Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Canyon

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
3129 hozzászólás a témában

#201
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nincs nagy különbség a racsefacse és a régebbi canyon féle kiegészítők között súlyban. Az össztelós váz, a 34-es villa és dropper teszik ki a különbséget. De összességében elmondható, hogy a "hízás" ellenére mind felfele, mind lefele ezzel gyorsabb lettem, ráadásul kényelmesebben, mint a HT-n!

A 34-es villa gondolom trail bringává varázsolhatja, a dropper postra meg big like! Az a +300 gramm minden pénzt megér, pláne, hogy a mostaniak egészen megbízhatóak már egy ideje. Lehet, figyelmetlen voltam csak és átfutottam rajta; szóval, a tiéd az elől 110mm rugóutas és hátul 100mm? (nem vagyok most képben ezekkel az új Lux CF-ekkel)



#202
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

ugy ertettem, shimano xts, de azt hittem exceeded van. a 12kg nem keves, a kiegeszitokon sokat olcsositottak - azt atraktam volna a mostani bringarol.

a ray+ralph 2018 vegi.

Nincs nagy különbség a racsefacse és a régebbi canyon féle kiegészítők között súlyban. Az össztelós váz, a 34-es villa és dropper teszik ki a különbséget. De összességében elmondható, hogy a "hízás" ellenére mind felfele, mind lefele ezzel gyorsabb lettem, ráadásul kényelmesebben, mint a HT-n!


  • zscs kedveli ezt

#203
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Hahó,

 

nincs olyan hogy XTS, ez a CF 7.0 verzió 8100-as XT-vel.

Én egy 2015-ös Canyon CF 5.9-ről érkeztem, ahhoz képest geo-ban bődületesen nagy különbség nincs. Súlyban egy kilót híztam (11kg vs.12kg), viszont mindenért kárpótol a kényelem és a sportosabb haladás. Felfelé nekem egy másik liga, megdöbbentem mennyi olyan helyen jutottam fel könnyedén, ahova a CF-el eddig nem.

Lehetne súlyos Euro kötegekért még faragni a súlyán és a konfigon, de az élvezeti értékén nem változtatna, és az pár másodperc nyereség se fontos számomra.

Én is különben mindig HT elkötelezett voltam, de szerencsére ez a canga megmutatta, hogy igenis van értelme fullyra cserélni, anélkül hogy bármiben is rosszabbul járnék. Persze az árát ne nézzük;)

 

ugy ertettem, shimano xts, de azt hittem exceeded van. a 12kg nem keves, a kiegeszitokon sokat olcsositottak - azt atraktam volna a mostani bringarol.

a ray+ralph 2018 vegi.



#204
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

l. Különben meg cimborámnak volt ilyen gumija, igaz 2015-ből, 

az akkorból biztos nem :)   max előző ralph ron kombó 


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#205
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Erre a bringara lehet a ray+ralph komboval jarnal a legjobban, erre tartogattam en is smile.png

Otthon van készleten a Crossking Protection, nem fogok kavarni új konfigokkal. Különben meg cimborámnak volt ilyen gumija, igaz 2015-ből, de nem nagyon győzött meg.



#206
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

ez az xts? arertekben messze a legjobb a piacon... smile.png

a geo milyen az exceedhez kepest (ha jol emlekszem)?

hasonloan hatekony felfele?

sulyra mennyi lett?

 

nem mondom, hogy nincs bennem hianyerzet, hogy nem csereltem le iden a bringat, ahogy terveztem, de tul sok volt a kerdojel. nem is a bringat, hanem a sajat szokasaimat illetoen (eddig mindig visszamentem htre).

 

jah es gratula a bringahoz, sok elmenykmt vele smile.png

Hahó,

 

nincs olyan hogy XTS, ez a CF 7.0 verzió 8100-as XT-vel.

Én egy 2015-ös Canyon CF 5.9-ről érkeztem, ahhoz képest geo-ban bődületesen nagy különbség nincs. Súlyban egy kilót híztam (11kg vs.12kg), viszont mindenért kárpótol a kényelem és a sportosabb haladás. Felfelé nekem egy másik liga, megdöbbentem mennyi olyan helyen jutottam fel könnyedén, ahova a CF-el eddig nem.

Lehetne súlyos Euro kötegekért még faragni a súlyán és a konfigon, de az élvezeti értékén nem változtatna, és az pár másodperc nyereség se fontos számomra.

Én is különben mindig HT elkötelezett voltam, de szerencsére ez a canga megmutatta, hogy igenis van értelme fullyra cserélni, anélkül hogy bármiben is rosszabbul járnék. Persze az árát ne nézzük;)



#207
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Erre a bringara lehet a ray+ralph komboval jarnal a legjobban, erre tartogattam en is :)

#208
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ez az xts? arertekben messze a legjobb a piacon... smile.png

a geo milyen az exceedhez kepest (ha jol emlekszem)?

hasonloan hatekony felfele?

sulyra mennyi lett?

 

nem mondom, hogy nincs bennem hianyerzet, hogy nem csereltem le iden a bringat, ahogy terveztem, de tul sok volt a kerdojel. nem is a bringat, hanem a sajat szokasaimat illetoen (eddig mindig visszamentem htre).

 

jah es gratula a bringahoz, sok elmenykmt vele :)


arn módosította - 2020. július 07. - 12:47


#209
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás


tenyleg, a lux nem jott meg? smile.png nem kaptunk rola beszamolot...

Hahó, dehogynem, csak a német fórumon aktívabb vagyok, meg luxnak is van ott külön topicja.

Röviden annyit mondhatok, hogy nagyjából a 2 hónap és 1000km alatt nagyon hozzámnőtt. Hihetetlenül sportos, gyors, egy igazi rakéta. Shimano szett hibátlan, Fox rugózás is egy álom, a dt swiss kerekek meg szolidan teszik a dolgukat, mint mindig. Dropper is nagyon jól tud jönni technikásabb részeken.

Eddig egy nyerget cseréltem, majd bikefiten voltam, mert sehogy sem sikerült a nyereggel összeszokni. Most ez úgy-ahogy helyrekerült, viszont a hátsó tag elkezdett csicseregni, és a Maxxis gumik sincsenek tartósságban és tapadásban egy Conti Crossking szintjén. Fox tagot szerencsére garin belül javítják, Maxxis meg majd lekerül, és visszakerül a jól megszokott és szeretett Crossking Protection.

Így tulajdonképp nincs okom panaszra, ár/érték arányban jobbat nem nagyon találtam volna. Remélem meg is tartja a jószokását, és nem lesznek komolyabb hibák az elkövetkező időben:)

20200507-194222.jpg


osi22 módosította - 2020. július 07. - 11:35


#210
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

tenyleg, a lux nem jott meg? :) nem kaptunk rola beszamolot...



#211
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Nem tudom pontosan, talán 2018as.

De hívd fel a havert, ott van a hirdetésben a száma. Vagy írj neki egy mailt!

Balázs Gábor, +36204285026 ,  gaborbalazs01@yahoo.co.uk


Marci

#212
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

Ez a haverom bringája smile.png  És megvan még neki. És tényleg nem használja, mert van több másik bringája. Nincs szétcsapva, semmi baja nem lehet. Véleményem szerint egy hibája van talán, a Magura fék. Az tényleg nem egy Shimano fék. (de nem kell egyetérteni velem)

Igazából rájött, hogy neki elég egy merev vázas bringa. Vett egy karbon vázas bicót és csak azzal jár. Azonkívül van még egy Surly acél gépe is.

 

És melyik évjárat?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#213
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Surly Ogre

Kb ekkor vette: https://bikepacking....ly-ogre-review/


  • Kisherceg kedveli ezt
Marci

#214
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.861 hozzászólás

Ez a haverom bringája smile.png  És megvan még neki. És tényleg nem használja, mert van több másik bringája. Nincs szétcsapva, semmi baja nem lehet. Véleményem szerint egy hibája van talán, a Magura fék. Az tényleg nem egy Shimano fék. (de nem kell egyetérteni velem)

Igazából rájött, hogy neki elég egy merev vázas bringa. Vett egy karbon vázas bicót és csak azzal jár. Azonkívül van még egy Surly acél gépe is.

 

meg szabad kérdezni, milyen surly az?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#215
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Ez a haverom bringája smile.png  És megvan még neki. És tényleg nem használja, mert van több másik bringája. Nincs szétcsapva, semmi baja nem lehet. Véleményem szerint egy hibája van talán, a Magura fék. Az tényleg nem egy Shimano fék. (de nem kell egyetérteni velem)

Igazából rájött, hogy neki elég egy merev vázas bringa. Vett egy karbon vázas bicót és csak azzal jár. Azonkívül van még egy Surly acél gépe is.


Marci

#216
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás


Köszönöm a válaszokat! Akkor ezt kihagyom inkább. smile.png

Esetleg ez a Radon Skeen Trail 9.0? Aszem 2018 vagy 2019-es lehet, de már nem talalom a bike discount oldalán, mert minek is lenne archívumuk... Gugli cache-ben még benne van a 2019-es 8.0 meg egy pdf is. Nincs semmi közöm a hirdetőhöz, csak próbáltam keresni valami értelmes össztelóst.

425 ezer bolha.testbike.hu/apro/radon-skeen-trail-90--18-357002

radon-skeen-trail-90--18-NO.341.jpg


Me'g ezen a linken is elerheto, bar geometriat innen is eltuntettek, de talan nincs nagy kulonbseg a 2020-as vazhoz kepest: bike-discount.de/en/buy/radon-skeen-trail-8.0-799303

blash módosította - 2020. április 21. - 19:18


#217
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Köszönöm a válaszokat! Akkor ezt kihagyom inkább. smile.png


-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#218
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ez a Nerve Al m -es vázzal a 179 cm magasságomhoz kicsi lenne szerintetek?
https://orangebike.h...anyon-nerve-al/

+1 a mérethez, nem hiszem, hogy kicsi lenne neked. Nekem 188cm-hez 91cm körüli lábhosszhoz L volt a javaslat és be is vált. A Canyon méretben inkább "alulszámoz", más gyártóknál XL tetejét jelentette ez a méret, de Canyonnál a haverom XL montija és outija is egyértelműen túl nagyok.


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#219
osi22

osi22

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás

Nem hiszem, hogy gond lenne a magasagoddal az M-es vaz meret. Nekem egy L-es, 2014-es alu Nerve 7.9 van, 185 centi korul vagyok, gondolkodtam, hogy M-es vagy L-es legyen, mert a canyon oldalan a meretvalaszto az M-est ajanlotta, de ha par centivel tobbet irtam be peldaul a lab belso hosszanak, akkor mar az L-est adta. Azota a 100-as kormanyszarat lecsereltem 70-esre, a kormany maradt ugyanaz a 720-es. Kicsit tul nyujtuzkodosnak talaltam az eredeti kormanyszarral, ezzel a rovidebbel felfele sem lett rosszabb. Tul sok gondom nincs a merettel, pont jo nekem. Csak arra akartam utalni, hogy nemcsak a testmagassag szamit.

Kicsit fura ez a 9000-es xtr-es alu nerve, nem is remlik, hogy volt ilyen.

Méretben ez teljesen jó volna neked, de ezt a konkrét modellt én biztos nem választanám. Ez egy feltuningolt régi 6.0-ás lehet, amire már semmilyen garit nem tudsz érvényesíteni, és szerintem egy cseppet túlárazott is.



#220
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

TripleB, rég jártál erre. :) Én hanyagolnám ezt a bringát, (szerintem) drágán adják. Amúgy méretben szerintem jó is lehetne.


Ez a majdnem ötszázezres ár nekem sem tetszett, de nem akartam ezzel jönni, mert ahogy hirtelen keresgéltem nem találtam kétezer euró alatt értelmes össztelóst.


blash módosította - 2020. április 20. - 15:41