aranyu modelleket.

 

A nagy dizájnosítás óta én sem találom elsőre a súlyt, pedig legfelülre tették. 14,2 kilót írnak az új alu 7.0-ra :DDD

 

 

canyon-neuron-al-7-0-2020-vivaldi-2020-0


blash módosította - 2020. április 09. - 14:36


#237
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Megjelent végül valóban az új Neuron AL 
 
media-cdn.canyon.com/on/demandware.static/-/Sites-canyon-master/default/dw59e56d6d/images/full/full_2020_/2020/full_2020_neuron_7-0_2468_gy-og_P5.png
 
Nagyon örülök, hogy tavaly vásároltam ennek az elődjét, pedig ez a vázkialakítás jobban tetszik, és menetes lett a középrész is (bár nálam a PF-el sincs semmi baj, de ettől még a BSA-t jobb megoldásnak tartom)...
DE: (...)

 

A Mavic kerek jól bírják? Meg is lepett pár napja a hírlevelük, hogy van új alu neuron. Azt hittem, hogy kétévente frissítgetnek. Tökjó, hogy összehasonlítottad a 2019-est 2020-assal, mert meg sem nyitottam a linket :DD Ha választanom kéne vagy lehetne, mindig anodizált vázat vennék, tartósabb, mint a festett. 

 

 

A mai levelükben meg villanyos országútit mutogatnak: canyon.com/en-de/e-bikes/e-road-bikes/endurace-on/

 

Csak 3000 euróért adják valami Fazua Evation 1.0-s motorral, kivehető akkuval, fogalmam sincs ezekről, hogy mifélék...

 

a8231168-6494-497c-95f2-afcd8765cb48.gif

 

190ca12e-4ffb-4f72-a4fe-127da2b34e7b.jpg

 

endurace-on-7-0_2486__Motor_012.jpg

 

A GRX 600-as fékváltókar tetszik, jobb lehet, mint a fényes és csúszós 105-ös. De ez a hajtókar, ez valami rossz vicc lehet, biztos olcsó volt az alin: Samox EC38 48T

 

 

Á, hogy nem ez első vékonygumis elektromos canyon... canyon.com/en-de/e-bikes/e-fitness-bikes/roadlite-on/roadlite-on-al-9.0/2324.html



#238
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

szvsz erdekesebb a fazuas endurance smile.png viszont 25kmh itt mint halottnak a csok.

 

de gaz, hogy pl nincs egy fullxts cucc, hanem a regi eggyel magasabb osztalyu hatsovaltot teszunk ra trukkot csinaljak. en konkretan innen egyiket sem vennem.

 

csak en nem talalom a sulyadatot? lassan a canyon is besimul a piacba arilag, mert tenyleg vadaszni kell a jo ar/ertek aranyu modelleket.


arn módosította - 2020. április 09. - 14:24


#239
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

Megjelent végül valóban az új Neuron AL 

 

full_2020_neuron_7-0_2468_gy-og_P5.png

 

Nagyon örülök, hogy tavaly vásároltam ennek az elődjét, pedig ez a vázkialakítás jobban tetszik, és menetes lett a középrész is (bár nálam a PF-el sincs semmi baj, de ettől még a BSA-t jobb megoldásnak tartom)...

DE: 

200 euróval drágább lett, és bár a forint gyengüléséről a Canyon nem tehet, de 200 euró önmagában is látható plusz. 

A geometriája a karbonéval megegyező lett, ami logikus, de könyörgöm, már a karboné is rosszabb volt mint a tavalyi alu verzióé. (ezt már akkor sem értettem...) magasabb fejcső, rövidebb felső cső, miközben a mai trendeknek már a tavalyi alu sem maradéktalanul felel meg. (mondjuk én pont örülök, mert pl. a 67,5 fokos fejcsővel simán jó felfelé is menni, de egy 65 fokossal már nem biztos, hogy annyira szeretnék)

A felszereltség sokat romlott. A fék ugyan 4 dugattyús, de ugyanabból a nagyon gyenge, trekkingre való szériából, alufólia tárcsákkal... 

A felszereltséget GX-nek írni úgy, hogy csak a hátsó váltó GX, erős csúsztatás. Ez egy NX-es bringa, és ez leginkább a sornál baj. 

Merthogy a tavalyi tényleg jól sikerült, és jól is működő (dt rachet kopi) mavic kerékszett után belekerült egy minősíthetetlenül hulladék, építettnek tűnő, kusza "maradékösszeválogatás". De még az első, és hátsó agyak típusa is különböző, arról nem beszélve, hogy a leghulladékabb 1500 forintos típusok. Persze a régi, shimano rotortesttel, amire NX/SX soron kívül mást feltenni lehetetlen. Azért az NX és a GX sor között a GX javára nagyobb a különbség minden szempontból, mint akár egy GX és XX1 sor között... 

A váz fehér verziójánál nagyon tetszik a fényes festés (valamiért nekem nem tetszik a matt fényezés, én sosem kértem volna, ha lett volna választásom úgy, mint idén) de hogy a design milyen otrombán ocsmány lett... persze ez szubjektív, de ez a színösszeállítás, így megvalósítva szerintem nagyon csúnya... már tavaly is azért vettem az unalmas szürkét, mert a kukásnarancssárgával nem tudtam kibékülni, de valahogy ez a Canyonnak nem megy az alu modelleknél. Fura, hogy a karbonok legtöbbje nagyon szépen sikerül, szóval valójában képesek rá. :) 


  • blash és Kisherceg kedveli ezt

#240
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ezt en is megallapitottam korabban, csak egy r785ot raktam fel, mert ket m8000 fektest is elkezdett folyatni a hidegben. :)